Хід роботи
Завдання роботи:
1)Створення буферного полігону довкола шляху урагану Катріна;
2) Створення множинного буфера з декількома відстанями довкола шляху урагану Катріна;
3) Визначення просторових об’єктів, розташованих в середині буферних зон;
4) Знаходження об’єктів, розташованих в безпосередній близькості до інших.
Ураган Катріна є найбільш руйнівним ураганом в історії США. Це був ураган 5 категорії за шкалою ураганів Саффіра-Сімпсона, шостий за силою ураган Атлантичного басейну за всю історію спостережень. Він сформувався 23 серпня 2005 року в районі Багамських островів, досяг свого піку 28 серпня і розсіявся 31 серпня 2005 року. Швидкість вітру (постійна за 1 хвилину) досягала 77 м/с. Найнижчий атмосферний тиск — 902 мбар (677 мм рт. ст.). Загальні збитки — 81,2 млрд. доларів США (на 2005 рік) (найдорожчий атлантичний ураган за всю історію). Катріна сильно спустошила північне узбережжя Мексиканської затоки Сполучених Штатів. Найбільше висвітленим пресою був ефект урагану Катріна на Новий Орлеан і узбережжя річки Міссісіпі.
Досліджувана область: місто Новий Орлеан штату Луїзіана США. За допомогою інструментів аналізу близкості ми можемо отримати відповіді на різні питання: Які освітні заклади розташовані в межах 100 миль від передбачуваного шляху руху урагана? Які з них повинні бути евакуйовані в першу чергу? Який госпіталь знаходиться найближче до певного сховища?
Визначення просторових об’єктів, розміщених на певній відстані від руху урагана
За допомогою інструментів аналізу близькості визначимо відстань між просторовими об’єктами і дізнаємося, чи знаходиться якийсь об’єкт в межах вказаної відстані від іншого об’єкта. Спочатку ми дізнаємося, які освітні заклади, розташовані на відстані 50 миль від передбачуваного руху урагану Катріна.
У програмному забезпеченні ArcGIS ArcMap завантажуємо для початку як вхідний матеріал карту штатів Північної Америки, їх границі, файли типу File Geo Database Feature Class навчальних закладів, госпіталів, укриттів, виборчих дільниць, що знаходяться у штаті Луїзіана, конус невизначеності та шлях урагану тощо. У результаті цих дій отримаємо:
Рис. 1
Більшість освітніх закладів потрапляють в область конусу невизначеності. Щоб звузити область аналізу, ми побудували буфер, який відображає зону високого ризику: ArcToolbox → Analysis Tools → Proximity → Buffer. Задали параметри для побудови буферу, шириною 50 миль для шару, присвоїли ім’я Katrina_Buffer50 вихідному класу просторових об’єктів, запустили інструмент і відключити шар конусу невизначеності (Рис. 2,3).
Рис. 2. Побудова буферної зони урагану Катріна
Рис. 3. Буферна зона урагану Катріна
Скористаємося інструментом геообробки, щоб побачити буферний полігон і об’єкти, котрі розташовані в межах буфера: ArcToolbox → Analysis Tools → Extract → Clip. Задаємо параметри, щоб виконати вирізання шару Образовательные учреждения, використовуючи в якості вирізаючи об’єктів шар KatrinaBuffer50. Присвоюємо ім’я DayCareln50MileBuffer вихідному класу просторових об’єктів (Рис. 4). Запускаємо інструмент, відключаємо шар Образовательные учреждения, перейменовуємо шар Katrina_Buffer50 в Образовательные учреждения_буфер50.
Рис. 4. Запуск закладки досліджуваної області
Рис. 5. Навчальні заклади у 50-мильної буферної зони урагану (точкові зелені об’єкти)
Атрибутивна таблиця навчальних закладів 50-мильної буферної зони урагану
У 50-мильному коридорі навколо очікуваного шляху урагану знаходяться 283 освітні заклади. Ці заклади повинні бути попереджені про загрозу і евакуйовані.