Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


Ќа що здатн≥ сучасн≥ роботи
 

 

«а прогнозами фах≥вц≥в, через 10 рок≥в андроњди складуть люд€м конкуренц≥ю на ринку прац≥. Ќайсм≥лив≥ш≥ прогнози фантаст≥в про те, що люди житимуть ≥ працюватимуть пл≥ч-о-пл≥ч з людинопод≥бними роботами, вже почали збуватис€. –озробники робот≥в вважають, що за ними стоњть майбутнЇ людства - це буде ще один розумний вид серед мешканц≥в «емл≥.

 

Ѕј–ћ≈Ќ.

¬≥дв≥дувач≥в обслуговуЇ робот-бармен, €кий був створений дл€ роботи у сфер≥ наданн€ послуг. «алежно в≥д замовленн€ в≥н п≥дносить напоњ ≥ њжу, а пот≥м бажаЇ "смачного". –обот самост≥йно визначаЇ к≥льк≥сть напою в пакет≥, п≥сл€ чого наливав його в скл€нку. якщо скл€нка не повна, робот доливав необх≥дну к≥льк≥сть р≥дини з ≥ншого пакету.

јле це - не все. ¬≥н ум≥Ї працювати з б≥льш≥стю продукт≥в, що лежать в холодильнику. Ќаприклад, д≥ставати крихк≥ €йц€ ≥ перекладати на ст≥л так, щоб не пошкодити шкаралупу. ќб≥ц€ють, що через р≥к зможе ≥ готувати €Їчню. ј через 5-7 рок≥в - повноц≥нно працювати домогосподаркою.

 

 

 ќћѕјЌ№…ќЌ ≤ ј “ќ–.

”вагу привертав ƒжейд - робот-компаньйон дл€ л≥тн≥х людей ≥ ≥нвал≥д≥в. ” його лоб вмонтована камера, завд€ки €к≥й в≥н фокусуЇтьс€ на обличч≥ сп≥врозмовника. ƒл€ експерименту його нав≥ть використали в €кост≥ актора в спектакл€х - в≥н дуже "любить" сп≥лкуватис€, рухатис€ ≥ сп≥вати.

 

 

’”ƒќ∆Ќ» .

Ѕув показаний ≥ робот-художник. ƒл€ написанн€ портрета в≥н використовуЇ вбудовану камеру. ѕ≥сл€ обробки обличч€ людини спец≥альний алгоритм шукаЇ контрастн≥ д≥л€нки, що перетворюють њх в л≥н≥њ на папер≥. ѕоки що робот створюЇ виключно контурн≥ текстури особи, - але через €кийсь час навчитьс€ ≥ зображувати детал≥.

 

 

“јЌ÷ё–»—“».

«давалос€ б, що тут такого? Ќасправд≥, навчити робота танцювати по-людськи - надскладне завданн€. –≥ч у тому, що €кщо п≥д час пов≥льноњ ходьби людина повн≥стю переносить вагу т≥ла з ноги на ногу, то на б≥гу в≥н цим нехтуЇ, покладаючись на швидку зм≥ну н≥г. ≤з-за зм≥щенн€ центру т€ж≥нн€ в≥дцентрова сила намагаЇтьс€ "впустити" робота.

Ћюди вир≥шують це питанн€ поворотом корпусу п≥д час б≥гу - аналог≥чно в корпус робота також треба вбудувати додатков≥ сервомотори, щоб в≥н м≥г ≥ повертати корпус, ≥ нахил€ти його дл€ компенсац≥њ в≥дцентровоњ сили. ƒл€ танц≥в також потр≥бно в≥дрив обох н≥г робота в≥д земл≥, п≥сл€ чого в≥н ще ≥ повинен приземлитис€. ¬≥дпов≥дно, потр≥бн≥ ≥ в≥дм≥нн≥ сенсори, ≥ ретельно виготовлен≥ сервомотори, ≥ спецматер≥али, ≥ потужний процесор дл€ швидкоњ обробки безл≥ч≥ параметр≥в.

