Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Вимоги до безпеки праці під час зберігання та застосування горючих речовин




 

У медичній практиці широко застосовують ЛЗ та медичні вироби, які належать до горючих речовин. Порушення правил зберігання та поводження з ними можуть стати причиною пожежі, яка крім матеріальних збитків здатна завдати серйозної шкоди здоров'ю працівників закладів фармації.

Горючі речовини умовно поділяють на вогне- та вибухонебезпечні.

Вогненебезпечні речовини поділяють на:

I. Легкозаймисті:

— спирт і спиртові розчини;

— спиртові й ефірні настойки;

— спиртові й ефірні екстракти;

— ефір;

— рентгенівські плівки.

II. Легкогорючі:

— перев'язувальний матеріал (вата, марля тощо);

— сірка;

— гліцерин;

— рослинні олії;

— лікарська рослинна сировина.

Вибухонебезпечні речовини здатні утворювати вибухові суміші та стиснені гази.

До вибухонебезпечних речовин належать:

I. Вибухові: нітрогліцерин.

II. Здатні утворювати вибухові суміші: калію перманганат, срібла нітрат, калію хлорат та ін.

Складські приміщення аптечних баз для зберігання вогне- і вибухонебезпечних речовин мають відповідати вимогам будівельних і протипожежних норм і правил. Вони мають бути ізольованими, сухими, захищеними від прямих сонячних променів. Приміщення та коридори, прилеглі до них, обов'язково обладнують припливно-витяжною механічною вентиляцією та системою автоматичного пожежогасіння.

На дверях кожного приміщення, де зберігають вогне- і вибухонебезпечні речовини або працюють з ними, мають бути чітки написи, що не змиваються: "Вогненебезпечно", "Вибухонебезпечно", "Курити заборонено", "У разі пожежі телефонувати "101" з визначенням категорії їх вибухопожежонебезпечності.

Пари більшості ЛЗР (спирту етилового, колодію, скипидару, ефіру та ін.) шкідливо впливають на організм людини, їх тривале вдихання може призвести до втрати свідомості. Тому ємкості з цими речовинами мають бути щільно закупореними, щоб запобігти випаровуванню. Категорично заборонено їх зберігання у відкритій тарі.

Заборонено:

— зберігання ЛЗР і ГР у декілька рядів з використанням прокладних матеріалів;

— складування біля опалювальних приладів (відстань до нагрівального елемента має бути не менше 1 м);

— зберігання в по вінця заповненій тарі (ступінь заповнення не має перевищувати 90 % об'єму);

— сумісне зберігання з мінеральними кислотами (особливо сірчаною та азотною), лугами, стисненими та зрідженими газами, ЛЗР (перев'язувальними матеріалами, рослинною олією, сіркою);

— зберігання з неорганічними солями, які утворюють з органічними речовинами вибухонебезпечні суміші (калію хлорат, калію перманганат, калію хромат та ін.).

Медичний ефір і ефір для наркозу зберігають у фабричній упаковці в темному місці, подалі від вогню та нагрівальних приладів. Ефір під час зберігання (особливо в разі контакту з повітрям) утворює пероксиди, які в разі струсу, удару, тертя або підвищення температури можуть спричинити вибух, тому робота з ним потребує особливої обережності.

Окремі ЛЗР (спирт, медичний ефір та ін.) мають властивість утворювати під час зберігання статичну електрику, іскра якої може спричинити спалах рідини.

В аптеках, які розташовані в адміністративних спорудах або житлових будинках, кількість горючих речовин, які зберігають у нерозфасованому вигляді, не має перевищувати 100 кг. Зберігати їх можна у вбудованих вогнетривких шафах із дверцятами завширшки не менше 0,7 м та заввишки не менше 1,2 м. Шафа має стояти осторонь від теплоутворювальних поверхонь і проходів, доступ до неї має бути вільним.

В аптеках на робочих місцях можна зберігати вогненебезпечні речовини в кількості, що не перевищує таку, яка потрібна для робочої зміни. При цьому ємкості мають бути щільно закритими.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 673 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2322 - | 2074 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.