План
I. Опис підприємства.
II. Моя діяльність на підприємстві.
III. Аналіз підприємства, його сучасний стан. Основні рекомендації та недоліки підприємства.
Висновки
Додатки
I. Опис підприємства
ТзОВ «Брокер» - це комерційна організація, діяльність якої укладається в представленні інтересів замовника в митниці, а також здійсненні операцій по митному оформленню товарів і транспортних засобів від власного імені, але за рахунок і з доручення замовника. На фірмі працює двоє чоловік: в.о. директора та один митні брокери. Кожен з працівників має свір робочий стіл, копютер та всі необхідні прилади для здійснення своєї діяльності. Відносини між клієнтом і митним брокером будуються на договірній основі. Брокер виступає посередником між відправником вантажу, вантажоодержувачем і перевізником з одного боку, і державою в особі митних органів з іншої. За домовленістю митний брокер може також виконувати інші функції якось одержання дозвільних документів, експертних висновків, сертифікацію вантажу і навіть оплату митних платежів. Митний брокер має повне право виконувати свої функції по митному декларуванню вантажів і транспортних засобів у будь-якому митному органі країни. При цьому митний брокер виконує всі обов'язки і несе повну відповідальність, встановлену українським законом. Спеціально уповноваженим центральним органом у галузі митної справи, ведеться спеціальний реєстр митних брокерів, який періодично публікується. Інформація, отримана підприємством-митним брокером та його працівниками від клієнта (декларанта митних процедур), може бути використана виключно з метою митних процедур. За розголошення конфіденційної і комерційної інформації, митний брокер несе повну відповідальність відповідно до закону України.
Крім митних операцій, митний брокер також може брати участь у супутніх діях - сертифікації, погодження і проводити платежі у відповідні інстанції. Всі дії від імені замовника митний брокер здійснює так, якби він самостійно переміщує вантаж через митницю. Таким чином, він має всі ті права на дані операції, що і уповноважує його особа (замовник-декларант).
Операції по митному оформленню, виконувані фірмою: - декларування товарів, складання ГТД, і супутніх документів; - надання митному органові необхідних документів і додаткових зведень; -пред'явлення товарів що декларуються; - інші операції, необхідні для митного оформлення і контролю.
Права та обов'язки митного брокера:
ТзОВ «Брокер» яке іменується в подальшому «Декларант» в особі директора Кевпанича І.Ю. діюче на підставі статуту з одного боку та власник ДП «Голланд Плант Україна» ТОВ «Смартвей Сістем ЛТД» в особі директора уклали угоду про наступне (Додаток 11)
1) Митний брокер має право самостійно здійснювати будь-які операції по митному оформленню, виконувати посередницькі функції за рахунок і за дорученням особи, яку представляє.
2) При здійсненні митного оформлення митний брокер виконує обов'язки і несе відповідальність у повному обсязі як особа, яка самостійно переміщує товари чи інші предмети через митний кордон України.
3) Митний брокер повинен бути вповноважений особою, яку представляє, на здійснення митного оформлення відповідною угодою, дорученням або іншим актом цієї особи.
4) Права, обов'язки і відповідальність митного брокера по відношенню до митних органів України не можуть бути в будь-якій формі скасовані або обмежені угодою брокера з особою, яку він представляє, або іншим актом цієї особи.
5) Митний брокер зобов'язаний:
а) пред'являти митниці товари та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України;
б) подати митниці документи, що містять дані, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення;
в) сплатити мито та митні збори, якщо товари та інші предмети підлягають митному обкладенню.
Організаційні та кваліфікаційні вимоги до провадження посередницької діяльності митних брокерів
1) Під час здійснення декларування товарів і транспортних засобів митним органам митний брокер і його представник мають ті самі права щодо пред'явлення цих товарів і транспортних засобів митним органам, що й особа, яка вповноважує їх представляти свої інтереси у взаємовідносинах з митними органами.
2) Митний брокер і його представник мають право вимагати від особи, яку представляє митний брокер, надання документів, відомостей, а також іншої інформації щодо особи та/або товарів і транспортних засобів, які ним декларуються, лише в межах, необхідних для здійснення декларування товарів згідно з вимогами Кодексу.
3) Митний брокер зобов'язаний мати договір страхування власної діяльності на суму не менш як 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян відповідно до пункту 34 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2001 N 756.
4) Митний брокер зобов'язаний забезпечити виконання його представником таких вимог:
на вимогу митного органу пред'явити товари, транспортні засоби і всі необхідні документи для митного контролю і митного оформлення та бути присутнім під час їх проведення;
інформувати в письмовій формі особу, яка передала йому товари та транспортні засоби для пред'явлення митному органу, про виявлені пошкодження тари та упаковки, а також про невідповідність цих товарів, транспортних засобів відомостям про них, зазначеним у комерційних, транспортних та інших супровідних документах.
5) Митний брокер або представник митного брокера виконує повноваження в обсязі, встановленому за дорученням особи, яку він представляє, здійснювати будь-які операції, пов'язані з пред'явленням митному органу товарів, транспортних засобів та документів на них до митного оформлення.
6) Для здійснення декларування товарів і транспортних засобів митний брокер повинен:
укласти письмовий договір доручення про надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів з особою, інтереси якої він представляє у взаємовідносинах з митним органом;
мати у своєму штаті представника митного брокера або укласти з таким представником відповідний трудовий договір.
7) Фізична особа - підприємець може бути одночасно митним брокером і представником митного брокера та здійснювати декларування товарів і транспортних засобів за умови укладення письмового договору доручення про надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів з особою, інтереси якої вона представляє у взаємовідносинах з митним органом.
8) Під час здійснення декларування товарів і транспортних засобів митним органам митний брокер та його представник повинні дотримуватись вимог Кіотської конвенції, Кодексу, Закону, інших нормативно-правових актів з питань митної справи.
9) Митний брокер не допускається органом ліцензування до участі в митних процедурах у разі набрання законної сили вироком суду щодо притягнення посадових осіб митного брокера (посадові особи підприємств визначені пунктом 30 статті 1 Митного кодексу України) та/або представників митного брокера до кримінальної відповідальності та застосування до них покарання у виді позбавлення права займатися певною діяльністю.
