Положення про студентський гуртожиток
Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки
І. Загальні положення
1. Це Положення встановлює порядок надання житлової площі в гуртожитках Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (далі – Університет), користування цими гуртожитками та їх утримання.
2. Студентські гуртожитки Університету призначені для мешкання абітурієнтів, студентів, аспірантів, докторантів, слухачів підготовчих відділень на період навчання.
3. Іноземні громадяни, які навчаються в Україні, розміщуються в гуртожитках Університету згідно з вимогами МОН України.
4. Під гуртожитки надаються спеціально збудовані або перебудовані з цією метою будинки. Не допускається розміщення гуртожитків у підвалах і цокольних поверхах.
5. Студентські гуртожитки об’єднано в студентське містечко, що знаходиться в підпорядкуванні Університету.
6. Гуртожитки можуть бути:
- для мешкання одиноких осіб (житлові приміщення знаходяться в загальному користуванні декількох осіб, які не перебувають в сімейних стосунках);
- для мешкання сімей студентів, аспірантів та працівників університету (житлові приміщення, що складаються з однієї або кількох кімнат, знаходяться в користуванні однієї сім’ї).
У гуртожитках для мешканців одинаків при необхідності можуть виділятися приміщення для мешкання сімей. Ці приміщення повинні розташовуватися в окремих секціях гуртожитку. Проживання в студентських гуртожитках сторонніх осіб, розміщення підрозділів ВНЗ (крім існуючих), а також інших організацій заборонено.
7. У студентських гуртожитках, крім основного призначення, дирекцією студентського містечка можуть бути надані за окрему плату додаткові послуги з харчування, медичного обслуговування, послуги телефонного, телефаксного зв’язку, інші послуги (перукарні, ремонт одягу, взуття і т.д., бібліотечні, копіювально-розмножувальні, користування комп’ютерами та інші) за рахунок використання приміщень нежилого фонду (цокольні, підвальні приміщення).
8. У гуртожитку повинні забезпечуватись необхідні умови для проживання, відпочинку, фізичної культури, виховної роботи. Склад і площі приміщень санітарно-побутового призначення виділяються й оснащуються згідно з санітарними правилами утримання гуртожитків, затверджених Головним санітарним лікарем України.
9. Рішення про виділення в гуртожитках приміщень для громадського харчування, пунктів охорони здоров’я, підприємств побутового обслуговування приймається ректором Університету за пропозицією директора студентського містечка і за погодженням з профспілковим комітетом студентів.
10. Заселення гуртожитків здійснюється після створення в них необхідних житлово-побутових умов для мешкання, одержання дозволу санітарно-епідеміологічної станції, реєстрації гуртожитку в порядку, встановленому законодавством.
11. Внутрішній розпорядок у гуртожитку встановлюється правилами, складеними директором студентського містечка, погодженими із профспілковим комітетом студентів і затвердженими ректором Університету.
12. Права й обов’язки працівників гуртожитків визначаються посадовими інструкціями, розробленими директором студентського містечка і затвердженими ректором Університету.
13. Для допомоги в організації виховної роботи, підтримання внутрішнього розпорядку та організації дозвілля студентів, які проживають у даному гуртожитку, створюється студентська рада.
II. Надання житла в гуртожитку
14. Розподіл місць у гуртожитках між факультетами здійснюється спільним рішенням директора студентського містечка і студентського профкому та оголошується наказом ректора. Кімнати, які призначаються для сімей студентів та аспірантів університету, визначаються наказом ректора Університету.
15. Списки студентів на мешкання в гуртожитку готуються деканами факультетів та погоджуються з дирекцією студмістечка і студентськими профспілками.
16. На підставі рішення про надання місця в гуртожитку проректор з ЕГР укладає договір зі студентом, аспірантом, слухачем підготовчого відділення на проживання в гуртожитку на період навчання. Дирекція студентського містечка на підставі Договору видає спеціальний ордер (крім студентів, які поселяються за списками до здобуття навчально-кваліфікаційного рівня «бакалавр»), який є єдиною підставою для мешкання на даному житловому місці. В ордері зазначається номер гуртожитку, його адреса і номер кімнати. Для аспірантів, докторантів, аспірантських і студентських сімей ордер підписує директор студентського містечка і голова профкому студентів.
17. Облік ордерів та мешканців у гуртожитках, оформлення необхідних документів здійснюються дирекцією студентського містечка. Бланки ордерів зберігаються як документи суворої звітності.
ІII. Користування житлом в гуртожитках
18. Вселення в студентський гуртожиток студентів, аспірантів, слухачів підготовчих відділень здійснюється завідувачем гуртожитків або працівником, який його заступає, на підставі затверджених списків та виданого ордеру для аспірантів, докторантів, студентських і аспірантських сімей.
19. Особі, яка вселяється в гуртожиток, вказується надане житлове місце, надається необхідний інвентар, білизна, перепустка на право входу до гуртожитку. Осіб, які поселись ознайомлюють з Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку.
20. Тимчасове переселення мешканців з одного гуртожитку до іншого здійснюється згідно з рішенням дирекції студентського містечка, погодженим з головою студентської профспілки, а із однієї кімнати в другу в одному гуртожитку – за рішенням завідувача гуртожитку, при цьому без погіршення умов проживання. Ці дані повідомляються дирекції студмістечка і вносяться зміни в списки та ордери.
21. Порядок користування гуртожитком студентами і аспіратами, які знаходяться в академічних відпустках, визначається відповідно до Постанови № 309 від 01.03.1999 р. Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів.
IV. Виселення з студентських гуртожитків
22. Абітурієнти, які отримали незадовільну оцінку на вступних іспитах, залишають місце в гуртожитку протягом трьох діб із дня оголошення результатів іспитів; ті, які подали апеляцію, – у триденний термін після підтвердження апеляційною комісією правильності оцінки; абітурієнти, не зараховані до навчального закладу за конкурсом, – протягом трьох діб після виходу наказу про зарахування.
23. При відрахуванні з навчального закладу (також при його закінченні) громадяни залишають гуртожиток у двотижневий термін від дня виходу відповідного наказу.
За порушення Правил внутрішнього розпорядку університету виселення студентів проводиться без надання іншого житла.
24. У випадках, коли з поважних причин громадянин не може залишити гуртожиток у відповідний термін, спільним рішенням директора студмістечка, профкому студентів Університету цей термін може бути продовжений до одного місяця.