Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Коротка історія розвитку електронної обчислювальної техніки

 

Від проектів Леонардо да Вінчі, Шиккарда, Беббіджа, від машин Паскаля і Лейбніца до кінця ХІХ століття пристрої для обчислень були ручними або механічними. І тільки в кінці ХІХ століття американський вчений Герман Холлеріт (1860-1929) запропонував новий пристрій, робота якого базувалась на використання електричного струму, – табулятор. Він був призначений для обробки даних перепису населення. Дані про конкретну людину не записувались на аркуші паперу, а відмічались отворами у строго визначених місцях персональної перфокарти.

Заснована Холлерітом в 1896 році фірма по випуску табуляторів, пройшовши ряд реорганізацій і зміну власників з 14 лютого 1924 року стала називатись International Business Machines Corp., скорочено IBM.

До середини ХХ століття розроблялись різноманітні конструкції механічних і електромеханічних обчислювальних пристроїв. Вони дозволяли значно прискорити процес проведення обчислень.

Середина ХХ століття була відмічена декількома факторами, що вплинули на розвиток обчислювальної техніки. Одним з таких факторів стали досягнення науки, що вивели її на якісно новий рівень, іншим - політична конфронтація у світі, що призвела до розв’язання другої світової війни. Підтримуючи розвиток науки і нових технологій, вкрай необхідних для отримання перемоги над суперником, уряди виділяли значні кошти і на розвиток обчислювальної техніки. У науковців і військових значно зросли вимоги до швидкодії і якості обчислень.

Відкликаючись на вимогу часу, вчені і конструктори різних країн створюють якісно нові обчислювальні машини, що використовували в своїх конструкціях, як правило, електричні пристрої. Так в Німеччині в1938 році Конрад Цузе (1910-1995) створює першу обчислювальну машину на електромеханічних реле, яку називає Z1. В ній використовувалось двійкове кодування. Протягом декількох років розробляються ще 3 модифікації цієї машини.

В США в 1939 році Джон Вінсент Атанасов (1903-1995) разом зі своїм студентом Кліфордом Бері (1918-1963) створили електронний комп’ютер з використанням двійкової арифметики - ABC (англ. A tanasoff B erry C omputer). Трохи пізніше (1939-1944 роки), теж в Сполучених Штатах Америки, Говард Ейкен (1900-1973) у співробітництві з IBM створює обчислювальну машину Mark-1 на електромагнітних реле з автоматичним керуванням послідовністю операцій.

На початку 40-х років в умовах цілковитої секретності вчені Великобританії створюють обчислювальну машину Colossus-1, що була призначена для дешифрування радіограм фашистської Німеччини. Від інших машин того часу її відрізняло те, що програма, під керуванням якої працювала ця обчислювальна машина, зберігалась в її пам'яті. В розробці цієї машини брав участь визначний англійський математик Алан Тьюринг (1912 — 1954).

В 1943-1946 роках вСША Джон Мочлі (1907-1980) і Джон Екерт (1919-1995) створюють ENIAC (англ. E lectronic N umerical I ntegrator a nd C alculator – електронний цифровий інтегратор і обчислювач) - електронну обчислювальну машину, що містила 18 000 електронних ламп, важила 30 тонн і виконувала п’ять тисяч операцій за секунду. По завершенні цього проекту вони відразу починають роботу над новим комп’ютером по замовленню військового відомства США – EDVAC (англ. E lectronic D iscrete V ariable A utomatic C omputer – електронний дискретно змінний автоматичний обчислювач). До розробки підключається відомий американський математик Джон фон Нейман (1903-1957), який в статті "Попередня доповідь про машину EDVAC" сформулював основні принципи побудови універсальної обчислювальної машини.

Незважаючи на те, що основні ідеї побудови універсальної машини були розроблені Екертом і Мочлі, вони стали відомі всьому світові як "принципи фон Неймана".

Перший комп’ютер, в якому реалізовані на практиці принципи фон Неймана, був створений в 1949 році в Великобританії у Кембріджському університеті Морисом Уилксом (народився 1913 р.). Він отримав назву EDSAC (англ. E lectronic D elay S torage A utomatic C alculator – автоматичний обчислювач на електронних лініях затримки).

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Общественно-политическая жизнь СССР в 1945-1965 гг | Производная и ее применение при решении задач математики и других наук
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 305 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2239 - | 2108 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.