Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Методико-технологічні засади формування територіальних громад




РОЗДІЛ 2. МЕТОДИЧНІ ТА ТЕХНОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ ГІС В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Методико-технологічні засади формування територіальних громад

 

Процес формування має відбуватись у відповідності з Перспективним планом формування спроможних територіальних громад, який розробляється на підставі Методики формування спроможних громад.

Методика була затверджена рішенням Кабінету Міністрів 8 квітня, але фактично була оприлюднена лише 28 квітня. Розробка Перспективних планів відповідними ОДА мала бути здійснена протягом місяця з моменту оприлюднення Методики - тобто до 28 травня 2015 року [15].

Основними термінами передбаченими методикою виступають[16]:

• спроможна територіальна громада — територіальні громади сіл (селищ, міст), які в результаті добровільного об'єднання здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

• потенційний адміністративний центр спроможної територіальної громади - населений пункт (село, селище, місто), який, як правило, розташований найближче до географічного центру території спроможної територіальної громади та має найбільш розвинуту інфраструктуру;

• зона доступності потенційного адміністративного центру спроможної територіальної громади — територія навколо потенційного адміністративного центру спроможної територіальної громади, що визначається з урахуванням доступності послуг у відповідних сферах на території такої громади.

Основні фактори, що впливають на формування спроможних територіальних громад зазначені на рис. 2.1.

Рис. 2.1. Особливості, що впливають на формування спроможних територіальних громад

Основою формування спроможних територіальних громад є перспективний план, що розробляється облдержадміністрацією. Далі він розглядається обласною радою та в результаті схвалення повинен бути затвердженим Кабінетом Міністрів України. Внаслідок цього здійснюється добровільне об’єднання територіальних громад, та формуються органи місцевого самоврядування спроможних територіальних громад.

Облдержадміністрація розробляє проект перспективного плану відповідно до цієї Методики із залученням у разі потреби представників органів місцевого самоврядування, органів самоорганізації населення та громадськості відповідних адміністративно-територіальних одиниць [16].

Послідовність формування спроможних територіальних громад:

1) Визначення першочергових потенційних центрів, якими виступають міста обласного значення та населені пункти, що мають статус районних центрів, та зон їх доступності.

Зони доступності таких потенційних адміністративних центрів визначаються на відстані не більш як 20 кілометрів дорогами з твердим покриттям. Відстань може бути збільшена до 25 кілометрів у разі, коли чисельність населення спроможної територіальної громади в зоні віддаленості від потенційного адміністративного центру більш як 20 кілометрів становить не більш як 10 відсотків загальної чисельності населення такої громади. Така відстань може бути зменшена у разі відсутності доріг з твердим покриттям чи особливостей рельєфу, що унеможливлює сполучення (ріки без мостів, гори) [16].

Зони доступності потенційних адміністративних центрів спроможних територіальних громад визначаються з урахуванням доступності послуг у відповідних сферах, зокрема часу прибуття для надання швидкої медичної допомоги у невідкладних випадках та пожежної допомоги, що не має перевищувати 30 хвилин [16].

2)Визначення потенційних адміністративних центрів другої черги та їх зони доступності. Такими центрами стають населені пункти, які історично мали статус районних центрів, але важливо що вони мають бути розташовані на відстані більше 20 км від визначених адмінцентрів першої черги.

Зони доступності таких потенційних адмінцентрів визначаються аналогічно з попереднім пунктом - тобто до 20 (25) км. по дорогам з твердим покриттям з врахуванням особливостей сполучення [16].

Крім того існує можливість формування окремих, самостійних ОТГ, які навіть потрапляючи в зони впливу адміністративних центрів першої черги, відповідають визначеним критеріям. Такими критеріями, окрім інфраструктурного та фінансового і кадрового забезпечення, визначено показник наявності дітей шкільного віку (не менше 250) та дошкільного віку (не менше 100). Такі населені пункти мають право претендувати на статус окремих адміністративних центрів ОТГ. В той же час, інших критеріїв (таких як кількість населення чи площа і т.і.) в розділі не зазначено, і вони не можуть бути підставою для формування окремої ОТГ [16].

3) визначення потенційними адміністративними центрами інших населених пунктів (сіл, селищ, міст), територія яких не охоплюється зонами доступності потенційних адміністративних центрів, визначених раніше, які розташовані на відстані не менш як 20 кілометрів дорогами з твердим покриттям від таких потенційних адміністративних центрів та частково забезпечені інфраструктурою [16].

У випадку наявності двох і більше населених пунктів, які можуть стати адміністративними центрами, то перевага надається тому, який має більш розвинуту інфраструктуру.

Межі території спроможної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що входять до її складу. Крім того територія спроможної територіальної громади має включати території територіальних громад, що входять до її складу, та бути нерозривною. Спроможні територіальні громади розташовуються у межах території однієї області та у разі можливості одного району. Приєднання громади з одного району до іншого можливо, але виключно через зміну меж районів, яка має бути прийнята Верховною Радою України [15,16].

Проект перспективного плану розробляється в електронному та паперовому вигляді та включає:

• графічну частину, яка складається в масштабі 1:2000—1:10000, відображає межі спроможних територіальних громад, їх потенційні адміністративні центри та всі населені пункти, що увійшли до їх складу;

• паспорти спроможних територіальних громад за формою згідно з додатком.

Немає обмежень щодо використання програмних продуктів при створенні графічної частини Перспективного плану для громад, однак, крім матеріалів по конкретних громадах, потрібно представити карту області з нанесеними громадами. Бажана також коротка довідка про їх склад в межах області, що містить узагальнені дані, а саме – їх кількість, середня кількість населення, середня площа [15].





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-31; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 259 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

2444 - | 2243 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.