Учитель:_________________________
Предмет: українська мова
Клас 4 Дата: 05.03.2016р.
Тема уроку: Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами
Тип уроку: комбінований
Мета уроку:
освітня: закріпити знання учнів у розпізнаванні в усному й писемному мовленні дієслів теперішнього часу; ознайомити школярів із змінюванням дієслів за особами і числами, виробляти вміння розпізнавати особу і число дієслова.
виховна: виховувати любов до природи, пережне ставлення до неї.
розвивальна: поповнювати словниковий запас учнів, виховувати культуру мовлення.
У класі 5 учнів
Аналіз роботи вчителя та учнів на уроці української мови | |||
Робоче місце вчителя | Дошка оформлена до початку уроку, вивішені таблиці | ||
Дотримання санітарно-гігієнічних вимог | Урок почався по дзвінку, класна кімната була провітрена, робоче місце кожного учня до початку занять було готове. Учитель грамотно і чітко оформляє записи на дошці, в журналі та в зошитах учнів. Позитивна енергетика початку уроку. | ||
Постановка мети уроку | Мета повно та оптимально конкретизована, похідні завдання сформульовані конкретно і однозначно, дидактично правильно і виправдано. Учні були ознайомлені с планом уроку, була дана установка учителем на продуктивну (успішну) спільну діяльність щодо досягнення мети уроку | ||
Добір методів та прийомів навчання | Добір методів та прийомів навчання (донесення змісту навчального матеріалу до свідомості учнів) відбувався відповідно змісту навчального матеріалу та інформації про учнів: проблемно-діалогічний, пояснювально-ілюстративний, практичний. | ||
Рівень компетентності оцінювання | Учитель використав диференційований підхід до оцінювання діяльності учнів (в системі гуманного оцінювання). | ||
Активізація пізнавальної діяльності учнів | Відбір навчальних завдань був диференційований за характером пізнавальної діяльності (репродуктивний, реконструктивний, творчий), здійснювався оптимально з огляду на специфіку навчально-предметного змісту та його психологічного навантаження. Учитель використала евристичну бесіду, «мозковий штурм», різні конкурси. | ||
Викладання нового матеріалу: | |||
Наступність | Навчальний матеріал уроку відповідав вимогам програми. | ||
Доступність | Весь матеріал уроку був доступним для сприйняття учнями, відповідав рівню здібностей учнів | ||
Наявність пізнавально-творчих завдань | Були використані евристична бесіда, робота в парах – це під час перевірки домашньої роботи; під час вивчення нового матеріалу були використані вибірковий і творчий диктанти, «мозковий штурм», ділова гра «Брейн-ринг» при підведенні підсумків уроку. | ||
Міжпредметні зв’язки | Учитель використала вивчені твори Шевченка, Франка, Л. Українки як матеріал для вибіркового диктанту, паралельно була проведена гра «Хто автор цих рядків». | ||
Підбиття підсумку уроку | Підсумок уроку був проведений вчасно, носив об’ємний характер: були згадані, виявлені і усвідомлені основні компоненти діяльності учнів на уроці – зміст, тип, способи, проблеми, шляхи їх розв’язання, здобуті результати тощо. Форми здійснення підсумку уроку: індивідуальна робота, робота в парах. | ||
Домашнє завдання: інструктаж | Учні отримали інструктаж з виконання домашнього завдання, які були розраховані як на «сильного» так і на «слабкого» учня. | ||
Раціональне використання часу | Тривалість етапів є оптимальною щодо обсягу й характеру пропорційно диференційованому змісту навчального матеріалу. | ||
Педагогічний такт | Учитель дотримується педагогічного такту, ставиться до учнів доброзичливо, толерантно, з повагою. | ||
Впровадження інноваційних технологій | На уроці вчитель використовувала роботу в парах, різноманітні ігри і ігрові ситуації: «Брейн-ринг», ігри-реконструкції, ігри-змагання (під час вибіркового і творчого диктантів, «мозковий штурм», вправа «мікрофон», гра - розминка (під час переходу від однієї частини заняття до іншої), гра – криголам, що використовувалася для встановлення атмосфери довіри. | ||
Поурочний план | Конспект уроку був розгорнутий | ||
Самоаналіз уроку, самоосвіта | Учителька дала повну психологічно-педагогічну характеристику класу. Охарактеризувала тему даного уроку в контексті інших тем у системі уроків. Обґрунтувала вибір структури уроку, методів, прийому та засобів навчання учнів. Дала аналіз власної управлінської діяльності на уроці. Охарактеризувала стиль взаємодії та спілкування з учнями. Визначила найбільш вдалі\невдалі моменти уроку, наскільки з погляду вчителя вдалося реалізувати його мету та завдання. | ||
Робота учнів | |||
Стійкість уваги, зацікавленість | Достатня стійкість уваги, зацікавленість у виконанні різних форм роботи | ||
Робоче місце учня, готовність до уроку | Всі учні готові до уроку | ||
Активність учнів на уроці | Висока активність | ||
Самостійна робота учнів | Достатня | ||
Дисципліна на уроці | Високий рівень навчальної дисципліни | ||
Ступінь засвоєння матеріалу | Високий ступінь засвоєння нового матеріалу | ||
Оцінка діяльності вчителя | |||||
Види діяльності | Відмінно (4) | Достатньо (3) | Середнє (2) | Незадовільно (1) | |
Підготовка до уроку | + | ||||
Організація роботи класу | + | ||||
Методика перевірки знань | + | ||||
Теоретичний рівень викладання | + | ||||
Використання наочності, ТЗН | + | ||||
Диференційований підхід до учнів | + | ||||
Методична майстерність | + | ||||
Результативність уроку | + | ||||
Всього | 28 3 | ||||
Облік знань на уроці | ||||
Категорії оцінювання | високий | достатній | Середній | Початковий |
Форма контролю: усна | ||||
Письмова | ||||
Інші види | ||||
Рівень знань учнів: всього | ||||
Успішність | ||||
% |
Висновок: урок проведено на високому методичному рівні.
