Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Встановлення параметрів сканування




Лабораторна робота № 1.2

Тема: Робота з принтером та сканером

Мета: Сформувати та вдосконалити навики у роботі з принтером та сканером. Ознайомитися з основними властивостями програми FineReader

Матеріали та обладнання: навчальна програма, інструкція, ПК, принтер, сканер.

Хід роботи

Теоретичні відомості

OCR-системи – системи оптичного розпізнавання символів (Optical Charakter Recognition-OCR), призначені для автоматичного введененя друкарських документів у комп’ютер.

FineReader- омніфонтова система оптичного розпізнавання текстів, за допомогою якої комп‘ютер може розпізнавати текст, набрані практично будь-якими шрифтами, без попереднього навчання. Особливістю програми FineReader є висока точність розпізнавання і мала чутливість ефектів друку, що досягається завдяки використанню технології цілісного цілеспрямованого адаптивного розпізнавання.

Процес введення документа в комп’ютер має 2 етапи:

1) Сканування - сканер виконує роль “ока” комп’ютера: проглядає зображення і передає його комп’ютеру. Одержане зображення є не чим іншим, як набором чорних, білих або кольорових пікселів – картинкою, яку неможливо відредагувати в жодному текстовому редакторі;

2) Розпізнавання – обробка зображення OCR системою.

Розглянемо детальніше кожен з етапів.

Сканування. Якість розпізнавання багато в чому залежить від якості зображення, одержаного після сканування. Якість зображення регулюється встановленням параметрів сканування, основними з яких є:

тип зображення: сірий, чорно-білий, кольоровий. Сканування в сірому типі зображення (256 відтінків) – оптимальний режим для системи розпізнавання, адже здійснюється автоматичний підбір яскравості. Чорно-білий режим зображення забезпечує вищу швидкість сканування, але при цьому втрачається частина інформації про букви, що може погіршити якість розпізнавання у документах середньої та низької якості друку. Щоб кольорові елементи (картинки, кольорові букви і кольоровий фон), що містяться у документі, були передані в електронний документ зі збереженням кольору, необхідно обрати режим кольорового зображення. В інших випадках використовується сірий;

роздільна здатність – використовується 300 DPI для звичайних текстів (розмір шрифту 10 і більше пунктів) 400-600 DPI для текстів, набраних дрібним шрифтом (9 і більше пунктів);

яскравість – у більшості випадках вдалим є переважно середнє значення яскравості – 50%. Для деяких документів при скануванні в чорно-білому режимі може знадобитися додаткова настройка яскравості.

Встановлення параметрів сканування

Є два режими сканування:

1. через TWAIN із використанням інтерфейсу FineReader;

2. через TWAIN із використанням інтерфейсу TWAIN-драйвера сканера.

Режим сканування задається у діалоговому вікні Сканирование → Открыть, яке відкривається після виконання команди:

меню Сервис → Опции → вкладка Сканирование/Открытие.

При скануванні через TWAIN із використанням інтерфейсу FineReader в меню Сервис виберіть пункт настройки сканера й у діалоговому вікні настройки сканера, що відкрилося встановіть потрібні опції. Уважно вивчіть склад і призначення елементів управління параметрами сканування, що задається у діалоговому вікні.

При скануванні через TWAIN із використанням інтерфейсу TWAIN-драйвера сканера для установки параметрів використовується діалог вашого сканера, який відкривається автоматично при натисканні на кнопку панелі Scan&Read.

Опції для установки параметрів сканування можуть називатися по різному, залежно від моделі сканера. Наприклад, яскравість може називатися brightness, threshold, зображатися сонечком або чорно-білим кружечком. Значення опції описано в документації, додані до сканера.

