МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ДО НАПИСАННЯ КОМПЛЕКСНОЇ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
для студентів спеціальності “Дизайн"
кваліфікації “Бакалавр”
спеціалізації “Дизайнер зачіски”
Розробили:
Обговорено і затверджено
на засіданні кафедри
_КИЇВ_
ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Комплексною кваліфікаційною роботою завершується процес підготовки «Бакалавр» за кваліфікацією “Дизайнер-зачіски”.
Комплексна кваліфікаційна робота (ККР) – складається з теоретичної та практичної частини.
Теоретична частина - складається з письмової роботи, де кожен студент відповідає на запитання білету за обсягом чотирьох років навчання з спец. предметів.
Практична частина складається з – виконання роботи дизайну зачіски згідно теми та теоретичної частини (пояснювальна записка) відповідно методичним вказівкам.
Це випускна самостійна робота студента, у роботі мають розкриватися творчі здібності студента, знання та вміння, набуті в процесі навчання в вищому навчальному закладі.
Студент повинен підтвердити рівень загальнотеоретичної і спеціальної підготовки. Така робота є випускною кваліфікаційною роботою, на підставі захисту якої Державна кваліфікаційна комісія (ДКК) вирішує питання про присвоєння її автору кваліфікації і видачі диплома бакалавра.
Метою виконання ККР є вирішення професійної проблеми, що ґрунтується на комплексному опануванні матеріалу і методів дослідження, послідовного викладання, а також практичного застосування теоретичних знань для вирішення конкретних завдань.
Запропоновані теми повинні бути прийнятні для впровадження в практику креативних рішень, авторських, фантазійних та подіумних дизайнів до образів кіно, літературних, історичних, фольклорних і т.д.
В період роботи над ККР студенти систематизують, закріплюють, застосовують на практиці набуті під час навчання знання і навички з таких предметів: “Дизайн-технологій”, “Моделювання та художнє оформлення зачіски”, “Композиція”, “Мистецтво постижу”, “Боді арт”, “Спецмалюнок”, “Декоративна косметика”, “Колористика”, “Декоративно-прикладне мистецтво”, “Конструювання історичних зачісок”, “Технологія конструювання зачіски”, “Матеріалознавство” та інші, а також виявляють та реалізують творчі здібності.
Розробляючи авторські, фантазійні образи, студенти можуть використовувати в своїх розробках досвід роботи видатних вітчизняних та зарубіжних стилістів, призерів різноманітних конкурсів, учасників топ-показів моделей зачісок та одягу. Розроблені зачіски, передбачені тематикою дипломного проекту, повинні відповідати тематиці, сучасним напрямкам розвитку моди, новітнім технологіям, створювати єдиний образ з одягом, декоративною косметикою, аксесуарами.
В процесі роботи над ККР необхідно використовувати інформаційно-методичну літературу з напрямків моди, і перукарського мистецтва, дизайну та ін.
На захист практичної частини роботи кожний студент повинен подати:
- Пояснювальну записку в обсязі 30 – 40 друкованих аркушів (разом з малюнками та схемами),
- 2 фото образу (формат А3*)
- створити образ на моделі згідно теми ККР.
Основними показниками якості ККР є грамотність розробленої моделі зачіски з точки зору професійної підготовки, якість та зміст пояснювальної записки, графічної та практичної частини, які значно впливають на загальну оцінку виконання ККР.
ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКИ (ПЗ)
В методичних вказівках наведено приблизний розподіл обсягу пояснювальної записки і найменування розділів. В зв’язку з тим, що тематика ККР щорічно поновлюються і доповнюються з урахуванням нових досягнень в перукарській галузі, з урахуванням вимог сучасної моди, припускаються відхилення від приблизної розбивки обсягу розділів пояснювальної записки, від найменувань розділів у середині основних частин.
Пояснювальна записка повинна складатися із 30-40 стандартних аркушів друкованого тексту на одній стороні аркуша (формат А-4), містити в собі вступну, творчу та технологічну частини і ілюстровані малюнками та схемами, розміщеними в додатках за наскрізною нумерацією. Необхідно дотримання встановлених полів (лівий — не менше 20 мм, правий — не менше 10 мм, верхній — не менше 20 мм, нижній — не менше 20 мм) і основ друкування на комп’ютері (шрифт друку має бути чітким, стрічка - чорного кольору середньої жирності14 кегель, полуторний інтервал); щ ільність тексту має бути однаковою.
Текст основної частини поділяють на розділи, підрозділи, пункти та підпункти. Заголовки структурних частин ПЗ "ЗМІСТ", "ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ", "ВСТУП", "РОЗДІЛ", "ВИСНОВКИ", "ДОДАТКИ", "СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ" друкують великими літерами симетрично до тексту. Кожну структурну частину треба починати з нової сторінки.
Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу в розряді підбір до тексту. В кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.
Кожен аркуш повинне бути заповнений більш ніж на половину текстом.
Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом має дорівнювати 3- 4 інтервалам.
Нумерація сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів, малюнків, таблиць, формул подається арабськими цифрами без знака №.
Структура ПЗ:
- титульний аркуш,
- зміст,
- перелік умовних позначень (при необхідності),
- вступ,
- основна частина,
- висновки,
- список використаних джерел,
- додатки.