Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завданої внаслідок протиправних дій та упущеної вигоди

П О З О В Н А З А Я В А

Про відшкодування матеріальної, моральної шкоди

завданої внаслідок протиправних дій та упущеної вигоди

 

Згідно із ч. 1 ст. 3 Цивільного процесуального кодексу України (надалі – ЦПК України), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до вимог ст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Я - ОСОБА 1, є власником частини житлового будинку із надвірними будівлями та частиною земельної ділянки, за адресою: АДРЕСА 1, згідно із Договором дарування від "02" січня 2003р. та Свідоцтва про право на спадщину від "26" вересня 2007р.. Власником іншої частини житлового будинку та частини земельної ділянки, за вищевказаною адресою, є - ОСОБА 2 (далі – Відповідач).

Восени 2014 року Відповідач запропонував мені продати мою частину будинку (52/100) та частину земельної ділянки разом із надвірними будівлями, аргументуючи це тим, що він має більше часу та енергії щоб займатись сільським господарством та ремонтом будівель, Я – відмовилась, оскільки планувала сама там проживати. Тоді, пізніше у серпні 2015р. Відповідач – вирішив піти "іншим шляхом" та запропонував мені продати йому ½ частину надвірних будівель разом із землею на якій вони розташовані, аргументуючи це тим, що будівлі – знаходяться у аварійному стані, а він хоче їх знести побудувавши на їх місці гараж для автомобіля та трактора, разом із приміщення для зберігання с/г інвентарю. Будувати такі споруди на своїй частині земельної ділянки Відповідач – не хотів. Я погодилась на дану пропозицію, але коли побачила складений Відповідачем Договір купівлі-продажу, була вражена, оскільки у ньому зазначалось, що Я продаю заразом іще й свою частину будинку та землю. Зрозуміло, що від такої пропозиції Я – відмовилась (Відповідач мабуть розраховував, що у зв’язку із віковими змінами у здоров’ї, Я не побачу та не зрозумію зміст Договору), після цього Відповідач пообіцяв зробити моє життя нестерпним, мотивуючи, це тим, що Я можу і так проживати у м. Рівне, оскільки маю там також квартиру.

З вищезазначеного моменту Відповідач розпочав чинити перешкоди мені у користуванні спільним майном, намагаючись "вижити" мене із будинку, таким, як (згідно із технічною документацією):

· мої частини хлівів, що розташовані на земельній ділянці;

· спільний колодязь;

· спільне горище будинку;

· спільний коридор у будинку;

· та у час коли Я відсутня самочинно знаходиться та розпоряджається моєю частиною будинку.

Протизаконні дії Відповідача виражаються у наступному:

· були зачинені на замок горище та хліви – обмеживши мені доступ до них;

· від моменту початку користування даним будинком і спорудами, на його території була достатня кількість інструменту та різного сільськогосподарського реманенту, який був відібраний у мене Відповідачем, а мені було вказано, що мені нічого із цього не належить. Насміхаючись наді мною, Відповідач залишив мені лише іржаві старі лопати, сапки, граблі без руків’я, а із рубанків, які дістались мені від покійного батька повиймав леза;

· Відповідач самочинно забив двері із моєї частини будинку до його (хоча міг це зробити із своєї сторони);

· у колодці був зрізаний ланцюг на якому кріпилось відро, для того щоб набрати воду – таким чином Я не взмозі користуватись колодцем, а повинна набирати воду у сусідів;

· у моїй приватній власності перебуває котельня – яка є не тільки приміщенням але і майновим комплексом, який призначений забезпечити даний будинок теплом, що була побудована мною у 1989р., разом із встановленням всього опалення по будинку. Котельня складається із: самого приміщення котельні, котла, труб – по яким циркулює вода та теплових радіаторів, які і безпосередньо випромінюють теплову енергію. У вересні 2015р. за моєї відсутності Відповідачем були зрізані труби моєї котельні разом із радіаторами, які проходили по його стороні будинку, що призвело до унеможливлювання функціонування котельні та обігріву будинку. На моє прохання віддати мої труби, радіатори відновивши за їх допомогою опалення (замкнувши контур/коло) – Відповідач мені відмовила, чим унеможливила моє проживання у будинку зимою (на що вона і розраховувала).

