Виявляється, МВФ вважає, що система «спрощенки» в Україні занадто щедра.
Виявляється, МВФ рекомендує українській владі збільшити податкове навантаження 1-ї і 2-ї груп єдиноподатників тому, що МВФ вважає розмір податків в цих групах занадто низьким.
Виявляється МВФ рекомендує ліквідувати 4, 5 і 6-ю групи єдиного податку.
Ось такий от страшний фонд, який не тільки не хоче давати владі грошей у борг, але ще й усіма силами намагається задушити малий і середній бізнес в Україні. Влада-то взагалі хотіла - «5 років без податків для малого і середнього бізнесу». А ці трикляті капіталісти он у якій заміс загортають.
НАГАДАЮ - напередодні обурення українських підприємців, що вилилися в Податковий Майдан, - влада співала точно таку ж пісню, намагаючись прикрити свій голий авантюризм рекомендаціями МВФ. Тодішній представник МВФ в Україні пан Макс Альєр був дуже здивований (м'яко кажучи) тим як українська влада сприйняла і інтерпретувала рекомендації МВФ в частині малого та середнього бізнесу взагалі і «спрощенки» зокрема.
З урахуванням усього вищесказаного це більше нагадує спробу влади дати останній остаточний бій і знищити «спрощенку», здійснивши рожеву мрію ворога всіх українських підприємців.
Другим дуже дивним і тривожним моментом є те, що по всіх областях України зараз проходять заключні засідання громадських рад при митницях та обласних податкових адміністраціях. Формально - у зв'язку з реорганізацією митниць і податкових в структури мінздох (міністерство доходів і зборів). Але реорганізація проходить без втрати або зупинки діяльності, а громадські ради (навіть ті - нещасні представницькі органи підприємницьких об'єднань) влада розпускає. У наявності - згортання демократії і позбавлення підприємців навіть теоретичної можливості хоч якось впливати на владу та її рішення та (або) доносити до влади свою думку з питань податкової та митної політики. Це надзвичайно тривожний факт!
За право займатися малим і середнім бізнесом в Україні і бути «спрощенцем» - доведеться боротися. Це повинно бути ясно всім учасникам цієї теми. У зв'язку з цим хочу звернути увагу підприємців на деякі помилки, які були допущені під час Податкового Майдану.
Об'єднуйтеся в первинні осередки за типом римських легіонів з «десятником» і «сотником» з усіма контактними телефонами, стійкої (обов'язково дубльованої) зв'язком. Кожна десятка повинна мати два легкових автомобіля.
Будьте дуже пильні у спілкуванні та обговоренні своїх вимог з громадськими лідерами. Обумовлюйте з ними повну і однозначну заборону підписування-яких будь-яких паперів з владою (меморандумів та іншої єресі). Справа в тому, що як тільки громадські працівники потрапляють у коридори міністерств чи АП, - вони готові здати всі ваші інтереси за свою особисту вигоду або взагалі просто за обіцянки. Найкраще, коли громадський лідер є сам реальним підприємцем, бізнес якого вам відомий, але таких - одиниці.
Не вірте брехунам від влади. Вони відпрацьовують «замовлення» олігархів і не сподівайтеся на пощаду. Вони розуміють тільки жорстку мову – мову, на якій звикли розмовляти самі. Звичайно ж з вами, а не з олігархами.
Виходьте на контакт з політичними партіями - без них Вам з владою не впоратися. Вони мають доступ до багатьох дверей, їм відомий підкилимний бік процесів, інтриги. І вони чудово орієнтуються куди і коли направити гнів і сили і на які мозолі кому і де тиснути. У них є контакт з посольствами іноземних держав та представниками МВФ в Україні.
До якої політичної сили звертатися - це Вам вирішувати в первинному осередку. Я б пішов тільки до того, - хто мене не обманював.
Не сподівайтеся, що якось пронесе, що як-небудь устаканиться. Хочете мати свій маленький бізнес, бути самодостатньою людиною, годувати свою сім'ю і мати майбутнє для своїх дітей - готуйтеся захищатися. Або підете в рабство в їх шахту, на їх комбінат або касиром-пакувальником в їх супермаркет в кращому випадку і будете молити господарів про одне, - щоб зарплату дали взагалі і вчасно зокрема.
Досить боятися. В Україні близько 1млн «спрощенців».
Тримайтесь разом!
За дорученням координаційної Ради
Голова ГО ТП «Край» І.Я Матвійчук