Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


A.Креон B. Мотиліум C. Вікасол D. Лінекс E. Сульфосалазин





37. Хвора 53 роки скаржиться на втрату ваги до 10 кг протягом двох років, рідкий стілець до двох разів на добу з неприємним запахом, що погано змивається водою з унітазу, періодичну нудоту, оперізуючий біль у верхній половині живота. При обєктивному обстеженні виявлено болючість у зоні Губергриця, у точці Мейо-Робсона. За лабораторними данними: глюкоза – 3,2 ммоль/л, білірубін – 16,5 мкмоль/л, загальгий білок – 56,4 г/л. Діастаза сечі – 426 г/год/л. При проведенні проби з Д-ксилозою (пероральний прийом 25 г Д-ксилози) через 5 годин в сечі виявляють 3 г ксилози. Ваш діагноз:

A. Зловживання послаблюючими.

B. Псевдомемранозний коліт.

C. Неспецифічний виразковий коліт.

D. Панкреатит. Синдром мальабсорбції.

E. Вірусний гастроентерит.

 


38. Жінка 60 років скаржиться на нестерпний біль у правому підребер'ї. В анамнезі - гострий панкреатит. Температура - 38,2оС. Об'єктивно: жовтяничність склер. Симптомів подразнення очеревини немає. Позитивні симптоми Ортнера, Губергриця-Скульского. Діастаза сечі - 320 г/год/л. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. Рак підшлункової залози
B.
Гострий холангіт
C. Хронічний холецистит
D. Гострий холецистит
E. Хронічний панкреатит

 

39. У хворого 50 років виявлені жовтяниця, дефанс (напруження м'язів) у правому верхньому квадранті живота, судинні зірочки на шкірі та асцит. Медичні препарати не приймає. Зловживає алкоголем. Що найбільш вірогідно виявиться при обстеженні пацієнта?

A. Напружені яремні вени
B. Тільця Малорі при біопсії печінки
C. АлАТ набагато вище АсАТ
D. Швидке клінічне одужання після припинення прийому алкоголю
E. Спленомегалія


40. Хворий 53 роки. Скаржиться на біль в правому підребер’ї, який іррадіює в праве плече та руку, супроводжується нудотою та блюванням, підвищенням температури тіла до 38,3°С, пожовтіння шкіри та слизових оболонок. В анамнезі жовчно-кам'яна хвороба, холецистектомія. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, шкіра та слизові іктеричні, язик помірно вологий, обкладений жовто-білим нашаруванням. Живіт м’який, болючий в ділянці правого підребер’я, печінка на 4 см виступає з-під краю реберної дуги, край м’який, болючий, пальпується нижній край селезінки. Набряків немає. Діурез достатній, кал оформлений, забарвлений. Ваш попередній діагноз:

A. Стенозуючий папіліт

B. Вірусний гепатит

C. Первинний біліарний цироз печінки

D. Гострий панкреатит

E. Гострий холангіт


41. Хвора Б., поступила в клініку зі скаргами на біль в правому підребір’ї, гіркоту в роті, збільшення живота, задишку, загальну слабкість. З анамнезу встановлено, що 6 років тому перехворіла інфекційним гепатитом. Періодично з’являлась жовтяниця. Об'єктивно: хвора пониженого харчування, шкіра та видимі слизові жовтяничні. На шкірі тулуба судинні “зірочки”, на животі – збільшені підшкірні вени у вигляді “голови медузи”. Пульс - 88 ударів за хвилину, АТ - 150/80 мм. рт. ст. Язик обкладений. Живіт збільшений в об'ємі. Печінка виступає на 6 см з-під краю реберної дуги, щільна, болюча. В животі визначається вільна рідина. Який діагноз у хворої?

A. Кіста печінки

B. Жовчно-кам’яна хвороба

C. Холедохолітіаз

D. Пухлина печінки

E. Цироз печінки


42. У хворої М., 46 років, діарея з виділенням великої кількості кашкоподібного калу неприємного запаху без домішки крові й тенезмів, здуття живота, втрата у вазі. При об’єктивному обстеженні помірна болючість у мезогастрії та лівому фланку живота. В копрологічному дослідженні стеаторея за рахунок нейтрального жиру, креаторея. Найбільш раціональним є призначення:

A. Холінолітиків.

B. Поліферментних препаратів.

C. Метронидазолу та лоперамиду.

D. Антацидів та спазмолітиків.

E. Холінолітиків та антибактеріальних препаратів.

 

43. Чоловік 35 років скаржиться на біль у грудній клітці протягом декількох місяців, єпізодично наявний гіркий присмак у роті. Біль локалізований за грудниною, виникає у спокої та іноді іррадіює в шию, не посилюється при фізичному навантаженні, може посилюватися після прийому алкоголю та великої кількості їжі. Стан погіршується вночі. Ковтання не порушене, маса тіла підвищена. Під час огляду змін не виявлено. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Ахалазія стравоходу
B. Гастро-езофагальна рефлюксна хвороба
C. Пухлина стравоходу
D. Діафрагмальна грижа
E. Globus hystericus

 

44. Жінка 35 років звернулася зі скаргами на періодичний біль у навколопупковій та лівій клубовій ділянках, що зменшується після дефекації або відходження газів. Випорожнення до 6 разів на день, неоформлені, з домішками слизу. Апетит нормальний, вагу не втрачала. Схожі симптоми відзначає протягом 1,5 років, але за даними колоноскопії органічних змін не виявлено. Об'єктивно: живіт м'який, дещо болісний під час пальпації в лівій клубовій ділянці. У крові та сечі - норма. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Целіакія
B. Синдром подразненого кишечнику

C. Хвороба Крона
D. Псевдомембранозний коліт
E. Диспанкреатизм

 

45. Жінка 36 років скаржиться на біль в надчеревній ділянці, що виникає після вживання їжі, нудоту, відрижку, послаблення випорожнень. Хвороба поступово прогресує біля 2 років. Об'єктивно: блідість та сухість шкіри, язик обкладений, вологий, з відбитками зубів по краях. Під час пальпації живота - розповсюджений біль у надчеревній ділянці. Який найбільш інформативний метод дослідження слід застосувати?

A. Фіброгастроскопія з біопсією слизової шлунка
B.
Розгорнутий клінічний аналіз крові
C. Рентгенологічне дослідження шлунка та кишечнику
D. Фракційне дослідження шлункової секреції
E. Комп'ютерна томографія черевної порожнини

 

46. У чоловіка 42 років, що протягом 20 років хворіє на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки, з'явилося постійне відчуття важкості в шлунку після їжі, відрижка тухлим, блювання вжитою напередодні їжею, схуднення. Об'єктивно: стан відносно задовільний, тургор тканин знижений. Живіт під час пальпації м'який, симптомів подразнення очеревини немає, "шум плескоту" в епігастрії. Випорожнення 1 раз на 3 дні. Яке ускладнення найбільш відповідає стану хворого та зазначеній клініці?

A. Виразковий стеноз вихідного відділу шлунка
B.
Прикрита перфорація виразки
C. Рак шлунка
D. Пенетрація виразки
E. Хронічний панкреатит


47. Жінка 63 років скаржиться на немотивовану слабкість, швидку втомлюваність, зниження апетиту, відразу до м'ясних продуктів. Два тижні тому - шлункова кровотеча. Об'єктивно: t- 37,50С, Ps- 96 уд/хв, АТ- 110/75 мм.рт.ст. Під час пальпації в епігастрії - біль та напруження м'язів. У крові: Нb- 82 г/л, ШЗЕ- 35 мм/год. Яке дослідження найбільш достовірно надасть змогу встановити діагноз?

A. Рентгенологічне
B. Цитологічне
C. Ендоскопічне
D. Дослідження шлункового вмісту
E. Копрологічне дослідження

 

48. Жінка 51 року протягом 2 років відзначає тупий, періодично гострий біль у правому підребер'ї, пов'язаний з вживанням жирної їжі, гіркоту в роті вранці, закрепи, метеоризм. Об'єктивно: надмірного харчування, t- 36,90С, язик обкладений біля кореня, живіт помірно здутий, болючий у точці проекції жовчного міхура. Яке дослідження найбільш доцільно провести для встановлення діагнозу?

A. Дуоденальне зондування
B. УЗД

C. Холецистографію
D. Дуоденоскопію
E. Сканування печінки

 

49. Хворий 39-ти років поступив у лікарню з клінічними ознаками виразкової хвороби у сполученні з важкою діареєю. В анамнезі - три виразки дванадцятипалої кишки, які часто рецидивують. Одна з виразок локалізується близько до тонкої кишки. Гастрин сироватки крові 200 пг/мл. Яке дослідження буде найбільш інформативним у цьому випадку?

