Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Матеріали для закупорювання аптечної тари

В аптечній практиці для закупорювання склянок і банок застосовують коркові, гумові, скляні, полімерні пробки, а також паперові ковпачки, що надягають в ряді випадків поверх пробок.

Коркові пробки бувають «оксамитові», «полубархатные», середні і прості. «Оксамитові» пробки мають гладку бічну поверхню, вони м'які і еластичні. Пробки «полубархатные» та середні мають пористу поверхню. Прості пробки мають великі поглиблення на бічній поверхні, характеризуються крихкістю, легко кришаться. Для закупорювання аптечної тари придатні тільки «оксамитові» і «полубархатные» пробки.

Виготовляються коркові пробки з кори коркового дуба. Вони майже непроникні для повітря, легкі і внаслідок своєї еластичності щільно прилягають до шийки посуду, забезпечуючи герметичність закупорювання.

Коркові пробки бувають циліндричної і конічної форми. Для закупорювання аптечного посуду (склянок і банок) використовують тільки пробки конічної форми, якими закривають горлечко посуду не повністю, з тим, щоб зручніше було її відкорковувати. Коркові пробки руйнуються окислювачами (перекис водню, хлор, йод та ін), міцними кислотами і лугами. Органічні розчинники можуть витягувати з пробки екстрактивні речовини. Під пробку для запобігання його контакту з рідиною, вміщеній в тару, зазвичай підкладають кружок пергаментного паперу.

Гумові пробки, що застосовуються в аптечній практиці, виготовляються із спеціальних сортів гуми, не містить розчинних домішок і не має запаху. Гумові пробки більш стійкі до кислот, лугів, а також розчинів лікарських речовин, що руйнують коркові пробки. Гумові пробки непридатні для закупорювання склянок з бензином, хлороформом, сірковуглецем та іншими розчинниками подібного типу, так як гума розчиняється в них.

Для закупорки склянок з рідинами, що роз'їдають гумові та коркові пробки, застосовують притерті скляні пробки, які забезпечують найбільш щільну укупорку.


Скляні притерті пробки застосовують в основному при зберіганні рідких і порошкоподібних лікарських речовин в самій аптеці в склянках і банках. З лікарських форм, що відпускаються хворому, найбільш часто скляні притерті пробки застосовують для закупорювання ін'єкційних ліків. Не рекомендується застосування притертих скляних пробок для закупорювання склянок з лужними розчинами. Вони досить легко засмоктуються між шийкою склянки і пробкою і роз'їдають скло, що призводить до приклеювання пробки до неї.

В останні роки широко застосовуються в аптечній практиці пробки з полімерних матеріалів різної конструкції: ковпачки, що вставляються в шийку, а також прокладки з полімерів, що поміщаються під навинчивающуюся пробку для більш щільного закупорювання. Дуже зручні вставляються пробки з отвором, що дозволяє дозувати відпущений рідке ліки по краплях. Поверх таких пробок-крапельниць на склянку нагвинчують пробку-ковпачок.

Зміцнення пробок в склянках виробляють з допомогою ковпачків з паперу, рідше гуми та інших матеріалів або шляхом заливки горловини з пробкою аптечними смолками.

Паперові ковпачки прикріплюють до шийки склянки міцної бавовняної ниткою (аптечної в'язкої) або тонкими гумовими кільцями (аптечною гумкою).

Склянки з притертою пробкою, що містять ін'єкційні ліки, обв'язують попередньо змоченим водою пергаментом, який при цьому робиться дуже м'яким, але не втрачає своєї міцності, а після висихання щільно обтягує пробку і шийку склянки.

Заливка смолкою проводиться шляхом занурення верхній частині шийки закупореній склянки в розплавлену замовк на глибину виступу горлечка. Рівномірний розбраті-поділ смолки досягається за допомогою повертання склянки. Для закріплення пробок в склянках, що містять водні рідини, застосовують воскові або парафінові смолки.

Миття аптечного посуду 1. Звільнений від пакувального матеріалу новий посуд і посуд, що був у використанні (у неінфекційних відділеннях лікувально-профілактичних закладів), обмивають зовні і всередині водопровідною водою для звільнення від механічних забруднень і решток лікарських речовин, замочують у водному розчині мийного засобу з температурою 55 ± 5° С протягом 25 ± 5 хв. Дуже забруднений посуд замочують на більш тривалий час (від 2 до 3 год.). 2. Посуд, що був у використанні в інфекційних відділеннях, знезаражують на місці, а при надходженні до аптеки перед миттям дезінфікують. Після дезінфекції посуд повинен бути промитий у проточній воді. Повторне використання одного й того самого дезінфекційного розчину не допускається. 3. Як мийні засоби при ручному митті посуду дозволяється використовувати теплу водну завись гірчиці (1:20) і розчин натрію гідрокарбонату 0,5 % з мильною стружкою (мило господарське без запашника). Для автоматичного і ручного миття аптечного посуду допускається використовувати мийні засоби, дозволені до застосування в Україні згідно з інструкцією до застосування. 4. Після замочування в розчині мийного засобу посуд миють у цьому самому розчині за допомогою йоржа або мийної машини. Для повноти змивання мийних засобів, які вміщують поверхнево-активні речовини, посуд обполіскують 5 разів проточною водопровідною і 3 рази очищеною водою, заповнюючи флакони і пляшки повністю. При автоматичному обполіскуванні в залежності від типу мийної машини час витримки в режимі обполіскування від 5 до 10 хв. Після обробки мийними розчинами гірчиці або натрію гідрокарбонату з милом достатньо п’ятикратного миття водою (2 рази водопровідною і 3 рази очищеною водою). Ступінь чистоти вимитого посуду і повнота змивання мийних засобів повинна контролюватися за методиками у відповідності до додатка 3. Обробка та контроль якості обробки аптечного посуду та пробок

