В Україні на кінець 2003 р. найбільша кількість спільних підприємств (понад 95 %) діяла в обробній промисловості, в тому числі 22 % — у машинобудуванні і металообробці, 12 % — у деревообробній і целюлозно-паперовій галузях. Найпотужніші спільні підприємства (з кількістю штатних працівників 373) створені у паливній промисловості, де випускається найбільше продукції у розрахунку на одного штатного працівника.
В цілому в останні роки діяльність спільних підприємств в Україні була прибутковою. Загальний прибуток тут у 2003 р. становиви близько 500 млн. грн. Однак у промисловості країни від діяльності спільних підприємств збитки на 35 % перевищували прибутки. Найбільша різниця між прибутками і збитками спостерігалась у сільському господарстві та заготівельній галузі. Збитки тут відповідно в 15 та 376 разів перевищували прибутки. Зате зі значними прибутками працювали спільні підприємства в таких галузях, як будівництво (прибутки перевищували збитки в 6,3 раза), наука і наукове обслуговування (в 14,4 раза), а також матеріально-технічне постачання і збут (в 688разів).
Найбільше іноземних інвестицій припадає на промисловість (65,5 %). Для інших галузей народного господарства країни ця частка надзвичайно мала, особливо в таких галузях, як транспорт, зв'язок, охорона здоров'я, фізкультура і соціальне забезпечення. Загалом же значний обсяг іноземних інвестицій, що вкладаються в розвиток спільних підприємств, не використовується безпосередньо для технологічного забезпечення виробництва.
Найменше іноземних коштів йде на розвиток сільського господарства і таких галузей економіки, як транспорт, зв'язок, житлово-комунальне господарство, наука і наукове обслуговування. Тим часом саме в цих галузях (за винятком транспорту і зв'язку) значна кількість підприємств виробляє продукцію, тому інвестиції у такі галузі економіки можуть стати передумовою передачі прогресивних технологій.
Чимало підприємств експортують готову продукцію за межі України, тобто спільне підприємництво може бути засобом не тільки обміну технологіями, а й завоювання вигідних ніш на світовому ринку.
Найбільша концентрація СП характерна для Києва (20 % від загальної кількості підприємств), а також Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Севастополя.
60. Всесвітній саміт з продовольчої безпеки проходив в Римі, Італія 16 і 18 листопада 2009 року. Рішення про скликання зустрічі на вищому рівні було прийнято Радою Продовольчої та сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО) в червні 2009 року, за пропозицією Генерального директора ФАО д-р Жак Діуф. 60 глав держав і урядів і 192 міністра з 182 країн і Європейського Союзу взяли участь в саміті, який проходив у штаб-квартирі ФАО.
Основною метою саміту є знищення голоду. Для досягнення зазначеної мети ФАО організувала цей саміт, основною метою якого є запровадження більш узгодженої та ефективної системи управління безпекою харчових продуктів, включаючи розробку правил і механізмів, покликаних забезпечити фермерам адекватні заробітки, і спрямувати інвестиції в інфраструктуру сільського господарства, а також надзвичайно важливо визначити механізм швидкого реагування на кризу в сфері харчових продуктів.
Організація збирає, аналізує, інтерпретує і поширює інформацію щодо харчування, продовольства і сільського господарства. Згідно зі ст. 1 Статуту ФАО термін «сільське господарство» включає рибальство, морські продукти, ліс і первинні лісові продукти.
ФАО розробляє рекомендації для ухвалення на національному і міжнародному рівнях заходів щодо:
а) наукових, технологічних, соціальних та економічних досліджень, пов'язаних з харчуванням, продовольства і сільського господарства;
б)поліпшення навчання та управління в області харчування, продовольства і сільського господарства та розповсюдження знань в області продовольчої та сільськогосподарської науки і практики;
в) збереження природних ресурсів;
г) поліпшення методів переробки, торгівлі та розподілу продовольчих і сільськогосподарських продуктів;
д) вироблення міжнародної політики в щодо стандартизації сільськогосподарських продуктів.
Вищим органом ФАО є Конференція, яка збирається на свої сесії один раз на два роки, а виконавчим органом - Рада, що складається з 49 членів.
ФАО має регіональні бюро: для Європи - у Римі, для Азії і Далекого Сходу - в Бангкоку, для Близького Сходу - в Каїрі, для Латинської Америки - в Ріо-де-Жанейро, для Північної Америки - у Вашингтоні, для Африки - в Аккрі.
Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі. Членами ФАО є понад 180 держав. Російська Федерація не є членом ФАО, але має при ФАО Бюро спостерігача.
Планування діяльності ФАО в галузі сільського господарства здійснює Департамент сільського господарства, який складається з відповідних відділів. Найбільш значними в діяльності організації є наступні події: 1994 р. - прийняття спеціальної програми з продовольчої безпеки; 1996 р. - скликання Всесвітнього саміту з продовольства; 1998 р. - розробка тексту конвенції з контролю за торгівлею пестицидами та іншими небезпечними хімікатами; 2001 р. - прийняття Міжнародного договору з генетичних ресурсів рослин для продовольства і сільського господарства; 2002 р. - скликання Всесвітнього саміту з продовольства, на якому прийнято рішення про зменшення до 2015 р. голоду наполовину.
Спеціальні програми ФАО допомагають країнам готуватися до можливого виникнення кризового стану з продовольством і, у разі необхідності, передбачають надання допомоги. У середньому ФАО одночасно здійснює на місцях близько 1800 заходів.
Проекти ФАО щорічно залучають понад 2 мільярди доларів пожертвувань від закладів та держав, що вкладаються в розвиток села та сільське господарство. Бюджет ФАО на 1998-1999 рр.. склав 650 мільйонів доларів. ФАО керує Конференція держав-членів, що скликається раз на два роки. Конференція обирає Раду, що складається з 49 членів і діє як керівний орган між сесіями Конференції. В 1979 році Конференція встановила Всесвітній день продовольства, надалі підтриманий ООН. Цей день відзначається 16 жовтня - день заснування ФАО. ФАО надає статистику по сільському господарству і доступ до своєї бази даних. Для отримання CD-ROM зі статистикою і доступу до бази необхідно заплатити 1200 доларів США. На сайті статистичного підрозділу ФАО повідомляється, що кошти необхідні для вдосконалення механізмів представлення інформації[1].