Дніпропетровський університет економіки та права
Кафедра права
Методичні вказівки
студентам заочної форми навчання
щодо виконання курсової роботи
«Цивільне право України»
галузь знань 0304 – «Право»
напряму підготовки 6.030402 – «Правознавство»
Затверджено на засіданні кафедри
Протокол № 6 від 03.02.2010 р.
Дніпропетровськ
Методичні вказівки щодо виконання курсової роботи з дисципліни “Цивільне право” / О.В. Пушкіна. – Дніпропетровськ: ДУЕП, 2010. – 21 с.
Укладач: О.В. Пушкіна, доктор юр. наук, професор.
Відповідальний за випуск: О.В. Пушкіна, канд. іст. наук, док. юр. наук, професор, зав. кафедри права.
З М І С Т
1. Методичні вказівки щодо написання курсової роботи................................3
2. Вимоги до оформлення курсової роботи.......................................................4
3. Тематика курсових робіт................................................................................5
4. Література........................................................................................................6
Методичні вказівки щодо написання курсової роботи
Мета курсової роботи - допомогти студентам глибше засвоїти найбільш важливі питання цивільного права, перевірити їх уміння самостійно викладати теоретичні положення, працювати з літературою, нормативним матеріалом, вирішувати конкретні правові задачі, правильно застосовувати і тлумачити чинне законодавство.
Вибір теми курсової роботи здійснюється залежно від останньої цифри номера залікової книжки (остання цифра номера залікової книжки відповідає номеру теми). Тема курсової роботи узгоджується кожним студентом з керівником курсової роботи індивідуально.
Перш ніж приступити до написання курсової роботи, необхідно уважно ознайомитися з методичними вказівками, вивчити відповідні розділи в підручниках необхідну спеціальну літературу, чинне законодавство з цього питання і практикою його застосування.
Найбільш поширеною помилкою при написанні курсових робіт є механічне переписування тексту з учбової, спеціальної або довідкової літератури. Студенти мають з'ясувати суть проблем, що досліджуються в курсовій роботі, і потім самостійно викласти їх.
Курсова робота обов'язково повинна мати план. У тексті курсової роботи зміст кожного із розділів повинен бути чітко відокремленим і мати таку назву, як у плані. Назва і зміст окремих питань курсової роботи, а також їхнє співвідношення визначаються з урахуванням теми роботи.
Вступ. Слід розкрити актуальність та значення обраної теми, мету написання курсової роботи (1-3 сторінки).
І розділ. Розкриваючи теоретичні питання, студент повинен прагнути до максимально повного і чіткого викладу всіх проблем, що досліджуються. При цьому важливо показати діалектику їх розвитку, можливі відмінності в трактуванні положень, що досліджуються, дати порівняльний аналіз питань, які висвітлюються у відповідних розділах різних підручників і в спеціальній літературі (7-10 ст.).
В ІІ - ІІІ розділах проводиться аналіз правових норм, що досліджуються. Необхідно в обов'язковому порядку давати точні і конкретні посилання на відповідні акти: вказати, ким і коли вони прийняті, де опубліковані, відповідні статті (пункти, підпункти та ін.). При цьому необхідно звертатися до самих правових норм, а не викладати їх зміст за учбовою, довідковою або популярною літературою. Використовуючи коментар законодавства, необхідно відрізняти текст коментарю від тексту самого закону. Всі приклади, що наводяться з практики, повинні бути органічно пов'язані із змістом питань, які досліджуються в роботі, і супроводжуватися посланням на джерело.
У висновку автор курсової роботи підводить підсумки, які випливають із змісту роботи, обґрунтовує свої теоретичні висновки, висловлює пропозиції стосовно вдосконалення діючого законодавства, практики його застосування тощо. Після висновку наводиться список літератури і матеріалів, на які автор робив посилання в тексті роботи (закони, підзаконні нормативні акти, монографічна література, статті в періодиці).
Робота повинна бути грамотно та акуратно оформлена. Роботи, виконані з порушенням вказаного порядку, до захисту не допускається.