Поиск: Рекомендуем:
Почему я выбрал профессую экономиста
Почему одни успешнее, чем другие
Периферийные устройства ЭВМ
Нейроглия (или проще глия, глиальные клетки)
Категории:
|
Смаилова Жулдыз Бакашаровна 3 страница
| |||||||
| 1.Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма? |
| |||||||
| 2.Бүгін оқушылар не білді? |
| |||||||
| 3. Сыныптағы ахуал қандай болды? |
| |||||||
| 4. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
| |||||||
| 5. Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
| |||||||
| 6. Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім, неліктен? |
| |||||||
| Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Мен сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім? | ||||||||
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сабақ жоспары
Бастамас бұрын орта мерзімді жоспарға жүгініңіз. Өзіңіздің сабағыңыздың жоспарын алдыңғы сабақтарда меңгерілген білімді ескере отырып, қандай да бір өзгертулер енгізе отырып, құрған жөн.
| САБАҚ: | Мектеп: Рахат орта мектебі | ||||||
| Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Веливаева М.И | ||||||
| СЫНЫП: 1 «а» | Қатысқандар: 22 | Қатыспағандар: 22 | |||||
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.3.2.3Жазық фигуралар модельдерін және бөліктерін компазиция құрастыру | ||||||
| Критериалды бағалау | Дискриптор | ||||||
| 1.Фигураларды стикерге суретін салу 2.Санағыштардан өздері фигура құрастыру 3.Фигураларға қосымша фигуралар салады. 4.Мектеп компазициясын құрастыру | |||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Фигураларды ажырата біледі | ||||||
| Әр фигураладыңтөбелерін санай алады. | |||||||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Пирамида,конус т.б фигураларды біледі | |||||||
| Өздері құрастыра біледі. | |||||||
| Кейбір оқушылар орындай алады: қолда бар ресурстардан осы фигураларды жасай алады,айыра алады. | |||||||
|
| |||||||
| Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Заттарды белгілеріне сәйкес жиындарға біріктіруін талқылап,дәлелдейді. | ||||||
| Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: сол,оң жақта,жоғары,төмен,артында,алдында,үстінде,нүкте,сәуле,түзу,кесінді,шар, цилиндр,текше. | |||||||
|
| |||||||
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: | |||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар: Оларды неге топтастырамыз? | |||||||
| Бұл фигуралардың қандай ортақ белгілері бар?Мұндай фигураларды қайда қолданатыныңызды айта аласыз ба?Неліктен бұл фигураны шаршы дейміз? | |||||||
| Не себепті тіктөртбұрыш …. деп ойлайсыз? | |||||||
|
| |||||||
| ишара: | |||||||
|
| |||||||
| Алдыңғы оқу: | Қарапайым фигураларды біледі,ажырата алады,оларды өздері жасай,құрастыра біледі. | ||||||
|
Жоспар | |||||||
| Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар | |||||
| Басы 3-мин | Сыныпты жаңа сабаққа дайындау үшін,өздеріне ұнаған фигураларды стикерге суретін салады,қасында отырғанбалаға осы фигура туралы айтып береді.
| Стикерлер,геометриялық фигура | |||||
| «Кім тапқыр сайысы» Фигуралар сайысы | |||||||
| Ортасы |
Мынау.... Оның....төбесі бар Оның бұрышы бар Санағыштардан фигураларды өздері құрастырады. Геометриялық фигуралар салынған парақтарды үлестірп беремін.Оқушылар шығармашылықтарын танытып,фигураларға қосымша элементтерін салады
| Санағ1ыштар | |||||
| Соңы | Оқушылар алдарында жатқан фигуралардан аппликация құрастырады. | Қима қағаздар | |||
| Қосымша мəліметтер: Ғаламтордан алынған мәліметтер беріледі. | |||||
| Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). | |||
| Фигуралардан робот құрастыру | Жазық фигураларды қолдану арқылы аппликация құрастыру | Фигураларға байланысты слайд көрсету.Орыс тілі мен ағылшын тілі Өзін өзі тану Қауіпсіздік ережелерді түсіндіру | |||
|
Рефлексия | Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта | ||||
| Сабақтың мақсаты | берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
| мен оқу міндеттері |
| ||||
| орындалды ма? |
| ||||
| Бүгін оқушылар |
| ||||
| не үйренді? |
| ||||
| Сабақ қалай өтті, |