A. КТ живота
B. Колоноскопія
C. Ендоскопічна ретроградна холангіографія
D. Тест з ін'єкцією секретину
E. Рентгенографія ОЧП

 

50. Чоловік 45-ти років скаржиться на інтенсивний біль в епігастрії через 1,5-2 години після вживання їжі. Протягом 11-ти років страждає на виразкову хворобу. Об'єктивно: t-36,50С, ЧДР- 16/хв, Ps- 70/хв, АТ- 120/80 мм рт.ст. Пальпаторно: локальна болючість у пілородуоденальній ділянці. Які показники внутрішньошлункової рН-метрії в ділянці тіла шлунка будуть найхарактернішими для захворювання даного пацієнта?

A. рН = 1,0 - 2,0
B.
рН = 3,0 - 4,0
C. рН = 4,0 - 5,0
D. рН = 5,0 - 6,0
E. рН = 6,0 - 7,0

 

51. У хворого на фоні цирозу печінки після вживання алкоголю з'явилися головний біль, блювання, відраза до їжі, безсоння, жовтяниця, "печінковий" запах з рота, здуття живота. Про яке ускладнення цирозу печінки можна думати?

A. Гостра виразка шлунка
B.
Кровотеча з варикозно розширених вен стравоходу
C. Портальна гіпертензія
D. Печінково-клітинна недостатність
E. Тромбоз мезентеріальних судин


52. У вагітної 23-х років спостерігаються підвищення температури тіла, гіркота в роті, біль у правому підребер'ї, позитивні симптоми Мерфі та Кера. Який з діагностичних методів є найбільш доцільним в такому випадку?

A. Внутрішньовенна холецистографія
B.
Термографія
C. Пероральна холецистографія
D. Ультразвукове сканування
E. Ретроградна панкреатохолангіографія

 

53. Хворий Б., 64 р., скаржиться на ниючі болі в епігастрії, які виникають відразу після їжі, відчуття переповнення шлунка, відрижку, здуття живота. При пальпації живота визначають помірну дифузну болючість в надчеревній ділянці. Виявлено ахлоргідрію, гіпергастринемію, порушення всмоктування ціанкобаламіну. Ваш діагноз?

A. Синдром подразненого шлунка

B. Виразкова хвороба

C. Дискінезія жовчновивідних шляхів

D. В12-дефіцитна анемія

E. Аутоімунний хронічний гастрит

 

54. Хвора Ш., 45 років, скаржиться на наявність проносів з появою крові та слизу у випорожненнях, постійний біль в животі, загальну слабкість. Вищезазначені явища турбують більше двох місяців. При проведенні ірігоскопії з подвійним контрастуванням виявлено вищербленість контурів товстої кишки, зниження гаустрацій, потовщення складок, плямистість рельєфу та набряк слизової оболонки. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?

A. Хвороба Уіпля

B. Хвороба Крона

C. Неспецифічний виразковий коліт

D. Ішемічний коліт

E. Лімфоцитарний коліт

 

55. Хворий С. 64 років подає скарги на напади колькоподібного болю в животі, які виникають щоранку о 6 год., супроводжуються серією покликів на дефекацію. Перша порція випорожнень коркоподібна, відтак вони стають все рідшими і закінчуються через 2-3 год. виділеннями світлого пінистого калу зі слизом. Подібні скарги турбують хворого щодня. Загальний стан задовільний. В легенях везикулярне дихання. Тони серця ритмічні, 64 уд/хв, АТ-118/74 мм.рт.ст. Живіт м’який, відрізки товстої кишки чутливі при пальпації. Поставте найбільш ймовірний діагноз хворому С.?

A. Кишкова ліподистрофія

B. Хвороба Крона

C. Синдром подразненої товстої кишки

D.Неспецифічний виразковий коліт

E. Рак прямої кишки

 

56. Чоловік 47 років страждає алкогольним цирозом печінки. Протягом останніх трьох діб стан погіршився: свідомість запаморочена, посилилася жовтяниця, з’явилися судоми. Основний причинний фактор виникнення ускладення у хворого?

A. Накопичення аміаку в сироватці крові

B. Підвищення кількості білірубіну в крові

C. Підвищення холестерину в крові

D. Гіпопротеїнемія

E. Анемія

 

 

57. Хворий 27 років, страждає ви­разковою хворобою протягом 5 років. Останній місяць скаржиться на біль в епігастральній ділянці, який виникає через 1 годину після їжі, печію, закре­пи. В останні дні з'явилась загальна слабкість, запаморочення, потемніння калу. Об'єктивно: блідість шкіри, обкладений язик. Пульс - 86/хв., AT - 100/60 мм рт. ст. Живіт м'який, незна­чно болючий в пілородуоденальній ді­лянці. Яка тактика дільничного лікаря у подальшому веденні хворого?

A. *Госпіталізація в хірургічне відді­лення стаціонару

B. Спостереження. Не призначати лікування

C. Госпіталізація в терапевтичне відділення

D. Направлення на консультацію до гастроентеролога

E. Амбулаторне лікування

 

58. Чоловік 21 року, скаржиться на періодичний ниючий біль в надчерев'ї. При обстеженні виявлено хро­нічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією. Проведене лікування. Який препарат доцільно використовувати для первинної про­філактики виразкової хвороби?

A. Церукал

B. *Фамотидин

C. Вікалін

D. Маалокс

E. Гастрофарм

 

59. Чоловік 38 років, скаржиться на переймоподібний біль у лівій здух­винній ділянці й часте рідке випорож­нення 6-10 разів на добу з кров'ю та гноєм, загальну слабкість, втрату маси тіла. Хворіє понад 5 років. Об'єктив­но: температура - 37,4 °С, ЧД - 20/хв., пульс - 108/хв., AT - 100/60 мм рт. ст. Тони серця приглушені, над верхів­кою - систолічний шум. Живіт при пальпації болючий у лівій здухвин­ній ділянці. Печінка +2 см. У крові: Hb - 80г/л; Ер - 3,5х10,2/л; ШОЕ-34 мм/год. Яке захворювання найбільш імовірно сприяло формуванню анеміч­ного синдрому у даного хворого?

A. Рак кишечника

B. Хронічний ентерит

C. Хвороба Крона

D. Поліпоз кишечника

E. *Неспецифічний виразковий коліт

 

60. Хворий Н., 32 років, приймав масивну антибактеріальну терапію. Скаржиться на розлиті болі в животі, часті рідкі випорожнення (4-6 разів на добу), загальну слабість. Об'єктивно: стан задовільний. AT - 120/70 мм рт. ст, пульс - 84/хв. Живіт при пальпації м'який, болючий у нижніх відділах. Печінка і селезінка не пальпуються. Застосування якого лікарського пре­парату доцільне в даному випадку?

A. Імодіум

B. Панзинорм

C. Есенціале Н

D. Мотиліум

E. *Лінекс

 

61. Хворий 52 років, уже півроку відзначає слабість, швидку стомлюва­ність, відразу до м'ясної їжі, схуднен­ня. Об'єктивно: блідий, у підключич­ній області зліва пальпується лімфо­вузол. Резистентність черевної стінки в епігастрії. В аналізі крові - анемія, у шлунковому вмісті виявлена молочна кислота. Представлена клінічна кар­тина найбільш характерна для:

A. В12-дефіцитної анемії

B.* Раку шлунка

C. Залізодефіцитної анемії

D. Хронічного атрофічного гастриту

E. Лімфогрануломатозу

 

62. Хворий М., 40 років, надійшов у гастроентерологічне відділення зі скаргами на свербіння шкірних по­кривів, жовтяницю, важкість у пра­вому підребер'ї, слабість. Об'єктивно: шкірні покриви жовтяничні, сліди розчухів, печінка +5 см, селезінка 6x8 см. У крові: лужна фосфатаза - 4,0 мкмоль/с/ л, загальний білі­рубін - 60 мкмоль/л, холестерин - 8,0 ммоль/л. Який провідний синдром можна виділити у хворого?

A. Гепатолієнальний

B. Цитолітичний

C. Мезенхімально-запальний

D. *Холестатичний

E. Печінково-клітинної недостат­ності

 

63. Хворий 3., 55 років, страждає виразковою хворобою шлунка протя­гом 10 років. За останні 6 місяців схуд на 15 кг, біль у епігастральній області з періодичного став постійним, посили­лася слабість, з'явилася анорексія, від­раза до м'ясної їжі. У крові: НЬ - 92 г/л. Кал темно-коричневого кольору. Яке найбільш імовірне ускладнення роз­винулося в пацієнта?

