Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Організаційно-технічні заходи




Описати приміщення, в якому працюють люди: розміри, кількість працюючих. Згідно з СН 245-71 запропонувати необхідні об'ємно-планувальні рішення приміщення: розміщення робочих місць, обладнання, проходів, проїздів, пофарбування стін, стелі, обладнання, визначення питомих показників площі і обсягу приміщення на одного працюючого тощо. Показники зіставляються з нормами.

О’єм виробничого приміщення підприємства за санітарними нормами на одного працюючого повинен бути не менше 15 м3, площа – не менше 4. 5 м2, висота – не менше 3.2 м.

На рисунку показується приміщення в плані. Вказуються робочі місця персоналу, двері, вікна, орієнтація вікон за сторонами світу. Простав-ляються розміри приміщення, віконних прорізів, проходів.

 

Санітарно-гігієнічні заходи

В підрозділі "Санітарно-гігієнічні заходи" наводять нормовані значення шкідливих виробничих факторів та заходи щодо їх забезпечення.

1.3.1 Нормуються параметри мікроклімату в виробничих приміщеннях згідно з ГОСТ 12.1.005-88 для теплого і холодного періоду року. При цьому вказуються категорії робіт в залежності від енерговитрат.

1.3.2 Вентиляція (СНиП 2.04.05-86, ГОСТ 12.1.005-88).

В повітря робочої зони в результаті технологічних процесів і роботи обладнання виділяються шкідливі речовини (ШР). Вказуються які саме ШР виділяються, клас небезпеки, гранично допустима концентрація ГДК по ГОСТ 12.1.005-88, як контролюється концентрація шкідливих речовин в повітрі робочої зони згідно з ГОСТ 12. 1. 005-88.

Намітити заходи оздоровлення повітряного середовища. Вказати систему вентиляції, що застосовується в приміщенні, як подається свіже повітря в приміщення і виводиться забруднене з приміщення.

1.3.3 Освітлення (СНиП 11-4-79)

Освітлення виробничих приміщень, лабораторій, навчальних аудиторій може бути природне, штучне і суміщене.

Вказати галузеві норми для природного і штучного освітлення. При їх відсутності нормування освітлення необхідно почати з опису предметів, що їх спостерігає працюючий. З усіх об'єктів, які підлягають розрізненню, необхідно вибрати найменший і визначити його розміри. При нормуванні природного освітлення визначається система освітлення, географічна широта і орієнтація вікон за сторонами світу (задається в завданні). При нормуванні штучного освітлення необхідно вказати фон, на якому розглядається об'єкт розрізнення і контраст об'єкта з фоном. Нормовані значення параметрів вибираються зі СНиП 11-4-79.

 

Шум і вібрація

Шум і вібрація можуть створюватись на робочих місцях машинами, обладнанням, приладами, системами вентиляції і кондиціювання повітря. Шум і вібрація можуть проникати зовні приміщення через вікна, двері, а також передаватися по конструкціях будинку.

Вибрати нормовані параметри, що характеризують шум в залежності від робочих місць (СН 3223-85), і нормовані параметри, що характер-ризують вібрацію, в залежності від джерела виникнення, засобу передачі людині і напрямку дії вібрації (ГОСТ 12.1.012-90).

 

Випромінювання та інші шкідливі виробничі фактори

Вибираються нормовані параметри інших шкідливих виробничих факторів, що мають місце в даному виробничому приміщенні. Такими факторами можуть бути:

- статична електрика (ГОСТ 12.1.018-86);

- електромагнітні (ГОСТ 12.1.006-84) та лазерні (ГОСТ 12.1.040-83, СН 2392-81) випромінювання.

Техніка безпеки

В цьому підрозділі розглядається захист працюючих від небезпечних виробничих факторів, що перераховані в підрозділі 1.1.

При розгляданні питання електробезпеки необхідно вибрати і обгрун-тувати захист від уражень електричним струмом (ГОСТ 12.1.030-81). Для цього визначається і обґрунтовується клас приміщення за ступенем небезпеки ураження електричним струмом (ГОСТ 12.1.013-78), вказується мережа, від якої живиться обладнання, і прилади, з якими працює людина.

Описуються заходи захисту людей від інших небезпечних виробничих факторів, що можуть викликати термічні, механічні та інші травми. Описуються і схематично позначаються на рисунку захисні прилади, блокування, огорожі небезпечних зон, системи сигналізації, механізації, дистанційного управління, засоби індивідуального захисту, засоби забезпечення безпеки при роботі на вантажопідйомному обладнанні (ГОСТ 12. 3. 009-76) та транспорті.

Протипожежні заходи

Проаналізувати технологічні процеси в приміщенні. Визначити горючі речовини, їх кількість, основні показники пожежовибухонебезпечності, категорію приміщення за пожежовибухонебезпекою (ОНТП 24-86).

За конструктивними характеристиками будинку, в якому знаходиться приміщення, визначити ступінь вогнестійкості. Для свого ступеня вогне-стійкості знайти мінімальні межі вогнестійкості будівельних конструкцій і максимальні межі розповсюдження вогню по них (СНиП 2.01.02-85).

На плані приміщення показати відстань від найбільш віддаленого робочого місця до найближчого евакуаційного виходу, порівняти його з нормованим за СНиП 2. 09. 02-85.

У другому розділі (ІІ. Розрахункове завдання) виконується, згідно з індивідуальним завданням, розрахунок заходу, що забезпечує необхідні умови праці. Креслиться рисунок.


Варіант контрольної роботи задається викладачем.

Варіант завдання позначений трьома символами – літерою та двома цифрами. Літера визначає тему контрольної роботи за таблицею 1. Перша цифра визначає номер завдання, яке слід виконати у другому розділі контрольної роботи. Друга цифра визначає варіант завдання, визначеного першою цифрою. Наприклад: Варіант завдання “С36” – тема контрольної роботи – пресувальна дільниця механічного цеху; завдання 3, варіант № 6.

Таблиця 1

Позначення варіанта Тема контрольної роботи
A Ливарна дільниця машинобудівного заводу
B Ковальська дільниця машинобудівного заводу
C Пресувальна дільниця механічного цеху
D Термічна дільниця механічного цеху
E Гальванічна дільниця механічного цеху
F Зварювальна дільниця механічного цеху
G Дільниця плазмового різання механічного цеху
H Дільниця лазерного зварювання та різання
I Дільниця паяння ремонтного цеху
J Дільниця нанесення напилень ремонтного цеху
K Дільниця токарної обробки кольорових металів механічного цеху
L Токарно–фрезерна дільниця обробки неметалевих матеріалів
M Токарно-розточувальна дільниця механічного цеху
N Дільниця строгальних верстатів механічного цеху
O Шліфувальна дільниця механічного цеху
P Заточувальна дільниця інструментального цеху
Q Свердлильна дільниця складального цеху
R Дільниця дробеструминної обробки складального цеху
S Дільниця складання різьбових з’єднань
T Дільниця складання на гідропресах складального цеху
U Дільниця гарячого клепання складального цеху
V Фарбувальна дільниця машинобудівного заводу
W Дільниця випробувань карбюраторних двигунів
X Дільниця випробувань дизельних двигунів
Y Акумуляторна дільниця авторемонтного підприємства





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 272 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Слабые люди всю жизнь стараются быть не хуже других. Сильным во что бы то ни стало нужно стать лучше всех. © Борис Акунин
==> читать все изречения...

2210 - | 2135 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.