Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Способи бойових дій та бойові порядки підрозділів розвідувальної авіації




 

Підрозділи РА виконують основні бойові завдання у залежності від обстановки різними способами бойових дій.

Спосіб бойових дій підрозділів РА – це порядок застосування сил і засобів повітряної розвідки, що встановлюється у залежності від характеру поставленого бойового завдання та умов його виконання, характеристик об’єктів розвідки та їх віддалення, визначених термінів надання розвідданих та вогневої і радіоелектронної протидії противника.

Підрозділи РА можуть застосовувати такі способи бойових дій:

одночасний спеціальний бойовий політ усім складом ае РА сил на повітряну розвідку у визначений час зі стану чергування на землі (аеродромі);

послідовні спеціальні бойові польоти окремих пар чи поодиноких екіпажів літаків РА на повітряну розвідку у визначений час чи за викликом зі стану чергування на землі (аеродромі).

Одночасний спеціальний бойовий політ усім складом ае РА сил на повітряну розвідку у визначений час зі стану чергування на землі (аеродромі) виконується у тих випадках, коли необхідно добути розвіддані про велику кількість об’єктів у найбільш стислі терміни у визначений час.

Послідовні спеціальні бойові польоти окремих пар чи поодиноких екіпажів літаків РА на повітряну розвідку у визначений час чи за викликом зі стану чергування на землі (аеродромі) застосовується з метою безперервного добування розвідданих при веденні бойових дій.

Підрозділи безпілотних літальних апаратів повітряної розвідки в залежності від умов бойових дій і характеру основних бойових завдань на повітряну розвідку можуть здійснювати групові пуски або одиночні безпілотних літальних апаратів повітряної розвідки у визначений час чи за встановленим сигналом. Групові пуски виконуються одночасно чи послідовно при необхідності в обмежений час отримати розвіддані про значну кількість об’єктів і великої площі району бойових дій угруповань противника різними способами повітряної розвідки за паралельними (суміжними) маршрутами. Одиночні пуски здійснюються для повітряної розвідки окремих об’єктів чи ділянок місцевості по маршруту польоту безпілотних літальних апаратів повітряної розвідки за відповідним розпорядженням зацікавлених об’єктів і пунктів управління.

Бойовий порядок підрозділів РА – це взаємне розташування підрозділів РА і літаків – розвідників у повітрі для спільного виконання спеціального бойового польоту. Підрозділи РА у складі бойового порядку будуть виконувати політ переважно до пункту бойового розходження, після якого вони здійснюють розпуск бойового порядків та виконують бойові завдання поодинокими екіпажами літаків чи парами у заданих районах повітряної розвідки.

Бойові порядки підрозділів РА повинні відповідати замислу майбутніх бойових дій і забезпечувати:

повне використання бойових можливостей підрозділів РА і окремих літаків – розвідників;

тактичну взаємодію;

успішне подолання ППО противника;

найкращі умови для спостереження за повітряним простором та пошуку об’єктів (цілей);

свободу маневру і пілотування;

зручність і безперервність управління;

безпеку літаків від зіткнення в повітрі з наземними перешкодами.

Бойові порядки літаків – розвідників та підрозділів РА можуть бути таких видів: зімкнений, розімкнений і розосереджений.

Підрозділи РА використовують, як правило, розімкнені бойові порядки, які у найбільшій мірі відповідають характеру спеціальних бойових польотів на повітряну розвідку.

При виконанні бойових завдань підрозділи РА застосовують такі основні форми бойових порядків: “колона”, “пеленг”, “клин”, “фронт”, “змійка”.

 

3. Характеристика літаків-розвідників і безпілотних літальних апаратів повітряної розвідки

 

На озброєнні підрозділів РА знаходяться літак-розвідник Су-24МР (рис.3.1) та безпілотний літак-розвідник ВР-2 ("Стриж").

 

 

Рис 3.1. Літак-розвідник Су-24МР

 

Літак-розвідник Су-24МР розроблений на базі фронтового бомбардувальника Су-24М. Переобладнання та льотні іспити літака були проведені у 1980 – 1983 рр.

Літак забезпечує комплексну повітряну розвідку вдень і вночі в різних погодних умовах на глибину до 400 км від лінії бойового зіткнення з противником при протидії його засобів ППО.

Бортовий навігаційний комплекс Су-24МР забезпечує: політ за програмованому маршруту; вихід літака у район розвідки.

Літак оснащений бортовим комплексом розвідки БКР-1, що забезпечує високу імовірність виявлення і розпізнавання військових об’єктів, у тому числі замаскованих і удаваних.

До складу БКР-1 входять засоби радіолокаційної, інфрачервоної, телевізійної, лазерної, радіотехнічної і радіаційної розвідки, фотоапаратура для панорамної і перспективної зйомки. Керування цими засобами може здійснюватися автоматично чи вручну.

У носовій частині літака під радіопрозорим обтічником змонтована РЛС бічного огляду "Штик", що забезпечує огляд зони шириною 24 км з кожного боку від лінії курсу при ширині невидимої ділянки (безпосередньо під літаком) 8 км. Висота польоту при радіолокаційної розвідки складає 100…3000 м, розрішуєма спроможність об’єктів – 5…7,5 м.

Апаратура лазерної, радіотехнічної і радіаційної розвідки розміщується в підвісних контейнерах. У залежності від польотного завдання під фюзеляжем Су-24МР може встановлюватися контейнер з лазерною розвідапаратурою "Шпиль-2М" чи контейнер з апаратурою радіотехнічної розвідки "Тангаж", під правою консоллю крила – малогабаритний контейнер з апаратурою радіаційної розвідки "Эфир-1М".

На нижній поверхні фюзеляжу є вікна для панорамного АФА АП-402М (у носовій частині), перспективного АФА А-100 (за кабіною екіпажу) та інфрачервоної системи "Зима" (у центральній частині фюзеляжу), а також встановлено ряд додаткових антен спецобладнання.

Обробка розвідувальної фотоінформації здійснюється безпосередньо на борту Су-24МР. Зібрана фотоінформація може скидатися з літака на землю за допомогою спеціальних пристроїв доставки вантажів.

Розвідувальна інформація з інших засобів повітряної розвідки оперативно передається на відповідні наземні комплекси обробки і аналізу інформації за допомогою засобів радіозв’язку, встановлених на борту Су-24МР.

Для самозахисту на пілоні під лівою консоллю літака кріпляться дві ракети ближнього повітряного бою з інфрачервоною головкою самонаведення Р-60 чи Р-60М.

Основні ТТХ літака-розвідника Су-24МР наведені у табл. 3.1.

 

Таблиця 3.1





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-28; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 298 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2405 - | 2285 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.