Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Обтискні стани як об’єкти автоматизації




Лекція № 45

Автоматизація обтискних станів. Загальні відомості про обтискні стани та їх автоматизацію. Управління швидкісним режимом головного приводу блюмінгу.

 

 

1 Обтискні стани як об’єкти автоматизації

2 Принципи автоматичного управління зоною робочої кліті.

3 Схема управління швидкісним режимом головного приводу блюмінгу.

Обтискні стани як об’єкти автоматизації

На обтискних станах отримують основну масу заготівок для всіх подальших прокатних переділів. Це положення зберігається і в даний час, не дивлячись на все ширше застосування машин безперервного литва заготовок (МНЛЗ).

Особливе розташування обтискних станів - на початку всього прокатного виробництва - висуває на перший план завдання забезпечення максимальною їх продуктивності за рахунок оптимізації завантаження устаткування, скорочення простоїв і зниження відходів металу.

Не менш важливий забезпечити задану якість прокату. Отримання високоякісних заготовок на обтискних станах (відсутність зовнішніх і внутрішніх дефектів, точне дотримання геометричних розмірів прокату і ін.) дозволяє на подальших переділах уникнути багатьох дорогих операцій по зачистці, вирубці металу, істотно понизити відходи металу, а також забезпечити його раціональний розкрій.

Строге дотримання заданих програмою прокатування геометричних розмірів заготовок дає особливо великий ефект при плющенні мірної продукції, наприклад залізничних рейок.

Наявний вітчизняний і зарубіжний досвід свідчить про те, що при високій продуктивності сучасних обтискних станів (4-6 млн. т металу в рік) вказані завдання не можуть бути вирішені без застосування АУ ТП.

Дійсно, в порівнянні з ручним (дистанційним) управлінням АСУ ТП забезпечує:

- зменшення часу циклу плющення на 2-10% за рахунок підтримки постійності темпу плющення і зниження на 20-25% чисел корекцій положення механізмів;

- велику точність плющення і порізу металу, за рахунок чого можуть бути зменшені немірні відходи прокату на подальших переділах;

- економію металу при порізі на 1% в результаті обчислення і автоматичної реалізації рациіональних планів розкроїв;

- строгу регламентацію режимів плющення, виключення порушень технології, внаслідок чого зменшується брак, знижуються майже на 20% навантажень на механічне устаткування, а отже, підвищується термін служби механічного і електричного обладнання і зменшуються простої;

- економію на 2-3% електроенергії;

- поліпшення умов праці операторів, які, наприклад, при ручному управлінні механізмами кліті блюмінга виконують в годину до 4500 операцій;

- поліпшення організації робіт, надання обслуговуючому персоналу більшого, ніж при ручному, управлінні, об'єму оперативною технологічною інформації про роботу механічного і електричного устаткування, параметри плющення.

Найбільшою мірою для автоматизації пристосовані блюмінги, що реконструюються і нові, на яких, як правило, витримуються вищезгадані умови. Важливо і те, що в ході реконструкції механічного і електричного устаткування представляється можливість максимально задовольнити вимоги АСУ ТП до технології і устаткування, забезпечити будівництво необхідних приміщень для засобів автоматики, а також організувати розробку і впровадження АСУ ТП в рамках капітальних вкладень, що істотно спрощує вирішення питань фінансування вказаних робіт. Розглянемо деякі особливості технології і устаткування окремих ділянок обтискного стану з погляду його автоматизації.

До основних механізмів обтискного стану зазвичай відносять механізми зливкоподавання, що підводять рольганги і зіштовхувачі злитків, реверсивну обтискову кліть з натискним механізмом (НМ), головним приводом (ГП), робочими рольгангами і станинними роліками (СР), лінійками маніпуляторів з кантувальником, відвідні рольганги, машину вогняної зачистки, ножиці, а також установки таврування і прибирання металу з лінії стану (мал. 1).

 

 

Технологічні процеси на цих ділянках належать до категорії дискретно-безперервних.

АСУ ТП на обтискних станах повинні виконувати наступні функції:

стеження за проходженням металу;

управління зливкоподаванням;

управління транспортними операціями і поворотними механізмами;

управління зважуванням;

управління механізмами робочої кліті, включаючи управління натискними гвинтами, головним приводом, узгодження швидкості робочих рольгангів і станинних роликів із швидкістю головного приводу і усунення тієї, що пробуксувала металу;

управління машиною вогняної зачистки;

раціональний розкрій металу;

управління тавруванням металу.

Оскільки питання автоматизації зливкоподавання, транспортних операцій і поворотних механізмів, таврування і прибиральних пристроїв на обтискних станах досить добре розроблені і успішно вирішуються чисто проектним шляхом, детальніше зупинимося на проблемах автоматизації ділянок робочої кліті і ножиць.

При визначенні об'єму автоматизації ділянки робочої кліті зазвичай береться до уваги неоднозначність управління такими процесами, як кантовка прокату, переміщення металу лінійками маніпуляторів з калібру в калібр. Тому ці процеси не автоматизуються.

У ряді випадків не автоматизуються і швидкісні режими плющення (головний привід, робочі рольганги). Це, зокрема, відноситься до плющення складних профілів, наприклад фасонних заготовок для виробництва широкополочних балок з паралельними полицями, нестійкістю процесів деформації металу, що характеризується у ряді випадків.

В той же час при плющенні на блюмінгах заготовок квадратного і прямокутного перетинів отримані обнадійливі результати автоматизації як режимов обтискань, так і швидкісних режимів плющення. І хоча перехід ряду обтискних станів на технологію багатозливкового плющення істотно ускладнив рішення завдань автоматизації ділянки кліті, проте це, як показує наявний досвід, немає непереборною перешкодою.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 700 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Надо любить жизнь больше, чем смысл жизни. © Федор Достоевский
==> читать все изречения...

2332 - | 2011 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.