В. Глібенкламід
С. Гідрохлортіазид
D. Бісептол
Е. Фуросемід
Лікар-стоматолог поставив діагноз: хронічний афтозний стоматит. До комплексної терапії включений препарат для місцевого знеболення у вигляді аерозолю. Місцевому анестетику із групи амідів властива також антиаритмічна активність. Визначити препарат для проведення місцевого знеболення.
A. Лідокаїн
B. Верапаміл
C. Атропіну сульфат
D. Анестезин
E. Дротаверин
ТЕМА 7
1. У хворого діагностована глаукома. Оберіть препарат для лікування даного захворювання:
A. *Пілокарпину гідрохлорид
B. Атропіну сульфат
C. Нафтизин
D. Анаприлін
E. Анестезин
2. До лікаря-стоматолога звернувся хворий зі скаргами на сухість ротової порожнини. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: ксеростомія. Який з лікарських засобів доцільно призначити.
A. *Пілокарпіну гідрохлорид
B. Атропіну сульфат
C. Метацин
D. Іпратропію бромід
E. Галазолін
3. До лікаря-стоматолога зі скаргами на сухість ротової порожнини звернувся хворий, якому був встановлений діагноз ксеростомія і призначено лікування пілокарпіном. До якої фармакологічної групи відноситься даний препарат?
A. *М-Холіноміметичні засоби
B. Місцевоанестезуючі засоби
C. Н-Холіноміметичні засоби
D. Гангліоблокатори
E. М-Холіноблокуючі засоби
4. Після закрапування в око крапель у хворого розвинувся міоз, спазм акомодації. Внутрішньоочний тиск знизився. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект.
A. *М-Холіноміметичні засоби
B. М-Холіноблокуючі засоби
C. Місцевоанестезуючі засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Гангліоблокатори
5. У стаціонар надійшов хворий з отруєнням грибами (мухоморами). В складі комплесної терапії хворому призначили атропіну сульфату, в результаті чого симптоми отруєння поступово були ліквідовані. Вкажіть тип взаємодії мускарину (алкалоїду мухомора) і атропіну сульфату.
A. *Прямий функціональний однобічний антагонізм
B. Фізико-хімічний антагонізм (антидотизм)
C. Хімічний антагонізм
D. Прямий функціональний двосторонній антагонізм
E. Непрямий функціональний антагонізм
6. Дитина випадково випила із флакона розчин пілокарпіну гідрохлорида, який її бабуся використовувала для лікування глаукоми. Лікар призначив дитині атропіну сульфат. Який механізм лежить в основі антидотної дії препарату.
A. *Функціональний антагонізм
B. Взаємодія з клітинними метаболітами
C. Фізико-хімічний антагонізм
D. Антиферментний
E. Ферментний
7. При роботі з інсектицидами у чоловіка розвинулися нудота, слинотеча, спастичні болі в животі, міоз, запаморочення. В токсикологічному відділенні був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати слід включити до антидотної терапії:
A. *Атропіну сульфат та дипіроксим
B. Тіосульфат натрію та бемегрид
C. Тетацин-кальцій та унітіол
D. Налорфіну гідрохлорид та бемегрид
E. Глюкоза та бемегрид
8. До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечу та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними з’єднаннями. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?
A. *Атропіну сульфат та дипіроксим
B. Тіосульфат натрію та бемегрид
C. Тетацин-кальцій та унітіол
D. Налорфіну гідрохлорид та бемегрид
E. Глюкоза та бемегрид
9. В наслідок необережного поводження з фосфорорганічним інсектицидом у робітника виник бронхоспазм. Який з запропонованих препаратів показаний в даній ситуації?
A. *Атропіну сульфат
B. Беротек
C. Эуфіллін
D. Адреналін
E. Эфедрин
10. Хворому з міастенією ввели прозерин. Через якийсь час з'явилася нудота, блювота, діарея, посмикування поперечно-смугастих м'язів. Призначте фізіологічний антагоніст прозерина.