A. *Малігнізація

B. Стеноз воротаря

C. Перфорація

D. Пенетрація

E. Кровотеча

 

64. Хворий В., 35 років, страж­дає виразковою хворобою дванадцяти­палої кишки протягом 3 років. Турбу­ють виражені болі в епігастрії, болісні печії. При дослідженні шлункової се­креції дебіт-година на субмаксимальне подразнення склала 30 ммоль/год. НСІ. Виберіть найбільш оптимальний анти-секреторний препарат:

A. Гастроцепін

B. Ранітидин

C. *Омепразол

D. Атропін

E. Бензогексоній

65. Хворий 3., 35 років, скаржить­ся на давлячі болі в епігастрії через 1 годину після прийому їжі, печію, кис­лу відрижку. Хворіє протягом 2 років. При пальпації живота відзначена по­мірна болючість у пілородуоденальній зоні. При фіброгастроскопії виявлено антральний гастрит. Яке дослідження уточнить природу захворювання?

A. Виявлення аутоантитіл у сиро­ватці крові

B. *Визначення Н. Pylori у слизовій шлунка

C. Визначення рівня гастрину крові

D. Дослідження шлункової секреції

E. Дослідження рухової функції шлунка

 

66. У хворої 23-х років ниючий біль в правому підребер'ї, періодично відрижка гірким, нудота, пониження апетиту. Три роки тому проводилась апендектомія. Через 2 місяці після неї вперше появилась жовтяниця, з при­воду якої лікувалася в інфекційній лікарні. В даний час при обстеженні збільшена на 2 см печінка. У крові: загальний білірубін - 36 мкмоль/л, прямий білірубін - 14,9 мкмоль/л, АлАТ - 1,35 ммоль/год/л. Яке за­хворювання у хворої?

A. Доброякісна жовтяниця Жільбера

B. Хронічний холангіт

C. Хронічний холецистит

D. *Хронічний гепатит В

E. Цироз печінки

 

67. У хворого, 25 років, восени з'я­вились біль в епігастрії, що виникає через 1,5-2 год. після їди і вночі, пе­чія, закрепи. Біль посилюється при прийомі гострої, солоної і кислої їжі, зменшується - після застосування соди і грілки. Хворіє протягом року. Язик не обкладений, вологий. При пальпації живота - болючість в епіга­стрії справа, в цій же ділянці - резис­тентність м'язів черевного преса. Яке захворювання найбільш імовірне?

A. *Виразкова хвороба дванадцяти­палої кишки

B. Хронічний холецистит

C. Діафрагмальна кила

D. Виразкова хвороба шлунка

E. Хронічний панкреатит

 

68. Хвора 50 років, протягом року страждає нападами болю у правому підребер'ї, які виникають переважно після жирної їжі. Останній тиждень напади повторювались щодня, ста­ли більш болючими. На 3-й день пере­бування в стаціонарі з'явились жовтушність склер та шкіри, світлі випо­рожнення і темна сеча. Аналіз крові: НЬ - 128 г/л, ретикулоцити - 2 %, нейтрофільний лейкоцитоз- 13,1х109/л, ШОЕ - 28 мм/год. Що є найбільш імовірною причиною жовтяниці?

A. Гострий вірусний гепатит

B. Хронічний панкреатит

C. Хронічний холестатичний гепатит

D. Гемолітична анемія

E. *Жовчнокам'яна хвороба

 

69. У хворого, 45 років, діарея 6-8 раз на добу з виділенням несформованих фекалій з вмістом слизу, крові та гною, t - 37,6 °С, болі при пальпації товстого кишківника та утворення зо­внішніх і внутрішніх нориць. Вистав­лено діагноз: хвороба Крона. Яка озна­ка відрізняє дану хворобу від неспеци­фічного виразкового коліту?

A. Болі при пальпації

B. Діарея

C. *Нориці

D. Кров у калі

E. Лихоманка

 

70. Хвора С, 51 року, скаржиться на тупий біль у правому підребер'ї та епігастрії, нудоту, зниження апетиту протягом останніх 6 місяців. В анам­незі виразкова хвороба шлунка. Об'єк­тивно: вага знижена. Пульс - 70/хв. AT - 120/70 мм рт. ст. Розлита болючість та резистентність м'язів в епіга­стрії при пальпації. Над лівою ключи­цею пальпується щільний лімфатич­ний вузол розміром 1x1 см. Який ме­тод дослідження буде найбільш до­цільним?

A. Уреазний тест

B. Ультразвукове дослідження ор­ганів черевної порожнини

C. рН-метрія

D. *Езофагогастродуоденоскопія з біопсією

E. Рентгенографія шлунка

 

71. У чоловіка 26 років скарги на переймистий біль у животі, часте рід­ке випорожнення з домішками слизу та крові. Хворіє протягом 3 років, схуд на 14 кг. Об'єктивно: пульс - 96/хв., AT - 110/70 мм рт. ст., температу­ра - 37,6 °С. Живіт м'який, болючий при пальпації по ходу товстої кишки, особливо зліва. Іригоскопія - тов­ста кишка звужена, гаустри відсутні, контури нерівні, нечіткі. Який діагноз найбільш імовірний?

A. *Неспецифічний виразковий коліт

B. Туберкульоз кишечника

C. Амебна дизентерія

D. Хвороба Крона

E. Синдром подразненої товстої кишки

 

72. Хвора К., 24 років, скаржиться на біль в правому підребер'ї та сугло­бах, жовтушний колір шкіри, знижен­ня маси тіла на 10 кг за рік, підвищен­ня температури до 38°С. Захворюван­ня розпочалося після пологів півроку тому. Об'єктивно: іктеричність шкіри та склер, на повіках - ксантоми. Печінка + 4 см, щільна, болюча, край за­гострений. Селезінка +2 см. У крові: АсАТ - 2,8 ммоль/год./л, АлАТ - 3,4 ммоль/год/л, загальний білірубін - 97,6 мкмоль/л, вільний - 54,6 мкмоль/л, HbsAg - не виявлений. Назвіть основний ме­ханізм патогенезу захворювання:

A. Жирова дистрофія печінки

B. Токсичне ушкодження гепато-цитів

C. *Аутоімунний

D. Порушення відтоку жовчі

E. Вірусна інфекція

 

73. У чоловіка 22 років, після епі­зоду зловживання алкоголем, розви­нулася непереборна блювота з доміш­ками червоної крові і згустків у блю­вотних масах. Укажіть найбільш імо­вірний діагноз:

A. Гостра виразка шлунка, усклад­нена кровотечею

B. Гострий ерозивний гастрит, ус­кладнений кровотечею

C. Кровотеча з варикозно розшире­них вен стравоходу

D. Рак стравоходу, стравохідна кро­вотеча

E.* Синдром Мелорі - Вейса

 

74. Хворий 49 років, страждає ви­разковою хворобою цибулини ДПК 12 років. Поступив в стаціонар в важко­му стані. Скаржиться на блювання 3-4 рази на добу, біль у м'язах ніг, спрагу, з'явилися судоми. При рентгенобсте-женні шлунок розтягнутий, тонус різ­ко знижений, слабка перистальтика. При обстеженні через 24 години барій лишається в шлунка, в кишечнику слі­ди барію. Невідкладна допомога?

A. Антацидні препарати, блокатори протонної помпи

B. Внутрішньом'язово розчин амі­назину

C. Внутрішньом'язово спазмоліти­ки, фестал

D. Прокінетики, Н2-гістамінобло-катори

E. *Внутрішньовенно розчин хло­ристого натрію та кальцію

 

75. Хворий 46 років на другий день після банкету скаржиться на сильний біль у верхній половині живота, більше зліва, нудоту, блювоту, що не приносить полегшення. Подібні стани спостеріга­лись неодноразово після порушення дієти. Об'єктивно: температура - 37 °С, шкіра бліда, волога. Пульс - 88/хв., ритмічний, живіт помірно здутий, різ­ко болісний в проекції підшлункової залози. Діастаза сечі - 256 од. по Вольгемуту. Лейкоцити крові - 18х109/л. Яка найбільш правильна тактика дільничного терапевта?

A. Стаціонар вдома

B. Амбулаторне лікування

C. *Термінова госпіталізація в хі­рургічне відділення

D. Планова госпіталізація в тера­певтичне відділення

E. Консультація гастроентеролога

 

76. Жінка 24 років, скаржиться на інтенсивне свербіння шкіри, особливо ввечері, тупий біль в правому підре­бер'ї. Захворіла 2 роки тому після по­логів. Об'єктивно: жовтяниця, ксанте-лазми на повіках. Печінка на 6 см ви­ступає з-під краю правої реберної дуги, щільна, край рівний, безболіс­ний. Селезінка виступає на 3 см. Реак­ція на поверхневий антиген вірусу ге­патиту В негативна. Показники обмі­ну заліза в нормі. Яка форма ураження печінки найбільш імовірна у хворої?

