Механізм таргетинга.
На етапі збору інформації моніториться аудиторія. На цьому етапі таргетинга відстежують смаки споживачів, які впізнають веб-сторінки, відвідують магазини, які дії роблять в інтернеті, чим цікавляться і т. п.
Етап аналізу інформації дозволяє із значного обсягу даних про великій кількості користувачів, зробити висновок про уподобання цільової аудиторії, смаки, способи комунікації, способи покупки і т. п. Відповідно, для рекламної кампанії відбираються тільки ті цільові групи, до яких відноситься найбільша кількість потенційних адресатів вашої реклами.
На наступному етапі можна вигідно для цільової аудиторії уявити інформаційне повідомлення, товар, послугу. Після того, як аудиторія визначена, створюється рекламно-інформаційне повідомлення.
Реклама розміщується тільки на тих інформаційних ресурсах, які відвідує потенційна аудиторія (певні сайти, сторінки, розділи магазинів, розділи в журналах, телевізійні передачі.
Види таргетинга.
● Тематичний таргетинг;
● Контекстний таргетинг;
● Географічний таргетинг (геотаргетинг);
● Таргетинг по часу;
● Соціально-демографічний таргетинг;
● Поведінковий таргетинг (behavioral targeting, BT).
Плюси таргетингової реклами
● Настроюється під вузьку цільову аудиторію
● Налаштовується під цілі замовника
● Реклама показується тільки тим, хто в цьому може зацікавитися
● Мало популярна серед конкурентів, у зв'язку з тим, що вимагає професіоналізму в налаштуваннях. І будь-яка помилка призводить до розчарування в кінцевому ефекті.
● Кількість покупців обмежена тільки тими, хто дійсно цікавиться або може зацікавитися продуктом реклами.
● Вибір оплати за перехід або за покази.
● Оплата проводиться за мінімальною і максимальною ставкою (залежить від кількості ЦА і часу показу реклами).
● Можлива фіксована середня вартість за перехід
● Можлива реклама публікацій
● Можливі прямі продажі (оплата за реєстрацію, за покупку через дію)
● Можливий ремаркетинг (тонко настроюється повернення користувача)
Мінуси таргетингової реклами
● Є величезна прірва між «Думаю, що цікавляться» і «дійсно цікавляться», яка може зіграти фатальну роль при недбалому ставленні до цього питання.
● У даному способі сам сайт обов'язково повинен бути спрямований на того, хто робить вибір у кого купити або з ким працювати.
● Підходить далеко не для всіх сфер бізнесу. Там де портрет клієнта дуже розмитий, таргетингова реклама перетворюється в медійну.
19. Розкрийте сутність методики просування сайту в Інтернет.
Просування сайту – комплекс заходів щодо збільшення відвідуваності веб-ресурсу цільовими відвідувачами.
Способи просування:
Пошукове просування (SEO) Основний інструмент просування сайту.
Заходи при SEO-просуванні:
Аудит сайту. На даному, першому етапі просування, проводиться повне дослідження ресурсу, виробляється стратегія і рекомендації щодо подальшої оптимізації ресурсу.
Оптимізація сайту. В ході цього етапу виконуються робота над ресурсом у відповідності зі стратегією та рекомендаціями, виробленими на етапі аудиту, а також інша робота, яка відповідає загальним вимогам оптимізації та просування.
Безпосередньо просування сайту у пошуковій видачі.
Просування засобами SMO (SMM)
SMO (Social Media Optimization), SMM (Social Media Marketing) – просування сайту з використанням можливостей, що відкриваються соціальними мережами. Один з найбільш молодих та набираючий популярності методів.
Цілі SMO (SMM)
Основними цілями просування за допомогою соціальних мереж та медіа є:
трафік,
впізнаваність бренду,
нарощування якісної зовнішньої посилальної маси.
Принципи SMO (SMM) засновані на самостійній передачі даних від одного користувача до іншого за допомогою сервісів соціальних мереж.
До способів SMO (SMM) просування належать:
Просування за допомогою форумів;
Створення та підтримка популярної теми в соціальних мережах;
Написання і просування статей у тематичних соцмережах;
Створення і просування новин в сервісах;
Спонукання користувачів до додавання посилань на ресурс через написання інформативного і цікавого для користувача контенту;
Організація конкурсів та опитувань з матеріальним заохоченням або без нього;
Інші способи залучення відвідувачів на сайт за допомогою соціальних мереж: суворих стандартів і правил просування SMO (SMM) не визначено.
SMM-просування – це робота на зовнішніх майданчиках: блогах, форумах, ресурсах миттєвих повідомлень, тобто в місцях інтернет-спілкування. Завданням SMM-оптимізатора є: створення тем і спільнот, написання повідомлень, прихована реклама і т. д. Іншими словами, SMM – це просування (по суті – реклама) сайту в соціальних мережах і медіа.
Вірусний маркетинг
Вірусний маркетинг – один з видів просування сайту, при якому головними розповсюджувачами інформації є самі користувачі. Епітет “вірусний” зумовлений швидкістю поширення інформації, яка росте в геометричній прогресії.
Контекстна реклама
Контекстна (контекстно-банерна, медійна) реклама передбачає розміщення на спеціально відведених полях в пошуковій видачі ПС і на сайтах рекламної мережі оголошень: текстових і графічних – з посиланням на просувний ресурс.
Просування картинками
Просування картинками – один з досить молодих способів просування сайту. Полягає в розміщенні на ресурсі контенту з унікальними графічними зображеннями з прописаними метатегами. Пошукові роботи поміщають зображення на першій сторінці пошукової видачі, тим самим даючи користувачеві додаткову графічну інформацію, а власникам сайтів – можливість отримати унікальних відвідувачів. Завдяки тому що даний вид просування поки мало освоєний, відкриваються широкі можливості перед тими, хто його використовує.
Способи просування офлайн
Крім стандартного просування в мережі інтернет реклама сайтів може вестися і за межами віртуального простору. Наприклад, у вигляді зовнішньої реклами, листівок, реклами на радіо і телебаченні тощо. Такі рекламні кампанії приносять свої плоди у вигляді збільшення кількості цільових відвідувачів. Тому рекламу сайтів офлайн цілком доречно розглядати як ще один, додатковий інструмент просування.