1. Ця угода є законодавчою основою для всіх членів Козацьких Громад Народу України міста Миколаєва, Миколаївської Області які є учасниками угоди;
2. За козацьким звичаєм, головним органом козацького управління Миколаївської області є «Обласна козацька Рада». Для вирішеня питань району, збирається - района козацька рада, міста – міська козацька Рада.
3. Козацька Рада «Обласна, района,городська» збирається не рідше одного разу на рік, або більше по потребі.
4. Козацька Рада діє за принципом тереторіальності, де право вирішувального голосу має делегірованний представник козацьких громад від своєї тереториальної одиниці: На обласній козацької раді це представники районів, на районій козацької раді - представники селищ, городскій козацької раді – представники районів міста.
5. Раз на рік, козаки збираются на Покровську раду, де обирають Голову козацької Ради Миколаївської області. Голова ради є Уповноваженим у справах Ради Козацьких Громад Козацького Народу України міста Миколаєва та Миколаївської Області. Голова Ради виконує рішення Ради та діє на підставі доручення.
6. На Раді діє «Громада Старійшин». Член «Громади Старійшин» є радником голови Ради та Отаманів Козацьких Громад Козацького Народу України міста Миколаєва та Миколаївської області, має право присутності на всіх зібраннях козацьких територіальних громад. «Громада Старійшин» має один голос при голосуванні. Членство в «Громаді Старійшин» розглядається на Раді та затверджується універсалом.
7. Рада стає легітимною при 50% присутності+1 голос;
8. Голоси відсутніх Отаманів сприймаються як «за», на підтримку рішення Ради;
9. Отамани Козацьких Громад Народу України міста Миколаєва та Миколаївської області, через обласну Раду Отаманів, координуватимуть свою діяльність на рівні центральних органів, стосовно проведення масових заходів та патріотичного виховання дітей і молоді.
Стаття 6. Ведучі справи Угоди
Ведучими справи Угоди є Отамани Козацьких териториальних Громад Миколаївської області, що діють на підставі доручень від імені та в інтересах своїх териториальних громад.
Стаття 7. Права і відповідальність сторін Угоди
Сторони цієї угоди мають і користуються усіма правами відповідно до свого правового статусу та укладених ними угод.
Сторони цієї угоди несуть персональну відповідальність за свої дії або бездіяльність щодо невиконання взятих на себе зобов’язань та порушення прав і свобод сторін цієї угоди.