A. *Атропіну сульфат
B. Фізостигмін
C. Пірідостигміна бромід
D. Ізадрин
E. Мезатон
11. У хворого після нефроектомії розвинувся парез кишечника. Який препарат із групи антихолінестеразних засобів слід йому призначити?
A. *Прозерин
B. Карбахолін
C. Ацеклідін
D. Пілокарпіну гідрохлорид
E. Ацетилхолін
12. Хворий 71 року доставлений у лікарню швидкої допомоги з явищами паралітичної непрохідності кишечнику. Який з перерахованих препаратів варто призначити з метою стимуляції перистальтики?
A. *Прозерин
B. Дипіроксим
C. Атропіну сульфат
D. Лобеліну гідрохлорид
E. Папаверину гідрохлорид
13. Хворому з післяопераційною атонією кишечника ввели прозерин. Який механізм лежить в основі дії даного препарату.
A. *Пригнічення активності ферментів
B. Взаємодія з мембранними рецепторами
C. Фізико-хімічна взаємодія
D. Вплив на іонні канали клітинних мембран
E. Вплив на транспортні системи клітинних мембран
14. У хворого в післяопераційному періоді розвинулась атонія кишечника та сечового міхура. Який препарат показаний в даній ситуації:
A. *Прозерин
B. Фосфакол
C. Ацеклідин
D. Атропіну сульфат
E. Дитилін
15. Хворому з явищами паралітичної кишечної непрохідності, що розвинулась у післяопераційному періоді, призначено прозерин. Який механізм дії даного препарату.
A. *Блокада ацетилхолін естерази.
B. Реактивація холінестерази
C. Блокада холінорецепторів
D. Блокада адренорецепторів
E. Блокада дофамінових рецепторів
16. В наслідок проведення провідникової анестезії у пацієнта розвинулось ускладнення – парез нерва. Який з препаратів може бути призначений.
A. *Прозерин
B. Атропіну сульфат
C. Метацин
D. Іпратропію бромід
E. Галазолін
17. У хворого після перенесеного порушення мозкового кровообігу розвинувся параліч. Виберіть антихолінестеразнмй засіб зворотної дії для призначення хворому в даному випадку:
A. *Прозерин
B. Фосфакол
C. Ацеклідин
D. Атропіну сульфат
E. Дитилін
18. До лікаря звернулась жінка, якій був встановлений діагноз – міастенія. Оберіть антихолінестеразний засіб, що показаний при даному захворюванні:
A. *Прозерин
B. Пентамін
C. Ацеклідин
D. Атропіну сульфат
E. Дитилін
19. У хворого, що проходить у стаціонарі курс лікування з приводу бронхіальної астми супутнім захворюванням є глаукома. Препарати якої групи в зв’язку з цим не рекомендується включати в терапію бронхіальної астми?
A. *М-холіноблокатори
B. Адреноміметики
C. Міотропні спазмолітики
D. Глюкокортикоїди
E. β-адреноблокатори
20. Дитині 5 років на підставі об’єктивного обстеження (рухо-мовне збудження, марення, мідріаз, фотофобія, суха, гаряча, гіперемована шкіра, тахікардія, тахіпное) лікарем встановлено діагноз – отруєння красавкою. Препарат якої з представлених фармакологічних груп потрібно призначити?
A. *Антихолінестеразні засоби
B. Н-холіноблокатори
C. Н-холіноміметики
D. М-холіноміметики
E. Реактиватори холінестерази
21. В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю в роті, утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з’їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною отруєння?
A. *Атропін
B. Папаверин
C. Пілокарпін
D. Прозерин
E. Морфін
22. До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати?
A. *Прозерин
B. Ацеклідин
C. Пілокарпін
D. Армін
E. Діпіроксим
23. Перед введенням хворого в наркоз лікар-анестезіолог провів премедикацію лікарським засобом, що попереджує ларингоспазм, гіперсалівацію та рефлекторну зупинку серця. Визначте даний препарат.
