Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Порядок підготовки, затвердження та виконання завдання дипломної роботи. На засіданні методичної комісії




ОДЕСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ

ДЕРЖАВНОГО ЗАКЛАДУ

ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ

УНІВЕРСИТЕТ імені К. Д. УШИНСЬКОГО»

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ УЧНЯМИ ПТНЗ З ПРОФЕСІЇ

«ОПЕРАТОР КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ»

Розробив

Викладач

Кушніренко А. С.

Розглянуто

на засіданні методичної комісії

інформаційно-комунікаційних технологій

протокол №7 від «27» лютого 2015 року

Одеса, 2015


ВСТУП

Дипломна робота – це самостійна науково-дослідницька робота, яка виконує кваліфікаційну функцію, тобто готується з метою публічного захисту і отримання кваліфікації з певної професії. Основне завдання її автора – продемонструвати рівень своєї кваліфікації, уміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретні завдання.

Дипломна робота має внутрішню єдність і відображає хід та результати розробки вибраної теми. Процес виконання і захист дипломної роботи – важливий та відповідальний етап підготовки учня професії, який дозволяє визначити його професійний рівень, готовність до практичної діяльності.

Дипломна робота, з одного боку, має узагальнюючий характер, оскільки є своєрідним підсумком підготовки учнів з професії, а з іншого – є самостійним науковим дослідженням учня, у розробці якого зацікавлені установи, організації, навчальні заклади.

Дипломна робота є завершальним етапом підготовки кваліфікованих фахівців.

Відмінною рисою дипломної роботи є те, що це перша суттєва самостійна робота учня, до якоїнеобхідно здійснити комплексний підхід та продемонструватитеоретичну і практичну підготовку за весь курс навчання.

Методичні рекомендації визначають порядок проведення консультацій, тематику, вміст і обсяг, порядок і терміни виконання та захисту дипломних робіт. Ці методичні вказівки допоможуть учневі зробити правильний вибір теми дипломної роботи, грамотно побудувати свою роботу.

 

 

Метою дипломної роботи є:

-систематизація,

-закріплення і розширення теоретичних і практичних знань учнів,

- використання цих знань для вирішення конкретних практичних завдань:

- розвиток і закріплення навиків ведення самостійної роботи;

- освоєння методів обґрунтування методами пошуку і аналізу різної інформації;

- демонстрація умінь грамотно і чітко представляти результати своєї роботи.

У процесі виконання дипломної роботи учень у відповідності до освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника ПТНЗ за професією

Оператор комп’ютерного набору повинен проявити:

- знання правил експлуатації комп’ютерної техніки і систем зв’язку; технологію опрацювання даних, робочих інструкцій, програмного забезпечення, що використовується; послідовності виконання операцій у комп’ютерних системах (мережах); стандартів уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації; діловодства; правил орфографії та пунктуації; технічних вимог до магнітних дисків, паперу, витратних матеріалів для принтера; основ організації праці; основ законодавства про працю;

- вміння виконувати операції з базами даних, на комп’ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація та виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних; готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір; працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; оперувати з файлами, записувати текст на дискету або переносити на папір за допомогою друкувальних пристроїв; виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити та передавати вихідні тощо); керувати режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовувати коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування; доповідати відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп’ютерного устаткування; здійснювати передавання (приймання) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення; постійно вдосконалювати уміння та навички роботи з клавіатурою.

До захисту дипломної роботи допускаються учні, які успішно закінчили теоретичний курс навчання.

Дипломна робота є самостійною роботою учня. За всі матеріали, представлені в роботі, несе відповідальність учень - автор дипломної роботи.

Дипломна робота, яка не відповідає вимогам щодо змісту та правилам оформлення, написана без дотримання затвердженого завдання, не містить конкретного розкриття теми, до захисту не допускається.


ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ:

- застосування новітніх інформаційних та комп’ютерних технологій за темою дослідження;

- впровадження новітніх виробничих технологій;

- пошук самостійного підходу до вирішення проблемних ситуацій;

- надбання професійних навичок роботи у різних програмах;

- глибоке опрацювання теоретичної бази з предметів «Технології комп’ютерної обробки інформації», «Інформаційні технології»,

- «Основи роботи на ПК», «Машинопис», «Основи діловодства»,

- «Охорона праці», «Ділова українська мова», «Основи роботи в Internet».

