Тема 1. Основні поняття інформатики та комп’ютерної техніки. Структура та основні пристрої сучасних ПК.
Загальні відомості про інформацію, інформаційні технології та системи. Форми представлення інформації. Одиниці виміру інформації. Економічна інформація. Класифікація економічної інформації.
Роль і призначення обчислювальної техніки в умовах ринкової економіки. Персональні комп’ютери (ПК) та сфери їх застосування. Архітектура та характеристика основних пристроїв ПК. Типи мікропроцесорів. Види пам’яті. Зовнішні носії інформації (жорсткі диски, оптичні диски). Периферійні пристрої.
Програмне забезпечення персонального комп’ютера. Основні поняття, склад і структура програмного забезпечення ПК. Системне програмне забезпечення. Поняття та призначення операційної системи.
Принцип організації збереження та пошуку інформації у ПК. Основні поняття файлової системи, збереження інформації в пам’яті ПК. Поняття про файли та папки (каталоги). Імена файлів та їх розширення. Типи файлів. Шлях до файла.
Тема 2. Принципи та структура програмного забезпечення ПК. Операційна система MS Windows
Загальні відомості про операційну систему (ОС) MS Windows. Сучасні версії ОС MS Windows. Їх призначення та переваги.
Структура екрана: робочий стіл, панель задач. Структура вікон у системі Windows. Елементи діалогових вікон. Управління вікнами за допомогою «миші». Переміщення, зміна розмірів та закриття вікон.
Головне меню системи та характеристика його пунктів. Довідникова система та її використання. Контекстно-залежні меню. Основи налагодження інтерфейсу користувача MS Windows.
Характеристика файлової системи MS Windows. Вікно Мой компьютер, програма Проводник. Файли, папки, ярлики, шляхи доступу до файлової системи. Типові операції з папками та файлами. Копіювання, переміщення, перейменування та вилучення папок і файлів. Створення папок та ярликів. Принципи створення та збереження нового документа під час роботи з програмами в системі Windows. Відкриття документа. Робота з декількома документами.
Прикладні програми та сфери їх застосування. Пакети прикладних програм Microsoft Office. Програми-архіватори та робота з ними. Робота з антивірусними програмами.
Тема 3. Системи обробки текстової інформації. Текстовий редактор MS Word
Запуск програми MS Word та вихід із неї. Призначення. Основні поняття та функціональні можливості програми MS Word.
Створення нового документа. Режими роботи з документами. Виділення фрагментів тексту. Редагування тексту: вилучення, копіювання та переміщення тексту. Робота зі списками. Автоматична нумерація та маркування списку. Форматування тексту: зміна типу, стилю та розміру шрифту. Форматування абзаців, встановлення абзацних відступів і міжрядкових інтервалів.
Робота з об’єктами в текстовому редакторі MS Word. Вставка в текст геометричних об’єктів і математичних формул. Вставка номерів сторінок, верхніх і нижніх колонтитулів.
Таблиці у MS Word. Введення даних у таблицю. Встановлення та вилучення рядків і стовпців таблиці. Форматування таблиці.
Перевірка орфографії. Попередній перегляд та друк документа. Збереження документа.
Імпорт об’єктів з інших прикладних програм, експорт даних в інші прикладні програми.
Тема 4. Системи табличної обробки даних. Табличний процесор MS Excel
Загальна характеристика, призначення та особливості електронних таблиць. Запуск програми MS Excel і вихід із неї. Поняття робочої книги та робочого листа. Створення та збереження нового документа (таблиці.)
Електронна таблиця MS Excel: особливості та можливості. Робочі книги і робочі листи. Форматування електронних таблиць у MS Excel. Елементи таблиці: стовпці, рядки, комірки, інтервали та їх адресація. Панелі інструментів. Введення даних у таблицю, типи даних.
Принципи побудови формул у MS Excel. Рядок введення формул. Введення та копіювання формул. Типи адресації в MS Excel. Переміщення в таблиці. Використання іменованих діапазонів у формулах.
Формування та використання логічних функцій. Побудова вкладених функцій. Формування статистичних функцій та їх обчислення (СРЗНАЧ, МАКС, МИН та ін.).