Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


VI. Оцінювання навчальних досягнень учнів.

Урок № 41

Тема. Діалог. Тире при діалозі.

 

Мета: створити умови для поглиблення знань про діалог і розділові знаки при діалозі; формувати вміння правильно конструювати і грамотно записувати діалог; сприяти розвитку мовотворчості учнів, логічного мислення, зв’язного мовлення; підвищувати культуру усної і писемної мови; впливати на виховання взаємної поваги, толерантного ставлення до думки співрозмовника; працелюбності.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Слово вчителя.

Сьогодні ми поговоримо про те, як бути приємним співрозмовником.

Адже протягом дня ви спілкуєтеся з багатьма людьми. З ким?

Це велике щастя – вслухатися у звучання чудових слів людської мови, спілкуватися, ділитися з людьми своїми враженнями, радістю.

Хіба це не радість – ходити щедрою землею, вслухатися у поскрипування снігу, шелест листя, шепіт трав! Хіба це не щастя – любити маму, разом з друзями усміхатися сонечку і людям? І вміти про все це розказати? Але як?

2. Послухайте підслухану розмову вранці.

- Доброго ранку, синочку! Ти вже встав?

- Встав, встав, А тобі що?

- Як тобі спалося? Що снилося?

- Ну чого причепилася з самого ранку?

- Та я ж нічого, мій хороший! Іди ж, синочку снідати.

- Дай спокій! Я ще маю час. Не спішу.

 

3. Бесіда з учнями.

- Вам сподобалася розмова?

- А чому?

- Чи є у нашому класі такі, що впізнали б себе у цій розмові?

- А як ви зустрічаєте ранок?

- Які слова використовуєте?

- Які слова привітання знаєте?

- Скільки людей бере участь у розмові?

- Що таке діалог?

4. Покладання мети.

Діти ставлять перед собою завдання.

- Що маємо вивчити?

- Чого маємо навчитися на уроці?

- Які правила спілкування ви знаєте?

 

ІІІ. Актуалізація опорних понять.

1.Бесіда:

- Що таке пряма мова?

- На що вказують слова автора?

- Чи є при діалозі слова автора?

- А що таке діалог? Монолог? Репліка?

- А як назвемо розмову багатьох осіб?

 

2. Складання і запис схем розділових знаків при прямій мові і при діалозі.

IV. Основний зміст роботи.

1.Робота з підручником.

Вправа ____________

2. Самостійне опрацювання теоретичного матеріалу.

Стор. ___________

3. Складання опорної схеми.

Розмова

Двох осіб

Хлопчик запитує дідуся:

- Що у світі найкрасивіше?

- Найкрасивіше – це праця людська, - каже дідусь.

- А що ж найпотворніше?

- Те, що пускає працю на вітер, - продовжує старенький.

                         
   
     
 
 
 
 
     
 
 
 
 
 
 
     
     
 
 

 

 


V. Закріплення вивченого.

1. Робота з текстом.

· Прочитати текст в особах. Визначити основну думку, пояснити розділові знаки.

· Дати відповіді на питання:

- Якого Івана можна назвати героєм?

- Чому?

- Який подвиг він здійснив?

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

VI. Оцінювання навчальних досягнень учнів.

VII. Підсумок уроку.

VIII. Домашнє завдання.

Вивчити __________

 

Вправа ___________

 

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 

Були собі два Івани. Два мрійники. Хотіли для людей добро зробити, щоб їх героями назвали.

Ось перший Іван каже:

- Вийду на високу гору, сяду на камінь.

- Для чого? – питає другий Іван.

- Щоб було видно, коли люди покличуть мене на подвиг, - відповідає перший Іван.

- А я піду до людей, - сказав другий, - посаджу сад, викопаю криницю, допоможу будинки будувати.

Так він і зробив. А перший Іван все чекав, коли його на подвиг покличуть.

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Электрохимический ряд напряжения металлов. | Автоматическое управление поливом
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 434 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2280 - | 1986 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.