Розробити інтерфейс виводу інформації засобами PHP з бази даних MySQL.
Засобами PHPMyAdmin створити базу даних з нормалізованою таблицею (наприклад книг), структуру таблиці та інформацію в створену таблицю (декілька рядків) продумати та внести самостійно.
Розробити сторінку з мінімальним дизайном, в якій буде виведена створена таблиця мовою програмування PHP.
Практичне завдання 2
Розробити інтерфейс видалення інформації засобами PHP з бази даних MySQL.
Засобами PHPMyAdmin створити базу даних з нормалізованою таблицею (наприклад книг), структуру таблиці та інформацію в створену таблицю (декілька рядків) продумати та внести самостійно.
Розробити сторінку з мінімальним дизайном, в якій буде можливість обирати запис на видалення та видаляти його мовою програмування PHP.
Практичне завдання 3
Розробити інтерфейс редагування інформації засобами PHP в базі даних MySQL.
Засобами PHPMyAdmin створити базу даних з нормалізованою таблицею (наприклад книг), структуру таблиці та інформацію в створену таблицю (декілька рядків) продумати та внести самостійно.
Розробити сторінку з мінімальним дизайном, в якій буде можливість обирати запис на редагування та редагувати його мовою програмування PHP.
Практичне завдання 4
Розробити інтерфейс додавання інформації засобами PHP в базу даних MySQL.
Засобами PHPMyAdmin створити базу даних з нормалізованою таблицею (наприклад книг), структуру таблиці внести самостійно (без наповнення інформацією).
Розробити сторінку з мінімальним дизайном, в якій буде можливість додавати новий запис до таблиці бази даних MySQL мовою програмування PHP.
Практичне завдання 5. Продемонструвати можливість ВЕБ додатку, завантажувати користувацькі файли на сервер засобами мови програмування PHP.
Розробити сторінку з мінімальним дизайном, в якій буде можливість обирати файл та завантажувати його в певну папку ВЕБ ресурсу.
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ВІДПОВІДЕЙ НА
КОМЛЕКСНОМУ ДЕРЖАВНОМУ ЕКЗАМЕНІ
Комісія оцінює відповіді студентів (на кожне завдання окремо) за такими критеріями:
Для тестового завдання 1:
Оцінка 4 (добре)20 балів - повні правильні відповіді на всі 20 питань.
Кожне з 20-ти тестових питань оцінюється:
1 бал — правильна відповідь.
0 балів — неправильна відповідь.
Для практичного завданя:
Оцінка 5(відмінное) — продемонстрував вміння інтегрованого практичного застосування при розробці і оформленні власних проектів (додатків) у сучасному стилі програмування,
Оцінка 4(добре) — студент припустився незначної помилки при розробці власних проектів (додатків) або при оформленні свого проекту в сучасному стилі програмування, що не впливає на працездатність проекту.
Оцінка 3(задовільно) — студент припустився значних помилок при розробці власних проектів (додатків) або при оформленні свого проекту в сучасному стилі програмування, що не впливає на працездатність проекту.
Оцінка 2(незадовільно) — студент не розробив власний проект або не оформив його в сучасному стилі програмування.
Підсумкова оцінка виставляється як усереднення двох оцінок за текстове та практичне завдання
.4 Приклад практичної частини з дисципліни «Основи програмної інженерії»
Приклад практичної частини розглядаємо на основі задачі "Моделювання документообігу з придбання товарно-матеріальних цінностей в вищому навчальному закладі (ВНЗ)".
- Постановка задачі
Моделююча програма включає годинник, який на початку моделювання встановлюється в 0, а потім відраховує такти часу до моменту завершення процесу моделювання.
Кафедра ВНЗ оформлює замовлення на придбання потрібних товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ). Після оформлення замовлення на придбання ТМЦ здійснюється підготовка фінансових документів та їх проведення через бухгалтерію ВНЗ.
Для цього на обраній фірмі береться рахунок-фактура. На її основі кафедра виписує заяву головному бухгалтеру ВНЗ про виписку доручення для придбання обраного товару. Потім, по довіреності з бухгалтерії ВНЗ, в фірмі виписується видаткова накладна і на її основі робиться заявки на переказ грошей. На основі цих заявок та видаткової накладної друкується платіжне доручення, за допомогою якого ВНЗ переказує гроші за товар на обраній фірмі.
Після проведення оплати ТМЦ банком матеріально-відповідальним по підрозділу ВНЗ отримує товарно-матеріальних цінності з фірми-постачальника. Отримання ТМЦ з фірми здійснюється разом з отриманням податкової накладної, яка свідчить про сплату ПДВ.
Для оприбуткування товарно-матеріальної цінності оформляється прийомний акт. Для поставлення ТМЦ на баланс, в бухгалтерію факультету здається по одному екземпляру рахунку- фактури, видаткової накладної та податкової накладної.
Для списання товарно-матеріальної цінності здійснюється класифікація ТМЦ. Якщо отримана ТМЦ відноситься до мілкого майна (канцтовари, наочні посібники, господарчий інвентар), то вона відразу списується після оприбуткування. Для цього оформляється акт списання мілкого майна. На основі попередніх отриманих актів оформлюється акт списання основних засобів. Потім до нього додають дефектний акт, оціночний (якщо мав місце), прийомний акт на чорний метал, акт здачі кольорових металів і ці всі документи відносяться в бухгалтерію факультету, після чого відбувається списання основного засобу з балансу.
2.1.3.2 Побудова діаграми прецедентів (варіантів використання). Визначення типів взаємодій між користувачем та системою, відношеннь між елементами діаграми (асоціації, включення (include), розширення (extend))
Діаграма прецедентів для даної задачі може виглядати наступним чином:
2.1.3.3 Об’єктно-орієнтоване проектування
УВАГА! У разі використання заборонених джерел на вимогу викладача студент залишає аудиторію та одержує загальну нульову оцінку.
За підсумками комплексного Державного екзамену студент може набрати від 0 до 100 балів включно. Набрана сума балів зі 100-балової шкали оцінки переводиться в 4-балову та в шкалу за системою ECTS у такий спосіб:
Оцінка за баловою шкалою, що використовується в КІСІТ КНЕУ ім..В.Гетьмана | Оцінка за національною шкалою | Оцінка за шкалою ECTS |
85—100 | 5 (відмінно) | А |
4 (добре) | В | |
65—75 | С | |
3 (задовільно) | D | |
50—55 | Е | |
0 - 45 | 2 (незадовільно) | FX, F |