Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Мультивібратор на операційних підсилювачах




 

Охоплюючи операційний підсилювач різного роду зворотними зв'язками, можна створити пристрої з різноманітними функціями. Якщо операційний підсилювач охопити частотно-незалежним зворотним зв'язком, заведеним на неінверсний вхід, i частотно-залежним — на інверсний вхід, отримаємо мультивібратор (рис. 7.7).

Операційний підсилювач у складі мультивібратора почергово перебуває у двох квазістійких станах: додатного насичення, коли напруга на неінверсному вході на кілька мілівольт більша напруги на інверсному вході, i від'ємного насичення, коли навпаки на­пруга на інверсному вході на кілька мілівольт більша напруги на неінверсному вході. Напруга на інверсному вході u1(t) дорівнює напрузі на конденсаторі uc(t), a напруга на неінверсному вході дорівнює напрузі на резисторі R2 i пов'язана з вихідною напругою uвих(t) формулою

Робота мультивібратора ілюструється часовими діаграмами (рис. 7.8).

Протягом часу ∆t+ = ta-t1 напруга u2(t) на неінверсному вході більша напруги u1(t) на інверсному вході, тобто на диференціальний вхід операційного підсилювача діє сигнал u2(t) – u1(t) =∆u(t) = uвх(t). Вхідний сигнал uвх(t) у цьому інтервалі часу додатний i надійно утримує операційний підсилювач у додатному насиченні. Вихідний сигнал uвих(t) у режимі додатного наси-

чення має максимальне додатнє значення +um, майже рівне на­прузі джерела живлення додатної полярності. Операційний підси­лювач перебуває у додатному квазістійкому стані. У цьому стані конденсатор С перезаряджається від напруги +u2 до напруги -U2 під дією вихідної напруги. Тривалість перезаряджання визначається сталою часу т = RC i значенням напруги u2(t).

 

 

 

Якщо під час перезаряджання напруга u1(t) на конденсаторі зрівнялася з напругою u2(t) i на кілька мілівольт підвищила її, то різниця u2(t) – u1(t) =∆u (t) стає від'ємною (момент часу t3). Від'ємний вхідний сигнал ∆u(t), підсилений операційним підсилювачем у десятки тисяч разів, стрибком переводить операційний підсилювач у від'ємне насичення, у якому вихідний сигнал підсилювача набуває максимального від'ємного значення —Um, майже рівного напрузі джерела живлення від'ємної полярності. Мультивібратор перебуває у другому квазістійкому стані. У цьому стані конденсатор перезаряджається від напруги -u2 до напруги +Um. Стала часу перезаряджання залишається такою ж, як i в першому квазістійкому стані.

Якщо напруга на конденсаторі під час перезаряджання досягає значення +U2, то мультивібратор стрибком переходить у перший квазістійкий стан, i процес автоколивань триває.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-02-11; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 308 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2177 - | 2137 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.