A. *Первинний біліарний цироз

B. Хронічний гепатит

C. Хронічний холецистит

D. Гемохроматоз

E. Жировий гепатоз

 

77. У хворого з виразковою хворо­бою дванадцятипалої кишки в анамнезі змінилася клінічна картина: болі з'яв­ляються після їжі, іррадіюють у спину, погано купіруються атропіном. Втрата у вазі за півроку - до 6 кг. Ендоскопіч­но виявлена виразка цибулини зі щіль­ними краями; деформація цибулини. Чим можна пояснити зміну клініки?

A. Перфорацією

B. *Пенетрацією

C. Дуоденостазом на тлі супутньо­го дуоденіту

D. Малігнізацією

E. Стенозом воротаря

 

78. Хворий надійшов у клініку в ургентному стані зі скаргами на гостро виниклі болі в животі. У минулому страждав виразковою хворобою. При огляді виявлені симптоми подразнен­ня очеревини. Була запідозрена перфорація виразки. Яке дослідження дозво­лить підтвердити попередній діагноз?

A. УЗД органів черевної порожнини

B. Оглядовий знімок черевної по­рожнини в горизонтальному поло­женні хворого

C. Рентгеноконтрастне досліджен­ня шлунка і дванадцятипалої кишки

D. Термографія черевної порожнини

E. *Оглядовий знімок черевної по­рожнини у вертикальному поло­женні хворого

 

79. Чоловік 36 років, вантажник, страждає цирозом печінки алкоголь­ної етіології, стадія декомпенсації, ас­цит. Визначте його працездатність.

A. *Непрацездатний, інвалідність II групи

B. Непрацездатний, інвалідність І групи

C. Непрацездатний, інвалідність III групи

D. Працездатний, підлягає праце­влаштуванню

E. Тимчасово непрацездатний на період загострення

 

80. У жінки 50 років при багатомоментному дуоденальному зондуванні виявлено: 3 фаза - 6 хв., 4 мл; 4 фаза - 90 хв., 70 мл. При ультразвуковому дослідженні жовчного міхура: стінки не потовщені, вміст гомогенний. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Гіпер-гіпотонічна дискінезія жов­чного міхура

B. Гіперкінетична дискінезія жов­чного міхура

C. *Гіпокінетична дискінезія жов­чного міхура

D. Гіпо-гіпертонічна дискінезія жов­чного міхура

E. Гіпертонічна дискінезія жовчно­го міхура

 

81. Чоловік 48 років, скаржиться на постійний біль у верхній половині живота, більше зліва, що підсилюєть ся після прийому їжі; проноси, схуд­нення. Зловживає алкоголем. 2 роки тому переніс гострий панкреатит. Амі­лаза крові - 4 мг/(мл*год.). Копрограма - стеаторея, креаторея. Цукор кро­ві - 6,0 ммоль/л. Яке лікування пока­зане хворому?

A. Контрикал

B. Інсулін

C. Гастроцепін

D. Панзинорм-форте

E. Но-шпа

 

82. Чоловік 42 років, диспетчер, страждає виразковою хворобою два­надцятипалої кишки середнього сту­пеня важкості. Вимагає призначити групу інвалідності. Дайте висновок про працездатність хворого:

A. Працездатний, не підлягає пра­цевлаштуванню

B. *Працездатний, підлягає працев­лаштуванню

C. Інвалід І групи

D. Інвалід II групи

E. Інвалід НІ групи

 

83. У хворого 60 років при обсте­женні виявлений хронічний аутоімунний гастрит з секреторною недостат­ністю. Який препарат найбільш пока­заний даному хворому?

A. *Шлунковий сік

B. Де-нол

C. Ранітидин

D. Альмагель

E. Вентер

 

84. Жінка 32 років, скаржиться на посилення спастичних болів уни­зу живота після психоемоційного на­пруження. Випорожнення кишечника інтермітуючі: 2-3 випорожнення піс­ля пробудження чергуються із закре­пами протягом 1-2 днів. Об'єктивно: маса тіла збережена, помірний біль при пальпації сигмовидної кишки. НЬ - 130 г/л, Л - 5,2х109/л, ШОЕ -9 мм/год. Ректороманоскопічне дослі­дження болісне через спастичний стан кишківника, його слизова оболонка не змінена. В просвіті кишківника бага­то слизу. Яке захворювання найбільш імовірне у даної пацієнтки?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Хвороба Крона

C. *Синдром подразненої товстої кишки

D. Гостра ішемія кишок

E. Синдром мальабсорбції

 

85. Хвора 37 років, скаржиться на постійні тупі болі в підребер'ях з ірра­діацією в спину, які посилюються піс­ля їжі. Турбує здуття живота, часті випорожнення з домішками неперетравленої їжі. Хворіє більше 5 років, схуд­ла на 15 кг. Об'єктивно: помірне здуття живота, болючість в зоні Шоффара, точках Дежардена, Мейо-Робсона. Який з методів дослідження буде най­більш інформативним для підтвер­дження зовнішньосекреторної недо­статності підшлункової залози?

A. ЕФГДС

B. Пероральна холецистографія

C. Ретроградна панкреатографія

D. *Копрограма

E. УЗД органів черевної порожнини

 

86. Хворому з гіпомоторною дискінезією потрібна була корекція гіпомоторики шлунка, кишечнику. Якому пре­парату віддати перевагу при цьому?

A. *Домперидон

B. Атропін

C. Но-шпа

D. Новокаїн в/в

E. Активоване вугілля

 

87. У хворого з явищами поруше­ного травлення, стеатореї, через 4 го­дини після їжі виникають болі в живо­ті, особливо вище пупка і лівіше. По­носи можуть змінюватися закрепами по 3-5 днів. Пальпаторно - помірна болючість у холедохопанкреатичній зоні. Рівень амілази в крові не підвищується. Рентгенологічно виявлені кальцинати, розташовані вище пупка. Який попередній діагноз?

A. Синдром Золінгера - Еллісона

B. Хронічний гастродуоденіт

C. Виразка дванадцятипалої кишки

D. *Хронічний панкреатит

E. Хронічний калькульозний холе­цистит

 

88. У чоловіка 42 років в аналізі шлункового соку вільна соляна кисло­та відсутня у всіх фазах. При ендоско­пії - блідість, потоншення слизової шлунка, складки згладжені. Мікроско­пічно: атрофія залоз із метаплазією по кишковому типу. Для якого захворю­вання характерна подібна ситуація?

A. Рак шлунка

B. Хронічний гастрит, тип В

C. Хронічний гастрит, тип С

D. Хвороба Менетріє

E. *Хронічний гастрит, тип А

 

89. Чоловік, 24 роки. Скарги на болі в епігастрії через 1,5-2 години після їжі, іноді вночі, печію. Рік тому уперше виявлено виразкову хворобу дванадцятипалої кишки. Кислототвірна функція була значно підвищена у всіх порціях. Якому препарату віддати перевагу?

A. Сульпірид

B. Атропін

C. Гастроцепін

D. *Омепразол

E. Ранітидин

 

90. У хворого 45 років у процесі клініко-інструментального обстежен­ня виявлено хронічний гастрит типу В за "Сіднейською системою". Препара­ти якої групи необхідно призначити хворому в першу чергу?

A. *Антигелікобактерні засоби

B. Антациди

C. Блокатори Н2-рецепторів гіста­міну

D. Репаранти

E. Периферичні М-холінолітики

 

91. Хвора 50 років скаржиться на напад болю у правому підребер'ї, блю­вання з домішками жовчі, нудоту. Про­тягом останніх 5 років турбували болі в епігастральній ділянці, що супрово­джувалися нудотою, порушеннями випорожнення, сухістю у роті. Об'єк­тивно: пульс - 92/хв. Підвищеної вго­дованості, язик обкладений білим на­шаруванням, іктеричні склери. Живіт м'який, болісний у проекції жовчного міхура, локальне м'язове напруження у правому підребер'ї, позитивний симп­том Кера. В аналізі крові: Л - 9,6х 109/л, ШОЕ - 14 мм/год. Який найбільш ві­рогідний попередній діагноз?