При виявленні митними органами адміністративного порушення митні органи можуть завершити митні процедури з товарами та транспортними засобами, які переміщуються через митний кордон України, за умови, що товари не підлягають конфіскації та не будуть потрібні надалі як речові докази. Про прийняте рішення митний брокер письмово повідомляється органом ліцензування протягом п'яти робочих днів з дати прийняття такого рішення.
10) Представник митного брокера повинен відповідати таким кваліфікаційним вимогам: мати або здобувати вищу освіту або мати неповну вищу освіту чи базову вищу освіту; володіти спеціальними знаннями, уміннями та навиками в галузі митної справи.
Спеціальні знання, уміння та навики в галузі митної справи представник митного брокера може здобувати в навчальних закладах (за денною (очною), дистанційною чи іншою формою навчання) або шляхом самостійної підготовки.
Відповідність визначеним кваліфікаційним вимогам представник митного брокера підтверджує шляхом складання іспиту в регіональних митницях, митницях. Надалі рівень спеціальних знань, умінь та навиків у галузі митної справи представник митного брокера повинен підтверджувати один раз на 5 років.Порядок прийняття іспиту визначається Державною митною службою України за погодженням з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва.
11) Митний брокер повинен зберігати належні йому оформлені копії вантажних митних декларацій (аркуші комплектів бланків форм МД-2 і МД-3, відповідних їм доповнень і специфікацій) протягом 3 років з дати їх оформлення.
Відповідно до статті 47 Митного Кодексу України, допуск митницею підприємства до декларування на підставі договору здійснюється шляхом видачі такому підприємству ліцензії про визнання його як декларанта(Додаток 1). Для здійснення декларування такому підприємству також необхідно мати у своєму штаті осіб, уповноважених на декларування, що одержали відповідні кваліфікаційні свідчення. Варто звернути увагу так само на те що митний брокер несе відповідальність за сплату платежів і правильність оформлення документів.
Для отримання ліцензії необхідно:
1) пред'явити гарантію банківського закладу про наявність особистого мінімального капіталу для забезпечення відповідальності перед митними органами України;
2) мати достатнє матеріально-технічне забезпечення для виконання обов'язків митного брокера;
3) вести необхідний облік і звітність, які в повному обсязі відображають операції з товарами, що підлягають митному контролю.
Ліцензія може бути скасована Державним митним комітетом України у разі:
1) неодноразового невиконання обов'язків митного брокера;
2) вчинення правопорушень, передбачених цим положенням;
3) вчинення дій, що порушують права інших підприємств або суперечать інтересам держави;
4) призначення митного брокера неплатоспроможним;
5) скористання послугами особи, яка не має кваліфікаційного свідоцтва, чи свідоцтва, дія якого тимчасово припинена;
6) порушення митного або іншого законодавства України.
Повторна заява про видачу ліцензії може бути розглянута не раніше ніж після одного року з дня винесення рішення про її скасування.
II. Моя діяльність на підприємстві.
На підприємстві я ознайомлювався з документами які найчастіше використовуються в даній сфері діяльності. Вивчав митні декларації, правила їх заповнення,CMR, різні дозвільні документи та багато інших.
Митне оформлення (митне очищення, розмитнення, декларування вантажу) - терміни під якими розуміється виконання необхідних формальностей, що виникають у зв'язку з переміщенням через митний кордон товарів і транспортних засобів, а також у випадку зміни митного режимуМитне оформлення включає: пред'явлення митному органу товаросупроводжувальних, дозвільних документів, митної декларації, товарів що декларуються, та сплату митних платежів. Митне оформлення є необхідною умовою при перетинанні митного кордону, або зміні митного режиму. Термін митне очищення найчастіше або розмитнення частіше застосовується при ввозі (імпорті) товарів. Згідно Українського законодавства митне оформлення може проводити або український суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності або митний брокер - організація здійснююче декларування й оформлення вантажу на підставі договору. Митна декларація (або Вантажна Митна Декларація - ВМД)- письмова заява встановленої форми, що подається митному органу та містить дані щодо товарів і транспортних засобів, що переміщаються через митний кордон України, необхідні для їхнього митного оформлення або переоформлення. ВМД застосовується під час декларування транспортних засобів і товарів, які переміщаються через митний кордон України юридичними або фізичними особами, а також при зміні митного режиму. Декларація подається власником товару або уповноваженою особою - митним брокером. Митна декларація складається на товари, митна вартість яких перевищує суму, еквівалентну 100 євро для юридичних осіб та 200 євро для фізичних осіб, крім виключень установлених митним законодавством України; ВМД заповнюється на партію товарів, за умови, що до всіх товарів цієї партії застосовується єдиний митний режим. У випадку якщо партія складається з товарів, які мають різні коди згідно УКТ ЗЕД, а також, якщо товари з однаковим кодом згідно УКТЗЕД мають відмінності (країну походження, ознаки й характеристики, які впливають на рівень оподатковування, і т.п.), такі дані відзначаються на додаткових аркушах митної декларації (форма МД-3 (Додаток 3)). У випадках, що визначаються Державною митною службою, може складатися одна ВМД на кілька партій товарів або декілька ВМД на одну партію товарів. Основним документом, який установлює форми ВМД, умови їх застосування та подання митним органам, визначає загальний порядок оформлення ВМД є Положення про вантажну митну декларацію, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 № 574 (зі змінами та доповненнями) (далі – Положення). Положенням установлено, щo ВМД застосовується під час декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України юридичними або фізичними особами, яким вони належать, чи уповноваженими ними особами. ВМД являє собою уніфікований адміністративний документ форми МД-2, що складається з п’яти зброшурованих основних аркушів різного кольору та необхідної кількості додаткових аркушів уніфікованого адміністративного документа форми МД-3. Форма МД-2(Додаток 2) – основний аркуш ВМД, який містить загальні відомості про характер поставки, реквізити контрагентів, відомості про декларанта та характеристики одного товару, який зазначено в цьому аркуші. За наявності в одній переміщуваній партії товарів декількох найменувань форма МД-2 використовується як основний аркуш декларації. У разі наявності в партії товарів декількох найменувань в основному аркуші зазначається товар, що має найбільшу вартість.