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Аллоксим
E. Пірроксан
24. До Вас звернувся пацієнт, хворий на морську та повітряну хвороби. Препарат з якої фармакологічної групи допоможе йому перенести переліт літаком:
A. *М-Холіноблокуючі засоби
B. М-Холіноміметичні засоби
C. Місцевоанестезуючі засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Міорелаксанти
25. У хворого з частими приступами бронхіальної астми діагностовано глаукому. Якому з препаратів М-холіноблокаторів слід надати перевагу у зв’язку із супутнім захворюванням?
A. *Іпратропію броміду
B. Атропіну сульфату
C. Прозерин
D. Гентаміцин
E. Строфантин
26. Хворій М., 60 років, лікар призначив препарат з групи м-холіноблокуючих засобів, що має заспокійливий вплив на ЦНС. Визначте даний препарат.
A. *Скополаміну гідробромід
B. Платифіліну гідротартрат
C. Метацин
D. Атропіну сульфат
E. Гастроцепін
27. Хворому для дослідження очного дна необхідно розширити зіницю. Укажіть препарат, який може бути використаний для цього:
A. *Атропіну сульфат
B. Пілокарпіну гідрохлорид
C. Прозерін
D. Адреналіну гідрохлорид
E. Ацетилхолін
28. Хворому для усунення кишечної кольки призначений атропіну сульфат. Яке супутнє захворювання може бути протипоказанням для призначення препарату?
A. *Глаукома
B. Бронхіальна астма
C. Синусова брадикардія
D. Гипотонія
E. Запаморочення голови.
29. М-холіноблокатори мають широке застосування у сучасній практичній медицині, проте вони не застосовуються у випадку:
A. * Атонії кишечника
B. Бронхіальної астми
C. Ниркової коліки
D. Печінкової коліки
E. Виразки шлунка
30. Після закрапування в око даного препарату розвивається мідріаз, параліч акомодації та підвищення внутрішньоочного тиску. Визначте його назву.
A. *Атропіну сульфат
B. Фосфакол
C. Ацеклідин
D. Анаприлін
E. Дитилін
31. Після закапування в око крапель у хворого розвинувся мідріаз, параліч акомодації. Внутрішньоочний тиск підвищився. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект.
A. *М-Холіноблокуючі засоби
B. М-Холіноміметичні засоби
C. Місцевоанестезуючі засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Міорелаксанти
32. До лікаря-стоматолога звернувся хворий. Обстеження та надання допомоги ускладнювалось гіперсалівацією. Який з лікарських засобів доцільно застосовувати.
A. *Атропіну сульфат
B. Пілокарпіну гідрохлорид
C. Метацин
D. Іпратропію бромід
E. Галазолін
33. Лікарем швидкої допомоги у хворого діагностована брадикардія та порушення атріо-вентрикулярної провідності. Який з засобів, що впливають на вегетативну регуляцію серцевої діяльності, показаний даному хворому
A. *Атропіну сульфат
B. Піридостигміну бромід
C. Пілокарпіну гідрохлорид
D. Анаприлін
E. Атенолол
34. Для лікування виразкової хвороби щлунка хворому показаний селективний м1-холіноблокуючий засіб. Який з перелічених препаратів може бути призначений.
A. *Пірензепін
B. Циметидин
C. Ранітидин
D. Омепразол
E. Альмагель
35. До лікаря-гастроентеролога звернувся хворий, якому був встановлений діагноз гіперацидний гастрит і призначено гастроцепін (пірензепін). До якої фармакологічної групи відноситься даний препарат?
A. *М-Холіноблокуючі засоби
B. М-Холіноміметичні засоби
C. Місцевоанестезуючі засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Гангліоблокатори
36. У хворого напади бронхіальної астми виникають зазвичай вночі. Препарати якої групи необхідно призначити?
