Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методичні рекомендації з оформлення складових частин звіту




Загальні вимоги до оформлення звіту з виробничої практики (виробничого стажування) відповідають ДСТУ 3008-95 (Державний стандарт України. Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення).

Оформлення звіту здійснюється за допомогою комп’ютерного набору тексту на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210x297 мм) з використанням шрифту Times New Roman текстового редактора Word розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом. Текст роботи необхідно друкувати, залишаючи береги не менше такого розміру: лівий – 20 мм, правий – 10 мм, верхній – 20 мм, нижній – 20 мм. Звіт друкується чорним кольором, без використання кольорових вставок та виділень. Шрифт має бути чітким, середньої жирності, однакової щільності.

Заголовки структурних частин звіту, такі як «ЗМІСТ», «ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ», «ВСТУП», «РОЗДІЛ», «ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ», «СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ», «ДОДАТКИ» друкують великими літерами посередині симетрично до тексту. Кожен з визначених розділів починають з нової сторінки. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати 3-4 інтервалам.

Нумерацію сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.

Першою є титульна сторінка (додаток А). Титульна сторінка не нумерується; на наступних сторінках, які підлягають нумерації, номер проставляють у правому верхньому куті стандартного аркушу без крапки в кінці.

Такі структурні частини звіту як зміст, перелік умовних скорочень, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. Тобто не можна застосовувати форму запису: «1. ВСТУП» або «Розділ 6. ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ».

При нумерації інших частин роботи, номер розділу розміщують після слова «РОЗДІЛ». Наприклад, «РОЗДІЛ 1» без крапки в кінці речення.

Рисунки та таблиці необхідно подавати в звіті безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації позначають словом «Рис.» і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка, наприклад: «Рис. 1.2.» (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією. Приклад надається нижче.

Рис. 1.1. Злиття та поглинання в галузі автомобілебудування, 1985–2011 рр.

Джерело: складено автором на основі [1].

 

Аналогічні вимоги існують щодо нумерації і розташування таблиць. Відмінність полягає у тому, що напис «Таблиця» із зазначенням її номера розміщують в правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці. На наступному рядку, після номеру таблиці, розміщують симетрично до тексту назву.

Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки – з маленьких, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм.

Таблицю розміщують таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку звіту або з поворотом за годинниковою стрілкою. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) назву розміщують тільки над її першою частиною. В іншій частині визначають нумерацію колонок, починаючи з першої. Над перенесеною частиною таблиці розміщують визначення її номеру за таким зразком: «Продовження табл. 2.1». Приклад оформлення таблиць наведений нижче.

 

Таблиця 1.1

Класифікація операцій злиття / поглинання

  Критерії класифікації Особливості операції злиття / поглинання
  Взаємність намірів покупця і продавця Дружні та ворожі
  Причини злиття / поглинання Внутрішні та зовнішні
  Ініціатор угоди Покупець або продавець
  Ринкова стратегія Горизонтальні, вертикальні, суміжні конгломератні злиття
  Форма здійснення угоди Купівля акцій або активів
  Форма об'єднання (тип об'єднаної компанії); Традиційні злиття, холдингові компанії, спільні підприємства, стратегічні союзи
  Спосіб оплати угоди Злиття, фінансовані тільки грошима, цінними паперами або комбінацією грошей і цінних паперів
  Джерело фінансування угоди Із залученням позикових коштів або без їх залучення
  Місцезнаходження покупця і продавця Локальні, регіональні, національні, міжнародні, транснаціональні операції

Джерело: складено автором на основі [1].

 

Формули у звіті (якщо їх більше однієї) нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери формул пишуть біля правого поля аркушу на рівні відповідної формули в круглих дужках, наприклад: (3.1) (перша формула третього розділу).

