Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Короткі теоретичні відомості. Мета роботи – експериментально дослідити вплив конструкції і матеріалу резистивного шару на електричні параметри резисторів.





Мета роботи – експериментально дослідити вплив конструкції і матеріалу резистивного шару на електричні параметри резисторів.

Резистор – пасивний елемент електронних апаратів, призначений для регулювання та розподілу електричної енергії серед елементів електричного кола шляхом перетворення її у теплову енергію.

Основний параметр резистора – опір, який характеризує здатність перешкоджати протіканню електричного струму через резистор. Ідеальний резистор має частотно-незалежний (активний) опір. У реальних елементів спостерігаються явища накопичення електричної енергії в електричному та магнітних полях. Схема заступна резистора внаслідок цього містить крім резистивного елемента ємнісний та індуктивний елементи (рис. 2.1). На рисунку використовуються позначення: R - опір резистивного матеріалу; - індуктивність резистора та його виводів; - розподілена (властива) ємність резистивного елемента; - опір контактів; - опір ізоляції; та - ємність між виводами резистора та корпусом.

Для резисторів загального призначення схема заступна резистора може бути перетворена до більш простої еквівалентної схеми (рис. 2.2). Комплексна провідність такого кола:

, (2.1)

де – кутова частота; ; ;

- еквівалентний опір, ємність і індуктивність резистора.

На резонансній частоті реактивна частина провідності дорівнює нулю, а між активним і реактивним опорами виконуються співвідношення:

; (2.2)

. (2.3)

Рисунок 2.1 - Загальна заступна схема резисторів

Рисунок 2.2 - Еквівалентна схема резисторів

 

У високоомних резисторів переважний вплив на частотну залежність опору резистора справляє ємність, і вираз (2.1) приймає вигляд:

, (2.4)

а у еквівалентній схемі залишається тільки два елементи: резистивний і ємнісний . Перехід від співвідношення (2.1) до (2.4) проводиться, коли:

.

 

Порядок виконання роботи

 

При виконанні роботи дотримуйтесь рекомендованого порядку:

а) Ознайомтесь з робочим місцем, де виконується лабораторна робота; схемою вимірювання, яка зображена на рис.2.3; вимірювальними приладами, які використовуються при виконанні роботи; порядком проведення експерименту і обробки його результатів. Підготуйте чотири таблиці для запису результатів експерименту за зразком табл. 2.1.

Рисунок 2.3 - Схема вимірювань

 

Ознайомтесь із зразками подільників напруги, які будуть досліджуватися. Зверніть увагу на те, що в схемі вимірювання використовуються взірцеві резистори типу С2-С10, опір яких не залежить від частоти в частотнім діапазоні, якій досліджується. Запишіть умовні позначення і параметри взірцевих і вимірювальних резисторів усіх зразків подільників напруги.

б) З дозволу викладача підключіть до електричної мережі високочастотний генератор і вольтметри змінного струму. Підключіть до лабораторного стенда вимірювальний подільник напруги і низькочастотний генератор. Установіть частоту генератора f = 100 кГц і середнє значення напруги на його виході. Проведіть вимірювання вихідної напруги подільника. Результати вимірювань запишіть у перший і другий рядки таблиці.

 

Таблиця 2.1 - Передаточні характеристики резисторного подільника напруги

Частота КГц МГц
                 
, мВ                  
, мВ                  
                 
                 

в) Змінюючи частоту високочастотного генератора в діапазоні від 500 кГц до 50 МГц проведіть вимірювання напруги і . Результати вимірювань записуйте до таблиці. В процесі вимірювань бажано напругу підтримувати постійною.

г) Проведіть такі ж самі вимірювання для усіх зразків подільників напруги, які видані для дослідження. Не забувайте при цьому коло таблиць вимірювання записати параметри елементів відповідного подільника напруги.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 266 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2258 - | 1995 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.