Бланк форми МД-2 містить графи з 1 до 54 і чотири розділи, позначені латинськими літерами (А, В, С, D). Форма МД-3 є додатковим аркушем ВМД і використовується одночасно з формою МД-2, якщо партія складається з товарів, які мають різні коди згідно з УКТЗЕД, а також якщо товари з однаковим кодом згідно з УКТЗЕД мають різні дані (країну походження, ознаки та характеристики, що впливають на рівень оподаткування, тощо). Форма МД – 6 додатковий аркуш вантажної митної декларації. Використовується для запису відомостей про товар які не вмістилися в деклараціях МД – 2, МД - 3 але є необхідними для митного контролю та митного оформлення(Додаток 9) Один додатковий аркуш дає можливість задекларувати товари не більше трьох найменувань. Загальна кількість аркушів форми МД-3 не повинна перевищувати 33, а одна ВМД із застосуванням додаткових аркушів складається на товари не більше 99 найменувань. Бланк додаткового аркуша містить графи 1, 2 (8), 3, 31 - 46, 47 і розділ, позначений латинською літерою “С”. ВMД заповнюється державною мовою за допомогою комп’ютера.Під час заповнення ВМД може застосовуватися іноземна мова, якщо переклад державною мовою назв суб’єктів або фірмового (комерційного) найменування товару є недоцільним та істотно не впливає на принцип застосування заходів митно-тарифного або нетарифного регулювання. Разом з ВМД подається її електронна копія, яка використовується для прискорення проведення процедури митного оформлення товару й митної статистики зовнішньоекономічної діяльності. Інформація, унесена до електронної копії ВМД, повинна відповідати інформації, внесеній декларантом до оригіналу. Форма та структура електронної копії ВМД, кодування символів, засоби пересилання визначаються Держмитслужбою України. ВМД вважається оформленою за наявності на всіх її аркушах відбитка особистої номерної печатки посадової особи митниці, що здійснила митне оформлення товарів і транспортних засобів. Оформлена ВМД є підтвердженням надання особі права на розміщення товарів та/або транспортних засобів у заявленому митному режимі й підтвердженням прав та обов’язків зазначених у ВМД.
На фірмі я вивчав як заповнюється декларація при експорті та при імпорті товару та бачив наочно як це робиться.
Заповнення декларації при вивезенні товарів з України митним брокером
Заповнюються наступні графи декларації: 1, 2, 3, 5, 6, 8,
11, 14, 17, 17а, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 26, 28, 29, 31, 32, 33, 35, 37,
38, 39, 40, 41, 42, 44, 46, 47, В, 54. Інші графи не заповнюються.Порядок заповнення граф: Графа 1. «Тип декларації». У першому розділі вказуються: 1 - якщо експортером вивозиться вироблена ним продукція 0 - якщо експортером вивозиться продукція, їм не вироблена. Графа 2. «Відправник/експортер» У графі зазначаються найменування та поштова адреса підприємства,об'єднання, організації (далі - підприємство), експортує товари закордон. Під експортером розуміється підприємство, яке уклало контракт (договір)на експорт декларованих товарів. У верхній частині графи після знака «№» вказується 8-значний код цьогопідприємства відповідно до «Класифікатора підприємств і організацій». У нижній частині графи вказується реєстраційний номер підприємства,отриманий в МВС України, та дата видачі свідоцтва про реєстрацію. Графа 3. «Додаткові листи». Заповнюється, якщо використовуються додаткові аркуші. У першому підрозділіграфи зазначається порядковий номер аркуша, у другому - загальна кількістьпредставляються аркушів декларації, включаючи додаткові. Наприклад, якщоє одна декларація з двома додатковими аркушами, в самій деклараціїслід вказати - 1/3, у першому додатковому аркуші - 2/3, у другому - 3/3. Графа 5. «Всього найменувань товарів». У графі вказується загальна кількість (цифрами) найменувань товарів,зазначених у графах "Опис товару" (графа 31) декларації та додатковихаркушів. Будь-які невикористані графи «Опис товару» на додаткових листахперекреслюються. Графа 6. «Кількість місць». У графі вказується (цифрами) загальна кількість місць в декларованоїпартії товарів. При переміщенні через кордон насипних, наливних вантажів,електроенергії, газу або нафти по трубопроводах у графі вказується - «0». Графа 8. «Одержувач/імпортер». У графі зазначаються назва та поштова адреса іноземногопідприємства, якому призначені товари. Графа 11. «Торгують країною». У графі вказується цифровий код країни контракту (договору) увідповідно до «Класифікатора країн світу та територій». Країною контракту слід вважати країну, на території якоїзнаходиться іноземне підприємство, незалежно від його національноїприналежності, з яким розташоване на території України підприємствопідписало контракт (договір). Графа 14. «Декларант/представник». Зазначаються найменування та поштова адреса підприємства, що декларуєтовари. У верхній частині графи, після знака «№», вказується 8-значний кодцього підприємства відповідно до «Класифікатора підприємств іорганізацій». У нижній частині графи, у випадку якщо дане підприємство ємитним брокером, зазначаються номер і дата видачі цьому підприємствуліцензії на здійснення митної брокерської діяльності, яка видається Державним митним комітетом України. Графа 17. «Країна призначення». У графі вказується коротка назва країни призначення відповідноз «Класифікатором країн світу та територій». Якщо в момент виконання контракту (договору) країна призначенняекспортного товару невідома, то в цій графі вказується країнаконтракту. Графа 17а. «Код країни призначення». У графі вказується цифровий код країни призначення відповідно до «Класифікатора країн світу та територій». Графа 18. «Транспортний засіб при відправленні». Графа заповнюється, якщо товар декларується внутрішньому митномуустанов. Якщо товар декларується прикордонному митному установі,дана графа не заповнюється. У лівій підрозділі графи зазначаються відомості про транспортний засіб,на яке виробляється навантаження товарів для перевезення їх в пункт пропускуна державному кордон України (назва морського або річкового судна,номер рейсу та бортовий номер повітряного судна, номер дорожньоготранспортного засобу і тому подібні відомості. Якщо в момент заповненнядекларації ці відомості невідомі, допускається вказувати тількинайменування транспортного засобу). У правому підрозділі вказується цифровий код країни, якійналежить транспортний засіб. Код вказується відповідно до «Класифікатора країн світу та територій». Графа 19. «Контейнер». У графі вказується: - якщо товари прямують у контейнері - «1»; - якщо товари прямують не в контейнері - «0». Графа 21. «Транспортний засіб на кордоні». Графа заповнюється, якщо товар декларується прикордонному митномуустанові. Якщо товар декларується внутрішньому митному установі, данаграфа заповнюється, якщо є відомості про транспортний засіб накордоні. У лівому підрозділі графи зазначаються відомості про транспортний засіб,на якому товари будуть вивезені з України (аналогічно заповненню графи
