Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 3. Фінансові показники діяльності корпорацій та оцінка її вартості




Методичні вказівки

до вивчення навчальної

дисципліни

«Корпоративні фінанси та ризики»

студентам заочної форми навчання

 

напрям підготовки 7.03050801 – «Фінанси і кредит»

 

 

Затверджено на засіданні кафедри

Протокол №1 від 29 серпня 2011р.

 

Кременчук


Методичні вказівки до вивчення навчальної дисципліни «Корпоративні фінанси та ризики» студентам заочної форми навчання напряму підготовки 7.03050801 «Фінанси і кредит» / О.Ф.Кришан. –Кременчук: КІ ДУ ім. А. Нобеля, 2011. – 12 с.

 

Укладач: О.Ф.Кришан, ст. викладач

 

 

Відповідальна за випуск: Т.М.Болгар, к.е.н., доцент, завідувач кафедри фінансів та банківської справи

 

 

.

ЗМІСТ

 

1.Зміст програми навчальної дисципліни за змістовими

модулями та темами 3

2.Орієнтовний перелік питань для підсумкового контролю 7

3.Виконання індивідуальних завдань 9

4.Перелік рекомендованої літератури 12

 


1. Зміст програми навчальної дисципліни за змістовими

Модулями та темами з розкриттям їх змісту

Змістовий модуль 1. Корпоративні фінанси

Тема 1. Особливості організації та функціонування діяльності корпорацій

Предмет і сутність фінансів корпорацій. Правова основа створення корпорацій. Організаційні схеми функціонування корпорацій. Фінансові аспекти установи, реорганізації і ліквідації корпорацій. Форми реорганізації корпорацій: злиття, приєднання, розділення, виділення, перетворення, ліквідація. Зарубіжний досвід розвитку фінансових відносин в корпораціях. Проблеми формування фінансів корпорацій в Україні.

Оподаткування корпорацій. Система корпоративного управління. Моделі корпоративного управління. Фінансові аспекти корпоративного управління. Формування і розвиток корпоративних відносин в Україні. Механізми досягнення балансу інтересів власників корпорації та менеджерів. Контроль за фінансово-господарською діяльністю корпорації. Механізм управління державними корпоративними правами.

 

Тема 2. Фінансування діяльності корпорацій, залучення фінансових ресурсів на фінансовому ринку

Роль корпоративних облігацій у фінансовій діяльності корпорації. Різновиди корпоративних облігацій. Конвертовані облігації як цінні папери з особливими правилами для інвесторів. Єврооблігації як інструмент позичання капіталу великими корпораціями на міжнародних фондових ринках. Особливості депозитарних розписок. Застосування корпораціями короткострокових цінних паперів (векселів, складських свідоцтв та ін.) у поточній фінансовій діяльності.

Фондовий ринок як основна складова фінансового ринку корпорації. Операції з корпоративними цінними паперами на фондовому ринку. Процедури емісії акцій та корпоративних облігацій. Особливості процедур андерайтингу та розміщення цінних паперів за передплатою. Рейтинги акцій і облігацій, показники, які можуть враховуватись при визначенні рейтингів цінних паперів; рейтингові агентства. Рейтинги акцій і облігацій; фактори, що визначають рейтинг тих чи інших цінних паперів; рейтингові агентства. Операції корпорацій з рефінансування облігацій.

Особливості створення і розвитку ринку корпоративних цінних паперів в Україні. Державне регулювання випуску та обігу корпоративних цінних паперів у зарубіжних країнах та в Україні.

Тотальне управління грошима в системі збереження корпоративних інтересів. Управління грошовими потоками й активами корпорації.

 

Тема 3. Фінансові показники діяльності корпорацій та оцінка її вартості

Склад і особливості складання фінансової звітності корпорацій. Консолідована фінансова звітність. Методи і техніка консолідування; міжнародні стандарти складання консолідованої звітності. Прийоми “прикрашання” фінансової звітності, яка призначена для оприлюднення інформації. Методи аналізу фінансової звітності корпорації. Розрахунок фінансових показників, які дозволяють оцінити фінансовий стан корпорації. Система показників, яка визначає положення корпорації на фондовому ринку.

Прибуток на одну просту акцію, коефіцієнт “ціна/прибуток”, дивіденд на дохідність акції, коефіцієнт “ринкова — балансова вартість”, коефіцієнт виплати дивідендів, коефіцієнт “%-Тобіна”.

Дивідендна політика корпорацій: теоретичні підходи і практичне здійснення. Фактори, які визначають дивідендну політику.

Взаємозв’язок дивідендної політики зі структурою капіталу і курсом акцій корпорації. Вплив інвестиційних можливостей фірми на дивідендну політику. Особливості дивідендної політики українських та зарубіжних корпорацій.

Основні методи оцінки вартості корпорації: метод прибутковості, метод аналогів (ринковий), метод акумулювання активів, сфера застосування того чи іншого методу оцінки корпоративного капіталу. Підприємницький та фінансовий ризики, пов’язаний із вкладенням капіталу в корпорацію.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-25; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 199 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2242 - | 2052 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.