Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тюлемисова Жибек Булатбековна

СЫНЫП: 1

Қатысқандар:

3

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

 1.3.2.2. берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу

Критериалды бағалау

1.Ұсынылған ақпаратты түсінеді.

2.Қабылдайды есінде сақтайды

1. Оқушылар қоршаған орта туралы түсініктері қалыптасқан.

 2. қоршаған ортадағы заттардан екі –екіден комбинациялар жиынын құрастыра алады.

 

 

Тапсырма

 Дискрипторлар

Балл

1.Геометриялық фигуралар арасындағы негізгі арақатынасты түсіну және қолдану (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең –тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа)

2.Геометриялық бағдарламаны пайдалана отырып,

3. фигураларды (пішіндерді) көрсететі. Геометриялық фигураларды (пішіндерді), (ұштарындағы «тұтқалар» көмегімен) оларды жоғары, кең т.б жасау үшін өзгертуініз

 

 1.Суретте бейнеленген заттарды жұптап атап шық?

 

 

2.Суреттегі заттардан екі –екіден комбинациялап жинақтап жаз?

 

 2 балл     1 балл     2 балл

Сабақ мақсаттары

Барлықоқушыларорындайалады: берілген ұзындығы бойынша кесінді сызу дұрыс атайды.

 

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:айналадағы заттарды ажырата алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: айналадағы заттардыжұптайды, комбинациялайды

 

Тілдік мақсат

 

                                

Оқушылар орындай алады: саралайды, жіктейді, мысал келтіреді

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: комбинация, текше, планета зәулім

 

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: әңгімелеу, сұрақ-жауап, сурет бойынша әңгімелеу, суретті бастырып салу

Талқылауға арналған сұрақтар: геометриялық фигураларды екі-екіден комбинациялауға бол ма? Қоршаған ортада қандай заттарды комбинациялауға болатыны ата.

Не себепті бізге қоршаған ортадағы заттарды комбинациялау қажет…. деп ойлайсыз?

 

ишара: вербалды бағалау

 

Алдыңғы оқу:

түзу, тұйықталған жəне тұйықталмаған жəне қисық,

сынық сызықты жазықтықта/ қарапайым жазық

геометриялық фигураларды (үшбұрыш, төртбұрыш) нүктелі

қағазда кескіндеу

Жоспар

 

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

Психологиялық дайындық

Өлең шумақтары арқылы оқушыларды ұйымдастыру

Екі көз не үшін керек?

-Жақсыларды көру үшін!

Екі қол не үшін керек?

-Елге көмек жасау үшін керек?

-Екі аяқ не үшін керек?

-Туған жерге жету үшін керек!

1-ден 10-ға дейінгі сандарды оқу, жазу

 

 

Тірек сөздер жазылған карточкалар (оқу мақсаттарын қарау)

 

Ортасы

Интерактивті тақтамен бейнелі суреттерді көрсету 

1-тапсырма

Артық фигураны тауып, қалған фигураларды топта.

 

             
   

 

 


2-тапсырма

Сыныптағы заттарды ата.

Айналаңа қарап сол заттарға жұп тауып комбинацияла.

 

Ойын:

Сенің портфеліндегі заттарды ата, олардың жұбын тап? Не өзгерді? Не байқадың?

Сергіту:

Ұзын мұртты құмырсқа,

Келе жатыр жұмысқа.

Допты алды қолына

Допты қойды жолына,

Оңға қарады, солға қарады,

Үлкен тау деп ойлады.

№3 тапсырма

Хайуанаттар бағында жөндеу жұмыстары жүргізілді. Сырлаушылар торды сылады. Енді аңдарды торларына орналастыру керек? Түлкіні қай торға орналастырамыз? Неге? Аюды ше? Қасқырды? Жолбарысты? Арыстанды? Түстері бойынша торларға орналастыру қажет.

Ширату /Би/

 

Соңы

 Бүгінгі сабақ сендерге ұнадыма, балалар?

Сабақтағы ең қызықты сәт.

 

 

Нені білдім?

Нені үйрендім?

Нені білгім келеді?

 

Қосымша мəліметтер: табиғаттағы барлық заттарды екі –екіден не оданда көп комбинациялауға болады

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Комбинация сөзін түсінеді. Заттарды екі-екіден жұптайды.

