Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ема 5. Основи роботи в операційній системі CISCO IOS

модуль 1.

Тема 1. Загальні принципи будови комп’ютерних мереж

Вступ до комп’ютерних мереж. Роль комп’ютерних мереж у світі телекомунікацій. Визначення, призначення, основні функції, класифікація та еволюція комп’ютерних мереж (КМ). Глобальні та локальні мережі. Основні вимоги, що пред’являються до КМ. Зближення локальних та глобальних КМ. Конвергенція мереж. Комутація каналів та пакетів. Топології КМ та їх порівняльні характеристики.

Тема 2. Локальні мережі

Поняття локальних мереж. Загальна характеристика протоколів локальних мереж. Методи доступу, використовувані в локальних КМ. Метод CSMA/CD. Технологія Ethernet та її основні характеристики. Фізичний рівень мереж Ethernet. Формати кадрів технології Ethernet. Методика розрахунку конфігурації мережі Ethernet. Продуктивність мережі Ethernet. Розвиток технології Ethernet. Технологія Fast Ethernet: фізичний рівень, специфікації та правила побудови сегментів. Технологія Gigabit Ethernet: фізичний рівень та його специфікації. Технологія 10G Ethernet. Технології Token Ring та FDDI: основні характеристики та особливості. Фізичний рівень технологій. Відмовостійкість технології FDDI. Порівняння основних характеристик технологій Ethernet, Token Ring та FDDI. Бездротові локальні мережі.

 

Тема 3. Мережеві архітектурні рішення

Поняття структуризації КМ. Фізична та логічна структуризація КМ. Переваги логічної структуризації мережі. Мережеві адаптери: призначення та основні функції. Повторювачі. Концентратори. Мости. Алгоритм роботи прозорого моста. Комутатори: функції, класифікація, основи функціонування. Деякі моделі комутаторів Cisco. Поняття колізійного та широкомовного доменів. Протокол зв’язуючого дерева STP: призначення та основи функціонування. Модифікації протоколу STP та їх особливості. Призначення та функції маршрутизаторів. Шлюзи. Деякі моделі маршрутизаторів Cisco. Порівняння маршрутизації і комутації. Модеми: призначення та основи функціонування. Бездротові точки доступу.

Тема 4. Протоколи нижнього, середнього та високого рівнів мереж

Відкриті системи і модель OSI. Поняття моделі та стеку. Поняття протоколу, інтерфейсу та стеку протоколів. Загальна характеристика моделі OSI. Сім рівнів взаємодії мереж. Мережезалежні та мереженезалежні рівні. Стек протоколів ТСР/ІР та основні причини його широкого застосування. Співставлення стеку ТСР/ІР з еталонною моделлю OSI. Поняття інкапсуляції та декапсуляції даних в контексті передачі даних по КМ. Поняття протокольної одиниці даних PDU. Стеки протоколів IPX/SPX та NetBIOS/SMB. Приклади основних протоколів КМ різних рівнів та їх застосування.

Технології фізичного рівня

Передавання даних на фізичному та канальному рівнях. Фізичне та логічне кодування. Вимоги до методів кодування. Деякі фізичні коди (NRZ, NRZI, AMI, MLT-3, манчестерський код, біполярний імпульсний код, код 2B1Q) та їх основні характеристики. Призначення та сутність логічного колування. Надлишкові коди. Скремблювання. Класифікація та характеристики ліній зв’язку комп’ютерних мереж. Кабелі, що використовуються в КМ та їх основні характеристики. Оптичні волоконні кабелі та кабелі на основі скручених пар. Особливості протоколів канального рівня.

Основи адресації в IP–мережах та масштабування адрес IPv4

Типи адресів стеку TCP/IP. Протоколи міжмережевої взаємодії. Протокол IPv4: форма запису та класи IPv4 адрес. Особливі IPv4-адреси. Формат пакету IPv4. Адресація IPv6 та її порівняння з IPv4. Переваги та недоліки IPv6. Формат пакету IPv6. Основні методи, що забезпечують співіснування та взаємодію мереж на основі IPv4 та IPv6.

Застосування масок постійної (FLSM) та змінної (VLSM) довжини під час IPv4-адресації. Технологія CIDR. Сутність технологій транслювання мережевих адрес NAT і РАТ. Протоколи DHCP та BOOTP: призначення та відмінності.