Про всі вищевказані дії зі сторони Відповідача мною був повідомлений із проханням вжити заходів щодо забезпечення закону та правопорядку, Заявою зверненням "19" квітня 2016р. сільський голова АДРЕСА 1 сільської ради Рівненського району Рівненської області – ОСОБА 3 (копія додається), а потім "01" липня 2016р., оскільки на попередню заяву жодної відповіді та заходів Я так і не отримала. На мою другу Заяву до сільського Голови, Я нарешті отримала відповідь 20.07.2016р (копія додається), у якій зазначалось, що представниками АДРЕСА 1 сільської ради у складі голови сільської ради ОСОБА 3 та депутата с/р ОСОБА 4 було здійснено виїзд за місцем проживання Відповідача та була проведена роз’яснювальна-профілактична бесіда щодо недопустимості вчинення протизаконних дій.

"22" квітня 2016р. Я звернулась із Заявою щодо перешкоджанням у користуванням майном до Національної поліції у Рівненській області, на яку отримала відповідь 26.04.2016р. за №66666666 (копія додається) щодо проведення органами нацполіції роз’яснювальної бесіди щодо недопущення протизаконних дій у майбутньому. Відповідач зобов’язалась не чинити в подальшому протизаконних дій (йдеться у листі).

На сьогоднішній день зі сторони Відповідача були проведені лише дії, які виражались у наданні мені доступу до хлівів, літньої кухні та горища над моєю частиною будинку. Речі особистого характеру, інструмент, сільськогосподарський реманент – мені повернуті не були. У колодці Відповідач повісив старий іржавий ланцюг – заради бутафорії та формального виконання припису, який опускати до колодцю небезпечно – зіпсує воду, тай відро не втримає. Ані труби, ані радіатори – мені не повернуті, функціональність котельні – не відновлена, труби з моєї сторони – заварені (фото додаються).

Я не взмозі набрати води із колодця, і вимушена ходити за водою до сусідів вже протягом більш, як 5-ти місяців.

Я не взмозі проживати на моїй частині будинку зимою, яка наближається……

Я – є літньою жінкою 1946р.н., пенсіонером, у якої наявні вікові проблеми зі здоров’ям, такі, як – хворе серце (тахікардія), аритмія, гіпертонія (медична довідка додається), від вищевказаних подій моє здоров’я лише погіршується.

Я планувала у вересні 2015р. переїхати у вищезазначений будинок на постійне проживання, а мою квартиру, за адресою: АДРЕСА 2, здавати у оренду, таким чином отримуючи кошти для її утримання (вартість комунальних послуг за останній час, як відомо зросла утричі) та хоч трохи покращивши свій майновий стан.

Підсумовуючи усе вищевказане зазначимо:

Функціонування колодязю, який знаходиться у моїй спільній частковій власності (1/2) – для мене не відновлено, що напряму порушує ч.3 ст.358 ЦК України (Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.)

Функціонування цілісного майнового комплексу "котельня" – не відновлено, а труби з моєї сторони самочинно заварені Відповідачем! Труби та радіатори, що перебувають на праві моєї приватної власності – мені не повернуті, що напряму порушує ст.41 Конституції України (Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.), та керуючись ч.3 ст.386(Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.), ч.1 ст.387 (Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.) ЦК України.

Мною був проведений аналіз (довідка додається) вартості комплектуючих для опалення, а саме труб та радіаторів та робіт по відновленню моєї котельні, на моїй території будинку, який вказує що вартість таких робіт становитиме разом із матеріалами близько 30 000 (тридцять тисяч) грн. 00 коп., виходячи із наступного:

Складова частина системи опалення Кількість Приблизна вартість Всього, грн.
Радіатори чавунні 4шт./10 секцій 300грн./1 секцію  
Труба сталева Ø40/3мм. 20м. 70грн./1м.  
Труба сталева Ø50/3мм. 20м. 80грн./1м.  
Комплектуючі (сталеві фітинги, гайки, перехідники, згони, кріплення) у розрахунку на 4 радіатори та 40м. труб 20-40грн./1шт.  
Фарба 6л. 130грн./0,5л.  
Роботи по встановленню у розрахунку на 4 радіатори та 40м. труб залежить від складності проведення  
Роботи по відновленню системи опалення на частині будинку гр.Чернової Н.І., разом із матеріалами у розрахунку на 24м. труб -  

Як, Я вже вказувала раніше, Я планувала оселитись у даному будинку на постійне місце проживання, ще у вересні 2015р., а свою 2-х кімнатну квартиру по АДРЕСА 2 у Рівному здавати в оренду помісячно за невелику суму, керуючись тенденціями на ринку орендованої нерухомості. Вивчивши ринок нерухомості (довідка додається), та оцінивши середню вартість оренди такої ж квартири, як у мене: мебльованої, із усіма вигодами, на 3-му поверсі спального р-ну, Я дійшла висновку, що орендна плата не може становити менше ніж 3000 (три тисячі) грн. 00 коп. на місяць + оплата комунальних послуг за рахунок орендаря (опалення, водопостачання, водовідведення, електроенергія, послуги Інтернету, телефону, кабельного ТБ). Щодо надання такої можливості Я неодноразово зверталась до Відповідача!

