УКООПОСВІТА
Новомосковський кооперативний коледж економіки та права ім.С.В.Литвиненка
Індивідуальне завдання
Організація та проведення кави-брейк.
cтудентки гр.РО-31,
спеціальності 5.14010102 «Ресторанне обслуговування»
Войт Богдан Русланович
М.Новомосковськ
ЗМІСТ
1. Організація кави-брейк………………………………………….3
1.1 Поняття та історія виникнення кава-брейку……………....3
1.2. Різновиди та поради проведення «кавової перерви»……4
2. Проведення кави-брейк…………………………………………5
2.1 Необхідість данних заходів……………………………………5
2.2Створення меню та правильність обрання часу проведення……..6
Висновок………………………………………………………………8
1. Організація кави-брейк.
Поняття та історія виникнення кава-брейку
Кава-брейк — це коротка перерва (10-40 хв) під час наукової або бізнес-конференції для прийому їжі і неформального спілкування. Зазвичай являє собою стіл з чашками, банками розчинної кави та/або чаєм у пакетиках, пляшками з гарячою водою, цукерками, цукром, вершками і печивом. Однак можуть бути і спиртні напої (коньяк, вино, горілка) з гарячими закусками. Як і під час фуршету, кава-брейк не передбачає фіксованих місць, учасники самі собі наливають каву і їдять стоячи.
Такий захід, як кава-брейк, є задумкою американців. Причиною виникнення такої перерви став випуск нового продукту - розчинної кави. Для його поширення створили Панамериканське бюро. У ньому складалися постачальники цього товару з США, Канади та інших країн. Кампанія, спрямована на збільшення попиту і споживання кави, почалася в 1936 році. Для просування продукту була створена PR-акція. Рекламне гасло звучало так: «Зроби перерву, випий напій бадьорості і відпочинь».
Після проведення даної кампанії в лексикон американців і входить поняття «кава-брейк». Організація такого заходу стає традицією. Тепер будь-яка прес-конференція, ділова зустріч, презентація в Америці не проходять без кава-брейку.
1.2. Різновиди та поради проведення «кавової перерви»
Різновиди:
Філософський - включає в себе проведення семінару і короткої перерви. За чашкою ароматного чаю або кави обговорюються якісь філософські проблеми.
Фуршет-коктейль - після переговорів, конференції і так далі слідує перерва на каву-чай з невеликим перекусом.
Виїзне чаювання - для проведення кави-брейку зазвичай підбираються приміщення, де є кафетерій, їдальня, бар з необхідним обладнанням (посудом, меблями, предметами сервірування). Але іноді захід може відбуватися і на свіжому повітрі, на природі.
Перш ніж організовувати даний захід, прочитайте кілька порад. Сподіваємося, вони вам допоможуть. Якщо ви збираєтеся прийом проводити в літній період, то в меню слід включити фрукти, овочі, прохолодні напої (мінеральну воду, соки), а якщо в зимовий, то краще подати страви більш калорійні (сендвічі, бутерброди, тістечка, печиво). Фрукти і овочі краще заздалегідь вимити. Обов’язково на стіл треба поставити паперові серветки.
Каву слід подавати в чашках з форфору. В запасі повинні бути кілька видів напою. Адже одні запрошені п’ють розчинну, інші віддають перевагу натуральній, меленій. До приготування напою бажано підходити індивідуально. А краще всього запросити професіоналів, які у виготовленні кави знають толк. Або ж придбати сучасну техніку — кавоварку. Вона проста в застосуванні, так що з приготуванням різноманітних видів кави впорається і непідготовлена людина.
Чай можна подавати чорний або зелений. Екзотичними видами не варто захоплюватися, так як у присутніх на заході може бути алергія. Доречно ще подати гарячий шоколад, какао-продукти.
Кава і чай зазвичай вживають з цукром, вершками, молоком, лимоном, так що заздалегідь подбайте про їх наявність на столі.
Чудово й майстерно організована кава-брейк здатна сприятливо вплинути на результат переговорів, ділової зустрічі.
Щоб у учасників після вашого заходу залишилося тільки позитивне враження, треба все продумати до дрібниць. Також варто чітко дотриматися регламенту і етикету.
2. Проведення кави-брейк