Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Короткі теоретичні відомості. Сертифікаційна експертиза проводиться з метою встановлення якісних характеристик товару і повинна відповідати на питання:




Сертифікаційна експертиза проводиться з метою встановлення якісних характеристик товару і повинна відповідати на питання:

- визначення марки, сорту, виду, натуральності представленого для дослідження товару;

- чи відповідає конкретному нормативно-технічному документу досліджуваний об'єкт;

- чи відповідає досліджуваний товар існуючим нармативним документам;

- чи відповідає якість товару представленої технічної документації;

- визначення приналежності окремої одиниці до однієї групи.

Аналітичні дослідження – вивчення й аналіз представлених матеріалів, аналіз норм законодавчої, нормативної, технічної і технологічної бази.

Дослідження технічного стану – органолептична або інструментальна діагностика, демонтаж і розбирання; матеріалознавчі дослідження; створення фотодокументів.

Експертизи виконуються з використанням сучасної нормативно-технічної і довідково-інформаційної баз з автомобільної техніки, програмних продуктів вітчизняного й іноземного виробництва.

Експертний аналіз – експертиза отриманих даних (найчастіше в результаті моніторингу) з метою виявлення іміджевих дивідендів, розробки рекомендацій з оптимізації подальшої роботи з інформаційним полем.

Мікроскопічні методи відіграють в експертній практиці важливу роль і зазвичай упереджають фізико-хімічні дослідження. Для прозорих об'єктів, структура яких неоднаково поглинає видимі промені, застосовується мікроскопія у світлі, що проходить, а для непрозорих, наприклад металів і сплавів, мінералів, текстильних волокон, у відбитому. Усе ширше експерти використовують мікроскопію в поляризованому світлі, особливо для дослідження кристалічних речовин, деяких рослинних і тваринних тканин, натуральних і хімічних волокон. Вона забезпечує розпізнавання багатьох матеріалів, виявляючи в них специфічні структурні відмінності.

При морфологічному аналізі об'єктів, що мають нерівну поверхню, можливості оптичної мікроскопії дуже обм внаслідоеженік малої глибини різкості й інтерференції світла, які погіршують якість зображення. Добре себе зарекомендували растрові електронні мікроскопи (РЕМ), що дозволяють досліджувати об'єкти з глибиною різкості, яка в сотні разів перевищує можливості оптичної мікроскопії, вивчати структуру об'єкта при збільшенні в сотні тисяч разів. На РЕМ визначають механізм відділення волосся і волокон, ознаки дії на них зовнішнього середовища і хімічної обробки, а також морфологічні характеристики мікрослідів, утворених частками різних матеріалів і речовин.

Для дослідження продуктів пострілу, що осіли на руках того, хто стріляв, застосовують РЕМ у комплексі з електронним мікрозондом. Мікросліди пострілу, вилучені на клейку стрічку, аналізуються на РЕМ, а потім на рентгенівському мікроаналізаторі, що дозволяє визначити елементний склад речовини в мікрослідах. Виявлення в них свинцю, сурми, барію, сірки викриває підозрюваного в стрільбі з вогнепальної зброї.

У криміналістичній експертизі матеріалів і речовин використовують різні фізико-хімічні методи. Це атомна спектроскопія, рентгенівський і нейтронно-активаційний аналізи. Вони дають можливість установити ціле за його окремими частинами, а також з'ясувати загальне джерело походження різних об'єктів. Елементний аналіз застосовується для ідентифікації лакофарбних покриттів автомобілів, волокон і тканин ототожнення холодної зброї і вибухових пристроїв за уламками і осколками, дослідження грунтових об'єктів. Елементний склад наркотиків природного походження вказує на регіон зростання і способи виготовлення, а синтетичних дозволяє уточнити технологію і місце виробництва. Елементний аналіз допомагає конкретизувати родовище самоцвітного каміння або благородних металів, диференціювати коштовні камені на природні і штучні.