Відповідно до приписів ст.22 ЦК України збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки), доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Відповідно до ст. 22 ЦК України, ст. 224 ГК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є, зокрема, доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). Для застосування такої міри відповідальності, як стягнення збитків, необхідна наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення, як-от: протиправна поведінка (наявна), збитки (наявні), причинний зв’язок між протиправною поведінкою боржника та збитками, вина (ст. 623 ЦК України).

Керуючись вищезазначеним стає зрозуміло, що Я упустила (не отримала) вигоду фінансову від здачі в оренду своєї квартири у м. Рівне, оскільки завдяки протизаконним діям Відповідача не могла проживати на своїй частині будинку у АДРЕСА 1 у холодну пору року, на таку суму:

 

Термін здачі в оренду (дата) Кількість місяців оренди Вартість оренди майна (грн.) Всього (грн.)
"15" жовтня 2015р. (початок холодів та опалювального сезону) по "01" травня 2016р. 6,5 3000,00 19500,00

 

Я втратила кошти (упущена вигода), які могла отримати на суму не менше ніж 19500 (дев’ятнадцять тисяч п’ятсот) грн. 00 коп., хоча неодноразово зверталась до Відповідача із вимогою виправити знищене їм у жовтні 2015р. опалення моєї частини будинку!

 

Відповідно до вимог п.п. 8, 9 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути відшкодування майнової та моральної шкоди. Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування, а збитками є витрати, які особа зробила для відновлення свого порушеного права. Нормами ст. 23 ЦК України встановлено, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав, а моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку з ушкодженням здоров’я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв’язку із пошкодженням її майна; відшкодовується грішми, незалежно від майнової шкоди, яка підлягає відшкодуванню та не пов’язана з розміром цього відшкодування.

Загальний розмір матеріальної шкоди завданої мені Відповідачем становить близько 49500 (сорок дев’ять тисяч п’ятсот) грн. 00 коп., яку Відповідач добровільно відшкодовувати мені не збирається. Під час усього періоду на протязі якого Відповідачем порушувались мої права та завдавалась матеріальна шкода, Я відчувала сильні емоційні хвилювання, які важко сказались на моєму вже не молодому організмі, порушувався звичний спосіб життя, виникла необхідність докладання додаткових зусиль для його нормалізації. Все вищеперераховане Я вважаю моральною шкодою, що задано мені та моєму здоров’ю!!!

Заподіяну моральну шкоду я оцінюю в розмірі не менш, як 11-ти мінімальних пенсій, що на даний момент становить – близько 13717 (тринадцять тисяч сімсот сімнадцять) грн. 00 коп. (враховуючи періодичне зростання пенсії, протягом останнього півріччя), оскільки саме на протязі такого часу наді мною знущається Відповідач, Я відчуваю сильне моральне потрясіння, і наданий момент Я не можу повернутись до нормального життя, саме стільки часу Я не можу у повному обсязі користуватись своїм майном, проживати на його території, користуватись речами щоденного вжитку. Протягом останніх 5-ти місяців, Я вимушена ходити за водою по людях, хоча маю власний колодязь.

 

Моє матеріальне становище є досить складним, Я є пенсіонеркою, а моя пенсія на даний час становить 1329 грн. 37коп. (довідка додається), ця пенсія витрачається мною на оплату комунальних послуг за мою нерухомість, харчування, речі першої необхідності, велику кількість ліків, оскільки у мене є наявна велика кількість вікових захворювань. Судовий збір за подання даної Позовної заяви становить 1102 (одна тисяча сто дві) грн. 40 коп., що є втричі є більший, за ті кошти від пенсії, що у мене залишаються після оплати всього вище згаданого, що лягає на мене дуже великим тягарем, оскільки заощаджень Я не маю.

Відповідно до ч.1 ст.82 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк, але не більше, як до ухвалення судового рішення у справі.



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
ГК РФ Статья 786. Договор перевозки пассажира | Параллельные сюжетные линии
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 366 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2147 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.