Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ecological segment is on employments after foreign language of students of natural faculties




ЕКОЛОГІЧНИЙ СЕГМЕНТ НА ЗАНЯТТЯХ З ІНОЗЕМНОЇ МОВИ СТУДЕНТІВ ПРИРОДНИЧИХ ФАКУЛЬТЕТІВ

ECOLOGICAL SEGMENT IS ON EMPLOYMENTS AFTER FOREIGN LANGUAGE OF STUDENTS OF NATURAL FACULTIES

Ініціали та прізвище автора, науковий ступінь, вчене звання, посада, науковий заклад

Анотація. У статті розглянуто екологічний сегмент на заняттях з іноземної мови студентів природничих факультетів. Уточнено поняття «екологічний сегмент». Визначено місце екологічного сегмента у структурі заняття з іноземної мови. Досліджено цілі екологічного сегмента. Висвітлено складові екологічного сегмента.

 

Ключові слова: структура заняття, екологічний сегмент, складові екологічного сегмента.

 

Abstrakt. In the article an ecological segment is considered on employments after the foreign language of students of natural faculties. A concept "ecological segment" is specified. The location of ecological segment is determined in the structure of employment after a foreign language. Investigational aims of ecological segment. The constituents of ecological segment are reflected.

 

Key words: structure of employment, ecological segment, constituents of ecological segment.

 

Постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями. Суспільство підвищує вимоги до професійного мовлення сучасного фахівця, в тому числі з іноземної мови, на сьогодні недостатньо читати і перекладати зі словником, важливо опанувати професійну термінологію, вільно спілкуватися в професійній царині з іноземними партнерами, не вдаючись до послуг перекладача, виявляти мовну компетентність, доречно і правильно використовувати набуті з фаху знання.

Аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано вирішення досліджуваної проблеми і на які спирається автор. Тексти, дібрані мовознавцем Баланюк С.С. у навчально-методичному посібнику з англійської мови, не лише підвищують рівень володіння іноземною мовою, але й розширюють фахові знання, змушують замислитись над прочитаним, спонукають до дії: «Many people are concerned about ecology today because it is of vital importance for humanity. Everybody is talking about pollution nowadays: land pollution, water pollution, air pollution» [1, с. 7]. Практикум з англійської мови за професійним спрямуванням, розроблений Бабковою-Пилипенко Н.П., подає навчальний матеріал блоками: мовленнєвий, лінгвістичний, професійний. Тексти супроводжуються вправами: 1. Перекладіть текст, звертаючи увагу на терміни. 2. Знайдіть у тексті стійкі вирази за Вашим фахом. 3. Перекладіть речення англійською. 4. Поділіть текст на логічні частини тощо [2, с. 24]. Цікавим і зручним у користуванні є мультимедійний підручник Калініної Л.В., Самойлюкевича І.В., студентам пропонують тексти, відеоматеріали, аудіосупровід, завдання для програмованого контролю. Наприклад: «Reading Practice. Read the story about the way Sam spent time with friend and write the answers to the following questions» [3, lesson 3]. Досліджуючи особливості використання ділових ігор на заняттях з іноземної мови у вищих навчальних закладах, Пасічник О.О. зазначає: «Ділові ігри базуються на принципі самоусвідомлення, самопізнання, вірі у власні можливості. Вони закладають основи моральної та етичної поведінки в сфері подальшої професійної діяльності» [4, с. 126].

Виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, яким присвячується стаття. Проте станом на сьогодні малодослідженим залишається екологічний сегмент на заняттях з іноземної мови.

Формулювання цілей статті (постановка завдання). Мета статті ̶ «екологічний сегмент», розглянути складові та місце екологічного сегмента у структурі заняття з іноземної мови студентів природничих факультетів.

Виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням наукових результатів. Майбутній фахівець, який обрав природничий напрям навчальної діяльності, має розбиратися в досліджуваному явищі, довіряти якісним і перевіреним даним, розумітися на характері зв’язку і залежності живих істот від умов їхнього проживання. На заняттях з іноземної мови професійного спрямування студентів природничих факультетів викладач використовує інтегровані форми організації навчального процесу (лекційно- практичні, семінарські заняття). Оскільки створення штучно-мовного оточення є одним із чинників активізації навчальної діяльності студентів на заняттях з іноземної мови, то доцільними є використання інтерактивних методів навчання: 1) презентація (супроводжується спонтанним професійним спілкуванням), 2) рольові ігри (має мотиваційно-спонукальний характер, сприяє засвоєнню професійної лексики), 3) Brainstorm (оперативний метод вирішення професійної проблеми). Комунікативна спрямованість навчання студентів іноземній мові є пріоритетною, тому структура заняття набуває такого вигляду (рис. 1):

Рисунок 1 – Структура заняття:

Кв. 1 – ситуація мовлення;

Кв. 2 – аудіювання;

Кв. 3 – граматичний тест

Джерело: Власна розробка

 

Кв. 1 (64 %) – ситуація мовлення є основною частиною заняття. Вона передбачає наявність адресата і мету висловлювання. Студенти вчаться відповідати на різні види запитань, дотримуватись під час спілкування мовного етикету, підтримувати діалог, користуватися широким діапазоном професійної представників іншої нації у професійному середовищі. Наприклад, під час перемовин з американцями, важливо пам’ятати, що американські партнери використовують причинно-наслідкові аргументи, у них об’єктивні умови домінують над суб’єктивними поглядами. Вся пропонована ділова інформація має бути вичерпною, з переконливими цифровими показниками і графіками. Кв. 2 (25 %) – аудіювання. Прослуховування текстів, уривків з науково-популярних книг, які читає диктор, розвиває здатність сприймати іноземну мову на слух, тренуватися у правильній вимові. Розуміння почутого необхідне для виконання різноманітних логічних операцій: конкретизації, абстракції, порівняння тощо. Студенти запам’ятовують стандартні вирази, ситуативні фрази, терміни природничого фаху, види запитань, що дає змогу орієнтуватися у професійній ситуації, брати участь у розмові фахівців англійською мовою. Кв. 3 (11 %) – граматичний тест. Виконання тестів різних рівнів складності дає можливість виявити прогалини в знаннях студентів (над чим працювати? Що вивчити?), встановити загальний рівень володіння іноземною мовою, а також визначити словниковий запас, бажано, щоб про результати проходження тесту студент дізнавався відразу (результати виводяться на екран).

Екологічний сегмент (від лат. segmentum – відрізок, смуга, частина чого- небудь) заняття з іноземної мови для студентів природничих факультетів спрямований на досягнення таких цілей: 1) стратегічної (завдання: дотримання норм і принципів, які регулюють відносини людини і природи, суспільства і природи); 2) практичної (завдання: допомога в оволодінні іноземною мовою для спілкування з діловими партнерами на міжнародному рівні, розуміння основних культурних відмінностей представника іншої нації); 3) освітньої (завдання: набуття знань про використання природних ресурсів країною мови, що вивчається; розширення світогляду через екологічну інформацію, (завдання: розвиток мовленнєвих здібностей студентів у процесі оволодіння професійною лексикою, розвиток розумової активності); 5) виховної (завдання: формування відповідального ставлення до навколишнього природного середовища, позитивного сприйняття довкілля під час спілкування).

Складовими екологічного сегмента на заняттях з іноземної мови є такі (рис. 2):

 


Презентація

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 230 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2754 - | 2314 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.