Молекулярна спектроскопія застосовується при експертизі лікарських, наркотичних і отруйних речовин, харчових продуктів, хімічних волокон, пластмас, паливно-мастильних матеріалів (ПММ), лакофарбних покриттів, гумотехнічних виробів. Інфрачервона спектроскопія застосовується для ототожнення хімічних сполук. Вона дає цінну інформацію про особливості нафтопродуктів, мастильних олій, волокон, полімерів, пластичних мас, паст кулькових авторучок, фломастерів та інших об'єктів. Спектральний люмінесцентний аналіз використовують при дослідженні ПММ, поліциклічних і ароматичних вуглеводнів у грунтах, отруйних речовин та ін. Низькотемпературний спектральний люмінесцентний аналіз дозволяє диференціювати ділянки місцевості за вмістом вуглеводнів у промислових забрудненнях грунту, стекол різного складу та інші об'єкти.

Для вивчення структури і фазового складу практично усіх криміналістичних об'єктів, що мають кристалічну будову, широко застосовуються методи металографії і рентгеноструктурного аналізу, особливо при дослідженні зольних залишків спалених цінних паперів і документів, наркотиків, лакофарбних частинок, отрут, фармакологічних препаратів, будівельних матеріалів, виробів з металів і сплавів.

Хроматографічні методи забезпечують визначення фракційного і молекулярного складу речовин. Найбільш поширена тонкошарова хроматографія при аналізі органічних об'єктів: жирів, олій, ліків, барвників текстильних волокон, вибухових речовин. У технічній експертизі документів з її допомогою вдається диференціювати одноколірне чорнило, розведене за різною рецептурою, а також реєструвати відмінності, зумовлені відхиленнями в технологічному процесі. Сучасні хроматографи, оснащені міні-комп'ютерами, дозволяють вирішувати багато експертних завдань з аналізу полімерних матеріалів, спиртів, ПММ, біологічно активних речовин та ін. Газорідинна хроматографія дає можливість досліджувати сфальсифіковані харчові продукти, лікеро-горілчані вироби і тютюн, а також полімерні матеріали, клей, гуму, вибухові речовини та ін.

Великою універсальністю відрізняються кібернетичні методи, широко використовувані при виробництві багатьох експертиз. Так, для судово-автотехнічної експертизи розроблено декілька програм, що дозволяють розрахувати швидкість руху транспортного засобу, технічну можливість запобігти наїзду на пішохода або іншу несподівано виниклу перешкоду, з'ясувати момент і причини перекидання автомобіля, вирішити ряд інших завдань. Відповідь на кожне питання базується на початкових даних, які слідчий отримує при огляді місця дорожньо-транспортної події і машин, що брали участь у ній, а також з допитів водіїв і свідків-очевидців. Отримані відомості вводяться в комп'ютер, який за відповідною програмою аналізує їх і видає результати у вигляді укладення. Експерт оцінює отриманий документ і завіряє його своїм підписом. Такий підхід багаторазово зменшує терміни експертизи, робить її висновки надійнішими і переконливішими.

Порядок виконання роботи

1. Вивчити теоретичні відомості.

2. Описати основні положення методів аналізу матеріалів.

Зміст звіту

1. Найменування роботи, мета й устаткування.

2. Основні теоретичні відомості.

3. Експертний аналіз.

4. Елементний аналіз.

5. Висновки.

Контрольні питання

1. Для чого застосовують елементний аналіз?

2. За допомогою якого методу можна диференціювати одноколірне чорнило, розчинене за різною рецептурою?

3. У чому універсальність кібернетичного методу?

4. Де використовують спектральний люмінесцентний аналіз?

5. Що таке експертний аналіз?

Література: [1 – 4].

 

Лабораторна робота № 4





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 312 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Велико ли, мало ли дело, его надо делать. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2455 - | 2137 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.