A. *М-Холіноблокуючі засоби
B. М-Холіноміметичні засоби
C. Місцевоанестезуючі засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Міорелаксанти
37. Лікарем швидкої допомоги у хворої М., 58 років, діагностована гостра ниркова коліка. Препарат якої фармакологічної групи доцільно призначити у данному випадку?
A. *М-Холіноблокуючі засоби
B. М-Холіноміметичні засоби
C. Місцевоанестезуючі засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Міорелаксанти
38 Після закапування в око крапель у хворого на глаукому розвинувся міоз і короткозорість. Внутрішньоочний тиск знизився. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект.
A. *М-Холіноміметичні засоби
B. М-Холіноблокуючі засоби
C. Альфа-адреноміметичні засоби
D. Н-Холіноміметичні засоби
E. Гангліоблокатори
39 Хворому в післяопераційному періоді для стимуляції перистальтики кишечнику та тонусу сечового міхура призначений препарат з групи антихолінестеразних засобів. Визначте його серед нижченаведених препаратів:
A. *Прозерін
B. Діхлотіазид
C. Резерпін
D. Манніт
E. Анапрілін
40 У хворого після операції резекції шлунка на 2-3 день не відновилась перистальтика кишок. Що потрібно призначити хворому для стимуляції функції шлунково-кишкового тракту?
A. Прозерин
B. Празозин
C. Циклодол
D. Атропіну сульфат
E. Норадреналіну гідротартат
41 До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати?
A. *Прозерин
B. Ацеклідин
C. Пілокарпін
D. Армін
E. Діпіроксим
42 Чоловік 65-ти років надійшов до неврологічного відділення з діагнозом постінсультний синдром. Який препарат найбільш доцільно призначити хворому для прискорення одужання?
A. *Галантаміну гідрохлорид
B. Іпратропіум бромід
C. Дипіроксим.
D. Ізонітрозин.
E. Ацеклідин.
У приймальне відділення було доставлено хворий з наступною симптоматикою: міоз, гіперсалівація, пітливість, спазм бронхів, блювота і діарея. Було встановлено діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати доцільно включити в комплексну терапію?
A. Атропіну сульфат і дипіроксим
B. Тіосульфат натрію і бемегрид
C. Налорфіну гідрохлорид і бемегрид
D. Глюкоза і бемегрид
E. Панангін і унітіол
43 До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечею та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними з’єднаннями. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?
A. *Атропіну сульфат та дипіроксим
B. Тіосульфат натрію та бемегрид
C. Тета цин-кальцій та унітіол
D. Налорфіну гідро хлорид та бемегрид
E. Глюкоза та бемегрид
44 У хворого на міастенію, після призначення прозеріну, з'явилася нудота, діарея, посмикування м'язів язика і скелетних м'язів. Чим можна усунути інтоксикацію?
A. *Атропіну сульфат
B. Фізостигмін
C. Пірідостігміну бромід
D. Ізадрин
E. Мезатон
45 Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацитилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Укажіть назву цієї речовини:
A. *Атропін
B. Адреналін
C. Анаприлін
D. Прозерин
E. Салбутамол
46 При зборі анамнезу у хворого на бронхіальну астму лікар з'ясував, що напади задухи виникають зазвичай вночі, їм передує брадикардія. Яка група холінергічних засобів найбільш показана в даній ситуації?
A. М-холіноблокатори
B. М-холіноміметіки
C. Антихолінестеразні кошти
D. Реактіватори холінестерази
E. Н-холіноміметіки
47 Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тіопентал-натрію, після чого розвинувся ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату попередить небажані ефекти?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідро хлорид
C. Прозерин
D. Аллоксим
E. Пірроксан
48 У хворого при проведенні наркозу виникли ознаки підвищення тонусу парасимпатичної нервової системи: гіперсалівація, ларингоспазм. Введенням якого препарату можна попередити небажані ефекти?
A. Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Анальгін
E. Пірацетам
49 При отруєнні невідомим препаратом у пацієнта спостерігалась сухість слизової оболонки рота та розширення зіниць. З яким впливом пов'язана дія цього препарату?
A. Із блокадою М-холінорецепторів
B. Із стимуляцією М-холінорецепторів
C. Із стимуляцією Н-холінорецепторів
D. Із стимуляцією адренорецепторів
E. Із блокадою адренорецепторів
50 Стоматолог з метою зменшення салівації під час пломбування зубу хворому призначив препарат. Що це за лікарський засіб?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерін
D. Пілокарпіну гідрохлорид
E. Мезатон
51 Пацієнт доставлений у лікарню з симптомами голово обертанням, сухості у роті, порушенням акомодації, тахікардії, утруднення сечовипускання. Передозування яким препаратом спричинило дані симптоми?
A. Атропіном сульфатом
B. Фуросемідом
C. Празозином
D. Клофеліном
E. Каптоприлом
52 Хворому 63-х років з атонією сечового міхура лікар призначив препарат, дозу якого хворий самостійно збільшив. з'явились підвищене потовиділення, салівація, діарея, м'язові спазми. Препарат якої групи був призначений?
A. Холіноміметики
B. Гангліоблокатори
C. Реактиватори холін естерази
D. Токолітики
E. Адреноблокатори
Під час стоматологічної маніпуляції у пацієнта виник парез лицевого нерву. Який препарат з групи антихолінестеразних засобів доцільно призначити хворому?
A. Прозерин*
B. Флуоксамін
C. Сульмазол
D. Атенолол
E. Дипіридамол
. Лікар-стоматолог для лікування ксеростомії використав лікарський засіб, з групи холіноміметиків, що широко застосовується в офтальмологічній практиці при глаукомі. Про який засіб йде мова?
A. Пілокарпіну гідрохлорид*
B. Клопамід
C. Естрон
D. Бронхофіт
E. Супрастин
. Хворому 35 років для обстеження очного дна був призначений атропіну сульфат у вигляді очних крапель, після чого для відновлення акомодації закапали розчин пілокарпіну гідрохлориду, що не дало бажаного результату. Що лежить в основі відсутності ефекту?
A. * Односторонній антагонізм.
B. Синергізм.
C. Тахіфілаксія.
D. Двосторонній антагонізм.
E. Звикання
У хворого запалення радужки ока. Після застосування очних крапель у чоловіка виник мідріаз і параліч акомодації. Який препарат призначив лікар?
A. Атропіну сульфат *
B. Ферковен
C. Атенолол
D. Нірідазол
Примахін. Після перенесеного поліомієліту хворому був назначений препарат для відновлення тонусу скелетних м'язів. Визначити цей препарат.
A. Прозерин *
B. Низатідін
C. Сукралфат
D. Естрон
E. Гуталакс
. В лікарню поступив хворий з отруєнням фосфорорганічною сполукою. ознаками підвищення тонусу парасимпатичної нервової системи: гіперсалівація, ларингоспазм. Введенням якого препарату можна було попередити небажані ефекти?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідрохлорид
C. Прозерин
D. Анальгін
E. Пірацетам
Лікар-офтальмолог застосував пацієнту препарат у вигляді очних крапель з метою підбору окулярів і дослідження очного дна. Препарат викликав розширення зіниць (мідріаз) і параліч акомодації. Визначте препарат
A. *Атропіну сульфат
B. Пілокарпіну гідро хлорид
C. Ксилометазолін
D. Фосфакол
E. Нафтизин
дитини 5 років виражене рухове і мовне збудження, марення, хриплий голос, розширені зіниці, суха, шкіра, тахікардія. Вказані симптоми виникли після споживання дитиною ягід блекоти (дурману, беладони). Препарати якої з фармакологічної групи необхідно призначити для лікування отруєння?