A. Дискінезія жовчних шляхів

B. Хронічний гастрит типу А

C. *Жовчнокам'яна хвороба

D. Хронічний безкам'яний холе­цистит

E. Хронічний гепатит

 

92. Хвора 50 років, скаржиться на напад болю у правому підребер'ї, блю-

вання з домішками жовчі, протягом 5 років турбував біль у епігастрії, нудо­та, порушення випорожнення. Об'єк­тивно: пульс - 92/хв. Підвищеної вго­дованості, язик обкладений, іктеричні склери. Живіт м'який, болісний у про­екції жовчного міхура, локальне м'я­зове напруження у правому підребер'ї, позитивний симптом Мерфі. В заг. аналізі крові: Л - 9,6x109/л, ШОЕ -14 мм/год. Яке дослідження доцільно призначити для підтвердження діа­гнозу в даному випадку?

A. Сцинтиграфію печінки

B. *Ультразвукове дослідження жов­чного міхура

C. Бактеріологічне дослідження жовчі

D. Холецистографію

E. Ретроградну холангіопанкреато-графію

 

93. Хворий 27 років, скаржиться на болі у правій клубовій ділянці, неоформлені випорожнення з наявністю слизу і гною до 5 разів на добу. Хворіє кілька місяців, обстежувався з при­воду хронічного ентероколіту. Об'єк­тивно: при пальпації в лівій здухвин­ній ділянці чутливий конгломерат, є локальне м'язове напруження. Яке дослідження не слід призначити для встановлення діагнозу?

A. Копрограму

B. Ректороманоскопію

C. Колоноскопію

D. *ФЕГДС

E. Іригоскопію

 

94. Жінка 36 років, скаржиться на біль у надчеревній ділянці, що виникає після прийому їжі, нудоту, відриж­ку, нестійкість випорожнень. За остан­ні 2 роки хвороба поступово прогре­сує. Об'єктивно: блідість і сухість шкі­ри, язик обкладений, вологий з від­битками зубів по краях. При пальпації живота - розповсюджений біль в над­черевній ділянці. Який найбільш ін­формативний метод дослідження в даному випадку слід застосувати?

A. Комп'ютерне дослідження че­ревної порожнини

B. Розгорнутий клінічний аналіз крові

C. Рентгенологічне дослідження шлунка і кишечнику

D. Фракційне дослідження шлун­кової секреції

E. *Фіброгастроскопія з біопсією слизової шлунка

 

95. Жінка 44 років скаржиться на наявність проносів до 8 разів на добу, здуття та болі в животі, велику кіль­кість крові та слизу у випорожненнях. При обстеженні спостерігається болючість живота в лівій здухвинній ді­лянці. У крові: Ер - 2,0х1012/л, НЬ -60 г/л, КП - 0,8; Л - 9,2х109/л, ШОЕ -38 мм/год., загальний білок - 50 г/л. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним?

A. Синдром подразненої товстої кишки

B. Гостра дизентерія

C. Туберкульоз кишківника

D. Хвороба Крона

E. *Неспецифічний виразковий коліт

 

96. Хворий 45 років, скаржиться на біль в надчеревній ділянці, лівому підребер'ї, що супроводжується бага­торазовим блюванням без полегшен­ня, здуття живота, проноси, схуднен­ня. Хворіє протягом 5 років. Об'єктив­но: язик вологий, обкладений білим нашаруванням біля кореня; при гли­бокій пальпації живота виявляється невеликий біль в надчеревній ділянці і точці Мейо - Робсона. Печінка на 1 см виступає з-під краю реберної дуги, неболюча. Селезінка не пальпується. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?

A. Хронічний холецистит

B. Хронічний атрофічний гастрит

C. Виразкова хвороба

D. *Хронічний панкреатит

E. Хронічний ентерит

 

97. У хворого 32 років з хронічним вірусним гепатитом спостерігаються тупий, ниючий біль у правому підре­бер'ї, нудота, сухість. Розмір печінки за Курловим - 13-12-11 см, селезін­ка +2 см. АсАТ - 3,2 ммоль/лхгод., АлАТ - 4,8 ммоль/лхгод. При се­рологічному дослідженні виявлений HBeAg, висока концентрація ДНК HBV. Який з наведених нижче лікар­ських засобів є препаратом вибору в лікуванні даного хворого?

A. *Альфа-інтерферон

B. Ацикловір

C. Ремантадин

D. Арабінозид монофосфат

E. Есенціале-форте

 

98. Жінка 32 років, протягом 2-х років відмічає періодичний нападоподібний біль у правому підребер'ї, який знімався но-шпою. Біль не за­вжди пов'язаний з прийняттям їжі, іноді він з'являється при хвилюванні, супроводжується болем в серці, серце­биттям. Об'єктивно: емоційно лабіль­на, при пальпації живота відмічається невелика болючість у ділянці жовчно­го міхура. Яка найбільш вірогідна па­тологія зумовлює таку клініку?

A. Хронічний холангіт

B. Хронічний холецистит

C. *Дискінезія жовчних шляхів

D. Хронічний панкреатит

E. Дуоденіт

 

99. Жінка 55 років, скаржиться на різкий біль у правому підребер'ї та епігастрії, який іррадіює під праву лопат­ку, нудоту, багаторазову блювоту. Хво­ріє кілька років, біль знімався но-шпою. Об'єктивно: надмірної вгодованості, невелика іктеричність склер, темпера­тура тіла - 38 °С, живіт помірно зду­тий, болючий та напружений у право­му підребер'ї та епігастрії. Позитивний симптом Ортнера, френікус-симптом справа. У крові: лейкоцитоз, приско­рена ШОЕ. При холецистографії: тінь жовчного міхура не контрастується. Який з діагнозів найбільш імовірний?

A. Рак жовчного міхура

B. Хронічний холецистіт

C. Хронічний холангіт

D. Гіпотонічна дискінезія жовчно­го міхура

E. *Жовчнокам'яна хвороба

 

100. Жінка 52 років впродовж 10 років спостерігається з приводу хро­нічного некалькульозного холецисти­ту. Останнє загострення - 5 місяців тому. Непокоїть періодичний ниючий біль у правому підребер'ї, закрепи, темпера­тура тіла нормальна. Об'єктивно: стан задовільний. Живіт м'який, чутливий у правому підребер'ї. Печінка не паль­пується. На який курорт доцільно на­правити хвору?

A. Немирів

B. Миргород

C. Євпаторія

D. Хмільник

E. *Моршин

 

101. Чоловік 55 років, протягом 1,5 років спостерігається з приводу вірус­ного цирозу печінки з явищами пор­тальної гіпертензії. За останній місяць посилилась слабкість, з'явилася блю­вота кольору "кавової гущі". При фіброгастродуоденоскопії виявлена кро­вотеча з розширених вен стравоходу. Який препарат необхідно використати для зниження тиску у воротній вені?

A. *Вазопресин

B. Резерпін

C. Глюконат кальцію

D.Дицинон

Е. Фуросемід

 

102. Хворий 24 років, сантехнік, звернувся в поліклініку зі скаргами на болі в епігастрії через 1-1,5 год. після їжі, нічні болі, часте блювання, яке приносить полегшення. Багато курить, випиває. Об'єктивно: язик чистий. При поверх­невій пальпації живота виявлений м'язевий дефанс, біль справа вище пупка. Лабораторно: реакція на приховану кров у калі позитивна. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Хронічний холецистит

B. Хронічний гастрит

C. *Виразкова хвороба

D. Хронічний ентерит

E. Хронічний коліт

 

103. Хвора 48 років, скаржиться на періодичні інтенсивні болі у правому підребер'ї з іррадіацією в поперек, ну­доту після будь-якої їжі, часті рідкі ви­порожнення, схудла на 12 кг протягом 2 місяців, загальну слабкість. При огляді - зниженої вгодованості, живіт м'який, інтенсивний біль у точці Де-жардена. Печінка виходить з-під краю реберної дуги на 1,0 см, безболісна. Випорожнення 3-4 рази на добу, з до­мішками нейтрального жиру. Аналіз шлункового соку - вільна соляна кис­лота - 30 од. Діастаза сечі - 16 од. Який діагноз найбільш імовірний?

A. Глутенова ентеропатія

B. Хронічний гепатит

C. Хронічний ентероколіт

D. *Хронічний панкреатит

E. Аутоімунний гастрит

 

104. Чоловік 50 років, скаржиться на біль в епігастрії до вживання їжі, проноси. Виявлена дуже висока кис­лотність шлункового вмісту, високий рівень гастрину в крові, виразки два-надцатипалої кишки Запідозрено на­явність синдрому Золінгера - Еллісона. В якому органі найбільш часто локалізується пухлина, асоційована з даним синдромом?

