Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Форм-фактор материнської плати. Основні характеристики мікропроцесора




Самостоятельная работа №3

Форм-фактор материнської плати — стандарт, що визначає розміри материнської плати для ПК, місця її кріплення до корпусу; розташування на ній інтерфейсів шин, портів введення/виведення, сокета центрального процесора і слотів для оперативної пам'яті, а також тип роз'єму для підключення блоку живлення. У останніх версіях форм-фактора визначаються і вимоги і до системи охолодження комп'ютера. При виборі комплектуючих для ПК необхідно пам'ятати, що корпус комп'ютера повинен підтримувати форм-фактор материнської плати.

Форм-фактор ATX(Advanced Technology eXtended) - форм-фактор, який був запропонований ще в 1995 р. компанією Intel і відтоді до цього дня зберіг величезну популярність. Системні плати форм чинника ATX мають розміри 30,5 x 24,4 см Нині більшість системних плат, корпусів і блоки живлення на базі процесорів Intel і AMD випускаються у форматі ATX.

До особливостей специфікації ATX відноситься наступне:

  • розміщення портів введення/виведення на системній платі;
  • вбудований роз'єм типу PS/2 для клавіатури і миші;
  • прихильність роз'ємів IDE і FDD ближче до самих пристроїв;
  • розміщення гнізд процесора в задній частині плати, поряд з блоком живлення;
  • використання єдиного 20-контактного і 24-контактного роз'ємів живлення.

На даний момент рекомендується брати плати з форм-фактором ATX, оскільки вони помітно більше по габаритах і, відповідно мають, більше кількість слотів, зручне їх розташування, а також розташування чіпсета і інших роз'ємів.

mATX(micro ATX) - зменшений стандарт ATX. Він використовується в основному в офісних машинах, де не потрібно багато слотів для нарощування конфігурації. Стандарт mATX має розміри 24.4 x 24.4 см і підтримує 4 слоти розширення. Материнська плата стандарту mATX має основний роз'єм для підключення блоку живлення, що містить 20 або 24 контакти. Практично усі нові моделі, починаючи з 2003 р. мають 24-контактний роз'єм.

EATX(Extended ATX) - основна відмінність від ATX це розміри(30.5 x 33.0 см). Основна сфера їх застосування це сервери.

BTX(Balanced Technology Extended) - новий стандарт, розроблений з метою ефективного охолодження внутрішніх компонентів системного блоку. BTX має порівняно невеликі розміри і підходить для побудови мініатюрних комп'ютерів. Плати BTX мають розміри 26.7 х 32.5 см і мають 7 слотів розширення.

mBTX(micro BTX) - зменшений варіант BTX, що підтримує 4 слоти розширення. mBTX - мають розміри 26.7 х 26.4 см

mini - ITX - стандарт електрично і механічно сумісні з форм-фактором ATX. Форм-фактор mini - ITX розроблений компанією VIA Technologies і має невеликі розміри(17 х 17 см).

SSI EEB(Server Standards Infrastructure Entry Electronics Bay) - цей форм-фактор материнської плати в основному застосовується для побудови серверів і має розміри 30.5 x 33.0 см Основний роз'єм для підключення блоку живлення має 24+8 контактів.

SSI CEB(SSI Compact Electronics Bay) - цей форм-фактор також застосовується для побудови серверів і має 24+8 контактів основний роз'єм. Габарити таких плат - 30.5 x 25.9 см





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-10-01; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 412 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2240 - | 2072 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.112 с.