Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Загальні правила виписування та одержання ліків з аптеки.




Лікарські речовини для відділення виписує старша медсестра за дорученням, яке видає бухгалтерія лікувального закладу. Засвідчується доручення підписами головного лікаря, головного бухгалтера і круглою печаткою лікувального закладу.

На отримання наркотичних анальгетиків, отруйних речовин, спиртів і спиртових розчинів доручення видають один раз на місяць.

На одержання готових, екстемпоральних лікарських препаратів, перев’язувального матеріалу та предметів догляду за хворими доручення оформляють один раз на квартал.

Вимоги-накладні на одержання ліків з аптеки заповнюють за групами:

І група – наркотичні анальгетики та отруйні речовини;

ІІ група – спирти та спиртові розчини;

ІІІ група – екстемпоральні ліки, тобто ті, що вимовляють в аптеці;

ІV група – ліки заводського виготовлення;

V група – предмети догляду за хворими, перев’язувальний матеріал.

 

Старша медсестра є довіреною особою, яка виписує, оформляє та здає в аптеку вимогу-накладну. Вона ж перевіряє правильність одержання ліків з аптеки.

Категорично забороняється отримувати препарати з аптеки санітаркам, водіям (допоміжному персоналу).

Наказом головного лікаря призначається фармацевт-провізор, який централізовано організовує замовлення ліків в аптеці для всіх відділень, отримує видані ліки з аптеки і видає їх у відділення відповідно до вимоги.

Відповідальність за зберігання лікарських речовин і їх витрати, а також за порядок у місцях зберігання, дотримання правил видачі і призначення препаратів несе завідуючий відділенням.

Безпосереднім виконавцям щодо організації зберігання і витрати медикаментів є ст. медсестра.

У відділеннях отруйні і наркотичні речовини підлягають кількісному обліку в спеціальному журналі, пронумерованому, прошнурованому, завіреному печаткою і підписом головного лікаря. Для кожного препарату – окрема сторінка.

Наркотичні, отруйні препарати та прекурсори зберігаються в металевому сейфі під ключем в кабінеті де є сигналізація та решітка на вікнах.

Доручення на виписування наркотичних та отруйних речовин видає бухгалтерія один раз на десять днів, дозволяється триденний запас у відділеннях.

За порушенням правил обліку і зберігання лік. препаратів сп. А мед. персонал притягується до кримінальної відповідальності.

Облік медикаментів веде старша медсестра, у якої є прошитий зошит за підписом головного лікаря з печаткою, в якому відмічається кількість і характер медикаментів, що їх відпускають для палатних сестер.

Наркотичні анальгетики вводять лише за призначенням лікаря та в його присутності. Про виконану ін’єкцію роблять записи (зазначають назву препарату, його процентну концентрацію, кількість і час введення) в історії хвороби та спеціальному листку призначень наркотичних препаратів. Під цими записами ставлять свої підписи лікар, який був присутній під час введення, та медсестра, яка вводила наркотичний препарат. Порожні ампули з-під наркотичних препаратів передають разом з невикористаними ампулами і ключами від сейфа медсестрі, яка приймає чергування. При цьому перевіряють відповідність запису в «Журналі обліку наркотичних препаратів» наявність наповнених і порожніх ампул.

Для зовнішнього і внутрішнього застосування медикаменти повинні зберігатися у шафах, що закриваються, на окремих поличках з позначками «Зовнішні», «Внутрішні» на посту медсестри. Ампули з лікарськими препаратами для парентерального введення зберігають у процедурному кабінеті в шафі на поличці з позначкою «Ін’єкційні». Кожен флакон, банка, коробка, що містять медикаменти, повинні мати відповідні етикетки.

На посту медсестра складає лікарські препарати по групах:

Ø В одне гніздо складає антибіотики (еритроміцин, олететрин та ін.);

Ø В друге – сечогінні (фуросемід, гіпотіазид та ін.);

Ø В третє – гіпотензивні (резерпін, клофелін та ін.).

 

В холодильниках (2-10оС) зберігають настої, відвари, розчини, що містять глюкозу. Препарати з різким запахом (йодоформ, лізол, метилсаліцилат та ін.) зберігають окремо. Окремо зберігають вогненебезпечні речовини: спирт, ефір, бензин, а також перев’язувальний матеріал, шприци та голки. Спиртові та ефірні розчини, настої і екстракти не псуються, але з них випаровується спирт або ефір, внаслідок чого вони стають більш концентрованими. Тому зберігають їх у флаконах з добре притертим корком.

Термін зберігання лікарських препаратів:

Ø Мікстури – до 3 днів;

Ø Відвари, настої, слизи – 2 доби;

Ø Стерильні розчини, виготовлені в аптеці для ін’єкцій під обкатку зберігають 10 діб під обвязку– 3 доби.

 

Якщо протягом цього часу вони не були використані, їх виливають навіть при відсутності ознак непридатності (зміни кольору, появи осаду тощо).

Медична сестра роздає препарати в строгій послідовності до призначення. Про виконання призначень вона робить відмітку в листку призначень. Не можна видавати ліки хворим на 2 – 3 прийому.

Існує кілька способів роздачі ліків хворим. На пересувний столик медсестра складає лікарські препарати (тверді, рідкі), піпетки, скляночки, ножиці, карафу з водою, листки призначень.

При лікуванні хворих велике значення має метод введення лікарських препаратів. Від останнього залежить швидкість і сила дії препарату.

Розрізняють різні шляхи введення лікарських речовин в організм людини:

1) зовнішній шлях (через шкірні покриви, слизові оболонки і дихальні шляхи)

2) ентеральний шлях через травний канал:

- пероральний (через рот)

- під язик – сублінгвальний

- ректальний – через пряму кишку (свічки, лікувальні клізми)

- через зонд – безпосереднє введення в шлунок.

3) парентеральний (поза травним каналом) – це введення за допомогою різних ін’єкцій, а також введення безпосередньо у вогнище захворювання (суглоби, серозні порожнини, трахею, бронхи, спиномозковий канал)

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 635 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2464 - | 2329 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.