модуль 2.

Основи маршрутизації в ІР мережах

Види маршрутизації в КМ. Класифікація та призначення протоколів маршрутизації. Маршрутизація без таблиць. Статична та динамічна маршрутизації. Внутрішні та зовнішні протоколи маршрутизації. Дистанційно-векторні алгоритми (DVA) та алгоритми стану зв’язків (LSA): основні характеристики та порівняльний аналіз. Застосування кількох протоколів маршрутизації. Настроювання статичної маршрутизації в Cisco IOS. Протокол RIP: основні характеристики та загальний алгоритм роботи. Адаптація RIP-маршрутизаторів до змін станів КМ. Боротьба з фальшивими маршрутами у протоколі RIP. Версії протоколу RIP та їх відрізняльні характеристики. Настроювання та підтримування роботи протоколу RIP засобами Cisco IOS. Пошук та усунення несправностей конфігурації RIP. Протокол маршрутизації EIGRP: основні характеристики та особливості функціонування, переваги та недоліки. Настроювання та підтримування роботи протоколу EIGRP в Cisco IOS. Пошук та усунення несправностей конфігурації EIGRP. Основні характеристики та функціонування протоколу маршрутизації OSPF. Версії протоколу OSPF та їх особливості. Настроювання та підтримування роботи протоколу OSPF на базі Cisco IOS. Пошук та усунення несправностей конфігурації OSPF.

 

ема 5. Основи роботи в операційній системі CISCO IOS

Вступ до операційної системи Cisco IOS. Основні функції та режими роботи Cisco IOS. Робота у режимі командного рядка (CLI) та з використанням графічного інтерфейсу (GUI). Способи доступу до CLI. Режими командного рядка та їх характеристики. Отримання допомоги з введення команд та їх параметрів у Cisco IOS. Завантажувальна послідовність маршрутизатора та комутатора на платформіCisco IOS. Базові настроювання маршрутизаторів та комутаторів. Задання паролів у Cisco IOS для різних режимів доступу. Настроювання інтерфейсів локальних та глобальних мереж маршрутизатора. Настроювання віддаленого доступу. Файли конфігурації маршрутизатора та комутатора. Перевірка роботи маршрутизатора та комутатора. Деякі команди Cisco IOS групи show та групи debug. Завантажувальна послідовність маршрутизатора та комутатора на платформіCisco IOS.

Тема 6. Засоби керування мережами

Протокол керування мережею SNMP. Версії SNMP та їх відрізняльні особливості. Повідомлення SNMP. Найросповсюдженіші проблеми, що виникають під час роботи локальних мереж. Деякі утиліти стеку TCP/IP їх призначення, функції та застосування. Основні засоби моніторингу та аналізу КМ. Тестери кабелів.

 

Тема 7. Загальні питання проектування мереж

Основні фактори, що впливають на структуру мереж. Теорія трирівневої моделі мережі та її застосування. Поняття структурованої кабельної системи. Прокладання та замінення кабелів. Загальні принципи проектування локальних мереж. Загальні принципи проектування локальних мереж.

 

итання на CPC

Роль комп’ютерних мереж у світі телекомунікацій. Основні вимоги, що пред’являються до КМ. Топології КМ та їх порівняльні характеристики. Відкриті системи і модель OSI. Стеки протоколів IPX/SPX та NetBIOS/SMB. Приклади основних протоколів КМ різних рівнів та їх застосування. Мережеві адаптери: призначення та основні функції. Повторювачі. Концентратори. Деякі моделі комутаторів Cisco. Деякі моделі маршрутизаторів Cisco. Порівняння маршрутизації і комутації. Модеми: призначення та основи функціонування. Настроювання інтерфейсів локальних та глобальних мереж маршрутизатора. Перевірка роботи маршрутизатора та комутатора. Деякі команди Cisco IOS групи show та групи debug. Завантажувальна послідовність маршрутизатора та комутатора на платформіCisco IOS. Класифікація та характеристики ліній зв’язку комп’ютерних мереж. Кабелі, що використовуються в КМ та їх основні характеристики. Оптичні волоконні кабелі та кабелі на основі скручених пар. Технології Token Ring та FDDI: основні характеристики та особливості. Фізичний рівень технологій. Відмовостійкість технології FDDI. Порівняння основних характеристик технологій Ethernet, Token Ring та FDDI. Протокол IPv4: форма запису та класи IPv4 адресів. Особливі IPv4-адреси. Сутність технологій транслювання мережевих адрес NAT і РАТ. Протоколи DHCP та BOOTP: призначення та відмінності. Маршрутизація без таблиць. Настроювання статичної маршрутизації в Cisco IOS. Настроювання та підтримування роботи протоколу RIP засобами Cisco IOS. Пошук та усунення несправностей конфігурації RIP. Настроювання та підтримування роботи протоколу EIGRP в Cisco IOS. Пошук та усунення несправностей конфігурації EIGRP. Настроювання та підтримування роботи протоколу OSPF на базі Cisco IOS. Пошук та усунення несправностей конфігурації OSPF. Деякі утиліти стеку TCP/IP їх призначення, функції та застосування. Повідомлення SNMP. Поняття структурованої кабельної системи. Прокладання та замінення кабелів.