При здійсненні посилань на першоджерела у тексті, порядковий номер джерела за списком використаної літератури і номера відповідних сторінок, вказуються в квадратних дужках. Наприклад: «Як відзначає Герчикова І. К., зовнішньоекономічна діяльність ТНК не тільки охоплює експортні операції, але і спрямована на розвиток закордонного виробництва. А це викликає необхідність посилення й ускладнення контролю за виробничо-збутовою діяльністю [7, с. 478]».

Вимоги до цитування такі:

а) текст цитати починається і закінчується лапками і наводиться в тій граматичній формі, в якій він поданий у джерелі, із збереженням особливостей авторського написання;

б) цитування повинно бути повним, без довільного скорочення авторського тексту, що викликає зміни його змісту. За потреби вибіркового цитування ставляться три крапки у будь-якому місці цитати (на початку, всередині, на кінці);

в) кожна цитата обов’язково супроводжується посиланням на джерело;

г) при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, слід бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів, і давати відповідні посилання на джерело.

Посилання на ілюстрації в тексті звіту відображають із зазначенням порядкового номеру ілюстрації, наприклад, «рис. 1.2». Таким же чином роблять посилання на формули, наприклад «у формулі (2.1)».

На всі таблиці, рисунки і формули, наведені у звіті, повинні бути посилання в тексті. При цьому слова «таблиця» і «рисунок» в тексті пишуться скорочено, наприклад «... в табл. 1.2» і «… на рис. 1.2», а слово «формула» зазначається повністю, наприклад «… у формулі 1.2.». У разі повторних посиланнях на таблиці, рисунки, формули треба вказувати скорочено слово «дивись», наприклад «див. табл.1. 3».

Бібліографічний опис у звіті подають за формою, визначеною в літературних виданнях або виписують з каталогів і бібліографічних покажчиків повністю без пропусків будь-яких елементів, скорочення назв і таке інше. Всі використані джерела в загальному переліку літератури рекомендовано розміщувати в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків.

Кожний додаток повинен починатися з нової сторінки. Він повинен мати заголовок, надрукований угорі посередині сторінки, наприклад «Додаток А». Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Г, Є, И, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. За додатком Я слідують додатки АА, АБ, АВ.

Ілюстрації, таблиці і формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатку, наприклад: рис. А.2 – другий рисунок додатку А; формула (А. 1) – перша формула додатку А.

Звіт повинен бути зброшурований, мати наскрізну нумерацію сторінок. На титульному аркуші ставиться підпис керівника практики від підприємства в відтиск печатки підприємства. Звіт підписується студентом із зазначенням дати на останній сторінці висновків та на титульному аркуші і разом з іншими документами подається до захисту.

 

3.2. Захист звіту з виробничої практики (виробничого стажування)

До захисту допускаються студенти, які представили у повному обсязі звіт та всі документи, що супроводжують процес проходження практики.

Зареєстрований звіт передається на перевірку керівнику практики від кафедри. Після перевірки звіт захищається в комісії. Склад комісії визначає завідуючий кафедрою з числа викладачів.

Студент, який не виконав програму практики, мав серйозні порушення трудової дисципліни, отримав негативний відзив керівника від підприємства про професійну придатність або незадовільну оцінку при захисті, відраховується з університету за невиконання навчального плану.

Захищений звіт про проходження практики зберігається на кафедрі. За необхідності він може бути використаний при написанні наукової, курсової, дипломної, магістерської роботи тощо.

Підсумки проходження студентами практики обговорюються на засіданні кафедри міжнародної економіки і протокольно засвідчуються.

