Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Комплекти обладнання кормоцехів




ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ АВТОМАТИЗАЦІЇ ОБ'ЄКТА

Під технологією кормоприготування розуміють сукупність способів та процесів фізичної, хімічної та біологічної обробки чи переробки різних видів кормів з метою поліпшення їх смакових якостей, підвищення поживності та поїдання тваринами і птахами. Технологію кормоприготування вибирають залежно від виду, властивостей та якості корму, виду, віку та господарського призначення тварин і птахів, рівня електромеханізації та автоматизації господарства тощо.

Кормоцехи - складова частина тваринницьких ферм і комплексів. Вони призначені для приготування кормових сумішей з різних видів кормів місцевого виробництва з добавками спеціальних компонентів промислового виробництва з урахуванням раціонів годівлі і виду тварин.

 

Види кормів

 

Для годівлі сільськогосподарських тварин і птахів використовують корми рослинного, тваринного та мінерального походження. Найбільше господарське значення мають рослинні корми.

За складом і фізичними властивостями корми поділяютьсяна:

- соковиті (коренебульбоплоди, трави та кормові культури в зеленому вигляді, силос, баштанні культури, жом);

- грубі (сіно, солома, стебла кукурудзи);

- концентровані (зерно, макуха, кукурудза).

Структура кормів та технологічна схема обробки і приготування показана на рис. 1.1

Рис.1.1 - Структура кормів та технологічна схема обробки і приготування

 


Комплекти обладнання кормоцехів

 

Кормоцех – це підрозділ тваринницької ферми або комплексу, призначений для механізованої переробки кормів і приготування кормосуміші в необхідній кількості і у відповідності з зоотехнічними вимогами. Використання кормоцехів зменшує затрати праці на приготування кормів на фермах ВРХ в 2…3 рази, свинофермах в 3…5 разів і птахофермах в 4…7 разів.

В структурі собівартості продукції тваринництва корми складають біля 60%, а в птахівництві – більше 70%, тому від успішної роботи кормоцеху значною мірою залежить ефективність роботи тваринницьких ферм і комплексів. Кормоцехи розрізняються між собою за призначенням, продуктивністю, видами приготовлюваних кормосумішей, технологією обробки кормів, принципом роботи, набором технологічного обладнання, кількістю обслуговуючого персоналу і іншими особливостями. Але, не дивлячись на таку велику кількість специфічних особливостей, їх ділять на два типи: спеціалізовані – призначені для одного виду ферм (ВРХ, свинарських, птахівничих) і комбіновані – для кількох галузей тваринництва.

Аналіз технологічних ліній сучасних кормоцехів показує, що всі операції в них можна звести до чотирьох основних типів: накопичення, дозування, змішування і видача готової продукції, а при необхідності включають лінію гранулювання або брикетування кормів.

Комплекти обладнання кормоцехів ферм i комплексів наведено в табл.1.2.

За технологією обробки соломи кормоцехи бувають з запарюванням, без запарювання та з запарюванням і хімічною обробкою.

Кормоцехи без запарювання у порівнянні з запарюванням і хімічною обробкою простіші у виготовленні і дешевші в будівництві, але в них не завжди можна обробляти всі корми. При цьому, підігріті кормові суміші тварини краще з’їдають, особливо в зимовий період..


Таблиця 1.2 Комплекти обладнання кормоцехів свинарських ферм i комплексiв

Машини i обладнання Кiлькiсть машин для ферм розміром, голiв
         
Транспортер ТПК-5/10          
Бункер-дозатор КТУ-20          
Подрібнювач «Волгарь-5»          
Мийка-коренерiзка ИКМ-5          
Подрібнювач зерна КДУ-2        
Подрібнювач зерна ДБ-5-1  
Живильник шнековий ПК-6          
Транспортер коренебульбоплодiв ТК-5Б        
Транспортер коренебульбоплодiв ТК-5  
Транспортер ТС-40С    
Транспортер ТС-40М          
Шнек ШВС-40М          
Шнек ШЗС-40М          
Змішувач С-12        
Змішувач С-7  
Резервуар В-2-ОМВ-2,5        
Насос фекальний ФГ-115/38Б        
Котел-пароутворювач Д-721А          
Комплект електрообладнання          

 


 

Фізична, хімічна та біологічна обробка кормів поліпшує їх смакові якості, поживність, сприяє кращому поїданню кормів тваринами і птицею. Технологія кормоприготування залежить від виду, властивостей та якості корму, віку, виду та господарського призначення тварин.

Суттєвим заходом підвищення технічного рівня обладнання комбікормових агрегатів є застосування систем автоматичного управління і керування їх роботою.

Автоматизацію дробарки використовують для одночасного подрібнення і змішування грубих кормів (сіна, соломи, тощо), силосу, сінажу, коренебульбоплодів, концентрованих кормів і розчинів різних добавок з метою приготування повнораціонних кормових сумішей у кормоцехах ферм ВРХ і свиноферм. Аналіз технологічних схем приготування комбікормів безпосередньо в сільськогосподарських підприємствах показав, що суміщення процесів подрібнювання і змішування їх компонентів спрощує технологію та структуру обладнання, дозволяє прискорити процес формування кормодробарок і значно знизити питомі ресурсозатрати.

Удосконалення автоматизації технологічного процесу і агрегату для приготування комбікормів в умовах господарства дасть можливість зменшити затрати праці та енергоресурсів та підвищить продуктивність установки.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 743 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2310 - | 2034 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.