Дипломна робота повинна бути написана на підставі вивчення спеціальної літератури щодо завдання.

Процес виконання роботи складається з наступних етапів:

1. Вибір і затвердження завдання на дипломну (творчу) роботу.

2. Збір і вивчення літератури.

3. Складання плану роботи.

4. Збір інформації необхідної для виконання дипломної роботи.

5. Складання таблиць, графіків, рисунків, ілюстрацій за даною темою.

6. Написання тексту, обґрунтування і узагальнення висновків.

7. Складання списку використаної літератури і оформлення роботи.

8. Подання роботи та її захист.

Учень повинен дотримуватися встановлених вимог до змісту, оформлення роботи та регламенту її виконання.


ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ, ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТА ВИКОНАННЯ ЗАВДАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

1. Вимоги до написання дипломних робіт, теми та завдання дипломних робіт розглядаються та схвалюються на засіданні методичної комісії та затверджуються заступником директора з навчально-виробничої роботи.

2. Теми та завдання на дипломні роботи складають та обговорюють на засіданні методичної комісії викладачі професійно-практичної підготовки спільно з майстрами виробничого навчання. Теми повинні відповідати змісту виробничої практики учнів (за можливості – змісту кваліфікаційних пробних робіт), обсягу знань, вмінь та навичок, що передбачається освітньо-кваліфікаційною характеристикою та робочими навчальними програмами з відповідної професії (професій, у разі підготовки кадрів за інтегрованими професіями).

3. Учні одночасно із темою отримують і завдання до дипломної роботи (дод.2).

4. Викладачі ознайомлюють учнів з вимогами до оформлення та написання дипломної роботи, а також з термінами виконання роботи.

5. Розгляд питань з приводу виконання дипломної роботи проводяться на консультаціях до написання дипломної роботи згідно розкладу.

6. Виконані дипломні роботи зберігаються у керівників, а за 2-3 дні до захисту видаються учням.

Керівником дипломної роботи, як правило, призначається викладач предмету спецтехнології. Доцільно в ПТНЗ обладнати один з кабінетів професійно-теоретичної підготовки стендом з докладними зразками виконання дипломної роботи. Групові консультації надаються для всіх учнів групи. Мета їх проведення – ознайомлення з вимогами щодо до змісту та оформлення дипломної роботи. Постійні консультації допомагають учням у виборі методів роботи, своєчасному усуненні недоліків, тощо. У подальшому консультації можуть надаватися індивідуально та групам і підгрупам учнів залежно від потреби. Рекомендується проводити індивідуальні консультації в присутності інших учнів. Це дає можливість викладачу ознайомити більшу кількість учнів із загальними положеннями виконання дипломної екзаменаційної роботи уникаючи повторень, робити аналіз допущених і попереджати аналогічні помилки. Окремі розділи пояснюють та консультують, розбивши групу на підгрупи або індивідуально і акцентують увагу на особливостях виконання кожного з розділів дипломної роботи.

Кількість годин на проведення консультацій визначені робочим навчальним планом. На період виконання дипломної роботи обов'язково складається графік консультацій викладачів-консультантів та проводиться облік їх відвідувань. Виконання графіка консультацій контролюється заступником директора з НВР.

Викладач-консультант:

­ надає рекомендації щодо основної літератури за темою;

­ проводить консультації з питань виконання дипломної роботи;

­ систематично здійснює контроль за дотриманням вимог щодо змісту та оформлення дипломної роботи;

­ перевіряє матеріали, що входять до складу дипломної роботи;

­ здійснює контроль за дотриманням графіку виконанням дипломної роботи.

Викладач повинен розвивати й заохочувати ініціативу учнів, направлену на технічно грамотне виконання завдання. При цьому він не повинен ні в якому разі нав’язувати учням готове рішення.

Основна мета викладача-консультанта – направляти учнів у процесі виконання завдання на правильний шлях, розвивати їх самостійність при вирішенні конкретних питань, використанні довідкової літератури, досвіду, отриманого під час проходження виробничої практики.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 333 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2609 - | 2184 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.