| ||||
| қандай деңгейде |
| ||||
| өтті? |
| ||||
| Жоспарланған |
| ||||
| саралау жақсы | |||||
| іске асты ма? | |||||
| (тапсырмалар | |||||
| сəйкес болды ма?) | |||||
| Уақытты қалай | |||||
| пайдаландым? | |||||
| Жоспарыма | |||||
| қандай өзгерістер | |||||
| енгіздім жəне | |||||
| неге? | |||||
| Сабақ:математика | Мектеп: Рахат орта мектебі | ||||||
| Күні:05.07.16 | Мұғалімнің аты-жөні: Дауренбекова Бахытгуль Текеновна | ||||||
| Сынып:1 | Қатысқандар: 22 Қатыспағандар: | ||||||
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.1.3.2 өлшем бірліктерді(см, дм/ кг/л/сағ)қолданып өлшеу | ||||||
| Критериалды бағалау | 1.1.3.2** өлшем бірліктерді (см/ кг/л) қолданып өлшеу шамалар мəндерін: ұзындық (см / масса (кг)/ көлем (сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру жəне амалдар орындау
| ||||||
| Тапсырма
| Дескрипторлар
| Балл | |||||
| 1. Өлшем бірліктерін қолданып өлшеу 2. Өлшем бірліктерін салыстыру 3. Амалдарды орындау
4.Логикалық тапсырма | 1.Суретті толықтырады +
2. Өрнектерді салыстырады
3. Мәселе есептерді шығарады
4.Логикалық тапсырманы орындайды
| 1 2 1 1 | |||||
| Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: салыстырады, саралайды, түсіндіреді | ||||||
| Түйінді сөздер мен тіркестер, терминдер: Санды бірнеше бірлікке арттыру, кемітуді меңгерту. | |||||||
| Сыныптағы диалог\жазылым үшін сай келетін тіл стилі | |||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Өлшем бірліктерді салыстырады
| |||||||
| Ишара:смайликтер, мадақтау
| |||||||
| Алдыңғы оқу | Бірнеше бірлікке арналған арттыруға және кемітуге арналған есептерді шығарады | ||||||
| Жоспар | |||||||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | Ресурстар | |||||
| Басталуы | Білу 1.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
Ә) І топқа - Кітаптың мұқабасын өлшеу, дм - ге айналдыру.
Салыстыру. «Қай топ шапшаң?» 5см. * 4 см. 4см. * 3см. 2см * 4см 4см. * 3см. 6 см * 5см. 1см. * 5см. 6см. * 5см 2см * 1см 3см * 6см. | Мұғалімге арналған нұсқаулық
Әдістемелік құрал | |||||
| Ортасы | Түсіну Оқулықпен жұмыс.
Қолдану. Дәптермен жұмыс. №1.Суретті толықтыр. . | Бейнелі суреттер
| |||||
| Аяқталуы | Талдау, жинақтау №4. Логикалық тапсырма. «Сиқырлы кілт». Кілттер қайсысына сәйкес келеді? Бағалау. Кері байланыс: Смайликтерді әр оқушы өзі қалаған нұсқаға жабыстырады. | Смайликтер | |||||
| Қосымша мәліметтер | Санды бірнеше бірлікке арттыру және кемітуге арналған есептер | ||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс | |||||
| Қосу мен азайтуға берілген есептерге қатысты таңдаған амалдарын негіздеуге, шығаруға тәрбиелеу. | |||||||
| Рефлексия | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| 1.Сабақ\оқу мақсаттары шынайы ма? |
| ||||||
| 2.Бүгін оқушылар не білді? |
| ||||||
| 3. Сыныптағы ахуал қандай болды? |
| ||||||
| 4. Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
| ||||||
| 5. Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? |
| ||||||
| 6. Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
| ||||||
| Қорытынды бағамдау. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 2.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Мен сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылар менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетіні туралы не білдім? | |||||||
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сабақ жоспары
| САБАҚ: Математика | Мектеп: Өрнек бастауыш мектеп | |||||||||||
| Күні: 01.07.2016 | Мұғалімнің аты-жөні: Жексебаева Гаухар Жетегеновна | |||||||||||
| СЫНЫП: 1 | Қатысқандар: 14 | Қатыспағандар: 14 | ||||||||||
| Осысабақарқылыжүзегеасатыноқумақсаттары | 1.1.2.3 қосудыңауыстырымдылыққасиетін; 0 жəне 1-дің қасиетінқолдану | |||||||||||
| Критериалды бағалау 1.Ұсынылған ақпаратты түсінеді. 2.Оқыған материалды есте сақтау, еске түсіру, қайталау 3.Берілген матриалды өз
| 1. 1** 10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады 2. Сандардың қосындысы мен айырмасын, сандарды салыстыру (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сəулесін пайдалана алады 3. Қосу мен азайту амалдарының компоненттері атауларын өрнектерді оқу мен жазуды пайдалана алады