A. У дванадцятипалій кишці

B. У шлунку

C. *В підшлунковій залозі

D. У товстій кишці

E. В лімфатичних вузлах

 

105. Чоловік 42 років, інженер, скаржиться на тупий біль в епігастрії через 1,5-2 години після прийому їжі, нудоту, кислу регургітацію, схильність до закрепів. Хворіє біля 10 років; заго­стрення - щорічно. Об'єктивно: тем­пература - 36,5 °С, ЧД - 18/хв., пульс - 72/хв., AT - 120/75 мм рт. ст. Пальпаторно - напруження м'язів та біль справа від пупка. Який рентгено­логічний симптом є прямим і найбільш характерним для цього захворювання?

A. Конвергенція складок слизової оболонки шлунка

B. Дефект наповнення

C. *Симптом "ніші"

D. Потовщення та ригідність скла­док слизової оболонки шлунка

E. Пілороспазм

 

106. Чоловік 34 років, майстер, скаржиться на сильний раптовий біль в животі. Протягом 8 років страждає виразковою хворобою. Об'єктивно: температура - 36,9 °С, ЧД - 22/хв., пульс - 110/хв., AT - 100/60 мм рт. ст. Живіт здутий. Позитивний симптомом Щоткіна - Блюмберга. Яке ускладнен­ня основного захворювання найбільш імовірно розвинулось?

A. *Перфорація

B. Кровотеча

C. Пенетрація

D. Малігнізація

E. Перивісцерит

 

107. Жінка 42 років, страждає мі­кронодулярним криптогенним циро­зом печінки. Впродовж останнього тижня стан погіршився - з'явились запаморочення, тремор, посилилась жовтяниця. Виконання якого дослі­дження може пояснити причину по­гіршення стану?

A. Визначення АлАТ та АсАТ

B. Визначення ефірів холестерину

C. Визначення вмісту а-фетопротеїну

D. *Визначення аміаку сироватки

E. Визначення рівня лужної фос­фатази

 

108. У вагітної жінки 32 років під час планового ультразвукового обсте­ження у жовчному міхурі знайдено 5 конкрементів розмірами від 8 до 10 мм. До цього моменту пацієнтка вважа­ла себе здоровою людиною. Виберіть найбільш доцільну тактику ведення пацієнтки:

A. Призначення ненасичених жов­чних кислот

B. Планова лапароскопічна холецистектомія

C. Планова звичайна холецистектомія

D. Ультразвукова літотрипсія

E. *Нагляд за хворою з рекоменда­ціями щодо режиму життя та хар­чування

 

109. У пацієнта 45 років, який хво­ріє на хронічний гастрит під час обсте­ження (внутрішньошлункова рН-метрія) встановлено, що рН в області тіла та дна становить 6,0, а в області антрума - 7,0. Який з типів хронічного гастриту найбільш вірогідний у цьому

A. Hр-асоційований антрум-гастрит

B. *Аутоімунний пангастрит

C. Криптогений ерозивний антрум-гастрит

D. Рефлюксний антрум-гастрит

E. Гастрит при хворобі Крона

 

110. Хворий М, 45 років, 12 місяців тому переніс резекцію шлунка внаслі­док важкого перебігу виразкової хво­роби дванадцятипалої кишки. Після цього періодично, через 15-20 хвилин після прийому їжі (особливо солодкої та рідкої) виникають напади серцебит­тя, почервоніння обличчя, загальної слабкості, пітливості. Вкажіть, яке ускладнення виникло у хворого?

A. Синдром малого шлунка

B. *Пострезекційний демпінг-синдром

C. Синдром привідної петлі анас­томозу

D. Пептична виразка анастомозу

E. Синдром відвідної петлі анасто­мозу

 

111. Хворий 42 років, скаржиться на рецидивуючі болі в лівому підре­бер'ї, що можуть бути спровоковані прийомом гострої їжі. Біль віддає в спину. Відзначається втрата ваги до 3-5 кг у період загострення. Випорож­нення мінливі: закреп змінюється каш­коподібним випорожненням з доміш­кою жиру до 3-5 разів на добу. Живіт болючий в епігастрії і лівому підре­бер'ї. Рубець після холецистектомії. Відрізки товстої кишки при пальпації чутливі. Амілаза сечі в день госпіталі­зації - 1024 од. Патогенетичне ліку­вання хворого повинне включати:

A. Спазмолітики

B. Антибіотики

C. *Антиферментні препарати

D. Прокінетики

E. Жовчогінні засоби

 

112. Хворий П. 46 років страждає на виразкову хворобу 12-палої кишки впродовж 5 років. Сезонні загострення лікував амбулаторно. Який метод дослідження слід провести даному хворому для вирішення подальшого призначення протихелікобактерної терапіі?

A. Копрограму

B. *С-уреазний дихальний тест

C. Колоноскопію

D. рН-метрію

E. Дуоденальне зондування

 

113. Хворий С., 39 років поступив у лікарню зі скаргами на загальну слабкість, пітливість, запаморочення, здуття живота, появу дьогтеподібного стільця. Зазначені скарги свідчать про:

A. Шлункову кровотечу;

B. Стравохідну кровотечу;

C. *Товстокишкову кровотечу;

D. Кровотечу з гемороїдальних вен.

 

114. Хворий Т., 21 року, скаржиться на відрижку кислим, повітрям, печію, які підсилюються після їжі, зміні положення тіла, фізичному навантаженні. Внутрішньо-стравохідний рН-3,2. Які нормальні показники рН стравоходу?

  1. 1,2-2,0
  2. 3,5-4,5
  3. 2,8-4,8
  4. *5,5-7,0
  5. 4,0-8,0

 

115. Хворий С., 41 року, скаржиться на відрижку кислим, повітрям, печію, які підсилюються після їжі, при зміні положення тіла, фізичному навантаженні. Хворіє 7 років. Дані ендоскопічного дослідження стравоходу: виявлені гіперемія дистального віділу стравоходу з ділянками кишечної метаплазії. Який діагноз?

A. Кила стравохідного отвору діафрагми B. Ахалазія кардіїC. Рефлюкс-езофагітD. Гастроезофагальна рефлюксна хворобаE. *Стравохід Баррета

 

116. Хворий Н., 27 років, скаржиться на ниючий біль в епігастрії одразу після прийому їжі, відрижку повітрям, кислим, печію, схильність до закрепів. Об'єктивно: розлитий помірний біль в епігастрії при пальпації, печінка не збільшена. Рівень базальної кислотоутворюючої продукції шлунка становить 80 ммоль/л, а рівень стимульованої кислотної продукції - 135 ммоль/л. Встановіть діагноз?

A. ГЕРХ

B. *Хронічний гастрит тип В

C. Стравохід Баррета

D. Хронічний атрофічний гастрит

E. Хвороба Менетріє

 

117. Хворий С., 31 року, скаржиться на відрижку кислим, повітрям, печію, які підсилюються після їжі, при зміні положення тіла, фізичному навантаженні, періодичний біль за грудиною. Попередній діагноз: ГЕРХ. Який препарат з перерахованих може погіршити симптоматику даного захворювання:

  1. Нітрогліцерин
  2. Лансопразол
  3. Омепразол
  4. Церукал
  5. Маалокс

 

118. Хворий С., 31 року, скаржиться на відрижку кислим, повітрям, печію, які підсилюються після їжі, при зміні положення тіла, фізичному навантаженні, періодичний біль за грудиною. Попередній діагноз: ГЕРХ. Яку групу препаратів призначаємо в першу чергу:

А. Аналгетики

Б. Спазмолітики

В. Інгібітори протонної помпи

Г. Антибіотики

Д. Блокатори кальцієвих каналів.

 

119 Хворий П, 28 років, скаржиться на пекучий біль за грудиною, який посилюється в горизонтальному положенні тіла, печію. Діагностовано ГЕРХ. Хворому призначено терапію рабепразолом. Основний курс терапії ГЕРХ має становити не менше:

А. 1-2 тижнів

В. 2-4 тижнів

С. *4-8 тижнів

D. 3-6 тижнів

Е. 2-3 тижнів

 

120. Які препарати призначають хворим при рефлюкс-езофагиті, обумовленому закиданням в стравохід дуоденального вмісту?

А. Омез

Б. Фамотидін

В. Мезим-форте

Г. Урсодезоксихолеву кислоту

Д. Фестал

 

121. Хвора М., 45 р., вважає себе хворою протягом року, коли вперше відзначила біль в епігастральній ділянці, який з’являється після їжі і зменшується з часом без прийому лікарських засобів. В аналізі шлункового вмісту вільна хлористоводнева кислота відсутня в усіх порціях. Результати морфологічного дослідження: виражена лімфоцитарна інфільтрація з формуванням фолікулів, атрофія слизової оболонки дна шлунка. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. Рак шлунка

B. Хронічний гастрит типу В

C. Хронічний гастрит типу С

D. Хронічний гастрит типу А

E. Туберкульоз шлунка

 

 

122. У жінки, 42 років, на фоні хронічного атрофічного гастриту розвинулись ознаки полінейропатії – оніміння і слабкість пальців рук і ніг. Який препарат доцільно включити в комплексну терапію?

