Форма № Н - 3.03
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
КАФЕДРА СОЦІОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ
Ухвалено
Рішення вченої ради ДонДУУ
від _____________ № _______
ПРОГРАМА
нормативної навчальної дисципліни
«СОЦІОЛОГІЧНІ ПРАКТИКУМИ»
галузь знань 0301 «Соціально-політичні науки»
напрям підготовки 6.030101 «Соціологія»
ОКР – бакалавр
факультет права та соціального управління
форма навчання – денна
Донецьк – 2013
Програма навчальної дисципліни “Соціологічні практикуми” призначена студентам (2-3) 3-4 курсу напряму підготовки “Соціологія”, освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр, денної форми навчання.
РОЗРОБНИКИ ПРОГРАМИ:
к.соц.н., доцент,
доцент кафедри соціології управління Єрескова Т.В.
к.і.н., доцент,
доцент кафедри соціології управління Никифоренко Н.О.
к.і.н., доцент,
доцент кафедри соціології управління Бікла О.В.
Завідувач кафедри _________ Бурега В.В.
(підпис)
Розглянуто та схвалено
на засіданні кафедри
соціології управління
Протокол № 1
від «29» серпня 2013 р.
Вступ
Програма вивчення нормативної навчальної дисципліни “Соціологічні практикуми” складена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів напряму 6.030101 “Соціологія” спеціальності “Соціологія”.
Предметом вивчення навчальної дисципліни “Соціологічні практикуми” є основні принципи побудови дослідницького процесу, методологічні та методичні засади організації, планування та проведення соціологічного дослідження.
Міждисциплінарні зв’язки. Навчальна дисципліна “Соціологічні практикуми” спирається на знання, отримані студентами під час вивчення дисциплін “Вступ до спеціальності”, “Загальна соціологічна теорія”, “Математико-статистичні методи аналізу у соціології”, “Методологія та методи соціологічних досліджень” та є одним з базових курсів для вивчення професійно-орієтованих дисциплін.
Програма навчальної дисципліни складається з таких змістових модулів:
1. Технологія соціологічного дослідження
2. Контент-аналіз як формалізований аналіз змісту документів
3. Прикладні методи, технології та підходи в якісних соціологічних дослідженнях
4. Аналіз соціологічних даних
Мета та завдання навчальної дисципліни
1.1. Метою вивчення дисципліни “Соціологічні практикуми” є прищеплення студентам практичних навичок отримання соціологічної інформації, її використання для розв’язання суспільних проблем; навичок та вмінь застосування конкретних прийомів та процедур збору, опрацювання, аналізу та інтерпретації емпіричних даних.
1.2. Основними завданнями вивчення дисципліни є:
- поглиблення студентами наявних знань організаційно-технічних та процедурних аспектів організації та проведення соціологічних досліджень;
- подальший розвиток у студентів вмінь використання конкретних методів, методик, процедур дослідження соціальних явищ та процесів у залежності від проблематики, яка досліджується;
- перевірка рівня сформованості у студентів навичок планування та програмування соціологічних досліджень, їх проведення у відповідності до сучасних вимог дослідницької практики;
1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні:
знати: організаційно-технічні процедурні аспекти організації та проведення соціологічних досліджень, а також конкретні методи (кількісні та якісні), методики, процедури дослідження соціальних явищ та процесів у залежності від проблематики, яка досліджується;
вміти: застосовувати основні принципи побудови дослідницького процесу, методологічні та методичні засади організації, планування та проведення соціологічного дослідження; використовувати особливості різних видів соціологічних досліджень, традиційних та нових засобів отримання соціологічної інформації залежно від конкретних дослідницьких завдань; самостійно проводити його у відповідності до сучасних вимог дослідницької практики, опрацьовувати та аналізувати отриману під час дослідження інформацію з урахуванням умов замовника.
На вивчення навчальної дисципліни відводиться 324 години / 9 кредитів ECTS.