3.3. Критерії оцінювання звіту з виробничої практики (виробничого стажування)

1. Оцінка ведення щоденника практики (максимальна кількість балів – 5)

Ступінь відповідності темі і встановленим вимогам Кількість балів
Повністю відповідає 4-5
Частково відповідає 2-3
Не відповідає 0-1

 

2. Оцінювання звіту (максимальна кількість балів – 55)

Ступінь відповідності темі і встановленим вимогам Кількість балів
Повністю відповідає 36-55
Частково відповідає 16-35
Не відповідає 0-15

 

3. Оформлення звіту: текстова частина, таблиці, графіки, діаграми, список джерел та ін. (максимальна кількість балів – 10)

Ступінь відповідності темі і встановленим вимогам Кількість балів
Повністю відповідає 7-10
Частково відповідає 3-6
Не відповідає 0-2

 

4. Публічний захист звіту (максимальна кількість балів – 30)

Оцінка за захист Умови виставляння оцінки
Оцінка «відмінно» (21-30 балів) Студент показує глибоке теоретичного та практичного знання матеріалу з організації зовнішньоекономічної діяльності на підприємстві (бази практики), викладає матеріал у логічній послідовності, правильно і повно відповідає на питання членів комісії, виразно і чітко викладає власну точку зору і може її аргументувати.
Оцінка «добре» (11-20) Студент показує знання найважливіших положень теоретичного навчального матеріалу та їх застосування в організаційній діяльності підприємства (бази практики), виконання основної частини поставлених завдань програми практики, висловлює думки в логічній послідовності, правильно і по суті відповідає на більшість поставлених питань, допускає незначні помилки змістовного характеру.
Оцінка «задовільно» (6-10 балів) Студент доповідає основні результати проходження практики неповно, без належної аргументації і дотримання логічної послідовності, дає вірні відповіді лише на окремі поставлені питання, припускається помилок при відповіді на більшість інших питань з програм практики.
Оцінка «незадовільно» (0-6 балів) Студент не може доповісти про основні результати проходження виробничої практики (стажування), не відповідає на поставлені питання з програми практики або дає на них неправильні відповіді.

Примітка. Лист оцінювання наведено в додатку Д.

 

 

СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

1. Антофій Н.М. Міжнародна економіка: навч. посіб. / Н.М. Антофій, О.В. Булюк, С.В. Фомішин. – Херсон: Олді-Плюс, 2013. – 352 с.

2. Артеменко І.А. Міжнародна економічна діяльність України: навч.-метод. посіб. за кредитно-модульною системою для студентів напряму підготовки 6.030503 «Міжнародна економіка» та другої вищої освіти МІПК [Електронний ресурс] / І.А. Артеменко. – Полтава: ПУЕТ, 2013.– Режим доступу:

http://catalog.uccu.org.ua/opacunicode/

3. Білоброва Т.О. Економіка зарубіжних країн: навч.-метод. посіб. за кредитно-модульною системою для студентів напряму підготовки 6.030503 «Міжнародна економіка» та другої вищої освіти МІПК [Електронний ресурс] / Т.О. Білоброва. – Полтава: ПУЕТ, 2013.– Режим доступу:

http://catalog.uccu.org.ua/opacunicode/

4. Дахно І. І. Зовнішньоекономічний менеджмент: навч. посіб. / І.І. Дахно, Г.В. Бабіч, В.М. Барановська. – К.: ЦУЛ, 2012. – 568 с.

5. Зовнішньоекономічна діяльність підприємств: навч. посіб. / за ред. Ю.Г. Козака, Н.С. Логвінової, К.І. Ржепішевського. – К.: ЦУЛ, 2010. – 288 с.

6. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: навч. посіб. / [О.В. Шкурупій, В.В. Гончаренко, І.А. Артеменко та ін.]; за ред. О.В. Шкурупій.. – К.: ЦУЛ, 2012. – 248 с.

7. Международная экономика: учеб. / под ред. Ю.Г. Козак. – 4-е изд., перераб. и доп. – К.: ЦУЛ, 2012. – 608 с.

8. Міжнародна економіка: підруч. / за ред. А.О. Задоя, В.М. Тарасевич. – К.: ЦУЛ, 2012. – 416 с.

9. Міжнародна мікроекономіка: навч. посіб. / за ред. Ю.Г. Козака, Ю.М. Пахомова, Н.С. Логвінової. – К.: ЦУЛ, 2012. – 388 с.