18). Якщо в момент заповнення декларації ці відомості невідомі,допускається вказувати тільки найменування транспортного засобу. У правому підрозділі графи вказується цифровий код країни, якійналежить транспортний засіб. Код вказується відповідно до «Класифікатора країн світу та територій». Графа 22. «Валюта та загальна фактурна вартість товарів». У лівому підрозділі вказується цифровий код валюти рахунку згідно «Класифікатора валют». У правому підрозділі вказується цифрами загальна вартість декларованоїпартії товарів. Загальна вартість декларованої партії товарів складається звартостей товарів, згаданих в графах 42 декларації та додаткових аркушів. Глава 24. «Характер угоди». У графі вказується код характеру угоди згідно з класифікатором «Характер угоди». Глава 25. «Вид транспорту на кордоні». Глава 26. «Вид транспорту всередині країни». У графах указується код згідно з «Класифікатора видів транспорту». Графа 28. «Фінанси та банківські відомості». У графі вказуються номери розрахункових рахунків в Українській та іноземнійвалюті, найменування і поштові адреси банківських установ, в якихвідкриті розрахункові рахунки декларанта. Графа 29. «Митниця на кордоні». У графі вказується назва митного установи, через якутовари будуть вивозитися з України, а також у верхньому правому куті його кодвідповідно до «Класифікатора митних установ». Графа 31. «Вантажні місця та опис товару». «Маркування і кількість - номери контейнерів - опис товару». На початку зазначаються: найменування товару відповідно до «Міжнародної Гармонізованою системою опису та кодування товарів» (ТН ЗЕД), вид і кількість вантажних місць, дані проб їх маркування. Потім дається опис товару, достатню для його однозначноговизначення. Для товару, що перевозиться в контейнері, в правій частині графивказується номер контейнера. Якщо товар, який декларують в цій графі, займає не всі вантажне місцеабо не весь контейнер, у графі зазначається «частина ящика», «частинаконтейнера»і т.д. У правому нижньому кутку графи, в спеціально виділеному полі, вказуєтьсякількість товару із зазначенням короткого найменування одиниці його вимірюванняза ТН ЗЕД. Якщо виробниками даного товару є декілька підприємств, товказується код підприємства, яке експортує даний товар. Графа 32. «Товар №» Якщо декларуються товари двох або більше найменувань, у графівказується порядковий номер товару, описаного в графі 31. Наприклад, надекларації номер товару буде «!», на додатковому аркуші «2», «3», «4», надругому додатковому аркуші «5», «6», «7» і т.д. Кількість товарів, які декларуються в декларації та додаткових аркушах, неповинно перевищувати 99. При перевищенні цієї кількості оформляється новадекларація. Якщо декларуються товари одного найменування, у графі ставиться «1». Графа 33. «Код товару». У першому підрозділі вказується 9-значний код товару за ТН ЗЕД. Графа 35. «Вага брутто» (кг). У графі вказується вага брутто (у кілограмах) товару, описаного вграфі 31 (вага брутто - це загальна вага товару, включаючи вагу упаковки,округленої до цілих величин за правилами округлення). Графа 37. «Процедура». У графі зазначається код митного режиму відповідно до «Класифікатора митних режимів». Графа 38. «Вага нетто» (кг) У графі зазначається вага нетто (у кілограмах) товару, описаного вграфі 31 (вага нетто - це чиста вага товару без упаковки, округлений доцілих величин за правилами округлення). Графа 39. «Квота». У графі вказується залишок квоти, відповідно до отриманої ліцензії, безобліку декларованої партії товару. Якщо товар не ліцензується, то графа незаповнюється. Графа 40. «Загальна декларація/попередній документ». Заповнюється у випадку, якщо раніше вивезене з України майно сталооб'єктом зовнішньоторговельної купівлі-продажу або міни, а також у разі вивезення
зУкраїни товарів за ордерних постачання, або в разі постачання комплектногооб'єкта. У графі зазначаються номер декларації, представленої при вивезенні цьогомайна з України, номер попередньої декларації при ордернихпостачання або загальної декларації при вивезенні з України комплектного об'єкта
(зазначені номери проставляються митними установами у графі 7декларації). Графа 41. «Додаткові одиниці виміру». У графі вказується код одиниці вимірювання товару відповідно до ТН ЗЕД, де кожному найменуванню товару відповідає певна одиницявимірювання. За наявності двох одиниць виміру вказуються два коди одиницьвиміру через дріб, які послідовно відповідають найменуваннюодиниць виміру, зазначених у нижньому правому куті графи 31 ВМД. Допускаєтьсяукрупнення одиниць виміру. Для цього перед двома цифрами кодів одиницьвиміру проставляється для збільшення в тисячу разів - 1, в мільйон - 2, вмільярд - 3. Графа 44. «Додаткова інформація». У графі вказується (починаючи з реквізитів з нового рядка і проставляючиперед кожним з них порядковий номер): 1 - номер та дата видачі ліцензії, а також термін її дії; 2 - номер транспортного документа; 3 - номер щорічного протоколу про товарооборот та платежі, номерпозиції, або номер і дата угоди про економічне та технічнеспівпрацю і найменування об'єкта; 4 - номер і дата контракту, доповнення до контракту; 5 - номер і дата протоколу/угоди про прямі зв'язки; 6 - номера і дати дозволів інших державних органів (із зазначеннямїх найменувань) у випадку, якщо товар підлягає контролю цих органів; 7 - номера і дати інших дозволів, у тому числі на здійсненнятоварообмінних (бартерних) і посередницьких операцій (із зазначеннямнайменувань органів, які видали такі дозволи). Графа 46. "Статистична вартість». Вказується вартість товару, обчислена за реалізаційних цінах ФОБ або франко-кордон України, в цілих гривнях. Якщо товар продано на умовах франко-кордон країни-покупця, тоціна контракту перераховується на ціну франко-кордон України, шляхомвиключення з ціни товару фактичних витрат в іноземній валюті затранспортування товару по території інших країн. Товар, проданий на умови СІФ або КАФ-порт країни-покупця,враховується за ціною ФОБ. У цьому випадку ціна контракті перераховується націну ФОБ шляхом виключення з ціни СІФ витрат з фрахту та страхування, аз ціни КАФ - видатків з фрахту. Перерахунок вартості, вираженої в іноземній валюті, у гривніпроводиться за курсом Національного Банку України на дату поданнядекларації до митного установа. При вартості товару до 500 гривень у графі проставляється «0», понад 500 гривень - округлюється до цілих тисяч гривень. Графа 47. «Обчислення мит і зборів». У першій колонці графи «Вид» указується шифр платежу відповідно до «Класифікатора митних платежів». У другій колонці графи «Основа нарахування» вказується вартість,зазначена в графі 42. Зазначення відомостей про платежі за проведення митних процедур пододатковим листів проводиться один раз на лівому нижньому куті нижньої графи 47кожного додаткового аркуша. Графа В. «Подробиці підрахунку» У графі вказується шифр платежу відповідно до «Класифікаторамитних платежів», загальна сума платежів по даному шифру, що складається зплатежів по декларації і кожному додатковому аркуші, а також платіжніреквізити. Графа 54. «Місце і дата». У графі зазначаються місце і дата заповнення декларації; прізвище таініціали особи, уповноваженої на декларування товарів підприємством,зазначеним у графі 14; його посада; його особистий підпис; друк,номер телефону і телекса підприємства - декларанта.
