Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Ускладнання гіпертензії – гостра серцева недостатність

1. У хворого 39-ти років, який хворіє на гіпертонічну хворобу, раптово виникли інтенсивний головний біль в потилиці, нудота і повторне блювання, що тривають п'яту годину. Об'єктивно: Ps- 88/хв, АТ- 205/100 мм рт.ст., болючість окципітальних точок, ригідність потиличних м'язів. Симптом Керніга позитивний з обох боків. Є підозра на субарахноїдальний крововилив. Який з нижче наведених методів дослідження має вирішальне значення для підтвердження попереднього діагнозу?

A. Комп'ютерна томографія

B. Ультразвукова доплерографія

C. ЕЕГ

D. Люмбальна пункція

E. Дослідження очного дна

 

2. Хворому 78 років, який тривало страждає гіпертонічною хворобою, раптово стало гірше: виникла нестача повітря, відчуття страху, виражена задишка інспіраторного характеру. Об-но: Дихання - клекочуче. Велика кількість харкотиння. При аускультації легень: розсіяні крупнопухирчаті хрипи. АТ – 170/100 мм тр.ст., Р- 96 уд/хв, напружений. Лабораторні дані: Hb–130г/л, загальний білок – 60 г/л. Яка найбільш вірогідніша причина даного стану хворого?

A. Зниження онкотичного тиску крові.

B. Підвищений гідростатичний тиск в малому колі кровообігу.

C. Форсована інфузійна терапія.

D. Прогресуюча з віком гіпоксія.

E. Підвищення осмотичного тиску крові.

 

3. У больного 58 лет, болеющего гипертонической болезнью, появились интенсивная головная боль, головокружение, тошнота, одышка в покое, клокочущее дыхание, кашель с выделением пенистой роздвой мокроты, влажные хрипы в легких, акцент II тона на легочной артерии. Больной сидит. Артериальное давление 214/136 мм.рт.ст.., частота сердечних сокращений – 96 в 1 минуту. Ваша тактика будет включать:

A. Срочную рентгенографию легких

B. Внутривенное введение нитропруссида натрия

C. Немедленно уложите больного в постель

D. Немедленное назначение бета-адреноблокатора

E. Выберите лечебные мероприятия после получения ЭКГ и рентгенограммы легких.

 

4. В приёмное отделение доставлен больной 70 лет с жалобами на резкую головную боль, головокружение, слабость. Болеет ГБ – 20 лет, состояние ухудшилось сегодня после эмоциональной нагрузки. Объективно: повышенного питания, лицо гиперемировано. Тоны сердца ритмичны, акцент ІІ т. на аорте. АД = 220/115 мм рт. ст. Пульс 76 в мин. Через несколько минут состояние больного резко ухудшилось: беспокоен, появилась одышка до 28 в мин. Смешанного характера. В лёгких аускультативно – влажные хрипы в нижних отделах. Для неотложной помощи вы будете использовать:

A. Нифедипин 10 мг под язык;

B. Строфантин в/в;

C. Обзидан в/в;

D. Лазикс 1\% - 2,0 – 2-3 амп. в/в;

E. Дибазол.

 

5. У хворої 60 років, що протягом 20 років страждає на гіпертонічну хворобу, після стресової ситуації раптово виник напад задишки. Об’єктивно: положення ортопное, Ps – 120 за 1 хв., АТ 210/120 мм рт. ст. I тон над верхівкою серця послаблений, у діастолі вислуховується додатковий тон,ЧД – 32/хв. Дихання над нижніми відділами легень послаблене, поодинокі незвучні вологі дрібнопухирчасті хрипи. Яке ускладнення виникло у хворої?

A. Розшарування аорти

B. Напад істерії

C. Тромбоемболія гілок легеневої артерії

D. Пневмонія.

E. Гостра лівошлуночкова недостатність.

 

6. Чоловік 65 років скаржиться на задишку інспіраторного характеру. Хворіє ІХС 15 років. АТ-150/90 мм рт.ст., ЧСС-52 за хв. Тони серця глухі, акцент II тону над легеневою артерією. У легенях: дрібнопухирцеві хрипи у нижніх відділах. ЕКГ: патологічний Q у III, aVF відвіденнях без динаміки. ЕхоКГ: дилатація лівих відділів, фракція викиду лівого шлуночка – 35\%. Що лежить у основі гемодінамічних розладів у хворого?

A. Діастолічна дисфункція.

B. Систолічна дисфункція.

C. Порушення периферичного опору.

D. Систоло-діастолічна дисфункція.

E. Метаболічна дисфункція

7. У хворого 52 років, після значного фізичного навантаження, виникли болі пекучого характеру, локалізовані за грудиною з ірадіацією у ліву руку. Раніше нічого подібного не було. Тривалість нападу близько 45 хвилин. Прийняв 2 таб. нітрогліцерину – без полегшення. При огляді через 15 хв: блідий, наляканий, холодний піт, тони серця приглушені, АТ 160/90 мм рт.ст., ЧСС – 92 за 1 хв, дихання везикулярне. На ЕКГ: підйом сегмента ST у відведеннях V2-V5 на 4 мм (0,4 мВ). Попередній діагноз?

  1. Інфаркт міокарда
  2. Прогресуюча стенокардія
  3. Стан після неускладненого гіпертензивного кризу
  4. Астено-невротичний синдрм

Е Вперше виникла стенокардія

8. Пацієнт Л., 63 років. Скарги на стискуючий загрудинний біль під час швидкої ходи з ірадіацією в ліву руку, який припиняється при зупинці. Протягом 10 років артеріальна гіпертензія, 2 місяці тому переніс інфаркт міокарда. Об’єктивно: Ps-72 за хв., АТ-140/90 мм рт.ст., ЧД-20 за хв., розширення меж серця вліво на 2 см, тони серця приглушені, ритм правильний, печінка не збільшена, периферичних набряків немає. На ЕКГ: ритм синусів, вогнищеві рубцеві зміни передньої та бокової стінок міокарда лівого шлуночка. Які заходи вторинної профілактики є доцільними у цього пацієнта?

  1. Реваскуляризація після коронарографії
  2. Метаболічна терапія
  3. Санаторно-курортне лікування
  4. Постійний прийом аспірину
  5. Прийом бета-блокаторів

 

9. Хвора, 63 років, лікується в кардіологічному відділенні з приводу гіпертонічної хвороби, ІІІ ст., постінфарктного кардіосклерозу.скарги на задишку в стані спокою, набряки на ногах.. Об-но: акроціаноз, ортопное, асцит, тугі, «холодні» набряки на ногах. Пульс – 104 за хв., аритмічний, АТ 140/100 мм рт. ст.. Ліва межа серця на середньоключичній лінії. Тони серця глухі, діяльність аритмічна, дефіцит пульсу – 6-8 уд. За хв.. В легенях в нижніх відділах – дрібнопухирчасті вологі хрипи. Печінка на рівні пупка. Який діуретик найбільш показаний хворій?

A. Торасемід

B. Верошпірон

C. Верошпірон

D. Арифон-ретард

E. Етакринова кислота

10. У жінки, 58р., що страждає на гіпертонічну хворобу 10 років, з’явились на фоні миготливої аритмії ознаки застійної серцевої недостатності. Які засоби необхідно додати до лікування даної пацієнтки через появу нової симптоматики?

A. Серцеві глікозиди

B. Блокатори кальцієвих каналів

C. Блокатори калієвих каналів

D. Мембраностабілізатори

E. Симпатолітики

 

 

                   
D B B D E A A A A A

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Особенности регионального законодательства | Alpari International Limited
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 308 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2216 - | 2044 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.