Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Санація (фінансове оздоровлення) суб'єктів господарювання




 

Санація (фінансове оздоровлення) — це комплекс по­слідовних взаємозв'язаних заходів фінансово-економічного, ви­робничо-технічного, організаційного та соціального характеру, спрямованих на виведення суб'єкта господарювання з кризи і відновлення або досягнення ним прибутковості та конкуренто­спроможності.

Загальновідома модель фінансового оздоровлення під­приємства (організації) передбачає послідовне здійснення від­повідних заходів, перелічених на рис. 19.6.

Змістова характеристика окремих структурних елемен­тів моделі фінансового оздоровлення.

1. На підставі виявлення та аналізу причин фінансової кризи підприємства (організації) формулюється висновок про доціль­ність проведення його (її) санації. Рішення про доцільність са­нації приймається лише в тому разі, коли підприємство: має реа­льну можливість відновити платоспроможність, ліквідність і прибутковість; має достатньо підготовлений управлінський пер­сонал та ринки збуту товарів, а виробництво продукції відпові­дає затвердженим стандартам і забезпечує її конкурентоспромо­жність.

 

 

 


Рис. 19.6. Класична модель процесу фінансового оздоровлення підприємства (організації)

 

2. Практичне значення має правильне формування стратегіч­них цілей і тактики проведення санацій. Кінцева стратегічна мета санації має полягати в досягненні тривалих конкурентних переваг підприємства з допомогою вибору найліпших варіантів його розвитку та оптимізації потрібних для цього інвестиційних ресурсів, а також досягнення достатньо високого рівня рентабе­льності виробництва продукції. Необхідно враховувати, що успі­шна діяльність підприємства приблизно на 70% залежить від правильної стратегії його розвитку в перспективі.

3. Відповідно до ухваленої стратегії розробляється програма санації у вигляді системи заходів, спрямованих на подолання кри­зового стану підприємства (організації). Програма формується на підставі комплексного вивчення причин фінансової кризи, ана­лізу внутрішніх резервів, висновків щодо можливостей залучен­ня капіталу та стратегічних завдань санації.

4. Проект санації розробляється на підставі її програми за кількома варіантами. Він може мати таку структуру:

загальна характеристика підприємства (фактичний фі­нансовий стан; аналіз причин, внаслідок яких підприємство опи­нилось у скрутному фінансовому стані; перспективи подолання такого стану);

план фінансового оздоровлення (виробнича програма за ро­ками прогнозованого періоду; баланс грошових доходів і витрат; розрахунок ефективності заходів із фінансового оздоровлення під­приємства);

• очікувані кінцеві результати реалізації проекту санації.

5. План фінансового оздоровлення підприємства (організації) може бути представлений у формі бізнес-плану санації, що має структуру, показану на рис. 19.7.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 235 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2751 - | 2313 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.