A. Антихолінестеразні засоби
B. М-холіноміметики
C. Н-холінолітики
D. Н-холіноміметики
E. Бета-адреноблокатори
Антихолінестеразний засіб прозерин при парентеральному застосуванні підвищує тонус скелетних м'язів. Засіб для інгаляційного наркозу викликає релаксацію скелетних м'язів і послаблює ефекти прозерину. Визначте характер взаємодії антихолінестеразного засобу і засобу для інгаляційного наркозу:
A. *Непрямий функціональний антагонізм
B. Адитивна дія
C. Синергізм
D. Потенціювання або суперадитивна дія
E. Хімічний антагонізм
До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, підвищення температури тіла та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно застосувати?
A. Прозерин
B. Атропіну сульфат
C. Екстракт беладони
D. Платифіліну гідротартрат
E. Алоксим
Хворому для зняття кишкової коліки призначений атропіну сульфат. Яке з названих захворювань може служити протипоказанням для застосування даного препарату?
A. *Глаукома
B. Бронхіальна астма
C. Мігрень
D. Гіпотонія
E. Ниркова колька
Хворому 35 років для обстеження очного дна призначений М-холіноблокатор атропіну сульфат у вигляді очних крапель. Для відновлення акомодації пацієнту закапали М-холіноміметик пілокарпіну гідрохлорид, але це не дало бажаного ефекту. Що лежить в основі відсутності лікувального ефекту?
A. *Односторонній антагонізм
B. Синергізм
C. Тахіфілаксія
D. Ідіосинкразія
E. Звикання
ТЕМА 8
1. У хворого після введення засобу для лікування гіпертонічного кризу з’явилась тахікардія, сухість у роті, розширились зіниці, при переході у вертикальне положення розвинулась ортостатична гіпотонія. Який препарат був введений хворому?
A. *Бензогексоній
B. Клофелін
C. Магнію сульфат
D. Дібазол
E. Верепаміл
2. Хворому, що знаходиться у ліжку з гіпертонічним кризом, внутрішньовенно ввели препарат, після чого він відчув полегшення і встав з ліжка. Виникло різке зниження АТ із втратою свідомості. Який препарат міг викликати такі ускладнення?
A. *Пентамін
B. Резерпін
C. Анаприлін
D. Дихлотіазид
E. Дибазол
3. Хворій 39 років для зняття гіпертонічного кризу ввели розчин пентаміну. Який механізм дії препарату?
A. *Пригнічення Н-холінорецепторів
B. Пригнічення М-холінорецепторів
C. Стимуляція М-, Н-холінорецепторів
D. Стимуляція Н-холінорецепторів
E. Стимуляція М-холінорецепторів
4. Хворому з набряком легень на фоні високого артеріального тиску призначено бензогексоній. Який механізм дії цього препарату?
A. *Н-холіноблокатор.
B. М-холіноблокатор.
C. М-холіноміметик.
D. β 2-адреноміметик.
E. β 2-адреноблокатор.
5. Хворому з гіпертонічним кризом був введений гангліоблокатор - бензогексоній. Яких явищ слід побоюватися після введення препарату?
A. *Ортостатичної гіпотензії
B. Синдрому відміни
C. Пригнічуючої дії на центральну нервову систему.
D. Порушення смакових відчуттів
E. Діареї
6. Хворому з гіпертонічним кризом був введений гангліоблокатор - пентамін. Яих явищ слід побоюватися після введення препарату?
A. *Ортостатичної гіпотензії
B. Синдрому відміни
C. Пригнічуючої дії на центральну нервову систему.
D. Порушення смакових відчуттів
E. Діареї
7. В травматологічний пункт доставлено постраждалого від ДТП чоловіка. З метою репозиції кістковий уламків хворому введено розчин дитиліну, внаслідок чого розвинулось тривале апное та міорелаксація. Дефіцитом якого ферменту зумовлене вказане ускладнення?
