Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


VI. Медицина за часів незалежності.




За часи незалежності руйнувались і не оновлювались всі соціальні сфери враховуючи і медичну. Медики не мають мотивації, щоб ефективно працювати, а пацієнти — щоб дбати про своє здоров’я, відмовитись від шкідливих звичок — приміром від тютюнопаління. У нас не впроваджено сучасних технологій у медичну практику, пацієнти не мають рівного доступу до медичної допомоги. Кількість та якість медичних спеціальностей не доведено до європейських стандартів, не впроваджено європейських програм підготовки медичних кадрів. Досі не визначено базового гарантованого рівня медичної допомоги, не створено умов для запровадження медичного страхування. Якість медичної допомоги та відповідальність медперсоналу залишаються поза контролем. Так і не запроваджено єдиних стандартів, протоколів, формулярної системи при наданні медичної допомоги. Неефективним залишається управління галузі на всіх рівнях.

Але це все можна виправити, тому що на протязі всієї історії нашого народу ми розвивались, оновлювались, вносили свій вклад в світову медицину, наших науковців запрошують до співпраці в усьому світі.

 

 

Висновок

Історія української медицини розпочалась з того моменту як на території України зявилися люди, а це сталося один мільйон років до нашої ери. Перші згадки про українську медицину, документально підтверджено, ми можемо знайти в девятому столітті.

В часи Київської Русі українська медицина набирала початкових обертів,зявилися перші лікарі,які хоча були і звичайними ченцями,але уже могли надати «примітивну» медичну допомогу.

В часи феодальної роздроюленності під час кровопролитних війн медицина розвивалася дуже повільно, і тому тодішнім лікарям доводилося користуватися методами своїх попередників.

В часи козацтва професійних лікарів не існувало, козаки в переважній більшості користувалися народними методами, або методами які були поширені між козаками, і користувалися допомогою лікарів лише в дуже серйозних ситуаціях. І все ж з плином часу у козаків зявилися професійні лікарі які ходили з ними в походи.

В період з XVII по XX століття медицина в світі дуже бурхливо розвивалася. Першим поштовхом в розвитку медицини стало те що цілий ряд українців закінчили медичні університети Старого Світу. Другим поштовхом в розвитку української медицини стало те що на території України почали будуватися університети і академії які навчали нове покоління медиків. І третім поштовхом стало те що Україна ввішла в склад СРСР, оскільки СРСР постійно перебувала в ізольованості від всього іншого світу вона витрачала великі ресурси на розвиток різних наук, армії і медицини.

За часи незалежності Україна не витрачала ресурси на розвиток медицини і навчання професійних кадрів, результатом цього став занепад медицини в Україні.

 

 

 

Список використаних джерел

1. Гісем О.В., Історія України Довідник+Тести повний повторювальний курс, підготовка до ЗНО, Камянець-Подільський, видавництво «Абетка», 2015 р.

2. http://5ka.at.ua

3. http://ua-referat.com

4. http://www.br.com.ua

5. http://www.refotext.com

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 809 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Бутерброд по-студенчески - кусок черного хлеба, а на него кусок белого. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2412 - | 2331 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.