ВСТУП
Зовнішньоекономічна діяльність і насамперед зовнішня торгівля пов'язані з переміщенням через митний кордон країни як юридичними, так і фізичними особами товарів і транспортних засобів. При цьому товари і транспортні засоби підлягають митному контролю і митному оформленню — держава заінтересована, щоб ЗЕД здійснювалася відповідно до встановленого порядку, який мають знати і якого повинні додержуватися учасники ЗЕД.
Митний контроль — це сукупність заходів, що здійснюється митними органами в межах своїх повноважень,з метою забезпечення дотримання норм Митного кодексу та інших нормативно – правових актів з питань митної справи, міжнародних договорів України, укладених у встановленому законом порядку.
Об'єктами митного контролю є:
· товари і транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон;
· документи і відомості про них;
· фізичні і юридичні особи, що мають відношення до цих товарів — власники товарів, особи, що діють за їхнім дорученням (митні брокери, декларанти, митні перевізники та ін.), їх документи;
· відповідність фактичних обставин установленому порядку переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон;
· можливість надання і дотримання митних режимів, обраних декларантами за згодою митних органів стосовно товарів і транспортних засобів.
Митний контроль товарів і транспортних засобів організується і здійснюється на всій митній території країни, насамперед у зонах митного контролю, а також у вільних зонах і на вільних складах.
Суб'єктами митного контролю є:
- система митних органів;
- посадові особи, що виконують функції представників влади у взаємовідносинах з учасниками ЗЕД, пов'язані з переміщенням через митний кордон товарів і послуг, а також транспортних засобів, з іншими особами, що перетинають митний кордон і переміщають особисті речі;
- Особи,що сприяють здійсненню митного контролю (залучені спеціалісти,експерти та ін.)
Суб'єкти митного контролю наділені певною компетенцією (сукупністю прав і обов'язків) на виконання конкретних дій, пов'язаних з підготовкою інформаційної основи для перевірки додержання учасниками ЗЕД та іншими особами вимог митного законодавства, підготовки, прийняття і реалізації рішень за фактами, встановленими у процесі такої перевірки.
Розділ 1. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ НА ЕКСПОРТ ТА ІМПОРТ ЗАДАНИХ ТОВАРІВ
Характеристика товарів за заданим кодом УКТ ЗЕД
Заданий код товару 0203191300.
Рис. 1.1.1 – Код товару згідно УКТЗЕД
Корейка - спинна частина з ребрами і віддаленими хребцями від свинячих напівтуш першої категорії; другої категорії в шкурі, без шкури, з частково знятою шкурою.
За термічною обробкою згідно коду УКТЗЕД корейка є охолодженою.
Охолоджена корейка - піддана після оброблення туш охолодженню до температури в товщі м'яз на кістках від 0 до плюс 4 град.С; поверхня м'яса покрита підсушеною шкірою, м'язи пружні.
Для виконання перевезень м’ясо свинини (корейку) без оболонки або без шкури загортають в пергамент, підпергамент, целофан та інші плівки або фасують на спеціальному обладнанні в пакети з полімерних матеріалів.
Кожна пакувальна одиниця повинна бути запаковані в транспортну тару окремо за видами, найменуванням та сортами в ящики з гофрованого картону згідно з ГОСТ 13513 або інші види тари вітчизняного та імпортного виробництва, що дозволені центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.
На одному з торцевих боків кожного ящика повинно бути нанесено маркування фарбою, яка не змивається та не має запаху, за допомогою трафарету, штампа, наклеювання етикетки або вкладення під упаковку етикетки із зазначенням:
- назви та місцезнаходження заводу-виробника;
- найменування виду та сорту продукції;
- категорії вгодованості;
- термічного стану продукту, дати заморожування;
- маси брутто в кг;
- умов та гарантійного терміну зберігання.
Тара повинна бути чистою, сухою, без цвілі, стороннього запаху. Тара повинна мати кришку. Маса брутто повинна бути не більше 40 кг.В кожен ящик упаковують продукти зі свинини одного найменування.
Для упакування свіжого м'яса перспективними є пластикові пакети, виготовлені з екструзійної плівки серліну і нейлону.