A. *Псевдохолінестерази
B. Уридіндифосфоглюкуронової трансферази
C. Глюкозо-6-фосфатдегідногенази
D. Метгемоглобінредуктази
E. N-ацетилтрансферази
8. У чоловіка, якому під час оперативного втручання застосували міорелаксант - дитилін, розслаблення скелетних м’язів і пригнічення дихання продовжувалось більше 2 годин. Відсутність якого ферменту в сироватці крові зумовлює цей стан?
A. *Бутирилхолінестерази
B. Каталази
C. Ацетилхолінестерази
D. Глюко-6-фосфатази
E. Глутатіонпероксидази
9. Хворому під час проведення оперативного втручання для досягнення міорелаксації був застосований міорелаксант тубокурарину хлорид. Після закінчення операції дихання самостійно не відновилось. Який засіб-антагоніст слід ввести хворому для декурарезації?
A. *Прозерин
B. Дитилін
C. Цитітон
D. Етимізол
E. Бензогексоній
10. При комбінованому наркозі у хворого, якому проведено резекцію шлунку, як міорелаксант застосовано тубокурарину хлорид. Який засіб-антагоніст слід ввести хворому для відновлення його самостійного дихання?
A. *Прозерин
B. Дитилін
C. Цитітон
D. Етимізол
E. Бензогексоній
11. Для полегшення вправлення вивиху в плечевому суглобі з метою розслаблення м’язів хворому був введений міорелаксант дитилін. Через 20 хвилин самостійне дихання не відновилось. Що необхідно ввести хворому?
A. *Свіжу цитратну кров
B. Галантаміну гідробромід
C. Бемегрид
D. Дипіроксим
E. Ізонітрозин
12. У хворого після короткочасного оперативного втручання проведеного зі застосуванням дитиліну через 30 хвилин попередній тонус м’язів та самостійне дихання не відновилися. Яку допомогу необхідно надати хворому?
A. *Перелівання крові
B. Гемодіаліз
C. Гемосорбція
D. Форсований діурез
E. Перитоніальний діаліз
13. Для лікування хвороби Паркінсона лікар призначив циклодол. Який механізм протипаркінсонічої дії препарату?
A. *М-холіноблокуюча дія
B. М- холиноміметична дія
C. α-адреноміметична дія
D. β-адреноблокуюча дія
E. α,β- адреноблокуюча дія
14. Для лікування хвороби Паркінсона лікар призначив центральний холіноблокуючий засіб. Визначте препарат?
A. *Циклодол
B. Дитилін
C. Тубокурарину хлорид
D. Цитітон
E. Пентамін
15. Хворому необхідно провести часткову гепатектомію, яка супроводжується сильною кровотечею. Внутрішньовенно для зменшення печінкової кровотечі було введено:
A. *Гігроній
B. Ацеклідин
C. Метацин
D. Пірілен
E. Анаприлін
16. Хворому М., 59 років, під час проведення часткової гепатектомії з метою запобігання кровотечі, було застосовано засіб для проведення «керованої гіпотензії». Визначте даний препарат:
A. *Гігроній
B. Ацеклідин
C. Метацин
D. Пірілен
E. Анаприлін
17. Для проведення короткочасного операційного втручання Вам необхідно підібрати препарат з групи міорелаксантів. Визначте цей препарати.
A. *Дитилін
B. Нікотин
C. Тубокурарину хлорид
D. Метацин
E. Гігроній
18. Вам необхідно обрати препарат з групи міорелаксантів для проведення нетривалого хірургічного втручання. Визначте цей засіб.
A. *Дитилін
B. Тубокурарину хлорид
C. Цитітон
D. Атропіну сульфат
E. Пентамін
19. Вам необхідно обрати препарат з групи міорелаксантів для проведення тривалого хірургічного втручання. Визначте цей засіб.
A. * Тубокурарину хлорид
A. Дитилін
B. Цитітон