Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методи контролю виконання робіт з утеплення фасадів




Параметр, що контролюється Спосіб контролю Засоби контролю
     
Товщина клеючого шару Вимірювання товщини клеючого шару Лінійка металева, набір щупів,штангенциркуль
Ширина стиків між плитами Вимірювання ширини стиків між плитами Лінійка металева, набір щупів
Наявність, кількість та площа дефектів в плитах утеплювача   Встановлення кількості дефектів та визначення їх розмірів Лінійка металева, штангенциркуль
Порядок розміщення плит утеплювача на фасаді   В процесі виконання робіт згідно а розділом 5 -
Відхилення товщини ізоляційного шару від проекту Вимірювання товщини ізоляційного шару Лінійка металева, штангенциркуль
Наявність нерівностей на поверхні плит утеплювача після їхньої приклеювання Визначення кількості та розмірів виступів та западин Рейка довжиною 3м; набір щупів
Товщина армованого шару Вимірювання товщини армованого шару відразу після його нанесення Лінійка металева, набір щупів, рулетка
Товщина штукатурного шару Вимірювання товщини штукатурного шару відразу після його нанесення Лінійка металева, набір щупів
Якість штукатурення Візуально перевіряють відповідність кольору та фактури нанесеної штукатурки вимогам проекту -
Міцність зчеплення клею та захисного шару з утеплювачем Вимірюванням міцності зчеплення клею та захисного шару з утеплювачем (по контрольним зразкам) Пристрій для визначення міцності зчеплення, адгезіометр
Строки витримування клейової сполуки Визначення часу витримування кожного шару перед нанесенням наступного Годинник
Якість улаштування деформаційних швів Візуально за повнотою заповнення шву мастикою, що герметизує -
Якість теплоізоляції огороджуючих конструкцій Контроль за ГОСТ 26629 Тепловізор

Безпека праці

 

Працівники комплексних бригад повинні бути проінструктовані й навчені безпечним прийомам по всіх видах робіт, які виконуються комплексною бригадою при улаштуванні теплоізоляції фасадів.

Після навчання проводиться перевірка знань із видачею відповідного посвідчення, до того ж така перевірка повинна проводитися щорічно.

Організація робочих місць на будівництві повинна забезпечувати безпеку виконання робіт. Працівники, які працюють на улаштуванні теплоізоляції, забезпечуються робочим одягом відповідно до діючих норм.

Місця, де є небезпека появи або утворення шкідливого газу, перед допуском працівників повинні ретельно провітрюватися. Працівники, що працюють у місцях можливого утворення або появи шкідливого газу, повинні забезпечуватися протигазами або кисневими приладами.

Відкриті прорізи в стінах, які розташовані на рівні перекриття або робочого настилу, або на висоті менш 0,7 м від них, а іншим боком повернені убік, де немає суцільного настилу, повинні бути обгороджені на висоту не менш 1 м. Отвори в перекриттях, до яких можливий доступ людей, повинні бути закритими або мати огородження висотою не менш 1 м по всьому периметрі.

При виконанні робіт на висоті більшою 1,1 м і при неможливості виконання настилів з огородженнями працівники повинні бути забезпечені запобіжними поясами. Місця закріплення ланцюгів або канатів запобіжних поясів повинні бути зазначені працівникам заздалегідь.

Запобіжні пояси, їхні ланцюги й канати, які видаються працівникам, повинні мати паспорта та бірки. У випадку відсутності паспортів пояса до їхнього застосування повинні бути випробувані відповідно до діючих ДСТУ.

Забороняється виконувати роботи із улаштування скріпленої теплоізоляції на фасаді одночасно на двох і більше ярусах по одній вертикалі, якщо немає відповідних захисних пристосувань.

Використання вантажних підйомників і кранів для переміщення людей заборонено. У неробочий час всі машини й механізми повинні перебувати в стані, що виключає можливість їхнього запуску сторонніми особами.

До роботи з електрифікованим і пневматичним інструментом допускаються тільки працівники, що пройшли спеціальне навчання.

Робота несправним механізованим інструментом забороняється.

