Після завершення виконання та оформлення курсової роботи студент підписує її та подає на кафедру бухгалтерського обліку і аудиту для рецензування не пізніше, ніж за 30 днів до початку екзаменаційної сесії. Дата одержання роботи фіксується лаборантом кафедри бухгалтерського обліку і аудиту на титульному аркуші курсової роботи. Якщо курсова робота подається на кафедру пізніше, то вона не доопрацьовується, а оцінюється в тому вигляді, в якому була подана на кафедру.
Науковий керівник перевіряє курсову роботу та оформляє письмову рецензію (додаток К). В рецензії дається коротка характеристика роботи за всіма розділами. Перевірена курсова робота разом з рецензією повертається студенту. При наявності істотних недоліків науковий керівник не допускає роботу до захисту. В цьому випадку курсова робота повинна бути доопрацьована з урахуванням зазначених в рецензії недоліків і рекомендацій і повторно подана для перевірки.
Захист курсової роботи студентів денної форми навчання проводиться на засіданні наукового товариства студентів п’ятого курсу спеціальності “Облік і аудит” під головуванням наукового керівника, як правило, доцента, що веде курс “Організація обліку”.
При підготовці до захисту курсової роботи студент повинен виконати всі вказівки, подані у рецензії, врахувати зауваження по тексту роботи, підготувати доповідь в межах 5 хвилин і ілюстративний матеріал, в якому відображені основні напрямки удосконалення організації бухгалтерського обліку для досліджуваного підприємства. В доповіді необхідно коротко охарактеризувати предмет, об’єкт і мету дослідження; обґрунтувати шляхи вдосконалення організації бухгалтерського обліку на даному підприємстві.
У обговоренні доповіді студента беруть участь члени науково-студентського товариства, які разом з науковим керівником оцінюють курсову роботу. Кращі доповіді рекомендуються на науково-студентську конференцію академії.
Захищає курсову роботу студент заочної форми навчання індивідуально під час екзаменаційної сесії згідно із затвердженим розкладом перед науковим керівником.
Критеріями оцінки курсової роботи є:
§ актуальність і ступінь розробки теми;
§ завершеність і повнота вирішення тих задач, які були поставлені при виконанні курсової роботи;
§ взаємозв’язок теоретичних та практичних відомостей, використання останніх статистичних та фактичних даних;
§ глибина теоретичного аналізу, вміння виявити основні проблеми за темою роботи, знання та розуміння основних точок зору з дискусійних проблем;
§ творчий підхід до проблеми, що розглядається, уміння аргументовано викладати свою точку зору;
§ логічність та грамотність викладення матеріалу, володіння економічною та бухгалтерською термінологією, науковим стилем;
§ якість оформлення роботи.
Оцінка “відмінно” ставиться за всебічну розробку теми на основі широкого кола опрацьованих джерел інформації, якщо студент виявив критичне ставлення до використаного матеріалу, самостійність суджень; при умові, що робота не містить істотних стилістичних недоліків.
Оцінка “добре” ставиться, якщо не виконана одна з викладених вище вимог, наприклад, при помилках у розрахунках, висновках, але при умові достатньо повної та самостійно розробленої теми, а також дотриманні всіх інших вимог.
Оцінка “задовільно” ставиться за роботу, зміст якої свідчить про те, що студент ознайомився з основними джерелами, самостійно їх опрацював, тему курсової роботи в цілому розкрив правильно, намагається аналізувати факти і події, робити висновки, але при цьому допускає грубі помилки і не може самостійно викласти матеріал.
Оцінка “незадовільно” виставляється при умові, що тема курсової роботи не розкрита, студент не розуміє основної суті теми, не може зробити висновки і узагальнення.
Студенти, що не здали курсової роботи або отримали на захисті незадовільну оцінку, до складання екзаменаційної сесії не допускаються.
Список рекомендованої літератури