| |||||||||||
| Тапсырма | Дискрипторлар | Балл | ||||||||||
| 1Суреттегі бейнелеген бірддей заттар қанша екенін анықта 2.Оның ішінде ұшақтар саны қанша? 3.Оның ішінне доптың саны қанша? 4.Ұшақтар саны мен доптың санын ауыстыры қос, қанша шықты? | 1Суреттегі бейнелеген бірддей заттар қанша екенін анықта 2.Оның ішінде ұшақтар саны қанша? 3.Оның ішінне доптың саны қанша? 4.Ұшақтар саны мен доптың санын ауыстыры қос, қанша шықты? | 2 балл 1 балл 1 балл 2 балл | ||||||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: 10 көлемінде тура жəне кері санай алады; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтай алады, сандардың қосындысы мен айырмасын, сандардысалыстыру (артық/кем), көршілес сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сəулесін пайдалана алады
қатарындағы орнын анықтау | |||||||||||
|
| ||||||||||||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 100 – ге дейін санай алады, жұп және тақ сандарды ажырата алады | ||||||||||||
| Кейбір оқушылар орындай алады: Есеп шығара алады және есеп құрастыра алады | ||||||||||||
|
| ||||||||||||
| Тілдік мақсат
| Оқушылар орындай алады: саралайды, жіктейді, көшіріп жазады, мысал келтіреді, рольдік ойын ойнайды | |||||||||||
| Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: ауыстырымдылық, қасиет,тәсіл. | ||||||||||||
|
| ||||||||||||
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: әңгімелеу, сұрақ-жауап, сурет бойынша әңгімелеу, суретті бастырып салу | ||||||||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар: 0 – деген санын қалай тұсінесің?0 + 1 қосқанда немесе 1 +0 қанша шығады? Не байқадың? Есеп те не туралы айтылған?, Есепте не белгілі?, Есепте не сұрайды?,Берілген қосындыларды қандай қосындылармен алмастырдың?, Неліктен?,Неге солай жасауға болады?,Қосу амалының қандай қасиетін қолдандың? | ||||||||||||
| Не себепті бізге есеп, өрнек шығарғанда ауыстырымдылық қасиеттін қолдануға тиімді деп ойлайсыз? | ||||||||||||
|
| ||||||||||||
| ишара: вербалды бағалау | ||||||||||||
|
| ||||||||||||
| Алдыңғы оқу: | бір таңбалы сандарды ондықтан аттамай қосу кестесін құру, білу жəне қолдану | |||||||||||
|
Жоспар | ||||||||||||
| Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар | |||||||||||
| Басы | Психологиялық дайындық Өлең шумақтары арқылы оқушыларды ұйымдастыру *** Спортпен шұғылдан, Сұлулық сыйлаған. Сол саған пайдалы іс, Сауық пен кинодан | Оқулық, интерактивті тақта, бейнелі суреттер, үлестірмелер, сағат макетін жасау | ||||||||||
| Ортасы | Интерактивті тақтамен бейнелі суреттерді көрсету арқылы ауыстырымдылық қасиеті және 0 мен 1 саны туралы түсініктерін толықтыру. Сергіту сәті: Жалқаулық тастаймыз, Шынығамыз жастай біз. Ырғағымен әуеннің, Жаттығұды бастаймыз. Бір, екі, үш, Дем аламыз жалғап күш. Қолға ұалам аламыз, Әдемі етіп жазамыз.
| |||||||||||
| Соңы | Нені білдім? Нені үйрендім? Нені білгім келеді? |
| ||||||||||
| Қосымша мəліметтер: «Ер Төстік» ертегі және оның кейіпкерлері: аты – Шалқұйрық, Епті, Желаяқ, Саққұлақ, Таусоғар, Көлтауысар,Көреген, Самрұқ құс,Жалмауыз кемпір. | ||||||||||||
| Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). | ||||||||||
| 1.Қолайлы тәсілмен шығару арқылы өрнек құрастырып тапсырма беру 2. Перфоркартамен жұмыс 3.Сурет бойынша есеп құрастыру | Сұрақ-жауап Бейнелі суреттер арқылы Смайликтер, геометриялық фигуралар арқылы
| Оқушылар уақытты үнемдеуді үйренеді Математика пәнімен байланыс орнағанын түсінеді
| ||||||||||
|
Рефлексия |
Оқу міндеттері орындалды
Оқушылар ауыстырымдылық қасиетпен танысытырылды
Сабақ жақсы деңгейде өткізілді
Жоспарланған саралау ауыстырымдылық қасиетын және 0 мен 1 санның қосу мен азайту амалдарын орындауға үйренді
Уақытты тиімді пайдаланылды.
Жоспарыма өзгерістер енгізген жоқпын | |||||||||||
| Сабақтың мақсаты
Дата добавления: 2018-10-15; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 344 | Нарушение авторских прав Поиск на сайте: Лучшие изречения: |
||||||||||||