Рекомендована література

Базова

1. Олифер В. Г. Компьютерные сети. Принципы, технологии, протоколы/ В. Г. Олифер, Н. А. Олифер: Учебник для вузов. 4-е изд.– СПб.: Питер, 2010.– 944 с.– ISBN 978-5-49807-389-7.

2. ЗайченкоО. Ю ., ЗайченкоЮ. П. Комп’ютерні мережі: [навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., що навч. за напр. "Комп'ют. науки"]/ О. Ю. Зайченко, Ю. П. Зайченко – Київ. 2010, Вид. дім «Слово». – 520 с. – ISBN 978-966-194-050-4.

3. Буров Є. В. Комп'ютерні мережі: Підручник/ Є. В. Буров. – Л.: "Магнолія 2006", 2010. – 262 с. – ISBN 966-8340-69-8.

4. Арсенюк І. Р. Комп'ютерні мережі: навчальний посібник / І. Р. Арсенюк, А. А. Яровий, І. Д. Івасюк. – Вінниця: ВНТУ, 2013. – 272 с.

5. Арсенюк І. Р. Комп'ютерні мережі: [навч. посіб. для студ. спец. "Інтелект. системи прийняття рішень", "Програмне забезпечення автоматизованих систем" та "Захист інформації в ком'ютерних системах та мережах"]/ І. Р. Арсенюк, А. А. Яровий. – Вінниця: ВНТУ, 2009. – Ч. 1. – 116 с.

6. Арсенюк І. Р. Комп'ютерні мережі: [навч. посіб. для студ. спец. "Інтелект. системи прийняття рішень", "Програмне забезпечення автоматизованих систем" та "Захист інформації в ком'ютерних системах та мережах"]/ І. Р. Арсенюк, А. А. Яровий. – Вінниця: ВНТУ, 2011. – Ч. 2. – 145 с.

7. Одом У. Компьютерные сети. Первый шаг/ У. Одом; Пер с англ. – М. Изд. дом “Вильямс”, 2006. – 432 с. – ISBN 5-8459-0881-7.

8. Таненбаум Э. Компьютерные сети. 4-е изд./ Э. Таненбаум; Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2003. – 992 с. – ISBN 5-318-00492-Х

9. Столлингс В. Компьютерные системы передачи данных, 6-е изд./ В. Столлингс; Пер. с англ. А. В. Высоцкого, А. В. Назаренко – М. Изд. дом “Вильямс”, 2002. – 928 с. – ISBN 5-8459-0311-4.

10. Закер К. Компьютерные сети. Модернизация и поиск несправностей/ К. Закер; Пер. с англ. – СПб.: Питер, 2003. – 1008 с. – ISBN 5-94157-042-2.

11. Столлингс В. Современные компьютерные сети. 2-е изд./ В. Столлингс – СПб.: Питер, 2003. – 783 с. – ISBN 5-94723-327-4.

12. Кульгин М. В. Компьютерные сети. Практика построения. Для профессионалов/ М. В. Кульгин – 2-е изд. – СПб.: Питер, 2003. – 462 с. – ISBN 5-94723-563-3.

13. Спортак М. Компьютерные сети и сетевые технологии/ М. Спортак, Ф. Папас; Пер. с анг. – ООО „ТИД ДС”, 2002. – 736 с. – ISBN 966-7992-05-5.

