Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Тема 3. Міжнародно-правова діяльність та становлення науки міжнародного права України




Тема 1. Міжнародне право та міжнародні відносини

Сучасна міжнародна система. Поняття міжнародного співтовариства. Роль і значення міжнародного права для розвитку міжнародних відносин та міжнародного суспільства. Функція права в міжнародному співтоваристві. «Міжнародне право співіснування» та «міжнародне право співробітництва». Взаємодія норм міжнародного права з нормами інших систем регулювання міжнародних відносин: міжнародного приватного права, міжнародної моралі, міжнародної ввічливості, міжнародної звичаєвості, політики, зовнішніх зносин та дипломатії, міжнародного етикету, релігії.

Примат міжнародного права щодо політики у міжнародних відносинах. Поняття державного суверенітету та міжнародне право.

Головне призначення міжнародного права.

 

Тема 2. Історія міжнародного права і його науки

Теорія історії міжнародного права. Концепції датування виникнення міжнародного права та їх критерії. Механізм і закономірності виникнення міжнародного права. Фактори та передумови формування міжнародного права. Механізм та закономірності походження і первинного формування міжнародного та внутрішньодержавного права; їх вплив на особливості обох правових систем.

Наукові періодизації історії міжнародного права та їх критерії. Поняття періодів та типів міжнародного права. Особливості історичного розвиту регіональних підсистем міжнародного права.

Особливості стародавнього міжнародного права. Формування основних елементів і компонентів міжнародного права. Сутність jus gentium як «права, спільного всім народам». Історична роль jus gentium для розвитку європейського міжнародного права.

Поняття та сутність історичної трансформації міжнародного права. Трансформація міжнародного права: виникнення терміну; радянський і західний підходи. Основні та проміжні трансформаційні етапи в історії міжнародного права. Особливості трансформації елементів та компонентів міжнародно-правової системи. Роль міжнародного звичаю і договору в процесі історичної трансформації міжнародного права.

Міжнародне право періоду Середньовіччя. Формування системи міжнародного права; механізм формування галузей міжнародного права. Становлення принципів взаємодії міжнародного і внутрішньодержавного права. Роль релігії в розвитку міжнародного права. Поява науки міжнародного права у Європі.

Сутність вестфальської системи міжнародного права. Тлумачення Вестфальського миру 1648 р. як початку класичного міжнародного права та критерію його періодизації. Особливості розвитку галузей міжнародного права у класичний період. Розвиток позаєвропейських міжнародно-правових підсистем у класичний період.

Особливості застосування термінів та понять «міждержавне право», «право цивілізованих націй», «універсальне міжнародне право», «сучасне міжнародне право», «міжнародне право періоду глобалізації», «міжнародне право людства».

 

Тема 3. Міжнародно-правова діяльність та становлення науки міжнародного права України

Міжнародно-правова культура українського народу. Міжнародні відносини України-Русі IX-XIII ст. Україна в міжнародних відносинах XIII-XVII ст. Міжнародно-правова діяльність Б. Хмельницького, І. Виговського, Ю. Хмельницького, П. Тетері, І. Брюховецького, М. Ханенка, Д. Многогрішного, І. Самойловича, І. Мазепи, І. Скоропадського, П. Орлика, П. Полуботка, Д. Апостола та інших видатних діячів України. Дипломатична діяльність козацької республіки. Міжнародно-правова діяльність Центральної Ради, Гетьманщини, Директорії, Отаманщини і Радянської влади.

Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 р. Акт про незалежність і побудову самостійної української держави. Конституція України і міжнародне право. Роль нової України як суб'єкта міжнародного права в сучасних міжнародних відносинах. Міжнародно-правової діяльності України на сучасному етапі.

Розвиток науки міжнародного права в Україні з XV ст. до сучасних часів. Розвиток науки міжнародного права в Київському університеті святого Володимира.

Українська школа міжнародного права та її основні центри дослідження у наукових закладах Києва, Львова, Харкова, Одеси, Чернівців та ін.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 505 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2502 - | 2194 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.