Міністерство освіти і науки України
Національний транспортній університет
Кафедра електроніки та обчислювальної техніки
Звіт
З дисципліни
«Інтернет технології»
Лабораторна робота №2
Виконав: Очеретяний Д.Л.
Група:КН-2-І тех.
Викладач: Безверхий О.І.
Київ 2016
Лабораторна робота №2
Мета роботи: Ознайомитися з можливостями та отримати практичні навички роботи з електронною поштою на прикладі загальнодоступного безкоштовного почтового сервісу від компанії Google.
1. Зареєструвати власний обліковий запис (поштову адресу) на поштові сервіси Google Mail gmail.com
2. Зареєструвати власний обліковий запис (поштову адресу) на поштові сервіси ukr.net
3.1. Увійти до поштового сервісу що був створений, та ознайомитись з web-інтерфейсом служби.
Вигляд інтерфейсу Gmail
Вигляд інтерфейсу Gmail
3.2. Відправити поштове повідомлення за допомогою web – інтерфейсу Gmail.
Як відправлене повідомлення виглядає з сервісу Gmail
Як відправлене повідомлення виглядає з сервісу Gmail
3.3. Зайти до розділу налаштування сервісу Gmail і Ukr.net та ознайомитись з його можливостями.
Налаштування сервісу Gmail
Налаштування сервісу ukr.net
Розширені налаштування сервісу Gmail
Розширені налаштування сервісу Gmail
4. Ознайомлення з сервісом служби Gmail для збору поштових повідомлень з інших поштових служб.
Покрокове налаштування служби Gmail для збору поштових повідомлень з інших поштових служб.
5. Ознайомитись з інструкцією по налаштуванню роботи служби Gmail з поштовими клієнтами за протоколами POP3/IMAP та налаштувати поштовий клієнт (Outlook, Outlook Express, The Bat, Mozilla Thunderbird тощо) для роботи зі службою.
Налаштування роботи служби Gmail з поштовими клієнтами за протоколами POP3.
Налаштування роботи служби Gmail з поштовими клієнтами за протоколами IMAP.
Налаштування Outlook
6. Ознайомитись з можливостями адресної книги поштової скриньки сервісу Gmail I ukr.net. Створити декілька контактів у адресній книзі та розподілити їх по групам. Надіслати поштове повідомлення контакту з адресної книги.
Адресна книга в GMail
Створення групи та розміщення в ній контакту.
Адресна книга в ukr.net
Створення нового контакту та розміщення його в групу
Призначенн прикладних протоколів, на основі яких заснована робота електронної пошт
Протокол SMTP (Simple Massage Transfer Protocol) — простий протокол, що підтримує передачу повідомлень між будь-якими вузлами Інтернет. Маючи механізми проміжного збереження пошти і підвищення надійності доставки, протокол SMTP припускає використання різноманітних транспортних служб і поштових серверів. Він може працювати навіть в мережах, які не підтримують стек протоколів TCP/IP. Протокол SMTP дозволяє групувати повідомлення на адресу одного одержувача і розмножувати копії E-mail-повідомлення для передачі за різними адресами.
Протокол POP (Post Office Protocol) - надає кінцевому користувачу можливість доступу до його електронних повідомлень. POP-клієнти при запиті користувача на отримання пошти вимагають ввести пароль, що підвищує конфе-денційність листування.
Протокол ІМАР4 (Internet Message Access Protocol, Version 4) дозволяє клієнтам діставати доступ і маніпулювати повідомленнями електронної пошти на сервері. Протокол ІМАР4 відрізняється від протоколу POPvS тим, що ІМАР4 підтримує роботу з системою каталогів (або папок) повідомлень.
8.Функції автоматичної генерації відповіді і переадресації.
Функції автоматичного генерації відповіді і переадресації. Автоматична генерація відповіді на яке надійшло поштове повідомлення дозволяє дотриматися етикету електронної пошти і оперативновідповісти на яке надійшло повідомлення, навіть перебуваючи в тривалій відсутності. Зазвичай на всі повідомлення генерується стандартну відповідь з викладенням причин тимчасової відсутності зв'язку. Якщо при цьому використовувати описані вище функції фільтрації, то можна класифікувати вхідні повідомлення на ім'я відправника або темою повідомлення та генерувати різні автовідповіді на різні звернення.
Ті, хто багато часу проводять в роз'їздах, поряд з функцією автовідповіді користуються також функцією автоматичної переадресації. Загальноприйнята практика полягає у створенні тимчасового «поштової скриньки» на сервері однієї зі служб Web-Mail і переадресації на нього кореспонденції, що надходить на облікові записи серверів РОР3. Оскільки для роботи з електронною поштою, заснованої на Web, не потрібно ні наявності поштового клієнта, ні його налаштування, робота з тимчасовим «поштовою скринькою» виробляється за допомогою звичайного броузера з будь-якого місця зв'язку. Де б не перебував користувач, він завжди має можливість переглянути всю надходить електронну пошту на одному легкодоступному Web-сайті.
Підтримка формату HTML.
При використанні HTML в тексті email-повідомлень слід мати на увазі, що поштові програми по-різному відображають такі листи. Веб-сторінка, відмінно виглядає в браузері (Firefox, Internet Explorer або Opera), може бути суттєво викривлена поштовою програмою (Outlook, Thunderbird, Mail.ru, Gmail). Якщо не дотримуватися простих правил по використанню HTML і CSS при складанні листів, ваші передплатники побачать замість красивого листи негарний набір картинок, рядків і посилань і відмовляться від отримання подальших розсилок.
Висновок: Отримали практичні навички роботи з електронною поштою на прикладі загальнодоступного безкоштовного почтового сервісу від компанії Google.