Виконання робіт за допомогою механізованого інструмента із приставних сходів забороняється. До початку робіт необхідно:

o визначити місця складування й зберігання матеріалів, устаткування, інструмента на будівельному майданчику;

o установити будівельні інвентарні риштування; для запобігання падіння з риштувань інструментів, матеріалів, відходів установити огородження відповідно до вимог; драбини для підйому робітників відгородити поруччям;

o входи в будинок зверху захистити навісом шириною, що перевищує ширину входу з вильотом не менш 2 метрів від стіни будинку;

o забезпечити чергове освітлення будівельного майданчика;

o забезпечити об'єкт питною й технологічною водою;

o установити знаки безпеки в місцях, що представляють небезпеку в процесі переміщення людей;

o обладнати місця відпочинку робітників;

o перевірити риштування навантаженням, що розподіляється рівномірно, - 200 кг/м2; горизонтальні елементи риштувань перевірити зосередженим вантажем 130 кг; поруччя перевірити зосередженим навантаженням 70 кг;

o перевірити зазор між стіною й робочим настилом (повинен бути не більше 150 мм);

o обладнати ділянки по підготовці матеріалів;

o забезпечити всіх працюючими індивідуальними засобами захисту; пересувні розчинозмішувачі міцно закріпити шляхом установки на ходові колеса колодок на болтах;

o розчинозмішувачі підключити до спеціально обладнаного щітка, що має штепсельну розетку й запобіжник із плавкими вставками, розрахованими на струм не більше 10 А; корпус розчинозмішувача заземлити.

Перед початком робіт на об'єкті з робітниками повинен бути проведений інструктаж про прийоми й способи роботи, що забезпечують дотримання правил техніки безпеки відповідно до «Типовим положенням про навчання, інструктаж та перевірку знань працівників з питань охорони праці». Перед початком робіт перевіряється:

o надійність встановлених риштувань;

o правильність розподілу навантаження на настилах риштувань; стан піднімальних механізмів, кабелів, шлангів;

o робота встаткування на холостому ходу;

o наявність і стан засобів індивідуального захисту.


ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

1. Карапузов Є. К., Соха В. Г., Величко А. Н. Лівінський А. М. Система скріпленої зовнішньої теплоізоляції «Ceresit» ТОВ «Хенкель Баутехнік (Україна)»: Посібник з проектування, улаштування та експлуатації системи. – K.: 2005. – 240c.

2. ДБН В.2.6-31:2006 Конструкції будинків та споруд. Теплова ізоляція будівель. – К: Мінбуд України, 2006. – 64с.

3. ДБН В.2.6-33:2008 Конструкції зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування, улаштування та експлуатації. – К: Мінрегіонбуд України, 2009. – 23с.

4. Зміна №1 до ДБН В.2.6-31:2006.

5. ДСТУ-Н Б В.1.1-27:2010 Будівельна кліматологія. – К.: Мінрегіонбуд України, 2011. – 127с.

6. СНиП 3.03.01-87 «Несучі й огороджуючі конструкції. Правила виробництва й приймання робіт».

7. ЕНиР на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е1. Внутрипостроечные транспортне работы. – М.: Стройиздат, 1986. – 29с.

8. ЕНиР на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е4. Монтаж сборных и устройство монолитных железобетонных конструкций. Вып.1. Здания и промышленные сооружения. – М.: Стройиздат, 1986. – 64с.

9. ЕНиР на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е5. Монтаж металлических конструкций. Вып.1. Здания и промышленные сооружения. – М.: Стройиздат, 1986. – 23с.

10. ЕНиР на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е6. Плотничные и столярне работы в зданих и сооружениях. – М.: Стройиздат, 1986. – 57с.

11. ЕНиР на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е8. Отделочные покрытия строительных конструкций. Вып.1. Отделочные работы. – М.: Стройиздат, 1986. – 79с.

12. ЕНиР на строительно-монтажные и ремонтно-строительные работы. Сборник Е11. Изоляционные работы. – М.: Стройиздат, 1986. – 62с.

13. Технологія будівельного виробництва. Підручник / В.К. Черненко, М.Г. Ярмоленко, Г.М. Батура та ін.; За редакцією В.К. Черненка, М.Г. Ярмоленка. - К.: Вища школа, 2002.


Д о д а т о к 1





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 908 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2267 - | 2068 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.