            1. Порядок обробки гумових пробок
1.1. Для закупорки флаконів та пляшок, у яких містяться водні, водноспиртові і масляні розчини, використовують пробки з гумової суміші марок ИР-21 (світло-бежевого кольору), ИР-119, ИР-119/1, ИР-119А (сірого кольору), 52-369, 52-369/1, 52-369/2 (чорного кольору), И-51-1, И-51-2, 1000-6, 1000-11, 52-1330, допускається використання пробок із гумової суміші марки 25П (червоного кольору) для водних розчинів екстемпорального виготовлення.
1.2. Перегляд та відбракування пробок повинні проводитися до їх обробки з метою виключення наступного занесення механічних включень.
1.3. Нові гумові пробки обробляють таким чином. Пробки миють уручну або в пральній машині в гарячому 55 ± 5 ° С 0,5 % розчині мийних засобів «Лотос», «Астра» або інших протягом 3 хв (співвідношення маси пробок і маси розчину мийного засобу 1:5); промивають 5 разів гарячою водопровідною водою, кожний раз замінюючи її свіжою, і 1 раз очищеною водою; кип’ятять в 1 % розчині натрію гідрокарбонату протягом 30 хв, промивають 1 раз водопровідною водою і 2 рази очищеною. Потім вміщують у скляні або емальовані ємкості, заливають очищеною водою, закривають і витримують в паровому стерилізаторі при температурі 120 ± 2 ° С протягом 60 хв, воду після цього зливають, і пробки ще раз промивають очищеною водою.
1.4. Після обробки пробки стерилізують у біксах у паровому стерилізаторі при температурі 120 ± 2 ° С протягом 45 хв. Стерильні пробки зберігають у закритих біксах не більше 3 діб. Після розкриття біксів пробки повинні бути використані протягом 24 годин.
1.5. При заготівлі про запас гумові пробки після обробки, як зазначено в пункті 1.3, не піддаючи стерилізації, сушать в повітряному стерилізаторі при температурі не вище 50 °С протягом 2 годин і зберігають не більше 1 року в закритих біксах або банках у темному прохолодному місці. Перед використанням гумові пробки стерилізують, як зазначено в пункті 1.4.
 1.6. Гумові пробки, що були у використанні, промивають очищеною водою, кип’ятять в очищеній воді двічі по 20 хв, кожний раз замінюючи воду свіжою, і стерилізують, як зазначено вище (п. 1.4).
Гумові пробки, що були у використанні в інфекційних відділеннях, не підлягають дезінфекції і повторно не використовуються.
1.7. Алюмінієві ковпачки, які використовуютьсяразом з гумовими пробками при закупорюванні флаконів і пляшок, обробляються таким чином. Алюмінієві ковпачки витримують 15 хв в 1 % або 2 % розчині мийного засобу, підігрітому до температури 75 ± 5 °С, потім розчин зливають і ковпачки промивають проточною водопровідною водою. Чисті ковпачки сушать у повітряному стерилізаторі в біксах при температурі 55 ± 5 °С. Зберігають у закритих ємкостях (біксах, банках, коробках) в умовах, які виключають їх забруднення.

2. Порядок обробки поліетиленових пробок
Нові поліетиленові пробки декілька разів промивають гарячою 55 ± 5 °С водопровідною водою, обполіскують водою очищеною і стерилізують шляхом занурення у свіжий 6% розчин водню перекису на 6 год, після чого промивають водою очищеною і сушать у сушильній шафі при температурі 55 ± 5 °С. Висушені пробки зберігають у стерильних банках з притертими пробками, біксах протягом 3 діб в умовах, що виключають їх забруднення.

3. Порядок обробки пластмасових гвинтових пробок
Нові пластмасові пробки декілька разів промивають гарячою 55 ± 5 °С водопровідною водою і сушать у сушильній шафі при температурі 55 ± 5 °С. Висушені пробки зберігають у закритих коробках, ящиках в умовах, які виключають їх забруднення. У разі забруднення пробок у процесі зберігання їх попередньо миють з використанням мийних засобів.

4. Контроль якості обробки аптечного посуду та пробок
                       4.1. Визначення ступеня чистоти
Ступінь чистоти вимитого посуду контролюють візуально за відсутності сторонніх уключень і рівномірністю стікання води зі стінок флаконів після їх обполіскування.
Після обполіскування пробок у промивних водах також повинні бути відсутні механічні включення у вигляді волокон або краплинних уключень, видимих неозброєним оком. Для визначення механічних включень у промивних водах після обполіскування пробок відбирають злив у кількості 200 мл у конічну колбу з притертою пробкою місткістю 250 мл, струшують протягом 5 с і після закінчення виділення бульбашок повітря вносять у зону перегляду і переглядають протягом 30 с.
         4.2. Визначення повноти змивання мийних засобів
Повноту змивання синтетичних мийних і мийно-дезінфекційних засобів визначають за величиною pH потенціометричним методом. Після останнього обполіскування посуду або пробок pH промивної води повинен відповідати pH вихідної води.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Как обучить ребенка математике | Историческая справка о методике
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 202 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2213 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.017 с.