Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методичні вказівки щодо написання курсової роботи




Дніпропетровський університет економіки та права

Кафедра права

 

Методичні вказівки

студентам заочної форми навчання

щодо виконання курсової роботи

«Цивільне право України»

галузь знань 0304 – «Право»

напряму підготовки 6.030402 – «Правознавство»

 

 

Затверджено на засіданні кафедри

Протокол № 6 від 03.02.2010 р.

 

Дніпропетровськ


Методичні вказівки щодо виконання курсової роботи з дисципліни “Цивільне право” / О.В. Пушкіна. – Дніпропетровськ: ДУЕП, 2010. – 21 с.

 

Укладач: О.В. Пушкіна, доктор юр. наук, професор.

 

Відповідальний за випуск: О.В. Пушкіна, канд. іст. наук, док. юр. наук, професор, зав. кафедри права.

 

З М І С Т

1. Методичні вказівки щодо написання курсової роботи................................3

2. Вимоги до оформлення курсової роботи.......................................................4

3. Тематика курсових робіт................................................................................5

4. Література........................................................................................................6

 


Методичні вказівки щодо написання курсової роботи

Мета курсової роботи - допомогти студентам глибше засвоїти найбільш важливі питання цивільного права, перевірити їх уміння самостійно викладати теоретичні положення, працювати з літературою, нормативним матеріалом, вирішувати конкретні правові задачі, правильно застосовувати і тлумачити чинне законодавство.

Вибір теми курсової роботи здійснюється залежно від останньої цифри номера залікової книжки (остання цифра номера залікової книжки відповідає номеру теми). Тема курсової роботи узгоджується кожним студентом з керівником курсової роботи індивідуально.

Перш ніж приступити до написання курсової роботи, необхідно уважно ознайомитися з методичними вказівками, вивчити відповідні розділи в підручниках необхідну спеціальну літературу, чинне законодавство з цього питання і практикою його застосування.

Найбільш поширеною помилкою при написанні курсових робіт є механічне переписування тексту з учбової, спеціальної або довідкової літератури. Студенти мають з'ясувати суть проблем, що досліджуються в курсовій роботі, і потім самостійно викласти їх.

Курсова робота обов'язково повинна мати план. У тексті курсової роботи зміст кожного із розділів повинен бути чітко відокремленим і мати таку назву, як у плані. Назва і зміст окремих питань курсової роботи, а також їхнє співвідношення визначаються з урахуванням теми роботи.

Вступ. Слід розкрити актуальність та значення обраної теми, мету написання курсової роботи (1-3 сторінки).

І розділ. Розкриваючи теоретичні питання, студент повинен прагнути до максимально повного і чіткого викладу всіх проблем, що досліджуються. При цьому важливо показати діалектику їх розвитку, можливі відмінності в трактуванні положень, що досліджуються, дати порівняльний аналіз питань, які висвітлюються у відповідних розділах різних підручників і в спеціальній літературі (7-10 ст.).

В ІІ - ІІІ розділах проводиться аналіз правових норм, що досліджуються. Необхідно в обов'язковому порядку давати точні і конкретні посилання на відповідні акти: вказати, ким і коли вони прийняті, де опубліковані, відповідні статті (пункти, підпункти та ін.). При цьому необхідно звертатися до самих правових норм, а не викладати їх зміст за учбовою, довідковою або популярною літературою. Використовуючи коментар законодавства, необхідно відрізняти текст коментарю від тексту самого закону. Всі приклади, що наводяться з практики, повинні бути органічно пов'язані із змістом питань, які досліджуються в роботі, і супроводжуватися посланням на джерело.

 

 

У висновку автор курсової роботи підводить підсумки, які випливають із змісту роботи, обґрунтовує свої теоретичні висновки, висловлює пропозиції стосовно вдосконалення діючого законодавства, практики його застосування тощо. Після висновку наводиться список літератури і матеріалів, на які автор робив посилання в тексті роботи (закони, підзаконні нормативні акти, монографічна література, статті в періодиці).

Робота повинна бути грамотно та акуратно оформлена. Роботи, виконані з порушенням вказаного порядку, до захисту не допускається.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 276 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2217 - | 2173 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.