Учителем на уроці були реалізовані дидактичні принципи. Навчання носило розвивальний характер (логічність, системність, проблемність, пошуковість, творчість). Марія Петрівна доцільно і уміло використовувала активні форми навчання, кооперативну діяльність у парах. Вона уміло володіє технологічним інструментарієм (дотримання технологічного алгоритму, правил застосування технології, відбір дидактичного забезпечення технологічного процесу, оптимально використовує методи та прийоми навчання (проблемно-діалогічного, перцептивного, самостійної роботи тощо). Марія Петрівна знає предмет, володіє методикою викладання. Тактовна, демократична у відношеннях з учнями. Раціонально використовує інноваційні технології, час уроку, навчає учнів працювати самостійно, у процесі навчання здійснює зворотній зв'язок з усіма учнями. Оцінки адекватні вимогам навчальної програми.
Рекомендації: на кожному уроці планувати роботу над помилками, правильно організувати індивідуальну роботу на уроці з Івановим С.
Керівник методичного об’єднання:
Вимоги до діяльності вчителя | Зауваження | Вимоги до роботи учнів | Зауваження | |
1. Початок уроку | 1 Увага учнів на різних етапах уроку: а) на початку б) в середині в) наприкінці | |||
2. Повторення й перевірка знань. | ||||
3. Теоретичний рівень викладу: а) науковість | ||||
2. Активність учнів: а) під час опитування; б) під час вивчення теми; в) під час закріплення теми. | ||||
б) логічність | ||||
в) систематичність | ||||
г) послідовність | ||||
4. Розкриття теми | ||||
5. Добір матеріалу | ||||
3. Інтерес до теми | ||||
6. Організація уваги | ||||
4. Міцність знань | ||||
7. Виховний момент уроку | умінь | |||
навичок | ||||
8. Використання ТЗН, наочності, ди-дактичного матеріалу | 5. Самостійність суджень | |||
6. Ставлення до вчителя | ||||
7. Культура праці | ||||
8. Усне мовлення | ||||
9. Індивідуальний підхід | ||||
9. Запитання до вчителя | ||||
10. Самоконтроль | ||||
10. Емоційність розповіді | 11. Дисципліна: а) готовність до уроку; | |||
11. Педагогічний такт | ||||
б) під час уроку; | ||||
в) під час самостійної роботи; | ||||
12. Мова | ||||
13. Розрахунок часу | г) під час пояснення; | |||
14. Організація самостійної роботи: а) зміст | ||||
д) реакція на дзвоник. | ||||
б) методика | ||||
15. Об’єктивність оцінювання | ||||
16. Кількість оцінених | ||||
17. Домашнє завдання | ||||
Пропозиції та поради. Підпис учителя, що проводив урок |
№ п/п | Зміст | Так | Ні | Частково |
Зміст | ||||
Матеріал уроку відповідає за складністю типу уроку. | ||||
Формулювання мети уроку збігається з його змістовою реалізацією. | ||||
Учителем дібрано оптимальний обсяг матеріалу для досягнення цілей уроку. | ||||
Хід уроку | ||||
Перед учнями ставиться мета уроку. | ||||
Ураховуються потреби, нахили, можливості учнів під час визначення мети уроку | ||||
Надано змогу учням співвіднести цілі уроку зі змістом навчання: а) для себе; б) для інших людей. | ||||
Забезпечення розуміння учнями місця цього уроку в темі, яка вивчається | ||||
Учням дається змога вносити зміни в планування роботи на уроці | ||||
Чітка логіка побудови уроку, обґрунтоване співвідношення частин уроку | ||||
Обраний тип уроку відповідає поставленій меті | ||||
Продумано чергування видів роботи, типів завдань для зниження втомлюваності учнів під час уроку | ||||
Наочність уроку враховує специфіку сприйняття учнями | ||||
Учитель використовує різні джерела інформації | ||||
Під час уроку раціонально використовуються можливості кабінету | ||||
Завдання пропонуються учням на вибір: а) за формою (словесна, графічна, умовно-символічна); б) за змістом. | ||||
Завдання пропонуються учням: а) репродуктивного характеру; б) частково-пошукового характеру; в)дослідницького характеру; г) творчого плану. | ||||
На уроці використовуються форми навчання: а) монологічна; б) діалогічна. | ||||
Учитель формулює запитання так, щоб виявити суб’єктний досвід учня з цієї теми | ||||
Учитель підтримує найправильніші версії учнів із цієї проблеми | ||||
Варіанти відповідей використовуються під час вивчення нового поняття | ||||
Учитель уміє узагальнити і систематизувати суб’єктний досвід учнів під час вивчення нової теми | ||||
На уроці у школярів формуються навички: а) самоаналізу; б) самоконтролю. | ||||
Домашнє завдання має оптимальний обсяг | ||||
Під час визначення домашнього завдання учитель дає рекомендації щодо його виконання | ||||
Деяким учням задано індивідуальне домашнє завдання | ||||
Домашнє завдання пропонується учням на вибір | ||||
Обговорення з учнями підсумків уроку |
Пропозиції: _________________
___________________________________