Заповнення декларації при ввезенні товарів в Україну митним брокером
Заповнюються наступні графи декларації: 1, 2, 3, 5, 6, 8, 11, 14, 15, 15а, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 26, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 35,
36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 46, 47, В, 54. Графи 3, 5, 6, 11, 14, 19, 22, 24, 25, 26, 28, 32, 33, 35, 37, 38, 39, 41, 44, 54 заповнюються у тому ж порядку, як при вивозі товарів. Рештаграфи при ввезенні товарів не заповнюються. Порядок заповнення граф: Графа 1. «Тип декларації». У першому підрозділі вказується назва операції: імпорт - ІМ, удругий - 2. У третьому підрозділі вказуються: 1 - якщо імпортером ввозиться продукція, призначена длявласних потреб; 0 - якщо імпортером ввозиться продукція, не призначена длявласних потреб. Графа 2. «Відправник/експортер» У графі зазначаються найменування та поштова адреса іноземногопідприємства, що відправляє товари. Графа 8. «Одержувач/імпортер». У графі зазначаються найменування та поштова адреса підприємства, якеімпортує товари. Під імпортером розуміється підприємство, яке уклало контракт (договір)на імпорт декларованих товарів. У верхній частині графи після знака «№» вноситься 8-значний код цьогопідприємства з «Класифікатором підприємств і організацій». У нижній частині графи зазначаються реєстраційний номер підприємства,отриманий в МВС України, та дата видачі свідоцтва про реєстрацію. Графа 15. «Країна відправлення». У графі вказується коротка назва країни, з якої товари буливідправлені в Україну відповідно до «Класифікатора країн світу татериторій». Графа 15а. «Код країни відправлення». У графі вказується цифровий код країни, з якої товари буливідправлені в Україну. Код вказується відповідно до «Класифікаторакраїн світу та територій». Графа 16. «Країна походження». У графі вказується коротка назва країни походження товару ввідповідно до «Класифікатора країн світу та територій». Якщо в момент виконання контракту країна походження товаруневідома, то в графі вказується «невідома». Якщо товари походять з різних країн, то в графі вказується «Різні». Графа 18. «Транспортний засіб при відправленні». Графа 21. «Транспортний засіб на кордоні». Порядок заповнення граф збігається з порядком заповненнявідповідних граф при вивозі товарів, але стосовно до транспортнихзасобам, на яких товари ввозяться в Україну (гр. 21) і доставляються увнутрішні митні установи (гр. 18). Графа 22. «Валюта та загальна фактурна вартість товарів». У лівому підрозділі вказується цифровий код валюти рахунку згідно
«Класифікатора валют». У правому підрозділі вказується цифрами загальна вартість декларованоїпартії товарів. Загальна вартість декларованої партії товарів складається звартостей товарів, згаданих в графах 42 декларації та додаткових аркушів. Графа 29. «Митниця на кордоні». У графі вказується назва митного установи, через якутовари ввозяться в Україну, а також його код згідно з «Класифікатороммитних установ». Графа 31. «Вантажні місця та опис товарів». «Маркування і кількість - номери контейнерів - опис товару». Порядок заповнення графи збігається з порядком її заповнення при вивезеннітоварів. У лівому нижньому куті у виділеному полі вказується 8-значний кодпідприємства-споживача задекларованого товару відповідно до «Класифікатором підприємств і організацій». Якщо споживачів декілька, то вказується код підприємства, якеімпортує даний товар. Графа 34. «Код країни походження». У графі вказується цифровий код країни походження товару ввідповідно до «Класифікатора країн світу та територій». Якщо країна походження невідома, то в графі вказується «000». Графа 36. «Преференції». У графі вказується код звільнення від оплати митом увідповідно до «Класифікатора звільнень від оплати митноїмитом». Якщо ввозиться товар не звільнений від оплати митом, вграфі вказується «00». Графа 40. «Загальна декларація/попередній документ». Заповнюється у випадку, якщо раніше ввезене майно стало об'єктомзовнішньоторговельної купівлі-продажу або міни, а також при ввезенні в Українукомплектного об'єкта. У графі вказується номер декларації, представленої при ввезенні в
Україну цього майна або комплектного об'єкта (зазначені номерипроставляються митними установами в графі 7 декларації). Графа 42. «Фактурна вартість товару». У графі вказується цифрами вартість декларованого в графі 31товару, розрахована в цінах СІФ-порт або франко-кордон України вгривнях. Якщо товар куплений на умовах ФОР або франко-кордон продавця, то цінаконтракту перераховується на ціну СІФ-порту або франко-кордон Українишляхом додавання до ціни товару фактичних витрат в іноземній валюті застрахування, транспортування товару та інших подібних невключення товарів,необхідних для купівлі та підвозу товару до кордону України. Перерахунок вартості, виражений в іноземній валюті, у гривні переводиться у відповідності з графою 46. Графа 46. "Статистична вартість». Вказується вартість товару, обчислена за купівельною ціною ФОБ абофранко-кордон продавця в цілих тисячах гривень. Графа 47. «Обчислення мит і зборів». Спочатку зазначаються відомості про платежі за проведення митнихпроцедур у тому ж порядку, як при вивозі товарів. Потім зазначаються відомості про мито або замінюють їїплатежах наступним чином: Графа В. «Подробиці підрахунку». Спочатку зазначаються відомості про платежі за проведення митнихпроцедур у тому ж порядку, як при вивозі товарів. Потім зазначаються відомості про мито або замінюють їїплатежах наступним чином: - шифр платежу відповідно до «Класифікатора митних платежів»; - загальна сума платежів по даному шифру, що складається з платежів подекларації і кожному додатковому листу; - платіжні реквізити. На підприємстві я мав змогу побачити та ознайомитися з документами які необхідні для оформлення товарів та транспортних засобів в митний режим експорту та імпорту.