A. Вітамін В6

B. Фуросемід

C. Вітамін В12

D. Фенобарбітал

E. Аспірин

 

 

123. Хворий Н., 42 р., скаржиться на печію, відрижку кислим та повітрям, біль тиснучого характеру в епігастральній ділянці, який виникає натще та вночі, закрепи, загальну слабкість. Хворіє впродовж 7 років. Об’єктивно: живіт м’який, болючий в епігастральній та пілородуоденальній ділянках, позитивні симптоми Менделя, Образцова І. ФЕГДС: виразка цибулини ДПК, гастродуоденіт, хелікобактер (+++). Оберіть оптимальну схему терапії:

A. Омепразол + оксацилін +де-нол

B. Квамател + амоксацилін+альмагель

C. Денол + трихопол+вікалін

D. *Омепразол + кларитроміцин + амоксицилін

E. Денол + циметидин+кларитроміцин

 

124. Хворий Н., 42 р., скаржиться на печію, відрижку кислим та повітрям, біль тиснучого характеру в епігастральній ділянці, який виникає натще та вночі, закрепи, загальну слабкість. Загострення пов’язує з вживанням великої кількості копченого м’яса та алкоголю. Об’єктивно: живіт м’який, болючий в епігастральній ділянці. При ендоскопії виявлена велика кількість слизу, гіперемія та набряк слизової антрального відділу шлунка, уреазний тест (+++). Оберіть оптимальну схему терапії:

A. Омепразол + оксацилін +де-нол

B. Квамател + амоксацилін+альмагель

C. Денол + метронідазол+вікалін

D. *Омепразол + кларитроміцин + тинідазол

E. Денол + фамотидин+кларитроміцин

 

125. Які ознаки виключають наявність синдрому подразненого кишечника:

A. Перша поява симпто­мів у осіб молодших за 50 років.

B. Кров у випорожненнях, „нічна” симптомати­ка.

C. Біль та/або дискомфорт в животі.

D. Все перераховане.

E. Підвищений рівень тривоги і депресивних реакцій, головний біль.

 

 

126. Хворий В., 24 років, скаржиться на підвищення температури тіла, діарею, схуднення, спастичний біль в животі. В анамнезі неспецифічний виразковий коліт, у зв’язку з чим тривало застосовує глюкокортикоїди. Які побічні дії характерні для даної групи препаратів

A. Симптоматичні виразки шлунка

B. Гіпоглікемія

C. Артеріальна гіпотонія

D. Анафілактичний шок

E. Втрата слуху

 

127. У хворої 35 років періодично, після емоційного напруження, виникає переймоподібний біль в животі, який супроводжується частим рідким стільцем з великою кількістю слизу, відчуттям неспокою, головним болем. Об-но: пальпуються спазмовані відділи товстої кишки. При колоноскопії патології не виявлено. Для лікування діареї необхідно призначити:

  1. Но-шпу
  2. Лактулозу
  3. Мукофальк
  4. Лоперамід
  5. Норгалакс

 

128. Хворий В., 32 років, скаржиться на нудоту, біль та розпирання в животі, здуття живота та пронос, які зявляються зазвичай через 1-2 години після прийому їжі, переважно молочних продуктів. Об-но: хворий пониженого живлення, АТ – 100/60 мм рт ст. Живіт здутий, болючий при пальпації в навколопупковій ділянці. Копрограма – кисла реакція калу. Ваш діагноз

A. Хвороба Крона

B. Хронічний ентерит

C. Хвороба Уїпла

D. Целіакія

E. Лактазна недостатність

 

129. У хворої 35 років періодично, після емоційного напруження, виникає переймоподібний біль в животі, який супроводжується частим рідким стільцем з великою кількістю слизу, вираженим здуттям живота. Об-но: пальпуються спазмовані відділи товстої кишки. При колоноскопії патології не виявлено. Для лікування метеоризму найбільш ефективним є:

  1. Папаверин
  2. Атропін
  3. Фестал
  4. Симетикон
  5. Лоперамід

 

130. Пацієнтка Щ., 16 років, з дитинства турбують проноси, які з’явились після переведення на харчування кашами. Проноси тонкокишкові, виражений дигестивний синдром. Почуває себе ліпше, коли не вживає каші пшеничну, манну, перлову. Яка вроджена ензимопатія може бути у хворої?

A. Целіакія

B. Муковісцидоз

C. Дисахаридна недостатність (лактазна)

D. Хвороба Крона.

E. Хронічний панкреатит.

 

131. Хворий П., 34 років, скаржиться на підвищення температури тіла, діарею, схуднення, спастичний біль в животі. Результати колоноскопії: слизова оболонка кишківника у вигляді „бруківки”, глибокі щілиноподібні виразки. Ваш діагноз?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Хронічний ентерит

C. Хвороба Крона

D. Рак товстої кишки

E. Туберкульоз кишківника

 

132. У хворого Х., 38 років, який поступив зі скаргами на біль в животі, загальну слабкість, схуднення та підвищення температури тіла, виявили перианальні нориці. Для якого захворювання характерні такі ускладнення?

A. Неспецифічний виразковий коліт

B. Хронічний ентерит

C. Хвороба Крона

D. Рак товстої кишки

E. Туберкульоз кишківника

 

133. Хворий Г., 34 років, скаржиться на нудоту, біль та розпирання в животі, здуття живота та пронос, які зявляються зазвичай через 1-2 години після прийому їжі, наявність у калі залишків неперетравленої їжі. Об-но: хворий пониженого живлення, шкіра бліда, суха. Живіт здутий, болючий при пальпації в навколопупковій ділянці. Для корекції синдрому мальдигестії хворому необхідно призначити:

A. Імодіум

B. Панзинорм

C. Преднізолон

D. Папаверин

E. Церукал

 

134. Хворий Р., 28 років, скаржиться на підвищення температури тіла, діарею, схуднення, спастичний біль в животі. Виставлено діагноз неспецифічного виразкового коліту. Який відділ кишечника найчастіше вражається за наявності даного захворювання

A. Дванадцятипала кишка

B. Термінальний відділ клубової кишки

C. Пряма кишка

D. Сліпа кишка

E. Поперечно-ободова кишка

 

135. На приймальний покій доставлений хворий Д, 27 р., з інтенсивним болем в правому підребер'ї. Лікар запідозрив гіпертонічно-гіперкінетичну дискінезію жовчних шляхів. Які зміни характерні для даного захворювання при проведенні дуоденального зондування?

A. Тривалість ІІ фази менше 6 хв, кількість міхурової жовчі більше 60 мл

B. Тривалість ІІ фази менше 3 хв, ІV (міхурової) фази – більше 40 хв

C. Тривалість ІІ фази більше 6 хв, ІV (міхурової) фази – менше 20 хв

D. Тривалість ІІ фази більше 6 хв, слиз та злущений епітелій у міхуровій жовчі

E. Тривалість ІІ фази більше 6 хв, кількість міхурової жовчі більше 60 мл

 

136. Жінка 29 р., поступила зі скаргами на переймоподібний біль в правому підребер'ї, пов'язаний з порушеннями дієти, нервово-психічним перевантаженням. Дані фракційного дуоденального зондування: подовження часу 2-ї та 3-ї фази, скорочення часу виділення міхурової жовчі при збереженні об'єму міхурової жовчі. Який препарат вибору при лікуванні даної хворої?

A. Фестал

B. Дуспаталін

C. Ксиліт

D. Димедрол

E. Холензим

 

137. Хвора Е., 30 р., скаржиться на періодичний, нападоподібний біль в правому підребір’і, який супроводжується нудотою, блювотою, яка не приносить полегшення. На УЗД – поодинокий конкремент діаметром 6 мм. Який препарат застосовується для консервативного лікування даної хвороби?

A. Дротаверин;

B. Холензим;

C. Оліметин;

D. Урсохол;

E. Аллохол.

 

138. Хворий П., 37 р., скаржиться на тупий, розпираючий біль в правому підребір’і. Діагностовано гіпокінетично-гіпотонічну дискіне-зію жовчовивідних шляхів. Виберіть метод фізіотерапевтичного лікування:

A. Комір по Щербаку;

B. Дарсонвалізація ділянки правого підребір'я;

C. Електросон;

D. Електрофорез з Mg SО4 на праве підребір'я;

E. Електрофорез з но-шпою на праве підребір'я.

 

139. Хвора Ш., 33 р., скаржиться на періодичний, нападоподібний біль в правому підребір’і, який супроводжується нудотою, блювотою, яка не приносить полегшення. На УЗД – три конкременти діаметром до 5 мм. Що протипоказано для даної хворої?