Сканування багатосторінкових документів. Для зручності сканування великої кількості сторінок у програмі FineReader передбачений спеціальний режим сканування: Сканировать несколько страниц, за допомогою якого можна сканувати декілька сторінок у циклі. При цьому:

● при скануванні через TWAIN із використанням інтерфейсу FineReader після закінчення сканування сторінки сканер автоматично починає сканування наступної;

● при скануванні через TWAIN із використанням інтерфейсу TWAIN-драйвера сканера TWAIN-діалог сканера не закривається після сканування першої сторінки, що забезпечує безперебійне сканування наступних.

Можна від сканувати велику кількість сторінок у 2 способи: з використанням автоподатчика (ADF) і без нього.

За використанням автоподатчика (ADF):

- інтерфейс FineReader: у діалоговому вікні Настройки сканера (меню Сервис → Настройки сканера) встановіть прапорець Использовать автоподатчик (ADF) і запустіть сканування для кількох сторінок (меню Файл → Сканировать несколько страниц):

- інтерфейс TWAIN-драйвера сканера: уTWAIN-діалоговому вікні сканера клацніть на опції Use ADF (може називатися по різному залежно від моделі сканер; значення опції описано в документації, доданій до сканера) і запустіть сканування (меню Файл → Сканировать несколько страниц).

Без використання автоподатчика (ADF)

 

Інтерфейс FineReader:

● у меню Файл виберіть пункт Сканировать несколько страниц. Для зручності сканування кількох сторінок підряд на планшетному сканері встановіть величину паузи (час від закінчення сканування однієї сторінки до початку сканування наступної). Для цього в діалоговому вікні Настройки сканера (меню Сервис → Настройки сканера) клацніть на Пауза между страницами і задайте величину паузи в секундах. Після сканування першої сторінки сканер зробить зазначену паузу, під час якої ви повинні вставити наступну сторінку.

Потім сканування автоматично продовжиться;

● виберіть режим Останавливаться между страницами. Для цього у діалоговому вікні Настройки сканера (меню Сервис → Настройки сканера) клацніть на опцію Останавливаться между страницами. У цьому випадку після кожного разу закінчення сканування сторінки з’являтиметься діалог із запитанням що до продовження сканування: натискайте кнопку Да для сканування наступної сторінки і Нет для завершення сканування.

● Для завершення сканування в меню Файл виберіть пункт Остановить сканирование.

Інтерфейс TWAIN-драйвера сканера:

● у меню Файл виберіть пункт Сканировать несколько страниц. Для початку сканування в TWAIN-діалоговому вікні сканера, що відкрився, натискайте кнопку Scan (Final або … - назва кнопки залежить від конкретної реалізації TWAIN-драйвера сканера);

● для продовження сканування також натискайте на кнопку Scan в TWAIN-діалоговому вікні сканера;

● для завершення сканування в TWAIN-діалоговому вікні сканера натискайте на кнопку Close (або аналогічну їй за призначенням).

Друк. Для того щоб роздрукувати потрібний документ необхідно у меню текстового редактора вибрати пункт Печать або за допомогою комбінації клавіш Ctrl+P. У вікні, що відкриється потрібно виставити параметри (кількість копій, масштаб, кількість або певні сторінки) та нажати кнопку ОК.

Вправа 1

1. Відсканувати листок з текстовою інформацією.

2. За допомогою програми FineReader розпізнати відсканований текст.

3. Зберегти розпізнаний та відредагований текст у текстовому редакторі (Microsoft Word).

4. Розрукувати отриману сторінку.

 

Вправа 2

1. Відсканувати листок з графічною інформацією.

2. За допомогою програми FineReader розпізнати зображення.

3. Зберегти картинку у відповідному графічному форматі.

4. Роздрукувати зображення.

 

Контрольні питання

  1. Що таке сканер, принцип роботи та основне функціональне призначення.
  2. Що таке принтер, принцип роботи.
  3. Програмне призначення продукт FineReader.
  4. Основні кроки роботи з програмою FineReader.
  5. Запуск файлу на друк, етапи роботи.




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-03-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 416 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Человек, которым вам суждено стать – это только тот человек, которым вы сами решите стать. © Ральф Уолдо Эмерсон
==> читать все изречения...

2245 - | 2091 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.