10. Новак В.О. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства: підруч. / В.О. Новак, Т.Л. Мостенська, М.Г. Луцький. – К.: Кондор, 2013. – 495 с.

11. Новицкий В.Е. Основы международной экономической деятельности: учеб. пособ. / В.Е. Новицкий, О.В. Михайловская. – К.: Скиф, 2012. – 272 с.

12. Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI: редакція відповідно оновленню сайта 01.05.2014 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17

13. Про врегулювання питань іноземного інвестування в Україну: Постанова правління Національного банку від 10.08.2005 р. № 280: редакція відповідно оновленню сайта 09.11.2012 [Електронний ресурс]. − Режим доступу:

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0947-05

14. Про зовнішньоекономічну діяльність: Закон України від 16.04.1991 р. № 959-XII: редакція відповідно оновленню сайта 19.04.2014 [Електронний ресурс]. − Режим доступу:

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/959-12

15. Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18.09.1991 р. №1560-XII: редакція відповідно оновленню сайта 09.11.2013 [Електронний ресурс]. − Режим доступу:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1560-12

16. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон України від 23.09.1994 р. № 185/94-ВР: редакція відповідно оновленню сайта 11.08.2013 [Електронний ресурс]. − Режим доступу:

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/185/94-вр

17. Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності: Закон України від 23.12.1998 р. № 351-XIV: редакція відповідно оновленню сайта 11.08.2013 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/351-14

18. Про систему валютного регулювання і валютного контролю: Декрет КМУ від 19.02.1993 р. № 15-93: редакція відповідно оновленню сайта 11.08.2013 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=15-93

19. Про удосконалення порядку формування цін: Постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.1998 р. № 1998 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1998-98-п

20. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-IV: редакція відповідно оновленню сайта 19.04.2014 [Електронний ресурс]. – Режим доступу:

http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=435-15

21. Чернега О.Б. Міжнародна економічна діяльність України: навч. посіб. / О.Б. Чернега. – Львів: Магнолія-2006, 2012. – 544 с.

ДОДАТКИ

Додаток А

Приклад оформлення титульної сторінки звіту з виробничої практики (виробничого стажування)

ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД УКООПСПІЛКИ

«ПОЛТАВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ»

Кафедра міжнародної економіки

 

 

ЗВІТ

про проходження виробничої практики (виробничого стажування)«Організація зовнішньоекономічної діяльності на підприємствах

України та за кордоном»

за напрямом підготовки 6.030503 «Міжнародна економіка»

________________________________________________________

(прізвище, ініціали)

 

  Місце практики______________________ ____________________________________ Керівники практики: від підприємства_____________________ (посада) ___________________________________ (підпис) (прізвище, ініціали)   Місце печатки підприємства   від університету______________________ (вчений ступінь, звання, посада) ___________________________________ (підпис) (прізвище, ініціали)   Дата подання на кафедру_____________ Дата перевірки______________________ Дата захисту________________________ Національна шкала:___________________ Кількість балів:____Оцінка: ECTS _______
Члени комісії: ___________ _______________________ (підпис) (прізвище та ініціали)
  ___________ _______________________ (підпис) (прізвище та ініціали)
  ___________ _______________________ (підпис) (прізвище та ініціали)

Полтава 2014

Додаток Б

Приклад оформлення змісту звіту з виробничої практики (виробничого стажування)

 

ЗМІСТ

 

 

Вступ................................................................................................................  
1. Середовище міжнародної економічної діяльності  
2. Нормативно-правова база ЗЕД підприємств  
3. Організація господарської діяльності підприємства  
4. Організація зовнішньоекономічної діяльності підприємства  
5. Організація і техніка підготовки укладання та виконання зовнішньоекономічних контрактів  
6. Показники фінансово-господарської і зовнішньоекономічної діяльності та їх відображення у звітності підприємства  
Висновки та пропозиції.................................................................................  
Додатки..........................................................................................................  
Список використаних джерел......................................................................  

 

 

Додаток В





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 253 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

2240 - | 2072 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.