Перший найбільший плюс - економічність у системних вимогах. Так, для Corel Xara набір мінімальних вимог до системи включає наступні позиції:
• Microsoft Windows 95/98/МЕ/NТ/XP;
• 12 Мбайт ОЗП;
• Intel 486-сумісний процесор або вище;
• 9 Мбайт на жорсткому диску.
Тобто ви можете використати даний продукт практично на будь-якому комп'ютері, включаючи навіть «четвірки» з 12 мегабайтами пам'яті. Хоча цілком можна обійтися й 8 мегабайтами.
Тепер подивимося, що Corel Xara може запропонувати нам у таких умовах.
Як уже говорилося, головні достоїнства XARA - простота й швидкість. Поряд із уже відзначеними низькими системними вимогами сюди потрібно додати низьку вартість і маленький розмір програми, Зрівняйте розміри CorelDraw й Corel Xara, а також вимоги до «заліза», необхідні для нормальної роботи цих програм - і все стане ясно.
Об'єктно-орієнтовані графічні функції. Програма розглядає графічний об'єкт як самостійний елемент малюнка й дозволяє обробляти його окремо від інших.
Величезний внутрішній дозвіл програми — 72 000 крапок на дюйм (менше половини мікрона!) — дозволяє виконувати збільшення об'єкта до 25 000%. І навіть при таких збільшеннях краю об'єктів залишаться гладкими, а перемальовування екрана виконується блискавично! Такі можливості дозволяють застосовувати XARA, наприклад, у картографії.
Як й у більшості професійних редакторів, є можливість скасування практично будь-якого числа попередніх операцій. Їхня кількість обмежена лише об’ємом оперативної пам'яті. Інакше кажучи, можна відновити вихідне зображення після багаторазових виправлень без якого-небудь збитку для його якості.
Крім роботи з об'єктами можливі робота й із шарами, що наближає Corel Xara по творчих можливостях до знаменитого Adobe Photoshop,
Розумно побудований інтерфейс пакета простий в освоєнні, інтуїтивно зрозумілий і зручний у роботі. Як тільки ви вибираєте інструмент із панелі інструментів, з'являється лінійка опцій контекстно залежної панелі інструментів для обраної функції. Добре реалізовані й можливості технології перетаскування: ви можете привласнювати будь-які характеристики об'єкту точно так само, як міняєте кольори, перетягнувши його з палітри кольорів на об'єкт. Є можливість настроювання панелі кнопок (хоча й не така розвинена, як в CorelDraw).
Починаючи з версії 1.5 у пакет включений цілий ряд функцій, орієнтованих на Інтернет, у тому числі убудований модуль для оптимізації графіки - завдання, для рішення якої багато фірм випускають спеціальні програми.
Незважаючи на свій «векторний» інтерфейс, XARA дозволяє обробляти растрові зображення за допомогою фільтрів для Photoshop.
XARA дозволяє працювати з GIF-анімацією. «Живі картинки» для web-сторінок створюються легко й просто.
На компакт-диску XARA міститься 10 000 різних зображень, 300 візерунків заливання, 500 фотографій й 500 шрифтів True Type і Турі 1. Хоча це й менше, ніж у комплекті CorelDraw, але цілком достатньо для професійної роботи.
Як відомо, одним з недоліків векторної графіки є її надмірна «правильність». Деякі картинки, виготовлені в Corel Xara, настільки акуратні, що виглядають нереалістично. Маючи набір необхідних інструментів, Хara дозволяє: створювати складні векторні композиції, експортувати їх у растр й «погіршувати» для досягнення більшої правдоподібності.
Доступність. Зіставте вартість CorelDraw, Photoshop й Illustrator з умовно-безкоштовної XARA. Коментарі зайві...
XARA не стоїть на місці, а постійно розвивається. Сьогодні популярні продукти Corel XARA й XARA Webster ($49) об'єднані й отримали свій новий розвиток у програмі XARA X ($149). Ця версія підтримує тепер Flash-технології.
Обновилися й розвиваються й інші продукти цієї знаменитої фірми: XARA3D ($39), XARACube (скринсейвер), XARAWebstyle ($69).