A. Призначення но-шпи

B. Призначення дуспаталіну

C. КТ жовчного міхура

D. Дуоденальне зондування

E. Внутрішньовення холецистографія

 

140. Хворий Д., 45 р., страждає на жовчокам’яну хворобу. Лікар, зробив висновок: перебіг неускладнений, камінь холестериновий, 5 мм. Який вид лікування доцільно вибрати?

А. Пероральна літотрипсія урсофальком;

Б. Лапароскопічна хоецистектомія;

В. Хірургічний з мінімального операційного доступу;

Г. Хірургічний зі стандартної лапаротомії;

Д. Дуоденальні тюбажі.

 

141. У хворого на гостру лейкемію, на тлі цитостатичного лікування виникла жовтяниця, диспепсичні розлади. Печінка помірно збільшена, болюча, щільно-еластичної консистенції. В крові: прямий білірубін 40 мкмоль/л, непрямий – 20 мкмоль/л, АЛТ-2,1 ммоль/г*л, АСТ-2,2 ммоль/г*л. Реакція на антигени гепатиту В і С негативна. Яке ускладнення виникло у пацієнта?

A. Вірусний гепатит

B. Токсичний гепатит

C. Цироз печінки

D. Аутоімунний гепатит

E. Гемолітична анемія

 

142. Хворий Е., 43-х років, скаржиться на відчуття тяжкості і розпирання в правому підребер'ї, нудоту, потемніння сечі, знебарвлення калу. 2 роки назад перехворів вірусним гепатитом. Склери та шкіра іктерічні. Печінка виступає на 3 см з-під краю реберної дуги; її поверхня гладка, консистенція щільно-еластична. Селезінка не пальпується. Попередній діагноз?

A. Цироз печінки

B. Хронічний вірусний гепатит

C. Аутоімунний гепатит

D. Хронічний холецистит

Е. Хронічний панкреатит

 

143. Хворий Г., 55 років скаржиться на нудоту, відсутність апетиту, носові кровотечі, швидку втомлюваність. Об-но: шкіра та видимі слизові іктеричні, печінка +4 см, щільна. Селезінка +1 см. ЗАК: Ер. – 2,8 Т/л, гемоглобін – 98 г/л, к.п. – 0,9, тромбоцити – 56 Г/л, лейк. – 2,8 Г/л, е – 2%, п – 3%, с – 58%, л – 27%, м – 10%, ШОЕ – 28 мм/год. Який синдром переважає у клініці даного хворого?

A. Мезенхімально-запальний

B. Цитолітичний

C. Гепатоцелюлярної недостатності

D. Холестатичний

E. Гіперспленізму

 

144. Хвора П., 34 р., перенесла гостру форму вірусного гепатиту С. Впродовж останніх 2 міс. Визначається висока активність НВV-ДНК. Якою повинна бути тактика лікаря:

A. Призначити гепатопротектори

B. Призначити глюкокортикоїди

C. Призначити холеретики

D. Призначити інтерферонотерапію

E. Призначити вітаміни групи В

 

145. Хворий Е., 45 років, скаржиться на відсутність апетиту, зуд шкіри, швидку втомлюваність. Біохімічний аналіз крові: АлАТ-0,7 ммоль/г*л, загальний білірубін 65 мкмоль/л, прямий – 45 мкмоль/л, холестерин – 8 ммоль/л. Активність лужної фосфатази збільшена у 2,5 рази. Який синдром переважає у клініці даного хворого?

A. Мезенхімально-запальний

B. Цитолітичний

C. Гепатоцелюлярної недостатності

D. Холестатичний

E. Гіперспленізму

 

 

146. Хворий 35 років скаржиться на нудоту, відсутність апетиту, важкість в правому підребер’ї, швидку втомлюваність. Об-но: шкіра та видимі слизові субіктеричні, печінка + 2 см, щільна. Зловживає алкоголем. Проведено біопсію печінки. Що свідчить на користь алкогольної етіології захворювання?

A. Інфільтрація строми нейтрофілами

B. Тільця Меллорі в гепатоцитах

C. Порто-портальний фіброз

D. Мостоподібні некрози паренхіми печінки

E. Наявність в ядрах гепатоцитів НВс-Аg

 

147. Хворому К., 46 років, виставлено діагноз хронічного вірусного гепатиту В, фаза реплікації. Які серологічні маркери свідчать про реплікацію вірусу гепатиту В:

A. HbеAg, HBc-антитіла (IgM), HBV-ДНК

B. HbsAg, HBc-антитіла (IgG), HBе-антитіла

C. HbеAg, HBc-антитіла (IgM), HСV-РНК

D. HbsAg, HBc-антитіла (IgM), HBе-антитіла

E. HbsAg, HBc-антитіла (IgМ), HBе-антитіла

 

148. 11.Хворому А., 43 років, виставлено діагноз: хронічний вірусний гепатит В. У крові хворого виявлено такі серологічні маркери: HbеAg, HBc-антитіла (IgM), HBV-ДНК. Призначте етіотропне лікування:

A. Інтерферони, ламівудин

B. Преднізолон, карсил

C. Ессенціале Н, вітамін С

D. Рибавірин, гепабене

E. Гептрал, полівітаміни

 

149. Хворому Е., 47 років, виставлено діагноз хронічного вірусного гепатиту В, фаза інтеграції. Які серологічні маркери свідчать про інтеграцію вірусу гепатиту В:

A. HbеAg, HBc-антитіла (IgM), HBV-ДНК

B. HbsAg, HBc-антитіла (IgG), HBе-антитіла

C. HbеAg, HBc-антитіла (IgM), HВV-РНК

D. HbsAg, HBc-антитіла (IgM), HBе-антитіла

E. HbsAg, HBc-антитіла (IgG), HBV-ДНК

 

150. Хворий 35 років скаржиться на нудоту, відсутність апетиту, швидку втомлюваність. Об-но: шкіра та видимі слизові іктеричні, печінка + 2 см, щільна. В крові: АлАТ- 2,8 ммоль/г*л, загальний білірубін – 88 мкмоль/л, HСV-РНК. Призначте етіотропне лікування:

A. Інтерферон, ламівудин

B. Преднізолон, інтерферон

C. Ессенціале Н, тіотріазолін, вітамін С

D. Інтерферон, Ессенціале Н

E. Гептрал, полівітамінні комплекси

 

151. Хвора О., 40 років, скаржиться на нудоту, відсутність апетиту, болі в суглобах, швидку втомлюваність. Діагностовано аутоімунний гепатит. Що є маркером даного захворювання

A. Підвищення активності лужної фосфатази

B. Збільшення сулемової проби

C. Антинуклеарні антитіла

D. Тільця Маллорі

E. HBc-антитіла (IgM)

 

152. Хворий Ж., 49 р., скаржиться на відсутність апетиту, зуд шкіри, швидку втомлюваність. Хворіє на цироз печінки впродовж 3 р.. Біохімічний аналіз крові: АлАТ-0,7 ммоль/г*л, загальний білірубін 75 мкмоль/л, прямий – 50 мкмоль/л, холестерин – 9 ммоль/л. Призначте лікарські засоби для корекції синдрому холестазу.

A. Гепабене, полівітамінні комплекси

B. Реаферон, ламівудин

C. Преднізолон, інтерферон, карсил

D. Ессенціале Н, тіотріазолін, вітамін С

E. Урсохол, холестирамін

 

153. Хвора О., 40 років, скаржиться на нудоту, відсутність апетиту, швидку втомлюваність. Впродовж 20 років зловживає алкогольними напоями. Об-но: на передній черевній стінці розширена венозна мережа, печінка +3 см, щільна, край гострий, селезінка +2 см. Що є маркером алкогольної хвороби печінки:

A. Підвищення активності лужної фосфатази

B. Збільшення сулемової проби

C. Антинуклеарні антитіла

D. Тільця Маллорі

E. HBc-антитіла (IgM)

 

154. Хворий 45 років скаржиться на відсутність апетиту, здуття живота, набряки ніг, швидку втомлюваність. Об-но: шкіра бліда, на передній черевній стінці розширена венозна мережа, печінка +3 см, щільна, край гострий, селезінка +3 см, в черевній порожнині визначається вільна рідина. АлАТ-0,7 ммоль/г*л, заг.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1158 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2159 - | 2048 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.