 Сұрақ-жауап

Бейнелі суреттер арқылы

 

Смайликтер, геометриялық фигуралар арқылы

 Оқушылар екі-екіден заттарды комбинациялайды, жұптайды

 Дүниетану пәнімен байланыс орнағанын түсінеді

Рефлексия

 

Оқу міндеттері орындалды

 

Оқушылар тақырыпқа сай қосымша ақпараттармен танысытырылды

 

Сабақ жақсы деңгейде өткізілді

 

Жоспарланған саралау комбинациялау арқылы ажырата білуге үйренді

 

 Уақытты тиімді пайдаланылды.

 

Жоспарыма өзгерістер енгізген жоқпын

 

Сабақтың мақсаты

мен оқу міндеттері

орындалды ма?

Бүгін оқушылар

не үйренді?

Сабақ қалай өтті,

қандай деңгейде

өтті?

Жоспарланған

саралау жақсы

іске асты ма?

(тапсырмалар

сəйкес болды ма?)

Уақытты қалай

пайдаландым?

Жоспарыма

қандай өзгерістер

енгіздім жəне

неге?

 

Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1: Қосымша ақпараттың алынуы

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 

1: сағат, минут,секунд бірліктерін ажырата білсе

2: ай атаулары, апта атаулырын білсе

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жеке оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1: қосымша тапсырма беру

2: жұмбақ, ертегі, мақал-мәтел

                         

 

Сабақ: Математика

Мектеп: « И.Шорманов атындағы орта мектеп-мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні: 05.07.2016жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Шагаева Мөлдір Ракымбаевна

Сынып:1

Қатысқандар: 19                       Қатыспағандар:0

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.3.2.4 геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтау (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа)

Критериалды бағалау

геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтайды, үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа сөздерін қолдана біледі, салыстырады, дәлелдейді.

Тапсырма

Дескрипторлар

Балл

1. Түрі, түсі, өлшемі бойынша салыстыр.

2. Сурет бойынша сұрақтар құрастыр.

3. Не өзгерді? ойыны.

 

4.Логикалық тапсырма. Қайсысы кең? Қайсысы тар?

 

1. Түрі, түсі, өлшемі бойынша салыстырады.

2. Сурет бойынша сұрақтар құрастырады.

3. Не өзгерді? ойыны арқылы үлкен-кіші екенін ажыратады.

4.Логикалық тапсырманы орындайды. Қайсысы кең? Қайсысы тар?

1   2   1   1  

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: салыстырады, анықтайды, қолданады, дәлелдейді.

Түйінді сөздер мен тіркестер, терминдер: үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа.

Сыныптағы диалог\жазылым үшін сай келетін тіл стилі

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. Қайсысы кең? Қайсысы тар? Не өзгерді?

Ишара:смайликтер, мадақтау

Алдыңғы оқу

Жазық фигуралардың модельдерінен және бөліктерінен композиция құрастыру

                     Жоспар        

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басталуы

Білу 1.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.             

Мен «жоғары» десем, сен........
Мен «төбе» десем, сен.......
Мен «үлкен» десем, сен.....
Мен «алыс» десе, сен.....
Мен «биік»десем, сен.....
Мен «ауыл» десем, сен......
Мен «құрғақ» десем, сен.....

Мұғалімге арналған нұсқаулық

 

Әдістемелік құрал

Ортасы

Түсіну

Оқулықпен жұмыс.

Жіптерді салыстыру. Ұзын-қысқа.

Шалбардың ұзын-қысқалығын табу, салыстыру.

 Қолдану. Дәптермен жұмыс.

№3.

Бейнелі суреттер

 

Аяқталуы

Талдау, жинақтау      

№4. Логикалық тапсырма Бағалау.

Кері байланыс: Смайликтерді әр оқушы өзі қалаған нұсқаға жабыстырады.

Смайликтер

Қосымша мәліметтер

геометриялық фигуралар арасындағы негізгі қатынастарды анықтау (үлкен-кіші, жоғары-төмен, кең-тар, жуан-жіңішке, қалың-жұқа)

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік

АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма?

 

2.Бүгін оқушылар не білді?

 

3. Сыныптағы ахуал қандай болды?

 

4. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

 

5. Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

 

6. Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Мен сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім?

               

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Смаилова Жулдыз Бакашаровна 5 страница | 
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2018-10-15; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 305 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Что разум человека может постигнуть и во что он может поверить, того он способен достичь © Наполеон Хилл
==> читать все изречения...

4438 - | 4315 -


© 2015-2026 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.128 с.