Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


ТЕМА 4. Наказне провадження




Лекції – 2 год.

Семінарське заняття – 2 год.

Ключові терміни та поняття до теми: Наказне провадження; судовий наказ.

Питання до семінарського заняття:

1. Форма і зміст заяви про видачу судового наказу.

2. Вимоги, за якими може бути видано судовий наказ.

3. Порядок розгляду заяви про видачу судового наказу.

4. Зміст судового наказу.

5. Скасування судового наказу.

Питання для самоперевірки

1. Надайте визначення судового наказу.

2. Розкрийте значення судового наказу.

3. Назвіть вимоги, за якими може бути видано судовий наказ.

4. У який формі видається судовий наказ?

5. Розкрийте зміст заяви про видачу судового наказу.

6. Яким чином та у якому розмірі сплачується судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу?

7. Назвіть підстави та наслідки відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу.

8. Розкрийте зміст судового наказу.

9. Назвіть підстави та порядок скасування судового наказу

Реферати до теми:

1. Наказне провадження.

 

Завдання до самостійної роботи:

1. Складіть заяву про видачу судового наказу.

2. Складіть зразок судового наказу.

3. Перерахуйте випадки, коли видається судовий наказ.

4. Назвіть підстави скасування судового наказу

Ситуаційні задачі

Задача № 1

Бригада електромонтерів з 5-ти осіб уклала договір з ЖБК «Молодіжний», за яким зобов'язалась в парадних та інших підсобних приміщеннях будинку замінити електропроводку. Оскільки роботи було виконано неякісно, правління ЖБК відмовилось їх оплатити. Представник електромонтерів звер­нувся до суду про видачу судового наказу про стягнення суми, яка зазначена в договорі. Суд видав судовий наказ, за яким з рахунку ЖБК була стягнена сума, зазначена в договорі. ЖБК оскаржило судовий наказ.

Що таке наказне провадження? Які особливості прита­манні наказному провадженню в цивільному процесі? Чи може бути видано судовий наказ при спірній вимозі? Які процесуальні дії повинен був провести суд перш ніж видати судовий наказ? Чи були в даній ситуації порушення з боку суду? Який процесуальний порядок скасування судового наказу?

 

Задача № 2

Сидоренко та Чиж вирішили купити автомобіль. Автомо­біль коштує 10000 грн, а вони мають лише 6000 грн. у Сидо­ренка - 2000, та у Чижа - 4000. У зв'язку з цим Сидоренко ви­рішив звернутися до свого друга Іванова, який погодився по­зичити йому 4000 грн, але за певних умов:

1) Сидоренко повинен буде віддати Іванову не 4000 грн, а 1500.

2) Іванов матиме право пред'являти вимогу про повернення боргу і до Сидоренка, і до Чижа;

3) Іванов попередив, що він має борг перед Петровим у сумі.Ш00 грн, то якщо Петров звернеться до Сидоренка і Чижа про повернення 3000 грн, вони повинні будуть йому віддати зазна­чену суму.

Сидоренко погодився на зазначені умови, і уклав договір Позики в письмовій формі, в якому стороною договору був і Чиж. Договір було складено у трьох примірниках, які знаходився у Сидоренка, Петрова та Іванова. Однак Сидоренко Чижа про такі умови не повідомив.

Через два місяці після укладення договору до Чижа звер­нувся Петров з вимогою про повернення 3000 грн. Чиж йому відмовив. Петров звернувся до суду про видачу йому судового наказу про стягнення суми в розмірі 3000 грн.

Чи є підстави в даній ситуації для видачі судового наказу? За правилами якої підсудності видається судовий наказ? Розкрийте питання форми та змісту судового наказу.

Яка процедура подання заяви про видачу судового наказу? Які наслідки повернення заяви про видачу судового наказу або відмови в її прийнятті?

 

Задача № 3

До районного суду м. Києва звернувся Недбайло П.І. із зая­вою про видачу судового наказу на підставі розписки про пози­ку грошей, надану гр. Васьком В.Д.

Суддя відмовив у прийнятті заяви, про що постановив ухва­лу, у якій зазначив, що судовий наказ може бути видано лише на договорі позики, який повинен бути оформлений письмово чи нотаріально.

Чи правомірні дії судді? Аргументуйте свою відповідь.

Задача № 4

До районного суду м. Києва звернулась гр. Петрук О.І. із за­явою про видачу судового наказу на підставі нотаріально посвідченого аліментного договору. Суддя відмовив у видачі судового наказу та послався на ч. 2 ст.189 СК, яка передбачає, що у разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за до­говором аліменти з нього можуть стягуватися на підставі ви­конавчого напису нотаріуса. Крім того, у п. 1 ч. 1 ст. 96 ЦПК йдеться про правочин, який вчинено у письмовій формі, а НІ нотаріальній.

Визначте правомірність дій судді.

 

Задача № 5

До районного суду м. Києва звернулась гр. Назаренко із зливою про видачу судового наказу на підставі нотаріально посвідченого аліментного договору. Заяву вона подала за аналогією згідно з ч. 1 ст. 110 ЦПК за місцем свого проживання, оскільки видача судового наказу ґрунтується на вимозі про сплату аліментів. Вона звернулася саме до суду, оскільки боржник є громадянином Росії, а згідно з міжнародним договором між Україною та Росією виконавчий напис (нотаріальний акт) не є підставою для примусового виконання на території Росії, оскільки такою підставою може бути лише судове рішення.

Суддя повернув стягувачці заяву про видачу судового наказу у зв'язку з непідсудністю даної справи та порекомендував звернутися до суду м. Москви за місцем проживання боржника.

Чи правомірні дії суду? Проаналізуйте ст. 97 ЦПК. Як розуміти положення даної норми, що заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними пра­вилами підсудності, встановленими ЦПК. На даний випадок має поширюватися ст. 109 ЦПК чи заява про видачу судово­го наказу може бути подана з дотриманням правил, передбачених ч. 1 ст. 110 ЦПК.

 

Задача № 6

До районного суду м. Києва було подано заяву про видачу судового наказу на підставі договору позики щодо двох борж­ників, які проживали у різних місцях. Стягувач подав заяву за місцем проживання одного із них.

Суддя прийняв заяву та видав судовий наказ.

Визначте правомірність дій суду.

 

Задача № 7

Гр. Суворов В.А. звернувся до суду із заявою про видачу су­дового наказу про стягнення неустойки за договором.

Суд відмовив у прийнятті заяви та послався на п. 2 ч. 1 СТ. 100 ЦПК.

Чи правомірні дії суду? Аргументуйте свою відповідь.

 

Задача № 8

До районного суду м. Києва в інтересах держави звернувся прокурор із заявою про видачу судового наказу про компенсацію витрат на проведення розшуку боржника (він же - відповідач у справі) та дитини. Суддя повернув прокурору заяву та в ухвалі зазначив, що у заяву має подавати орган, який здійснював розшук, тобто орган внутрішніх справ, а не прокурор.

Чи правомірні дії судді? Чи може прокурор в інтересах стягувача звертатися до суду із заявою про видачу судового наказу?

Література до теми: [2, 35]





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 383 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студенческая общага - это место, где меня научили готовить 20 блюд из макарон и 40 из доширака. А майонез - это вообще десерт. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2372 - | 2321 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.