14. Уилсон Э. Мониторинг и анализ сетей. Методы выявления несправностей/ Э. Уилсон – М.: Лори, 2002. – 350 с. – ISBN 5-85582-163-3.

15. Палмер М., Синклер Р. Проектирование и внедрение компьютерных сетей. Учебный курс. / Палмер М., Синклер Р. – 2-е изд. перераб. и доп. – М. Палмер. – 2004. – 752 с. – ISBN 5-94157-374-X.

 

Допоміжна

16. Программа сетевой академии Cisco CCNA 1 и 2. 3-е издание; Пер. с англ. С. Балицкого, Г. Клапанова, А. Крикуна, А. Мысника, А. Павлекно, А. Узниченко. Под ред. А. Мысника – М. Изд. Дом “Вильямс”, 2005. – 1186 с. – ISBN 5-8459-0842-6.

17. Программа сетевой академии Cisco CCNA 3 и 4. 3-е издание; Пер. с англ. А. Крикуна. Зав редакцией С. Тригуб – М. Изд. Дом “Вильямс”, 2007. – 944 с. – ISBN 5-8459-1120-6.

18. Пакет К. Создание масштабируемых сетей CISCO/ К. Пакет Д. Тир; Пер с англ. – М. Изд. дом “Вильямс”, 2002. – 792 с. – ISBN 5-8459-0307-6.

19. Кларк К. Принципы коммутации в локальних сетях CISCO/ К. Кларк, К. Гамильтон; Пер. с англ. А. Высторопского, Т. Ничипорук, А. Судакова, В. Швеца, Под. Ред. А. Мысника – М. Изд. дом “Вильямс”, 2003. – 976 с. – ISBN 5-8459-0464-1.

20. Одом У. Официальное руководство по подготовке к сертификационным экзаменам CCENT CCNA ICNDI, 2-е изд./ У. Одом; Пер. с англ. А. Мысника, В. Швеца. Под ред. В. Швеца – М.: ООО ”И. Д. Вильямс”, – 2010. – 672 с. – ISBN 978-5-8459-1439-2.

21. Хилл Б. Полный справочник по Cisco/ Б. Хилл; Пер. с англ. – М. Изд. дом “Вильямс”, 2008. – 1088 с. – ISBN 5-8459-0589-3.

 

Інформаційні ресурси

1. Семенов Ю. А. Кабельные каналы связи: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/3/cabel_31.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

2. Семенов Ю. А. Оптоволоконные каналы и беспроводные оптические связи: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/3/optic_32.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

3. Семенов Ю. А. Адресация IPv6: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/ip6_4411.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

4. Семенов Ю. А. Представление электрических сигналов в цифровой форме: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/2/22/pres_22.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

5. Семенов Ю. А. IEEE 802.5 (Token Ring): [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/41/802_412.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

6. Семенов Ю. А. Сети FDDI: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/41/fddi_416.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

7. Семенов Ю. А. Протоколы Novell (IPX/SPX): [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/42/novl_421.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

8. Семенов Ю. А. Эталонная сетевая модель ISO: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/43/iso_431.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

9. Семенов Ю. А. IP-Протокол: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/ip_441.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

10. Семенов Ю. А. Протокол UDP: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/udp_442.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

11. Семенов Ю. А. Протокол TCP: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/tcp_443.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

12. Семенов Ю. А. Модемы: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/43/mod_437.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

13. Семенов Ю. А. Протоколы маршрутизации (обзор, таблицы маршрутизации, вектор расстояния): [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/rut_4411.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

14. Семенов Ю. А. Внутренний протокол маршрутизации RIP: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/rip44111.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

15. Семенов Ю. А. Протокол OSPF (алгоритм Дикстры): [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/osp44112.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

16. Семенов Ю. А. Протокол управления SNMP: [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/44/snm_4413.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

17. Семенов Ю. А. Протокол динамического конфигурирования ЭВМ DHCP (и NAT/PAT): [сайт]. Режим доступу: http://book.itep.ru/4/4/dhcp.htm (дата звернення 25.04.2013) – Назва з екрана.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ема 2.Технология моделирования. | оездной кран машиниста усл.№ 395.
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 512 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

2255 - | 2078 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.