 

–обот €к п≥ан≥ст

¬икористанн€ робот≥в €к музикант≥в - не р≥дк≥сть вже сьогодн≥. ќдним з €скравих представник≥в Ї модель компан≥њ Hiwin Technologies. ќсоблив≥стю цього робота Ї те, що в≥н використовуЇ дл€ гри ус≥ дес€ть пальц≥в, а не один, €к ≥нш≥ роботи-п≥ан≥сти. ѕриродно, модель створена не тому, що ≥нженерам л≥нь купити квиток в консерватор≥ю - це хороший спос≥б випробувати гнучк≥сть роборук. јдже потр≥бна координац≥€ ус≥х пальц≥в, плюс натискати на клав≥ш≥ треба з певною швидк≥стю ≥ силою.

 

 

јватар: повторюЇ рухи

‘антаз≥€ ƒжеймса  эмерона м≥с€ць тому стала реальн≥стю. японц≥ представили робота, €ким можна управл€ти за допомогою шолома в≥ртуальноњ реальност≥, спецжилета ≥ рукавичок. ¬становлен≥ на устаткуванн€ сенсори уловлюють рухи людини ≥ примушують робота виконувати аналог≥чн≥ д≥њ. јндроњди потр≥бн≥ дл€ л≥кв≥дац≥њ авар≥й - ≥снуюч≥ машини на гусеничному ходу украй погано показали себе на ј≈— "‘укусима-1".

—аме тому творц≥ робота-аватара (назва - Telesar V) додали до нього тактильн≥ ≥ температурн≥ в≥дчутт€ на додаток до звуку ≥ в≥део. ѕлюс - датчики рад≥ац≥њ ≥ газоанал≥затори.

 

 

ћ≥м≥ка стане людською

≤м≥тац≥€ руху людини, геометричн≥ параметри т≥ла ≥ нав≥ть риси обличч€ - пройдений етап робототехн≥ки. Ќаступний - людська м≥м≥ка. “аке завданн€ Ї на пор€док складн≥шим, н≥ж, прим≥ром, навчити робота ходити. Ќа обличч≥ людини - 57 м'€з≥в.  р≥м того, ц≥ м'€зи повинн≥ взаЇмод≥€ти один з одним в≥дпов≥дно до под≥й, що в≥дбуваютьс€.

 

 

≤ все-таки, незважаючи на прогрес останн≥х рок≥в, надати роботов≥ можливост≥ людини вдастьс€ ще дуже не скоро.

Ў ≤–ј. ¬иготовленн€ покритт€, €ке зам≥нило б людську шк≥ру, - надскладне завданн€. ќсновна проблема в тому, що штучна шк≥ра робот≥в повинна мати високу тактильну чутлив≥сть. ” ≥снуючих розробках п≥д пластик встановлюЇтьс€ безл≥ч датчик≥в тиску, а вони вимагають дл€ роботи електричну енерг≥ю. ƒоводитьс€ ще вводити ≥ джерела струму(акумул€тори, сон€чн≥ панел≥). ј це призводить до серйозного зб≥льшенн€ розм≥р≥в "шк≥ри".

≈нерг≥€. ƒруга головна проблема - автономн≥сть робот≥в. Ќаприклад, у в≥домоњ модел≥ ASIMO в≥д Honda час автономноњ роботи складаЇ усього лише годину. ÷е €кщо в≥н т≥льки ходитиме. якщо ж почне танцювати ≥ стрибати - 15-20 хвилин. ÷е при тому, що у ASIMO батаре€ займаЇ ц≥лий ранець на спин≥. ѕро компактн≥ ≥ потужн≥ батарењ говор€ть давно, але на практиц≥ вони з'€вл€тьс€ не скоро.

≤нтелект. –озп≥знаванн€ ос≥б, предмет≥в ≥ в≥дстан≥ до них, виконанн€ простих д≥й ≥... все. Ќа б≥льше штучний ≥нтелект техн≥ки самост≥йно доки не здатний. Ќав≥ть €кщо створити комп'ютер потужн≥стю з людський мозок (у перспектив≥ - через 10 рок≥в), самонавчатис€ такий робот буде ще 30-40 рок≥в.

 

 

ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2017-03-12; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2327 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

„еловек, которым вам суждено стать Ц это только тот человек, которым вы сами решите стать. © –альф ”олдо Ёмерсон
==> читать все изречени€...

1959 - | 1829 -


© 2015-2024 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.007 с.