Митне оформлення експорту товарів
Експорт - митний режим, при якому товари вивозяться за межі митної території без зобов'язання про їхній зворотній ввіз на цю територію. При випуску товарів у митному режимі експорт товари повинні бути вивезені за межі митної території в тому стані, у якому вони були на день прийняття митної декларації, крім змін стану товарів внаслідок природного зношування або зміни кількості чи ваги при нормальних умовах транспортування і зберігання.
Документи необхідні для оформлення товарів і транспортних засобів у митний режим експорту:
1. Платіжне доручення про оплату митних платежів розрахунковий рахунок № 37349210000026, УДК у м. Києві МФО 820019 Одержувач - Київська регіональна митниця. ЕДРПОУ 00137331 Призначення платежу - Митні платежі згідно тарифів. Без ПДВ. (Після вступу України до СОТ митні збори не сплачуються, тому при експорті товарів необхідно сплачувати тільки експортні мита та акцизи якщо це передбачено законодавством) 2. Необхідні дозвільні документи (сертифікат відповідності (Додаток 10), фітосанітарний (Додаток 5), екологічний сертифікат, висновок експерта гемолога та інші документи.) 3. Контракт, специфікація, додаткова угода(Додаток 6). 4. Оригінали інвойсу(Додаток 7) 5. Сертифікат походження (СТ-1, якщо товари вироблені в Україні(Додаток 4)) 6. Картка акредитації (обліку) у митному органі. 7. Довідка про декларування валютних цінностей 8. Книжка МДП. 9. Транспортна накладна CMR (AWB, Ж/Д накладна, коносамент(Додаток 8) 10. Паспорт водія 11. Свідоцтво на право міжнародних перевезень під митним забезпеченням 12. Технічний паспорт транспортного засобу 13. Договір на декларування товарів при залученні до митного оформлення брокерських організацій. Фітосанітарний сертифікат - міжнародний документ, що видається органами з карантину або захисту рослин країн-експортерів, що засвідчує фітосанітарний стан товарів, який повинен додаватися до транспортних документів, які супроводжують товари. Для отримання сертифіката заявник зобов'язаний не пізніше, ніж за 15 днів до відправлення продукції, звернутися до інспекції з заявкою, в якій повинно бути зазначено: • найменування і кількість, призначена до вивезення; • назва країни, в яку відправляється товар; • одержувач і його адреса; • терміни відправки; • прикордонні пункти (порти, пристані, залізничні станції, аеропорти і т.д.), Через які передбачається вивезення; • пред'являються імпортером додаткові фітосанітарні вимоги (копію контракту, угоди або виписка з нього). Сертифікат походження - документ спеціально установленої форми, який підтверджує, що товари/послуги вироблені або виконані в даній країні, і який містить інформацію для їх ідентифікації.
Митне оформлення імпорту товарів
Імпорт - митний режим, відповідно до якого товари ввозяться на митну територію України для вільного обігу без обмеження строку їхнього перебування на цій території і можуть використовуватись без будь-яких митних обмежень. Імпорт товарів регулюється національним законодавством, політико-правовими обмеженнями, митним тарифом, системою ліцензування та іншими нетарифними мірами зовнішньоекономічного регулювання.
Документи необхідні для оформлення товарів і транспортних засобів у митний режим імпорту:
1. Платіжне доручення про оплату митних платежів
розрахунковий рахунок № 37349210000026, Банк отримувача УДК у м. Києві МФО 820019 Одержувач - Київська регіональна митниця. ЕДРПОУ 00137331
Призначення платежу - Митні платежі згідно тарифів. Без ПДВ. 2. Контракт, специфікація, додаткова угода. 3. Оригінали інвойсу 4. Сертифікат походження (СТ-1, якщо товар походить з країн СНД, форма А та інші.) 5. Картка обліку суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності 6. Довідка про декларування валютних цінностей 7. Книжка МДП (Tir Carnet) 8. Транспортна накладна CMR (AWB, Ж/Д накладна, коносамент) 9. Експортна декларація країни відправлення. 10. Дозвільні документи (сертифікат якості, санітарно-епідеміологічний висновок, реєстрація МОЗ, Держстандарт і т.д.) - якщо необхідно. 11. Документи які підтверджують вартість і код товару (прайси, каталоги, технічний опис, попередні висновки про вартістю і класифікацію товарів та інші.) 12. Платіжне доручення за карантинний огляд, завірене в Держкарантині. 13. Договір на декларування товарів при залученні до митного оформленя брокерських організацій. На даній фірмі я також ознайомився та навчився заповнювати CMR – накладну. CMR - міжнародна накладна, оформлюється при перевезеннях по Європі, містить інформацію про відправника, одержувача, вигляді вантажу і його вагових параметрах. Відповідно до постанови № 23 CMR-накладна виписується відправником не менш ніж у чотирьох примірниках (на чотирьох сторінках). У перших чотирьох сторінок CMR-накладній є власні найменування (віддруковані друкарським способом): * Перша сторінка - "1 Примірник для відправника"; * Друга - "2 Примірник для отримувача"; * Третя - "3 Примірник для перевізника"; * Четверта - "4 Для розрахунків".
Заповнення CMR-накладної:
Відправник вантажу. Ним заповнюються графи 1-15, 21, 22. У цих графах вказуються такі дані. Графа 1 "Відправник (найменування, адреса, країна)" Графа 2 "Одержувач (найменування, адреса, країна)" - найменування, адреси, телефони і країни місцезнаходження організацій, які виробляють відповідно відвантаження і одержання вантажу. Графа 3 "Місце розвантаження вантажу" - країна і місце (адреса) доставки вантажу. Графа 4 "Місце і дата навантаження вантажу" - країна, місце (адреса) і дата прийняття вантажу до перевезення. Графа 5 ", що додаються" - перелік документів, що додаються. При цьому водій повинен перевірити, чи збігаються зазначені номери документів з їх фактичними номерами. Графа 6 "Знаки і номери" - знаки та номери, що позначають клас, підклас перевезених вантажів, у тому числі небезпечних, що класифікуються за Європейської угоди про міжнародне перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ). Графа 7 "Кількість місць" - кількість місць вантажу. Водій повинен перевірити його відповідність фактичній кількості. Графа 8 "Рід упаковки" - рід упаковки вантажу (коробки картонні, ящики дерев'яні, бочки металеві або пластмасові, мішки полотняні або поліетиленові і т.д.). Вид тари може зазначатися скорочено. Графа 9 "Найменування вантажу" - найменування вантажу. Графа 10 "Статист. № "- код товару (не менше чотирьох знаків) відповідно до Товарної номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності Республіки Білорусь. Графа 11 "Вага брутто, кг" - вага брутто (вага вантажу з упаковкою) в кілограмах. Графа 12 "Обсяг, куб.м" - обсяг, займаний вантажем, в кубічних метрах. Графа 13 "Вказівки відправника " - найменування, адрес та інші реквізити митниці, де буде відбуватися митне оформлення вантажу.У нижній частині графи 13 може зазначатися оголошена вартість вантажу. Графа 14 "Повернення" - державний номер напівпричепа або контейнера в разі вивезення їх з-за кордону після тимчасового перебування там. Графа 15 "Умови оплати" - умови оплати товару за контрактом купівлі-продажу відповідно до Міжнародних правил тлумачення торгових термінів (ІНКОТЕРМС) у чинній редакції. Графа 21 "Складений в" - найменування населеного пункту, де складалася CMR-накладна, і дата її заповнення. Графа 22 "Прибуття під навантаження. Вибуття" - фактичний час і дата прибуття під навантаження і вибуття з-під навантаження. Ці відомості відправник завіряє підписом (з розшифровкою) і штампом. Перевізник вантажу. Він заповнює графи 16-19, 23, 25-29, куди вносить такі дані. Графа 16 "Перевізник (найменування, адреса, країна)" - реквізити перевізника (найменування, адреса, телефон, факс і т.д.). Графа 17 "Наступний перевізник (найменування, адреса, країна)" - реквізити наступного перевізника у випадку здійснення перевезення кількома перевізниками. Графа 18 "Застереження та зауваження перевізника" - застереження, що стосуються зовнішнього стану вантажу і його упаковки. Графа 23 - дата і номер подорожнього листа, за яким здійснюється перевезення вантажу, прізвища водіїв, що виконують перевезення, штамп організації перевізника і для підтвердження факту прийому вантажів до перевезення від відправника - підпис водія (експедитора), який прийняв вантаж (з розшифровкою підпису). Якщо CMR-накладна на відправляється вантаж підготовлена відправником до прибуття перевізника, то в графі 23 замість штампу перевізника записується його найменування (тобто проставлення штампу перевізника не обов'язково). Графа 25 "за реєстр. Номер" - державні номери тягача і напівпричепа, що здійснюють перевезення. Графа 26 "Марка" - марки і моделі тягача і напівпричепа. Графи 19, 27-29 - інформація про застосовуваний тариф (відрядний, договірний).При здійсненні перевезення на договірних засадах, коли розмір фрахту попередньо не встановлюється, зазначені графи не заповнюються. Одержувач вантажу. Після доставки вантажу водій представляє одержувачу другу, третю і четверту сторінки CMR-накладної. Одержувач зобов'язаний заповнити на всіх сторінках графу 24 "Вантаж отримано": вказати дату отримання вантажу, час прибуття автомобіля під розвантаження і вибуття після її закінчення в годинах і хвилинах. Також я ознайомився з документом INVOICE. Заповнення рахунка-фактури здійснює постачальник виходячи з наявної інформації про проведення операції. У графі "Постачальник" наводиться скорочена назва підприємства- постачальника відповідно до його засновницьких документів, наводиться ідентифікаційний код, далі вказується його юридична адреса, реквізити рахунка в обслуговуючій установі банку, на який будуть надходити кошти платника (найчастіше це поточний рахунок). У графі "Вантажовідправник" вказуються відомості про організацію, яка буде здавати вантаж до перевезення перевізнику. Цю функцію може здійснювати третя організація за довіреністю постачальника, що здала вантаж перевізнику для перевезення вантажоодержувачу. У графі "Вантажоодержувач" наводяться відомості про організацію, якою буде видано вантаж у пункті отримання (станції призначення). Отже на підприємстві я ознайомився з багатьма видами документів, намагався навчитися їх заповнювати, зрозуміти їх суть та призначення. Керівник практики мені у цьому допомагав, давав мені зразки документів з якима я хотів ознайомитися та намагався навчити мене їх заповнювати.
III. Аналіз підприємства, його сучасний стан. Основні рекомендації та недоліки підприємства.
На сьогоднішній день сучасний стан ТзОВ «Брокер» досить добрий. Фірма має велику кількість клієнтів. Найбільшай приплив клієнтів у понеділок та п’ятницю, переважно у першій половині дня. На фірмі працюють висококваліфіковані працівники, кожен з яких чітко виконює свої функції та завдання. З кожним роком у фірми зявляється све більша кількість клієнтів у фірми хороша репутація. В нашій країні часто змінюється митне законодавство, і митному брокеру постійно потрібно бути в курсі всіх змін у даній сфері діяльності. На фірмі у кожного працівника є комп’ютер та все необхідне для здійснення своєї роботи, все робиться досить швидко, тому клієнти залишаються задоволені роботою митного брокера. Сьогодні серед підприємців часто зустрічається думка, що митні брокери — інститут зайвий, усього лише посередник, тому багато українських фірм воліють займатися оформленням вантажу на митниці самостійно, покладаючись на власний досвід, кмітливість і звичайно ж, везіння. Але не варто забувати, що використовувати досвідчених фахівців дешевше, ніж навчити персонал вирішувати проблеми власними силами, оскільки в цьому випадку більше шансів зробити помилку, крім того, варто пам'ятати, що Українське законодавство в сфері зовнішньоекономічної діяльності надзвичайно складне і суперечливе, а постійні зміни ще сильніше ускладнюють роботу. Як підсумок непрофесіоналізму при митному оформленні - простої транспорту, зірвані терміни постачання, штрафи і пеня, нараховані митними органами. Утім, іноді, недовіра можна пояснити ще і відсутністю або неповнотою інформації про роботу митного брокера. Основний недолік у тому, що самі клієнти часом не правильно оформлять документи, не знають які саме документи необхідні митному брокеру для декларування вантажу. Це в свою чергу затримує сам процес роботи. З урахуванням значного зростання об’ємів міжнародної торгівлі останнім часом, що викликало підвищення тарифів і укладення торгівельних угод, роль митного брокера значно зросла. В даний час ні один імпортер, крупний або дрібний, не може здійснювати ефективну діяльність без використання послуг кваліфікованого митного брокера. Крім того, на мою думку негативну роль відіграє також щорічна перереєстрація брокерських організацій, за яку необхідно сплачувати суму, еквівалентну 1000 доларам США по курсу Національного банку України. На противагу декларанту митний брокер має більш широкі повноваження, оскільки може виконувати посередницькі функції та надавати послуги по декларуванню і митному оформленню любому суб’єкту ЗЕД, декларант же здійснює митне оформлення тільки “своїх” товарів. Фахівці на фірмі мають вищу спеціальну освіту. Свідченням повноважень на декларування, наданих митним органом, у зоні діяльності якого фахівець з декларування здійснює декларування товарів, є персональне кваліфікаційне посвідчення, видане йому як особі, уповноваженій на декларування в митних органах. Для цього в митних органах створюються екзаменаційні комісії, що приймають іспити з метою визначення достатності рівня знань і кваліфікації особи для здійснення функцій фахівця з декларування.
Висновки
ТзОВ «Брокер» (посередник) - це підприємство, що здійснює декларування товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, і має ліцензію на право здійснення митної брокерської діяльності, видану спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи. Відносини між клієнтом і митним брокером будуються на договірній основі. Брокер виступає посередником між відправником вантажу, вантажоодержувачем і перевізником з одного боку, і державою в особі митних органів з іншої. За домовленістю митний брокер може також виконувати інші функції якось одержання дозвільних документів, експертних висновків, сертифікацію вантажу і навіть оплату митних платежів. Митний брокер здійснює брокерську діяльність відповідно до норм цього Кодексу та ліцензійних умов, що затверджуються спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та органом ліцензування. Взаємовідносини митного брокера з особою, яку він представляє, визначаються договором доручення. Операції по митному оформленню, виконувані брокером:
- декларування товарів, складання ГТД, і супутніх документів;
- надання митному органові необхідних документів і додаткових зведень;
- пред'явлення товарів що декларуються; - інші операції, необхідні для митного оформлення і контролю.
Митний брокер повинен мати у своєму штаті не менше двох фахівців з декларування. Фахівець з декларування повинен мати вищу або середню спеціальну освіту.
На підприємстві я ознайомлювався з документами які призначені для митного оформлення товарів та транспортних засобів. Значна увага в процесі проходженні практики приділялася ознайомленню та вивченню: митних декларацій, правила їх заповнення, CMR, INVOICE, міжнародні правила інтерпретації комерційних термінів “Інкотермс” (2010 р.), різні дозвільні документи, сертифікати відповідності, фіто санітарні сертифікати та багато інших.
В нашій країні часто змінюється митне законодавство, і митному брокеру постійно потрібно бути в курсі всіх змін у даній сфері діяльності. На фірмі у кожного працівника є комп’ютер та все необхідне для здійснення своєї роботи, все робиться досить швидко, тому клієнти залишаються задоволені роботою митного брокера.
Головними пріоритетами діяльності товариства є:
· постійні клієнти;
· розташування біля внутрішньої митниці м. Ужгород.
На мою думку в плані організації діяльності тут мало що можна змінити, тому, що дане товариство є ефективним, прибутковим та спроможне вижити в умовах кризи. Фахівці на фірмі мають вищу спеціальну освіту. Свідченням повноважень на декларування, наданих митним органом, у зоні діяльності якого фахівець з декларування здійснює декларування товарів, є персональне кваліфікаційне посвідчення, видане йому як особі, уповноваженій на декларування в митних органах. Для цього в митних органах створюються екзаменаційні комісії, що приймають іспити з метою визначення достатності рівня знань і кваліфікації особи для здійснення функцій фахівця з декларування.
Отже, мету практики на даному підприємстві виконано. Свідченням цього є виконаний звіт, який є результатом розкриття питань програми проходження практики. Під час проходження практики я мав можливість закріпити теоретичні знання, ознайомився з багатьма документами, намагався їх заповнювати, набув практичних навичок і досвід організації роботи в структурі, пов'язаній з зовнішньоекономічною діяльності, та вивчив документацію, узагальнив її для послідуючого використання в навчанні. Я вважаю, що інформація отримана мною на практиці буде корисна і використана в майбутньому.
Список використаних джерел
1. Давиденко Л. Надання митних послуг громадянам // Митна справа. –2003. – № 1. 2. Степанюк С.А. Управлінські послуги в галузі митної справи // Митний брокер. – 2003. – № 1. 3. Прес-служба ДМСУ. Держмитслужба України посилила контроль за діяльністю підприємств, що надають посередницькі послуги в галузі митної справи // Митна газета. – 2004. – № 15. 4. Про ліцензування певних видів господарської діяльності: Закон України від 1 червня 2000 р. // Урядовий кур’єр. – 2000. – 2 серпня.5. Митний кодекс України
Додатки:
1. Ліцензії про визнання підприємства як декларанта.
2. МД – 2.
3. МД – 3.
4. Сертифікат походження.
5. Фітосанітарний сертифікат.
6. Контракт.
7. INVOICE (рахунок - фактура)
8. CMR – накладна.
9. МД – 6.
10. Сертифікат відповідності.
11. Угода №5/2009.